Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wasteland sorozat


kaszman1

Recommended Posts

kaszman1

Mivel gõzerõvel folyik a [Wasteland 2] fejlesztés, és már csordogálnak az infómorzsák gondoltam életképes lehet egy W2 topik :) 

Na ide jöhet minden infó, meg lehet beszélni kinek miért tetszik, esetleg ki támogatta a kickstarter projektet. Ma került ki az elsõ screenshot és örömmel látom, hogy good old izometrikus finomságot fogunk kapni Fargo bácsitól.

Amúgy elõször azt az alcímet akartam adni neki, hogy a Fallout szellemi elõdjének utódja, csak hangosan kimondva belepirultam :troll:

Edited by payskin
Átneveztük a témát Wasteland sorozatra
Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Szerintem még korai a topic; a fórumozók átlagéletkorát tekintve nem csak a Wasteland 1, de még a Fallout 2 is döcögve ismert :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nem is hallottam az elsõ részrõl...érdemes beszerezni?

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Az a baj ennyi év után ez már annyira retró nekem h semmi hangulata. :(

s89DhfppbP0

Egyébként meg. :D

TwBpmzgrltI

Szerintem még korai a topic; a fórumozók átlagéletkorát tekintve nem csak a Wasteland 1, de még a Fallout 2 is döcögve ismert :D

Szard le õket, nem is nekik van a topic. :D

Errõl most az ugrott be mikor múltkor utaztam fel Pestre és elõttem ült 2 kis srác unalmamban már azt halgattam h mit beszélgetnek.Persze nekem is ilyenkor kell pont inni."-Te én meg feltettem a GTA3at! Képzeld el de randa'... -MIÉRT VOLT GTA 3 is ?!".../ nem Kistehén! 4nél kezdõdnek a számok xD / na itt jött vissza úgy kompletten félúton a pia xD Azt hallgatták ki haldolik kettõvel hátrébb...xD

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nem is hallottam az elsõ részrõl...érdemes beszerezni?

Szerintem csak mûvészettörténészeknek érdemes (nekem biztosan :D), ez ilyen MM1-éra. Fallout 1 volt az, ami mûvészi réteget tett arra, amit a Wasteland kitett, mint díszlet.

Wasteland 2 meg kb. az lesz, ami a Van Buren. Jobb híján.

Egyébként meg. :D

A Zork teljesen jó cucc -_-

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Szerintem még korai a topic; a fórumozók átlagéletkorát tekintve nem csak a Wasteland 1, de még a Fallout 2 is döcögve ismert :D

Á, el lehet itt fanboy-kodni néhanapján, ha felröppen valami infó. Max kap 2x up-ot a topik és hipp-hopp eltelik az az egy év :D

Nem is hallottam az elsõ részrõl...érdemes beszerezni?

Mai szemmel és gyomorral nem igazán élvezhetõ, max Tendernek :P Nekem perpill több tucatnyi játszanivalóm van, de ezt nem venném elõ unalmas óráimban, akármekkora ász játék,mert rettenet ellustultam, hogy ilyen régi cuccokkal toljam. Sok energiát kéne belefektetni ...

...kb. az lesz, ami a Van Buren. Jobb híján.

...lett volna. Kár érte :( Ha belegondolok, hogy kijött volna az eredetileg tervezett F3 és utánna a New Vegas, a mai formájában :rolleyes: Sóhaj*... összepisiltem volna magam. Sajnos az az oblivion overhaul a Fallout 3 eléggé taccsra tette a sorozat hírnevét a hozzám hasonló rajongók szemében, ami után a New Vegas-ban volt mit ügyködniük, hogy ne legyen egy rakás gané a Fallout névbõl.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Én is próbálom nagyjából követni a játékot :) Ha valaki esetleg támogatta Kickstarteren, és lesz fölös példánya, arra jelentkeznék a megfelelõ ellenszolgáltatásért cserébe :D

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Á, el lehet itt fanboy-kodni néhanapján, ha felröppen valami infó. Max kap 2x up-ot a topik és hipp-hopp eltelik az az egy év :D

Ja, Guild Wars 2 fórumon már egybõl figyelmeztettek, hogy kérem ez egy régi hozzászólás, komolyan "up"-ni akarom-e (nem tetszik a zagyvanyelv, de ide illik :) ). Mondjuk ott két napos hozzászólásnál jött ez a figyelmeztetés...

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Ja, Guild Wars 2 fórumon már egybõl figyelmeztettek, hogy kérem ez egy régi hozzászólás, komolyan "up"-ni akarom-e (nem tetszik a zagyvanyelv, de ide illik :) ). Mondjuk ott két napos hozzászólásnál jött ez a figyelmeztetés...

Amíg idõnként jön valami infómorzsa nem lesz gond a topikkal. Rengeteg más téma haldoklik évek óta és mégis itt vannak még :)

ON:

Abban reménykedek el tudják majd találni az egyensúlyt a taktikus csapatmunka és a sztoriközpontú felfedezés/dialógusozás közt. Példaképp hoznám a Fallout 1-2-t, ahol a hangsúly a sztorin volt, meg a küldetéseken, míg a Tactics fõleg a taktikázásról szóll (ki gondolta volna :o )

Szép is lenne egy BG-szerû kidolgozott segítõtársakkal vállvetve harcolni körökre osztva :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
kaszman1

Végre érdemleges infótömkeleg és egy atomzsír gameplay videó. Nálam tuti must-buy lesz a játék

R9hQWqtxXPU

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Nem vagyok oda ezekért a keyword-alapú párbeszédrendszerekért. Mondjuk az Oblivionban pont mûködött, de ott az elsõ személyû nézet segítette a beleélést.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Nem vagyok oda ezekért a keyword-alapú párbeszédrendszerekért. Mondjuk az Oblivionban pont mûködött, de ott az elsõ személyû nézet segítette a beleélést.

Eddig én sem találkoztam izometrikus játékban ilyesmivel, de szerintem nem lesz zavaró. Nekem legjobban a harc végi összefoglaló ablak ötlete tetszett, meg hogy van benne egy nagy adag Fallout 1-2-Tactics életérzés a találati százalékokkal, AP, friendly fire, stb Vagy említhetném szinte az összes körökre osztott stratégiát - persze poszt-apokaliptikus/steampunk/cyberpunk világ(ok)ba átmentve mégiscsak finomabban hatnak ezek a dolgok :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
kaszman1

Egy INTERJÚ Chris Keenan-el, a játék fejlesztési igazgatójával a franchise múltjáról, jövõjérõl, többek közt a Fallout címrõl és a következõ generációról.

Van pár érdekesség, fõleg ami a Wasteland 2 csapatkezelését és társak viselkedését illeti.

Ezen az oldalon pedig betekintést kaphatunk az inventory rendszerbe.

Még mindig várós a cucc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
kaszman1

Megjelent. Igaz csak early access a STEAM-en, de már játszható. Sajnos eszméletlen drága jelenleg(az extrák miatt), nem is tudom komolyan gondolták-e. Mindenesetre ez változni fog és a megjelenés pillanatában lejjebb megy az ár az ígéretek szerint.

Mivel már folyamatban van egy bétatesztelésem (Starbound) nem fogok ennek is nekikezdeni, majd a végleges termékkel kiélem magam.

Az eddigi értékelések alapján nagyon hajaz a fallout 1-2-re és csak dícsérik mindenhol. Addig is nyálcsorgatásnak álljon itt ez a videó :wub:

cnr2WDaATtI

Nagyon-nagyon-nagyon odab.sz -_-

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Annyira nem vészes az ár, ha van olyan tartalmas, mint egy Fallout 2.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Annyira nem vészes az ár, ha van olyan tartalmas, mint egy Fallout 2.

Azért az sosem baj, ha 1.0-nál lejjebb csúszik :D

Pár user review alapján tuti van benne tartalom. Olyakat írtak 8-10 óra után csak a felszínt karcolgatják.

Kedvencem amúgy a harc - baromi jól néz ki és már elõre várom. Csak fusson el a laptopomon minimum/közepes beállításokkal és boldog leszek -_-

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Ehhem, ehhem, "beszerezhetõ" már a nem annyira szép (és pláne nem etikus) módszerrel is. Egyelõre a játszhatatlanság határát súrolóan bugos, de amit eddig láttam belõle, az meggyõzõ. (Kár, hogy saját partival alapban nem indulhatsz, mert crashel a világtérképre lépésnél, meg amúgy is hajlamos összeomlani, és ilyenkor egy füst alatt az összes mentésedet használhatatlanná teszi. Nem hiányzik nekem így fiatalon egy agyvérzés, szóval a harmadik (!!!) csapatösszeállítás után feladtam.)

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Ehhem, ehhem, "beszerezhetõ" már a nem annyira szép (és pláne nem etikus) módszerrel is. Egyelõre a játszhatatlanság határát súrolóan bugos, de amit eddig láttam belõle, az meggyõzõ. (Kár, hogy saját partival alapban nem indulhatsz, mert crashel a világtérképre lépésnél, meg amúgy is hajlamos összeomlani, és ilyenkor egy füst alatt az összes mentésedet használhatatlanná teszi. Nem hiányzik nekem így fiatalon egy agyvérzés, szóval a harmadik (!!!) csapatösszeállítás után feladtam.)

Optimalizáció milyen? Elvileg elég a vasam a minimumra, de ugyebár az max papíron jó. Lehet ki kéne "próbálnom" nekem is :ninja:

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

A minimum követelményeket alaposan megugró (többmagos proci, négy éve jónak számító videókártya) illetve azoknak eleget tevő (2 giga ram) géppel good qualityn nem voltak problémáim, igaz, körökre osztott harcban annyira nem is szokott a szaggatás probléma lenni. Mérhetek neked FPS-t, de nem vagyok benne biztos, hogy informatív lesz.

Szerk: igen, "kipróbálást" érdemes, a "nagyobb" verzió rendesen működik. És egyelőre baromi jónak néz ki.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Én várok vele. Eleve mondjuk nem is vagyok rápörögve, a bugos-akadozôs dolgok meg már irritálnak. MMX is ezért pihen.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kaszman1

Csúnya verzió letesztelve és játszhatatlanul akadt. Naszóval most jön az hogy kivárósra játszunk -_-

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
kaszman1

Új gépen a fullos (GoG-os) verzió most települt. Így már mindjárt más a dolog ^_^

Az intró nekem kifejezetten tetszett. A játék maga meg pár óra után bevallom kissé egyszerûbb, mint amire számítottam, de még így is elég sok dologgal kell pepecselni, hogy még mindig büszke retrósznobnak érezzem magam :troll:

Állítólag van benne tartalom dögivel, majd meglátjuk. Mondjuk az ára nem túl barátságos, szóval legyen is benne szufla!

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Tapasztalatokat mindenképp oszd meg, lesz 3 napom gamelni, de nem akarok elcseszni idõt rá, ha nincs rendben :D

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Tapasztalatokat mindenképp oszd meg, lesz 3 napom gamelni, de nem akarok elcseszni idõt rá, ha nincs rendben :D

Eddig annyi jött le, hogy Közelebb áll pl egy XCom-hoz, mint a Fallout-okhoz. A harc nagyon rendben van, bár nincs túlbonyolítva. A párbeszédrendszer meg egy az egyben a Neverwinter Nights SoZ rendszerét követi (vagy lehet ilyen volt az elsõ részben is) hogy a csapat egy emberként beszél mindenkivel, és lehet a tagok közt váltogatva különféle spéci válaszokat találni skill-tõl függõen.

A térkép a klasszikus Fallout 1-2 nyomdokain halad encounterekkel és található helyszínekkel.

Sokmindenbe még nem mélyedtem bele (NPC követõk, fegyvertuning, mellékküldik minõsége,stb) idõ híján, de eddig nagyon pozitív a véleményem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...