Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wasteland sorozat


kaszman1

Recommended Posts

Barniman

Én kb. 1 hete értem a végére, steam szerint 55 óra volt normalon (2. nehézség), amit tudtam/találtam azt megcsináltam.

Irtó hangulatos volt, látszik, hogy történetében, világában egy jól átgondolt cuccról van szó és különösen tetszett, hogy a döntéseknek tényleg van látható hatása is, vagy legalábbis a szándék nagyon meg volt, sajnos több helyen a játék rosszul rögzíti a döntéseket vagy legalábbis rossz következményeket von maga után, majd gondolom javítva lesz idõvel.

A játék elsõ felével nem is volt semmi komolyabb problémám (ezt a részt agyon tesztelték nekünk az Early Access felhasználók :troll: ), viszont ha azt mondom, hogy a játék 2. felében a küldetések fele volt kisebb-nagyobb mértékben bugos akkor még lehet, hogy jószívû voltam. A játék végére tényleg tele volt a napló olyan küldetésekkel, amik vagy "beragadtak" valamilyen döntés következtében vagy egyszerûen csak nem mûködtek. Az egyik küldetéslánc közben például egy csapattárs tûnt el teljesen, amit csak a save file módosításával lehetett megoldani.

Nagyon jó kis játék lesz ez, de szerintem érdemes várni pár hónapot mire a játék 2. felét is olyan állapotra hozzák, amibe már érdemes idõt fektetni.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hm, mindegy, amúgy is várok vele, mert sok játék betorlódott elé.

De mivel a Pillars of Eternity elcsúszott jövõre, én akkor erre szánom a karácsonyi szünetet (kivéve, ha a Grimrock 2 közben beesik).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
kaszman1

Ingyenes GOTY upgrade mindenkinek. A lent említett ráncfelvarráson kívül (Unity 5 motort kap a játék) lesz finomított harc (testrészekre célzás, mélyebb stratégiai lehetõségek) és rengeteg dialógust leszinkronizálnak. Eddig valami 4000 sort rögzítettek és még állítólag sokkal többet fognak.

Még idén meg fogjuk kapni a tuningot - remélhetõleg nyár végén leghamarább.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Doggar

Na beleszaladtam ebbe a hírbe.

http://www.gamestar.hu/wasteland-2-directo...nt-trailer.html

Gyorsan be is szereztem laza 15 euroért az alapjátékot. Mivel az xcom körökre osztott harcrendszere nagyon tetszik, gondolom azért annyira nem nyúltam félre vele. Amint jön az Goty felvarrás , neki is ülök. :)

Link to comment
Share on other sites

Cori

Na beleszaladtam ebbe a hírbe.

http://www.gamestar.hu/wasteland-2-directo...nt-trailer.html

Gyorsan be is szereztem laza 15 euroért az alapjátékot. Mivel az xcom körökre osztott harcrendszere nagyon tetszik, gondolom azért annyira nem nyúltam félre vele. Amint jön az Goty felvarrás , neki is ülök. :)

úúúh, ha ez kijön szerintem én is megveszem és nekiülök ^^

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kaszman1

Valaki tolja?

Nagyon szép lett a játék és baromi jót tett a harcnak az a pár újítás, valamint kaptunk perk + quirk rendszert. Előbbi pár szintenként választható bónusz, utóbbi személyiséggel függ össze, karakteralkotáskor választható és különféle előnyöket/hátrányokat ad (mint egy választható background pl).

Szóval nagyon kúl az egész...

...kivéve hogy még nagyon bugos. Pár apróság nem működik (pl karakter snapshot portréhoz) és gyakran az asztalon találja magát az ember (ami egyenlőre win 7 kompatibilitással indítva megoldható). Sok ember panaszkodik frame drop-ra ,meg hogy pl a custom portait nem működik, de nekem ilyen gondom nem volt.

Látszik hogy a konzolokra koncentráltak és a PC változat csak fan service volt. Szerencsére a fejlesztők folyamatosan fenn vannak steam fórumon és gyorsan válaszolnak a kérdésekre - szerintem pár napon/héten belül a bugok nagyja ki lesz gyomlálva. Már tegnap jött egy kamera quickfix pl.

Összességében baromi jó lett, csak még csiszolni kell ezt-azt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
VassGabor

Napokban kezdték el a játék fordítását, úgyhogy lehet készülni egy magyar fordításra is bár nem szeretném elkiabálni mert egyedül akarja megcsinálni az illető ami igencsak nagy falat. Magyarítások.hu-n lehet követni az állást. Nagyon várom mert megvan pár éve de nem tudok játszani vele,mert nincsen angol tudásom és elég gyorsan elakadok benne.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Ezt te hol látod? Nem találtam semmit a magyaritasok.hu-n ezzel kapcsolatban, pedig érdekelne.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

A topikjában írták le.  Nem akarom belemásolni mert széthúzza az egészet, de egy Vinczei nevű tag kezdte el és szívesen fogadja a segítséget. 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Sok sikert hozzá, nem kis fába vágta a fejszéjét.

8000+ sornyi párbeszéd plusz leírások, tooltipek, nevek, stb

Egy kissebb csapatnak is évekig lenne dolga vele.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Megtaláltam. Mondjuk pont a fórumban nem kerestem. Hogy miért, azt ne kérdezze senki. :DRemélem összejön neki.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Igen ezt ki is fejtették neki, az a baj hogy nem megjelenésekkor kezdtek neki, így már tolhatnánk mire kijönne a 3 de ez van.

Link to comment
Share on other sites

XCube
16 hours ago, VassGabor said:

Nagyon várom mert megvan pár éve de nem tudok játszani vele,mert nincsen angol tudásom és elég gyorsan elakadok benne.

Ne add fel, én (és még sokan mások is) így tanultam meg angolul, játékokon, főleg szerepjátékokon és kalandjátékokon keresztül. Ez a legpraktikusabb tanulási forma :) . A kezdet nehéz, de egy idő után belejössz.

Link to comment
Share on other sites

bcom
1 hour ago, XCube said:

Ne add fel, én (és még sokan mások is) így tanultam meg angolul, játékokon, főleg szerepjátékokon és kalandjátékokon keresztül. Ez a legpraktikusabb tanulási forma :) . A kezdet nehéz, de egy idő után belejössz.

Wasteland-ek, korai Falloutok, és a régi commodore-os, amigás, dos-os játékok (Bard's Tale, Betrayal at Krondor, Ultima-sorozat, Beholder-sorozat, Might&Magic-sorozat) valóban nagyon sokat segítettek gyerekeknek a "játszva tanulás" által és ami nagyon fontos, meg tudták szerettetni az angol nyelvet. Nem utolsósorban, megtanultunk szótárazni. Már alsós koromban úgy forgattam a nagy Országh-szótárat, mint mások a Hahotát. A kikeresett szavak és kifejezések mellett óhatatlanul ragadt rám plusz szókincs is, mert mindig átolvastam a keresett szó környékén levőket is. Persze a szótárazás készségének fontossága azért jelentősen lecsökkent mára. 

Azért mondjuk egy BG2 meg egy Planescape nagyobb falat, mindenesetre hajrá @VassGabor:smile:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

payskin
32 minutes ago, bcom said:

Már alsós koromban úgy forgattam a nagy Országh-szótárat, mint mások a Hahotát.

:yes: Pontosan így volt.

Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, bcom said:

Wasteland-ek, korai Falloutok, és a régi commodore-os, amigás, dos-os játékok (Bard's Tale, Betrayal at Krondor, Ultima-sorozat, Beholder-sorozat, Might&Magic-sorozat) valóban nagyon sokat segítettek gyerekeknek a "játszva tanulás" által és ami nagyon fontos, meg tudták szerettetni az angol nyelvet. Nem utolsósorban, megtanultunk szótárazni. Már alsós koromban úgy forgattam a nagy Országh-szótárat, mint mások a Hahotát. A kikeresett szavak és kifejezések mellett óhatatlanul ragadt rám plusz szókincs is, mert mindig átolvastam a keresett szó környékén levőket is. Persze a szótárazás készségének fontossága azért jelentősen lecsökkent mára. 

Azért mondjuk egy BG2 meg egy Planescape nagyobb falat, mindenesetre hajrá @VassGabor:smile:

Nekem is ott volt kézközelben a gép mellett a kék - fehér szótár egy jegyzettömb társaságában :happy: .

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Ezt én is csináltam egy ideig, de már rég feladtam. Ha van működő magyarítás egy játékhoz, akkor megveszem, ha nincs megveszi más. :D  Nekem ehhez már nincs türelmem.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Nagyon megnyújtja az időt kiszótárazni azt a rengeteg szöveget. Volt pár game ugyan amire rá lehetett jönni mit kell csinálni, de ha valaki megcsinálja inkább kivárom azt utólag bepótolom.

Age torony helyszínén kéne csinálni valamit ahol elakadtam császkáltam össze vissza de semmi. Annak meg nincs értelme, hogy csatázgassak azt kész a felfedezett területeken.

Mennyi lehet a szintjük max?

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
36 minutes ago, Godzillamessage said:

Ezt én is csináltam egy ideig, de már rég feladtam. Ha van működő magyarítás egy játékhoz, akkor megveszem, ha nincs megveszi más. :D  Nekem ehhez már nincs türelmem.

Soha ne mondd hogy soha. Anyósom 51 évesen kezdett angolul tanulni :tongue:

Nekem is közel nulla érzékem van idegen nyelvekhez és játékokból meg filmekből rengeteg ragadt rám tinédzser koromban, úgy indultam neki az angolnak. Kozepsuliig németül tanultam, közöm nem volt az angolhoz. Most meg már kb 12+ éve Londonban rontom a levegőt :happy:

ON: A wasteland 2 nagyon jó játék :troll:

Link to comment
Share on other sites

bcom

Hja, erre mondtam, hogy megszerettem az angolt meg az angol tanulást játék közben. Ha valakinek alapból nem jön ez be, akkor lehet, hogy erőltetéssel sem fog.

Wasteland 2 tényleg jó, simán hozza a Fallout 1-2 színvonalát. Egyedül a kamera dőlésszöge és a zoom zavart nagyon az egész játék során, de úgy tudom ez az alapjátékban még használható volt. Én a Director's Cutot játszottam.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Pár kép van a fordításról.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Hol?

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

A magyarosítások portálon mint fentebb említettem.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Nagy kár, hogy a posztjaidba nem teszel semmi tartalmat. Próbálhatnál egy linket, vagy valami konkrét dolgot közölni amikor írsz valamiről. :smile: 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...