Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alien & Co.


tenderlumpling

Recommended Posts

Hor1

Alter zenekarokat meg azok hallgatnak, akik tudat alatt lányok szeretnének lenni. Csak szólok. -_-

Vagy alterlányokat szeretnének maguk alatt tudni.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Hipszter.

Mármint Joey vagy az alter/indie vonal? :D

De amúgy meg.. Meh. A sulink duzzad az ilyen hipszterkedõ (dafuq hogy van ilyen szó...) srácoktól/csajoktól. Még hogy én idegenkedem a populáris dolgoktól? Ismernéd meg csak pár haveromat... :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

Hipszter.

De még mekkora. Éppenséggel sál is van rajtam. -_-

Amúgy meg a hipszterek tankönyv szerint indie zenékre buknak.

Vagy alterlányokat szeretnének maguk alatt tudni.

Vigyétek õket!

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ennek jegyében mostantól ez egy Xtro topic.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Ennek jegyében mostantól ez egy Xtro topic.

Legalább végre megnézi a sok míveletlen...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Legalább végre megnézi a sok míveletlen...

Mekkora királyság az a széria -_- Én a magyar keresztségben X-tro-ra átköltött "sequel"eket is bírom B)

Link to comment
Share on other sites

Karez

Ahogy látom ezzel hivatalosan is végetért az Alien franchise-nak. :rolleyes:

AVP filmek idején már érezni lehetett hogy nem lesz ez így jó, a Prometheus csak összezavarta az embereket. A legutóbbi két Alien alapú játékok meg valljuk be sz*rok voltak minden tekintetben.

És eme szent topik is átkapcsolt OFF-ba. :(

(Kár érte, pedig épp egy Aliens fórumos szerepjáték alapjait vetettem papírra pár napja.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gebali1991

Életemben elõször láttam az Alient, és végig azon izgultam, hogy ne essen bántódása a macskának :D

Link to comment
Share on other sites

getro2

Életemben elõször láttam az Alient, és végig azon izgultam, hogy ne essen bántódása a macskának :D

Yeah. Akkor már ketten vagyunk :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Életemben először láttam az Alient, és végig azon izgultam, hogy ne essen bántódása a macskának :D

Huh, nézd meg a második részt is akkor...

"Jonesy you little shit...you are staying right here"

Best movie in the fucking universe -_-

K*rva jók ezek a képek ^^ Legjobb részlet (amellett, hogy Sigourney Weaver szögletes álla baromira élethű a második képen :D) a harmadik képen, hogy pont a mellkasra vetül az embrió-árnyék :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Huh, nézd meg a második részt is akkor...

"Jonesy you little shit...you are staying right here"

Best movie in the fucking universe -_-

K*rva jók ezek a képek ^^ Legjobb részlet (amellett, hogy Sigourney Weaver szögletes álla baromira élethû a második képen :D) a harmadik képen, hogy pont a mellkasra vetül az embrió-árnyék :rolleyes:

Belekezdtem, de még csak a harmadánál járok :)

Viszont ezt olvastam most az avp wikin Jonesy-ról:

In the novelisation of Alien, in a short passage written from Jones' perspective, he sees his role on the Nostromo as that of mouser and a distraction providing relaxation to the crew.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Belekezdtem, de még csak a harmadánál járok :)

Akkor mit csinálsz itt? :unsure: Takarodjál vissza nézni -_-

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
grasslover

Ezen

[GSF] Picture

a képen elgondolkodtam, és még soha nem gondoltam rá, hogy a facehuggerek vajon bele tudnak petézni egy kifejlett alienbe is? :D (Akár alien queen-be is, de most maradjunk a sima "gyalogosnál").

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Szerintem nem.. :D

Vagy legalábbis nem lenne logikus szerintem, a franchise világában.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Szerintem nem.. :D

Vagy legalábbis nem lenne logikus szerintem, a franchise világában.

Szerintem viszont az. Ugye az feltételezhető, hogy az alien azért néz ki így, mert belekeveredett az ember génállománya (legalábbis a klasszikus részek után ez (is) logikus lehet). Szóval, ha itt egy másik kolóniából érkező facehugger beköp egy áltlalunk ismert alient, akkor az addig örökölt emberi génkészlet egy része kikophat és ezzel közelebb jut a kifejlett egyed a vegytiszta alienhez, amiről könnyen elképzelhető, hogy soha nem láttuk.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Szerintem viszont az. Ugye az feltételezhető, hogy az alien azért néz ki így, mert belekeveredett az ember génállománya (legalábbis a klasszikus részek után ez (is) logikus lehet). Szóval, ha itt egy másik kolóniából érkező facehugger beköp egy áltlalunk ismert alient, akkor az addig örökölt emberi génkészlet egy része kikophat és ezzel közelebb jut a kifejlett egyed a vegytiszta alienhez, amiről könnyen elképzelhető, hogy soha nem láttuk.

Ha elfelejtjük a Prometheus génkeveredős megoldását - és elfelejtjük, hogy az "eredeti" alien...gén...az a sötét szmötyi ami sok-sok mutálódás és hordozó által vált az általunk nagyjából ismert alien queen-né - akkor is...

Az "eredeti alien" fogalom :rolleyes: Annyira szép ebbe belegondolni: általánosan a tyúk és tojás esete, vagyis hogy alien tojás volt hamarabb vagy királynő - de mégis, van közte ez a facehugger üzemmód, ami nagyon megbolondítja az egészet.

Mondjuk nem feltétlenül muszáj teljesen megértenünk az Alien franchise-t, a régi részeknek ez is adta a szépségét, de talán az egyetlen olyan magyarázat ami a konkrét genetikai/laboratóriumi előállítás kivételével megmagyarázhatja az alienek eredetét...az bizony a Prometheusban van.

---

Mellesleg nem vagyok benne bizonyos, hogy közelebb kerülne egy alien-re tapadt facehugger az emberi formához. Mert az egy...emberi alien lenne, és itt szerintem nem apa-anya szintű keveredésről van szó, inkább csak a humanoid kinézetről. Itt belevehetjük, hogy az Alien3 kutya/tehén alienje négy lábon járt, talán gyorsabb mozgású volt és barna színű - az emberekből kimászott lények meg szürkésfeketék...feltétlen logika nincs benne, de az átöröklött tulajdonságok miatt szerintem annak idején (Prometheus origin nélkül) sem volt soha eredeti alien forma.

Link to comment
Share on other sites

Joey

De ha egy humanoid alien (amit mi is láttunk) elégít ki orálisan egy facehuggert, akkor - annyira leegyszerűsítve, hogy egy általános iskolai biosz szertáras csontváz is körberöhög - a születendő egyedben kevesebb emberi gén lesz. Egy mezei dolgozóban van mondjuk 50-50% xeno és ember, akkor az ex-dolgozóból kitörő kölyökben már 75-25 lesz a xeno javára.

Istenem, ez visszaolvasva milyen retard megfogalmazás lett...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

De ha egy humanoid alien (amit mi is láttunk) elégít ki orálisan egy facehuggert, akkor - annyira leegyszerűsítve, hogy egy általános iskolai biosz szertáras csontváz is körberöhög - a születendő egyedben kevesebb emberi gén lesz. Egy mezei dolgozóban van mondjuk 50-50% xeno és ember, akkor az ex-dolgozóból kitörő kölyökben már 75-25 lesz a xeno javára.

Istenem, ez visszaolvasva milyen retard megfogalmazás lett...

De szerintem soha nem fog visszafelé fejlődni ilyen gondolkodással sem. Ha az "eredeti alien"-nek tizenkét karja volt meg nyolc-tíz szája, akkor a humanoid emberszerű xenomorph-fal szaporodó, majd abból újra és újra szaporodó lény is csak humanoid marad, szerintem...max egyre elborultabb Giger-rémálommá transzformálódik :D. Több csáp, szélesebb fogak, magasabb nyáltermelés, élesebb pengefarok, hosszabb és véknyabb kezek és még jobban péniszre utaló fejszerkezet.

Mellesleg ha lesz új alien film, szerintem tuti meglépik ezt -_- Eddig minden fajta lényben volt már, amivel kapcsolatba került a filmek során - kivéve Jonesy-t :lol:

Ha most belegondolok - Jonesy az ultiamate survivor. Ő az egyetlen szereplő a négy részes sorozatban, aki több részben is szerepelt, de nem halt meg. :D

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Szerintem viszont az. Ugye az feltételezhetõ, hogy az alien azért néz ki így, mert belekeveredett az ember génállománya (legalábbis a klasszikus részek után ez (is) logikus lehet). Szóval, ha itt egy másik kolóniából érkezõ facehugger beköp egy áltlalunk ismert alient, akkor az addig örökölt emberi génkészlet egy része kikophat és ezzel közelebb jut a kifejlett egyed a vegytiszta alienhez, amirõl könnyen elképzelhetõ, hogy soha nem láttuk.

Létezik egyáltalán vegytiszta Alien? Itt inkább ez a kérdés. :D

Mert ha csak a canon történeteket nézzük, azokban mindig csak valamilyen más élõlény DNS-bõl létrehozva láthattuk, hogy életre kelnek.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Létezik egyáltalán vegytiszta Alien? Itt inkább ez a kérdés. :D

Mert ha csak a canon történeteket nézzük, azokban mindig csak valamilyen más élőlény DNS-ből létrehozva láthattuk, hogy életre kelnek.

Vegytisztáknak vehetjük a tojásokat és a facehuggereket.

De mi van, ha azt olyan queen rakta le, ami már valamilyen életformával "vegyült"? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nem létezik; pont ez a lény lényege. És a Prometheusban ott is az eredete... bleh.

Szerk.: visszaolvasva látom, hogy arról van szó, hogy mi lenne, ha letakarnánk a Prometheus-magyaráztatot... akkor is szerintem ez egy olyan lény, amelynek nincs formai eredete.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...