Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alien & Co.


tenderlumpling

Recommended Posts

Ideniel

Már csak ezen jelenetek által is 75%-kal értelmesebb és következetesebb lett a film.

Ergo egy csonka/félkész terméket láttunk a moziban.

Kinek a seggét lenne ildomos szétrugdosni ilyenkor? A stúdióét? A vágóét? A rendezõét, amiért a nevét adta ehhez a x*rhoz?

Link to comment
Share on other sites

Karez

Már csak ezen jelenetek által is 75%-kal értelmesebb és következetesebb lett a film.

Ergo egy csonka/félkész terméket láttunk a moziban.

Kinek a seggét lenne ildomos szétrugdosni ilyenkor? A stúdióét? A vágóét? A rendezõét, amiért a nevét adta ehhez a x*rhoz?

A kontár kopasz szemüveges csóka tehet mindenrõl. -_-

Valami "eltûntek" siker szériája is van, de kit érdekel?

Hivatalos, alternatív nyitás és zárással érkezik a Prometheus

Persze választható formában csak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Karez

A teljes Peter Weyland TED vírusvideó

BTW, valakinek sikerült beszereznie a Making of videókat? Neten keresem égre, földre de amit találtam az is gyéren támogatják. A kimaradt jeleneteket már láttam, engem inkább a film elkészülése érdekelne.

Tényleg, vélemény a kimaradt jelenetekről? (ámr aki látta persze :) )

Szerk.:

Jon Spaihts újabb bõvebb infókat közölt, a korai még Alien prequel néven ismert forgatókönyvérõl.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
grasslover

Bazmeg, még sose figyeltem, hogy az Alien Queen magas sarkúban van -_-

Link to comment
Share on other sites

ryd

Bazmeg, még sose figyeltem, hogy az Alien Queen magas sarkúban van -_-

Ad magára :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ad magára :D

Szerintem ezzel kap erős domina-színezetet, feljebbvaló kisugárzást, ugyanakkor a karcsúságból kifolyó erős szexuális töltetet, ami az Alien franchise-ra (de inkább Giger eredetijére) annyira jellemző és még jobban kiemeli, hogy "female" az illető (az Aliens végén lévő Ripley vs Alien Queen fight még jobban hangsúlyozott, még erőteljesebben múlik a túlélők sorsa két nő harcán). Mindenesetre, elképesztő, hogy Cameron és bandája milyen jól toldotta meg Giger nélkül az egész világot, úgy, hogy ennyire hű maradt, de mégis igényes illesztésként szolgál.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tenderlumpling

Kikerültek a korai, és a késõbb újra írt forgatókönyvek:

Jon Spaihts - Alien: Engineers

Damon Lindelof - Paradise

Kellemes csemegézést, én hozzá is kezdek. B)

A CRYSTALLINE PLACENTAL SAC FLOPS ONTO THE GROUND WITH A

SICKENING SPLASH OF VISCOUS FLUID -- And now --

A RAZOR SHARP POINT PUNCTURES THE SACK FROM WITHIN -- SOAKING

THE CARPET WITH GOOP as it TEARS OPEN and in MAGNIFICENT

GLORIOUS FASHION --

AN OOZING, ASTONISHING CREATURE -- A DEACON -- SLITHERS TO

THE GROUND LIKE A HORRIFIC TUNA. FIERCE. TERRIFYING.

And it rises to it’s full TERRIFYING HEIGHT.

:lol: Jaj, Lindelof. :omg:

Link to comment
Share on other sites

Karez

No végigrágtam magam Jon Spaihts eredeti forgatókönyvére.

Az interjúkból kiderül hogy ez a forgatókönyv legalább az 5-ik átgondolt verziója volt a történetnek, amiben rengeteget segített Ridley Scott is.

Többek között az Ûrutasok "a mi alkotónk" részét õt találta ki, valamint hibrid korai lények elképzelését is. Egy korábbi interjún el is hangzott, hogy több féle rovar, és halálos gomba, parazita élõlényeket vizsgáltak.

Ez a forgatókönyvön is meglátszik, hisz a kobra idegen mellett van klasszikus tojásból kikelõs arcmászó (itt David saját maga nyomja Shaw arcát a tojás elé) valamint a fekete anyag által létrejött polip szörny is. (utóbbi szintén Holloway testébe kerül, de nem folytat Shaw-al szerelmi konfliktust, hanem ébredés után a hajó egyik eldugott sarkába, szó szerint kiszakad az idegen lény a mellkasából)

[GSF] Picture

Késõbbiekben ez a "lény" elkezd táplálkozni mindennel ami útjában áll, majd megkezdi tisztogató útját:

[GSF] Picture

Sõt mi több, az Engineer-bõl is ki kell egy "Ultramorph" megnevezésû idegen is, ami concept artok alapján a Xenomorf õse is lehetne:

[GSF] Picture

(korai Alien és H.R. Giger rajzait idézi)

Története is felettébb érdekesen meséli el. Kicsit hihetõbb formában, és felkészült kutató csapattal mennek a bolygóra. Ha pl. a végsõ film történet vezetését gyúrták volna össze eme forgatókönyvel, kihagyva az átmaszkírozott öreg Waylend plothole-t, még akár rajongók is állva tapsoltak volna.

Bár a kritikusok cserébe lehúzták volna "ez csak egy Alien remake, pár új érdekfeszítõ kérdést boncolva, de Ridley Scott nem foglalkozik, csak a csáprágó szörnyfesztiváljával." -_-

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Karez

"Dwayne Hicks tizedes jelentkezik, a Sulaco felderítõ csapat utolsó túlélõje...ha valaki fogja ezt az adást, még véletlenül se jöjjön az LV-426 bolygóra. Ismétlem, senki se közelítse meg az LV-426 bolygót!"

rQTxxCnMWJw

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Karez

Mai naptól hivatalosan is beszerezhetõ az Aliens - Colonial Marines videojáték, ami az Aliens film hivatalos folytatása is egyben. (5 évvel késõbb, Ripley halála után játszódik)

Aki esetleg nem akarja terhelni pénztárcáját/sávszélességét a játékra, itt végignézheti:

Link to comment
Share on other sites

getro2

Nem annyira szeretem ezeket a mostanság dívó betyáros-marhaságokat, de-ez-egyszerűen- k*rvajó. :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Real013

Behalok ezeken a cuccokon. Nem mintha annyira tetszene, de egy-egy azért igencsak eltalált.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Behalok ezeken a cuccokon. Nem mintha annyira tetszene, de egy-egy azért igencsak eltalált.

Szerintem, jó dolgok ezek - legalábbis sikerült egy saját dolgot összehoznunk, és nem csak a már 2005-ben elavult 4chanos mémeket nyúzzák. Kreatívak, viccesek, magyarok.

Nem annyira szeretem ezeket a mostanság dívó betyáros-marhaságokat

Miért van olyan sejtésem, hogy súlyos popularitiszfóbiád van? :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Én is bírom a hungaromémeket, némelyik iszonyú ügyes szórakoztató :D. A mémekkel sincs különösebb bajom, a mostani generáció egyik underground kifejezőeszközévé vált...a későbbi kultúrtörténészek minden bizonnyal a sárga földig fogják alázni, de szerintem nem hogy létjogosultsága van, de felváltotta a haiku, vers és szépirodalmi szintű filozófálgatásokat és lerántotta a közember szintjére - és igazából bárki csinálhat ilyet, aki már kettes volt Paint használatból (max válaszul kap ezer comic sans betűtípust gyalázó válasz-mémet :D), nem kell hozzá akadémiai végzettség, és többször nagyobb mindfuck igazságokat találni bennük mint végigülni egy teljes évnyi bölcsészkari előadást a kiöregedett és öntelt professzorok tolmácsolásában -_-

Mindenképp előrelépés az elterjedt internetes divathullámok korai szakasza között, mikor mindenki (még a magazinok is) ontotta magából a LOL meg hasonló rövidítéseket - szerencsére jó irányba haladt tovább ez az egész subgenre. Ami talán már kezd mainstreammé válni. Lásd pl a borzalmas Gangnam Style-t, ami minden kétséget kizáróan a 9gag, Twitter, Facebook és hasonló oldalakon megjelenő paródiák; a Youtube klip és zenei átdolgozások és hasonlók tették naggyá...annyira, hogy a kereskedelmi TV is bekapcsolódott, de még a rádiókból is szól.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Miért van olyan sejtésem, hogy súlyos popularitiszfóbiád van? :D

Hehe :D

Nem, igazából inkább a minõséggel van bajom. Vannak baromira eltalált darabok (pl. ez), de a jó részük nem tud megmosolyogtatni. Persze ettõl függetlenül én is nagyon örülök hogy végre saját stílusú mémeket kezdtünk gyártani, és nem innen-onnan lopjuk az ötleteket.

A popularitásról meg annyit, hogy a kedvenc együttesem a Radiohead -_- Náluk ismertebb alternatív zenekart most keresve se tudnék mondani :D De ez már erõsen off, sry.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A popularitásról meg annyit, hogy a kedvenc együttesem a Radiohead -_- Náluk ismertebb alternatív zenekart most keresve se tudnék mondani :D

Coldplay, Muse.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Quimby :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

Nekem ezekkel a betyáros memekkel (pl lentebbi Alienessel) az a bajom, hogy rohadtul nem viccesek. Mármint van egy alap poénséma, és akkor azt húzza rá a sok fogalmatlan, önmagát viccesnek képzelő srác. Alapvetően nincs bajom a képes poénokkal, rengeteg zseniálisat láttam már, de ezek nagy része megbújik a rakásnyi ratykó, fantáziátlan cucc között.

Alter zenekarokat meg azok hallgatnak, akik tudat alatt lányok szeretnének lenni. Csak szólok. -_-

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Quimby :D

Akkor már Kispál :D

Alter zenekarokat meg azok hallgatnak, akik tudat alatt lányok szeretnének lenni. Csak szólok. -_-

Igen, régen én is ezért hallgattam altert...mióta teljesen nõ vagyok, azóta áttértem a 8bit elektróra és orrba-szájba filmzenére.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Akkor már Kispál :D

Igen, régen én is ezért hallgattam altert...mióta teljesen nő vagyok, azóta áttértem a 8bit elektróra és orrba-szájba filmzenére.

Na ugye, és nem is kellett átoperáltatnod magadat. Csak alter és súlyosabb esetben ráadásként indie zenét hallgatni, és ülve pisilni.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Na ugye, és nem is kellett átoperáltatnod magadat. Csak alter és súlyosabb esetben ráadásként indie zenét hallgatni, és ülve pisilni.

Soha nem tudtam megérteni ezt az alter/indie rock utálatot. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Soha nem tudtam megérteni ezt az alter/indie rock utálatot. :unsure:

Hipszter.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...