Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártyákról Minden! 6.rész


LorDiablo

Videokártyákról Minden! 6.rész  

195 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dr.Normandy

Kösz a segitségeteket :) Majd még egyszer körbejárom a két kártyát aztán választok.

XCucbe a DCII rõl picit úgy irtál mintha talán hátrány lenne,vagy csak rosszul olvastam? Eltérõ kártyákkal lehet SLI-t létrehozni?

Maxtreme: én valahol láttam egyet de az lehet hogy már régi volt.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Hát akkoriban még a GW premium kategóriának számított. (viszont azt nem feltétlen mondanám hogy a legolcsóbb gyártók közé tartozott :D)

Az Asus ugyanígy.

Link to comment
Share on other sites

XCube

XCucbe a DCII ről picit úgy irtál mintha talán hátrány lenne,vagy csak rosszul olvastam? Eltérő kártyákkal lehet SLI-t létrehozni?

Nem az a hátrány, hanem az, hogy ahol veszed némileg túlárazott az a kártya ahhoz képest, hogy sima GTX 560 és nem Ti. Azért is linkeltem be egy pöccre ugyanolyan hűtésű darabot ajándék Mass Effect 3 -al, mert még úgy is olcsóbb, ha megrendeled és kiszállítják.

Valószínűleg ez kavart be téged:

"Egy sima, nem Ti 560 -ért nagyon ok 64.000 Ft. Még akkor is ha ASUS és DCII hűtős."

A nagyon ok az nagyon sok akart lenni, csak az s lemaradt :D .

Eltérő kártyák alatt mit értesz? Eltérő márkát vagy eltérő típust? A márka nem számít, viszont két különböző típusú kártyát nem lehet SLI -ben használni.

Link to comment
Share on other sites

Dr.Normandy

Az hogy Ti számit (SLI ben)? vagy hogy túlhajtott?

Link to comment
Share on other sites

XCube

Az hogy Ti számit (SLI ben)? vagy hogy túlhajtott?

A Ti számít a túlhajtás nem. A Ti kártyák teljes GF104 -es GPU -t tartalmaznak, a nem Ti kártyákon viszont olyan GF104 -es GPU van, amiben letiltottak 48 számolót. Ezért is mondom neked, hogy egy nem ti kártyáért sok az az ár.

De viszzatérve az SLi -hez, az nem olyan megengedõ, mint a CrossFire, így csak azonos kártyákat kezel. 2 db GTX 560 Ti vagy 2 db GTX 560 és így tovább. CF -nél csak a GPU -nak kell egyeznie, tehát egy HD 7970 mûködik egy HD 7950 -el, a 7970 a 7950 szintjén fog mûködni ebben az esetben. Az órajelek tekintetében is ez a helyzet mindkét rendszernél (SLi, CF). A kisebb órajelû kártya órajelét állítja be a rendszer mindkét kártyára.

Link to comment
Share on other sites

Dr.Normandy

a radeonokat nem igazán ismerem de megfontolandó szerinted egy 6950? az is DCII-es

Link to comment
Share on other sites

XCube

a radeonokat nem igazán ismerem de megfontolandó szerinted egy 6950? az is DCII-es

Igazából egy kategória a kettõ, hol az egyik gyorsabb hol a másik. Innentõl kezdve csak a GPU gyártópreferencia (AMD vs nvidia) és szolgáltatások alapján tudod eldönteni, hogy melyiket szeretnéd.

Ha eleve nvidiában gondolkodtál, akkor szerintem maradj is annál.

Btw milyen gépbe kell a kártya?

Link to comment
Share on other sites

Dr.Normandy

Még semmienbe most fogok venni nyár elején de I7 2600K lesz Sabertooth alaplappal.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Még semmienbe most fogok venni nyár elején de I7 2600K lesz Sabertooth alaplappal.

Biztosan szükséged lesz a 2600k -ra? Ha 2500k -t veszel spórolsz 15 - 20k -t és vehetsz erõsebb VGA -t.

Link to comment
Share on other sites

Dr.Normandy

Annyim marad amúgy is. szerinted ilyen összeállitáshoz miet vegyek 100 ezer alatt? :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Annyim marad amúgy is. szerinted ilyen összeállitáshoz miet vegyek 100 ezer alatt? :)

HD 7870 -et. Annak elég pazar az ár / teljesítmény mutatója.

Ha pedig valahogy még ezen felül is ki tudsz sajtolni egy kevés lóvét, akkor GTX 670 vagy HD 7950.

Link to comment
Share on other sites

Dr.Normandy

a 7870 es az nagyon jó. most néztem de a másik kettõre biztos nem lessz elég. mert még monitor is kell.

neked mien van?

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

végül is az aláírása nem elég árulkodó.

Link to comment
Share on other sites

Dr.Normandy

végül is az aláírása nem elég árulkodó.

Ja. Tudom,hülye vagyok :omg:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

lehet csak nekem újkeletû, de gtx6-os szériából nem lesz 660? :huh:

Mert egy rakat alsókategóriás szutyok lesz, de hol marad a közép? (a 670 az árát tekintve rohadtul nem az)

Ilyen széles skálázásnál szinte kizárt, hogy nel egyen középkategória.

Az azért éredekelne h mihez képest 1,4× gyorsabb pl a legkissebb kártya ...

Link to comment
Share on other sites

XCube

Az azért éredekelne h mihez képest 1,4× gyorsabb pl a legkissebb kártya ...

Õõõõ. Ezt most hogy érted :D ?

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Õõõõ. Ezt most hogy érted :D ?

Szerintem erre a leírásra gondol,itt azt írja hogy 1.4x gyorsabb multimédia.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Szerintem erre a leírásra gondol,itt azt írja hogy 1.4x gyorsabb multimédia.

Igen, erre gondolok.

" Enjoy a more powerful desktop with GeForce 605 dedicated graphics for up to 1.4x faster multimedia. "

Link to comment
Share on other sites

oliba

Igen, erre gondolok.

" Enjoy a more powerful desktop with GeForce 605 dedicated graphics for up to 1.4x faster multimedia. "

A másfél órás filmet befejezed 1 óra alatt :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A másfél órás filmet befejezed 1 óra alatt :D

Akkor a 630-assal meg már 22 perc az a 1,5 órás film :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

Akkor a 630-assal meg már 22 perc az a 1,5 órás film :D

Már csak agyi kapacitás kell hozzá. Kicsit meg kell emelni a BCLK -t vagy FSB -t fejben, kinél hogy megy :biglol: .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Már csak agyi kapacitás kell hozzá. Kicsit meg kell emelni a BCLK -t vagy FSB -t fejben, kinél hogy megy :biglol: .

Nekem még FSB-m van :biglol:ögüü

(szóval senki sem tudja mihez képest 1,4× meg 4× gyorsabbak ezek?)

Link to comment
Share on other sites

Dr.Normandy

2db 7850 es CrossFireX el

vagy egy 7970 es? :huh:

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

2db 7850 es CrossFireX el

vagy egy 7970 es? :huh:

7850 CF.

Link to comment
Share on other sites

HiTeccom

állat mekora egy graf EZ !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...