Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártyákról Minden! 6.rész


LorDiablo

Videokártyákról Minden! 6.rész  

195 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Lord_KROK
4 hours ago, Adam said:

Sziasztok!

- Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni hogy arról lehet tudni valamit hogy a közeljövőben megjelenő GeForce GTX 1660-as támogatni fogja-e az új NVENC kódolást? Vagy ez csak RTX szériában elérhető..? Az esetleges válaszadást előre is köszönöm!

Az általad irt NVENC nem egy mai dolog, az 1660-asnál jóval régebbi kártyák is támogatják már, így gondolom az is fogja.

 

Link to comment
Share on other sites

HD2
1 hour ago, Lord_KROK said:

Az általad irt NVENC nem egy mai dolog, az 1660-asnál jóval régebbi kártyák is támogatják már, így gondolom az is fogja.

 

Ő szerintem arra érti, hogy a turingok a tensor magokat felhasználva kb nulla sebességvesztéssel vesznek fel videókat. Éppen innen következik, hogy mivel a GTX 1660 nem RTX lesz, gyakorlatilag biztos, hogy csak a "hagyományos" felvétel lesz támogatva.

Link to comment
Share on other sites

Adam
51 minutes ago, HD2 said:

Ő szerintem arra érti, hogy a turingok a tensor magokat felhasználva kb nulla sebességvesztéssel vesznek fel videókat. Éppen innen következik, hogy mivel a GTX 1660 nem RTX lesz, gyakorlatilag biztos, hogy csak a "hagyományos" felvétel lesz támogatva.

- Köszönöm a visszajelzést!
Igen, arra gondoltam amelyet most RTX megjelenésekor jött be. - Csupán azért kérdeztem mert épp videó kártya frissítés előtt vagyok. Korábban a GTX 1060-ast néztem ki, de nem rég olvastam egy cikket miszerint jön nemsokára a 1660-as modell amely kb. 1070 Ti teljesítményét hozza... elvileg $300 alatti árral lesz megjelentetve.. hogy idehaza ez mennyibe lesz majd kiderül. De gondoltam lehet érdemes lenne megvárnom a 1660-at. (ray tracing-re nincs szükségem) szerintem még nagyon új dolog és meglehetősen erőforrás igényes... 'előny/eredmény - ár' viszonylatban inkább 1660 talán 'pénztárca barátabb' áron lesz mint az RTX széria. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, HD2 said:

Ő szerintem arra érti, hogy a turingok a tensor magokat felhasználva kb nulla sebességvesztéssel vesznek fel videókat. Éppen innen következik, hogy mivel a GTX 1660 nem RTX lesz, gyakorlatilag biztos, hogy csak a "hagyományos" felvétel lesz támogatva.

Jah, ezt ki nem találtam volna. 

így viszont egyetértek, biztos h nem fogja támogatni.

Link to comment
Share on other sites

XCube
18 hours ago, HD2 said:

Ő szerintem arra érti, hogy a turingok a tensor magokat felhasználva kb nulla sebességvesztéssel vesznek fel videókat. Éppen innen következik, hogy mivel a GTX 1660 nem RTX lesz, gyakorlatilag biztos, hogy csak a "hagyományos" felvétel lesz támogatva.

Ha az nvidia nem tiltja le, akkor támogathatja. A tensor magok maradnak a GTX 1660 -ban. Valószínűleg nem is véletlenül.

Link to comment
Share on other sites

HD2
1 hour ago, XCube said:

Ha az nvidia nem tiltja le, akkor támogathatja. A tensor magok maradnak a GTX 1660 -ban. Valószínűleg nem is véletlenül.

Ez már biztos? Nekem még ez az utolsó infó amit hallottam róla: LINK

" If the pictures are real, this suggests the new GPU will lack dedicated RT cores, and probably won't have any Tensor cores, either. "

Link to comment
Share on other sites

XCube
5 hours ago, HD2 said:

Ez már biztos? Nekem még ez az utolsó infó amit hallottam róla: LINK

" If the pictures are real, this suggests the new GPU will lack dedicated RT cores, and probably won't have any Tensor cores, either. "

Akartam szerkeszteni a postot, de nem volt elérhető a fórum, aztán meg elmentem edzeni.

Ezt az infót én is most látom először, viszont az nv valószínűleg még tensor magok mellett sem engedné futni a legújabb nvenc -ot.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 hours ago, XCube said:

viszont az nv valószínűleg még tensor magok mellett sem engedné futni a legújabb nvenc -ot.

Ezesetben mi értelme a tensor magoknak? 

Link to comment
Share on other sites

HD2

Na mégis lesznek tensor magok.

6idguy9gbhh21.jpg

Link to comment
Share on other sites

XCube
15 hours ago, Lord_KROK said:

Ezesetben mi értelme a tensor magoknak? 

Gépi tanulással való kísérletezés low budget környezetben mondjuk. De lehet, hogy az nvidia kitalál rá valami gamer megoldást is :D .

57 minutes ago, HD2 said:

Na mégis lesznek tensor magok.

 

Akkor csak nem volt fals az első infó. Már csak az a kérdés, hogy valóban mire lehet majd befogni őket játékok terén. Egyelőre semmire.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 minutes ago, XCube said:

De lehet, hogy az nvidia kitalál rá valami gamer megoldást is :D .

Erre lennék én főleg kiváncsi

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 2/17/2019 at 7:17 PM, Adam said:

- Köszönöm a visszajelzést!
Igen, arra gondoltam amelyet most RTX megjelenésekor jött be. - Csupán azért kérdeztem mert épp videó kártya frissítés előtt vagyok. Korábban a GTX 1060-ast néztem ki, de nem rég olvastam egy cikket miszerint jön nemsokára a 1660-as modell amely kb. 1070 Ti teljesítményét hozza... elvileg $300 alatti árral lesz megjelentetve.. hogy idehaza ez mennyibe lesz majd kiderül. De gondoltam lehet érdemes lenne megvárnom a 1660-at. (ray tracing-re nincs szükségem) szerintem még nagyon új dolog és meglehetősen erőforrás igényes... 'előny/eredmény - ár' viszonylatban inkább 1660 talán 'pénztárca barátabb' áron lesz mint az RTX széria. :unsure:

No az nvidia nem volt paraszt, a GTX 1660 Ti támogatja a legújabb nvenc modellt :) .

Pedig végül tensor magok sem kerültek bele. Ezek szerint erre dedikált feldolgozója van.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 2/24/2019 at 7:49 AM, XCube said:

No az nvidia nem volt paraszt, a GTX 1660 Ti támogatja a legújabb nvenc modellt :) .

Pedig végül tensor magok sem kerültek bele. Ezek szerint erre dedikált feldolgozója van.

Azért ez ha belegondolsz valahol jogos, mert ha jól értem akkor ez a streamet segiti, és ebben a szegmensben azt most sokan használják.

18869 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
XCube

Valaki próbálta közületek az új nv driver által Pascalon is elérhető ray tracinget? Én csak teszteket és a Quake 2 RT portot próbáltam ki, brutálisan gyenge a GTX 1080 benne :D . Az Atomic Heart demójában viszont olyan árnyékok vannak, amit eddig még real time soha nem láttam. A Quake 2 is nagyon durván néz ki így, kíváncsi lennék mit tudna ha a világítást is hozzá idomítanák. Mondjuk itt a házilag készített denoise eléggé sok hibától szenved, sok a szellemkép és az áthúzás, az árnyékokon pedig nagyon látványos a zaj.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
9 hours ago, XCube said:

Valaki próbálta közületek az új nv driver által Pascalon is elérhető ray tracinget? Én csak teszteket és a Quake 2 RT portot próbáltam ki, brutálisan gyenge a GTX 1080 benne :D . Az Atomic Heart demójában viszont olyan árnyékok vannak, amit eddig még real time soha nem láttam. A Quake 2 is nagyon durván néz ki így, kíváncsi lennék mit tudna ha a világítást is hozzá idomítanák. Mondjuk itt a házilag készített denoise eléggé sok hibától szenved, sok a szellemkép és az áthúzás, az árnyékokon pedig nagyon látványos a zaj.

Megfelelő kártya híjján sajna nem próbálhattam ki :( 

De amernnyire tudom sok cuccnál még nincs jelentőssége. 

Link to comment
Share on other sites

HD2
On 4/16/2019 at 12:30 PM, XCube said:

Valaki próbálta közületek az új nv driver által Pascalon is elérhető ray tracinget? Én csak teszteket és a Quake 2 RT portot próbáltam ki, brutálisan gyenge a GTX 1080 benne :D . Az Atomic Heart demójában viszont olyan árnyékok vannak, amit eddig még real time soha nem láttam. A Quake 2 is nagyon durván néz ki így, kíváncsi lennék mit tudna ha a világítást is hozzá idomítanák. Mondjuk itt a házilag készített denoise eléggé sok hibától szenved, sok a szellemkép és az áthúzás, az árnyékokon pedig nagyon látványos a zaj.

Én csak metroban és tomb raiderben próbáltam, gyakorlatilag mindkettőben használhatatlan. :D Tomb raider még talán medium ray tracinggel használható valamennyire, de egyáltalán nem éri meg amilyen minimális a különbség a teljesítményromláshoz képest.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lord_KROK

Ha valaki 30 ezer körül Radeon-t akar venni, akkor mit ajánlgatunk neki mostanság? RX460 4GB? 

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 5/5/2019 at 3:05 PM, Lord_KROK said:

Ha valaki 30 ezer körül Radeon-t akar venni, akkor mit ajánlgatunk neki mostanság? RX460 4GB? 

Én inkább valami erősebb használt kártyát ajánlanék neki.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 minute ago, XCube said:

Én inkább valami erősebb használt kártyát ajánlanék neki.

Mindenképp Radeont akar, merthogy elvileg a prociban lévő integrálttal összeáll a diszkrét VGA, és az milyen jó. 

Mit ajánlanál használtan? Hátha belemegy abba is. 

Link to comment
Share on other sites

XCube
3 hours ago, Lord_KROK said:

Mindenképp Radeont akar, merthogy elvileg a prociban lévő integrálttal összeáll a diszkrét VGA, és az milyen jó. 

Mit ajánlanál használtan? Hátha belemegy abba is. 

Hát az a párosítás sokat nem dob rajta, de ő tudja. Milyen proci amúgy?

Én egy R9 290X / R9 380X -ben gondolkodnék, de még egy R9 280X is bőven gyorsabb.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Hallod Krok nekem van egy fölös r9 280x-em,csak meg kell sütni :troll:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

bcom
14 minutes ago, kaszman1 said:

Hallod Krok nekem van egy fölös r9 280x-em,csak meg kell sütni :troll:

Süsd meg! Nem akarod eladni?

öccá

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, XCube said:

Hát az a párosítás sokat nem dob rajta, de ő tudja. Milyen proci amúgy?

Én egy R9 290X / R9 380X -ben gondolkodnék, de még egy R9 280X is bőven gyorsabb.

Fogyasztás miatt lehet h R9 280X. Nem emlékszem milyen tápja van de úgy emlékszem nem valami acélos

Hm, vagy 2 hónapja láttam a gépet, de ha emlékeim nem csalnak A10-5800K talán... 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Pontosan ilyen gép : A10-5800K, 24GB DDR3 RAM, most integrálttal megy és 1TB HDD, táp noname 500W azt hiszem (ő sem tudta biztosan).

Most fizikailag nem tudom megnézni a gépet.

 

A cél az AC Unityval való játszogatás is lenne

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...