Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optimális Konfig 4.


XCube

Recommended Posts

GustyX

Megveszel mindent itthon, számlát a cég nevére kéred, azt csinál vele amit akar, elszámolja költségként. Nem ilyen egyszerû?

Mindenki happy oszt csókolom.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ha itthon igényled vissza az ÁFÁT akkor azthiszem fel kell mutatnod valami bevételt a másik oldalt,hogy azzal az eszközzel ennyi és ennyi bevételt szereztél,fogalmam sincs hogy megy,elmagyarázták ezt nekem,de magyarországon nem ilyen szimpla és egyszerû a dolog...ahoz hogy visszakapd az áfát a másik oldalon be/fel kell mutatnod valamit...fogalmam sincs hogy van ez,lényeg az ha külföldrõl hozatom ilyen nincs és alapban áfamentesen számlázzák ki.

Mivel foglalkozik a cég, aminek a nevére a cuccokat vennéd? Ha a profiljában van olyan tevékenység, amihez számítógép kell, akkor a beszerzett alkatrészeket felvehetitek tárgyi eszköznek. Innentõl, mivel termelõ eszköz az ÁFÁ -t vissza lehet róla igényelni. Ami azt jelenti, hogy ennyivel csökken a cég fizetendõ ÁFÁ -ja.

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Mivel foglalkozik a cég, aminek a nevére a cuccokat vennéd? Ha a profiljában van olyan tevékenység, amihez számítógép kell, akkor a beszerzett alkatrészeket felvehetitek tárgyi eszköznek. Innentõl, mivel termelõ eszköz az ÁFÁ -t vissza lehet róla igényelni. Ami azt jelenti, hogy ennyivel csökken a cég fizetendõ ÁFÁ -ja.

Minden cégnek szüksége van számítógépre hiszen azon dolgozik az ember...De már utánanéztem magyarországon ez nem megoldható nálunk,külföldrõl viszont gond nélkül,ez mûködõ dolog és egyszer már az Interstore esetében is mûködött és ÁFA nélkül számlázták ki.Nem akarok ezen vitatkozni én nem értek hozzá,viszont aki ezt intézi az ért és õ mondta nekem én pedig hiszek neki.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Minden cégnek szüksége van számítógépre hiszen azon dolgozik az ember...De már utánanéztem magyarországon ez nem megoldható nálunk,külföldrõl viszont gond nélkül,ez mûködõ dolog és egyszer már az Interstore esetében is mûködött és ÁFA nélkül számlázták ki.Nem akarok ezen vitatkozni én nem értek hozzá,viszont aki ezt intézi az ért és õ mondta nekem én pedig hiszek neki.

Így szokták átvágni az embereket :D.

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Így szokták átvágni az embereket :D.

Nem járna jól mert tõlünk kapja a fizetést és az összes céges dolgot õ intézi és nem szokása hibázni,mindig körüljárja a dolgokat hogy mit hogy lehet a legjobban megoldani.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Na ja de azért annyira nincs perfekt angolom hogy felhívjam õket és krákogjak ott nekik hogy Hi I are winner motherf*cker :D

Abszolúte nem kötekedésbõl mondom de a saját érdekeben érdemes legalább egy közép szinten megtanulni angolul.

Egyébként meg a cégben csak beszél valaki angol, nem?

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Abszolúte nem kötekedésbõl mondom de a saját érdekeben érdemes legalább egy közép szinten megtanulni angolul.

Egyébként meg a cégben csak beszél valaki angol, nem?

Valamilyen szinten tudok angolul megértem amit mondanak,letok fordítani bármit de beszélni egy angollal...na az nem menne :D Az élõbeszéd sokkal nehezebb.Amúgy igen van aki tud...nade nemkicsit elkanyarodtunk a témától úgyhogy szerintem hagyni kéne az OFFolást.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Minden cégnek szüksége van számítógépre hiszen azon dolgozik az ember...De már utánanéztem magyarországon ez nem megoldható nálunk,külföldrõl viszont gond nélkül,ez mûködõ dolog és egyszer már az Interstore esetében is mûködött és ÁFA nélkül számlázták ki.Nem akarok ezen vitatkozni én nem értek hozzá,viszont aki ezt intézi az ért és õ mondta nekem én pedig hiszek neki.

Én pusztán csak azt nem értem, hogy miért kell megcsavarni a dolgokat azzal, hogy külföldrõl rendelsz, ha itthon is le tudod írni az ÁFÁ -t. Ugyanott vagy anyagilag.

A garanciát hogy fogod intézni? Sehogy.

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Én pusztán csak azt nem értem, hogy miért kell megcsavarni a dolgokat azzal, hogy külföldrõl rendelsz, ha itthon is le tudod írni az ÁFÁ -t. Ugyanott vagy anyagilag.

A garanciát hogy fogod intézni? Sehogy.

Miért ne lehetne intézni a garanciát egy megbízható külföldi cégnél?annyi hogy fel kell küldeni gondolom és engem terhel a költség de most mennyi felküldeni futárral?10ezer forint?Nem olcsó de egy 200ezres VGAnál pl azért túl lehet élni ha gariról van szó.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Miért ne lehetne intézni a garanciát egy megbízható külföldi cégnél?annyi hogy fel kell küldeni gondolom és engem terhel a költség de most mennyi felküldeni futárral?10ezer forint?Nem olcsó de egy 200ezres VGAnál pl azért túl lehet élni ha gariról van szó.

Na de ha itthon megveszed, akkor nem kerül 10k -ba sem. Ezt nem értem.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Meg még vissza is hozzák a csomagot. Aztán ha mondják, hogy nem találtak hibát, küldd fel a konfigurációdat, vagy stb...? már 40ezer és figyelembe véve azokat az árakat, bizony kb úgy állsz, mint ha áfával vetted volna nálunk

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Srácok, garanciával lehet menni a gyártóhoz is, nem kell feltétlenül az adott kiskereskedõhöz szaladni. :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Srácok, garanciával lehet menni a gyártóhoz is, nem kell feltétlenül az adott kiskereskedőhöz szaladni. :)

Ami megint csak súlyos ezrekbe - tízezrekbe kerülhet postázás esetén :) .

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ami megint csak súlyos ezrekbe - tízezrekbe kerülhet postázás esetén :) .

Jah, mondjuk én se vállalnám be a dolgot, de ha netán gariztatásra kerülne a sor van azért több lehetõség is.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Srácok, garanciával lehet menni a gyártóhoz is, nem kell feltétlenül az adott kiskereskedõhöz szaladni. :)

Ha van egyáltalán end user garancia a gyártónal ami sok esetben nincs.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ha van egyáltalán end user garancia a gyártónal ami sok esetben nincs.

Szomorú ahol nincs. -_-

Link to comment
Share on other sites

Peca001

Minden cégnek szüksége van számítógépre hiszen azon dolgozik az ember...De már utánanéztem magyarországon ez nem megoldható nálunk,külföldrõl viszont gond nélkül,ez mûködõ dolog és egyszer már az Interstore esetében is mûködött és ÁFA nélkül számlázták ki.Nem akarok ezen vitatkozni én nem értek hozzá,viszont aki ezt intézi az ért és õ mondta nekem én pedig hiszek neki.

1 hónapos a laptopom, amit így vettünk, hidd el, megoldható:) (az adóalapos leírás, amit XCube lentebb szépen kifejtett). Úgyhogy nyugodtan vedd meg belföldrõl, ha félsz a külfiktõl. Bár úgy tûnik, már eldöntötted, hogy külföldrõl fogod, sok sikert hozzá:)

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

1 hónapos a laptopom, amit így vettünk, hidd el, megoldható:) (az adóalapos leírás, amit XCube lentebb szépen kifejtett). Úgyhogy nyugodtan vedd meg belföldrõl, ha félsz a külfiktõl. Bár úgy tûnik, már eldöntötted, hogy külföldrõl fogod, sok sikert hozzá:)

Az az én bajom hogyha mondom annak aki intézi hogy belföldrõl azt mondja az így nem megoltható múltkor elmagyarázta miért,ti azt mondjátok megoldható én meg nem értek hozzá úgyhogy nem tudom elmondani hogy szerinte miért nem.Úgyhogy ez elég hülye helyzet és nemtudom kinek van igaza de amit õ magyarázott hogy csak akkor lehet visszakapni az ÁFÁt hogyha másik oldalon felmutatsz valami jövedelmet ami az adott eszközhöz kapcsolódik...Tehát hogy a megvásárolt cucc által ennyi és ennyit kerestél hogy lássák hogy tényleg a cég jövedelmének növelése érdekében vetted meg így az eszközt és nem magáncélra,de számítógép esetében ez igen nehéz mûvelet hiszen azon ugye csak céges dokumentumok tárolása/készítése e-mail-ezés,cég profiljába illõ anyagok megtekintése,stb zajlik...De mondom nemigazán értek hozzá meg nem emlékszem hogy mondta ezt el szó szerint...szóval lehet hogy hülyeséget beszélek de a lényeg azvolt hogy ez belföldön így nem mûködik szerinte és õ intézi,ezért ragaszkodok a külföldhöz,ha õ is azt mondaná hogy persze simán megoldható így akkor énis inkább innen rendelnék.

Szerk.: Amúgy itt van egy cikk az Ivy Bridge elvileg elsõ körben érkezõ legerõsebb asztali procijáról és itt annyira nem dícsérik halálra a tuningpotenciált...4.5 Ghz-t az FX is gond nélkül elér léggel,nekem is annyin megy és tudom,annál erõsebb de ugye nem ahoz hasonlítom hanem az i7 3820-hoz hiszen eredetileg azt akartam venni csak lebeszéltetek róla.Még mindig azt mondjátok hogy inkább a 3770k és elég lenne egy GTX 690/HD 7990 szintû kártyához a GTX 680 SLI/ HD 7970 CF teljesítményének ismerete fényében és nem lenne CPU limit?

Link to comment
Share on other sites

Asap123

Tudnátok ajánlani egy konfigot? Kimondottan játékra kellene és 100-150k között legyen. Illetve, ha efölött van az sem baj, csak írjatok légyszi okot mellé miért éri meg. Vinyó nem kell és jelenleg 800 wattos tápot használok, ha nem muszáj ezt sem cserélném. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Tudnátok ajánlani egy konfigot? Kimondottan játékra kellene és 100-150k között legyen. Illetve, ha efölött van az sem baj, csak írjatok légyszi okot mellé miért éri meg. Vinyó nem kell és jelenleg 800 wattos tápot használok, ha nem muszáj ezt sem cserélném. Köszi.

Vázlatosan:

2500K

2x4GB ram

HD6850 vagy HD7850

Z66-os AsRock, vagy ASUS lap, de mehet az MSI is.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Vázlatosan:

HD6850 vagy HD7850

Ezt ha megveszek sem értem :D .

Link to comment
Share on other sites

oliba

Ezt ha megveszek sem értem :D .

Attól függ mennyi pénze van és a két jó ár/érték arányú darabot írtam le :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Attól függ mennyi pénze van és a két jó ár/érték arányú darabot írtam le :)

100 - 150k -között kell, hogy legyen. Legalábbis ő ezt írta. A HD 7850 elviszi a büdzsé majdnem felét :D . Írta, hogy mehet fölé, de azért annyival nem jobb a HD 6850 -nél, mint amennyivel drágább :) . Sőt a HD 7850 -re azt sem mondanám, hogy jó ár / érték arányú kártya jelenleg.

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ
Ehez mit szóltok? 3-adik számú kommentet olvassátok el.Azt írja hogy az Ivy Bridge-es lapok vissza fogják fogni a durvább jövõbelni és talán még a jelenlegi 680 SLI féle kártyák teljesítményét...Még mindig azt tartjátok hogy 3770k-t kéne vennem 3820 helyett?Hosszútávra,azaz még 1-2 évig nem szeretnék CPU limitet semmilyen kártya esetében de legalább még a következõ generáció csúcsmodelljeit ne fogja vissza....jó nem lehet tudni mit fognak tudni de úgyértem hogy egy i7 920-al mai kártyákkal sincs igazán procilimit 4 Ghz fölött...
Link to comment
Share on other sites

XCube

Ehez mit szóltok? 3-adik számú kommentet olvassátok el.Azt írja hogy az Ivy Bridge-es lapok vissza fogják fogni a durvább jövőbelni és talán még a jelenlegi 680 SLI féle kártyák teljesítményét...Még mindig azt tartjátok hogy 3770k-t kéne vennem 3820 helyett?Hosszútávra,azaz még 1-2 évig nem szeretnék CPU limitet semmilyen kártya esetében de legalább még a következő generáció csúcsmodelljeit ne fogja vissza....jó nem lehet tudni mit fognak tudni de úgyértem hogy egy i7 920-al mai kártyákkal sincs igazán procilimit 4 Ghz fölött...

Te valamit nagyon félreolvastál, mert a srác épen azt írja, hogy a GTX 680 4GB -ot biztos nem fogja vissza. Ő arról ír, hogy arra nincs garancia, hogy a későbbi VGA -kat nem fogja majd vissza. Ez egyelőre jó kérdés, de őszintén szólva erősen kétlem, hogy ebből probléma lenne.

CPU limited mindenképpen lesz ha olyan játékot futtatsz, ami CPU limites :) .

Azt viszont ő sem vette hozzá, hogy a Sandy E prociknál nem teljesértékű a PCI-E 3.0 támogatás. Például a GTX 680 -nál nem is működik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...