Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optimális Konfig 4.


XCube

Recommended Posts

payskin
4 minutes ago, Lord_KROK said:

A FT gyengülése és ingadozása miatt, meg a hiány miatt (ami milyen jó kis üzletpolitika) szerintem itthon mindkét alkatrészre simán rá lehet majd számolni  +20%-25%-ot, legalábbis eleinte.

Unokaöcsémnek vettem tavaly ilyenkor karácsonyi ajándékként egy Rode mikrofont 26 ezerért. Ugyanez a mikrofon most az áfázós webáruházakban 30 ezer körül van, mindenhol 36 ezerről indul. 1:1-ben ugyanaz a mikrofon. Laza 40%-os áremelkedés egy év alatt, és ez csak a forint.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
26 minutes ago, payskin said:

Unokaöcsémnek vettem tavaly ilyenkor karácsonyi ajándékként egy Rode mikrofont 26 ezerért. Ugyanez a mikrofon most az áfázós webáruházakban 30 ezer körül van, mindenhol 36 ezerről indul. 1:1-ben ugyanaz a mikrofon. Laza 40%-os áremelkedés egy év alatt, és ez csak a forint.

Szóval akkor a 20-25%-al még alá is becsültem. 

Link to comment
Share on other sites

XCube

Borzasztó nézni, hogy a Forint vásárlóereje milyen szinten döglik, lassan tényleg ott tartunk, hogy az élelmiszereken kívül minden megfizethetetlen lesz. Ezért nem is kezdem el a szentbeszédet, amit a kommentek olvasása közben félig már megfogalmaztam. Otthon tényleg nem éri meg PC -t fejleszteni addig, amíg a világpiaci árak valamelyest be nem állnak.

8 hours ago, Lord_KROK said:

 

meg a hiány miatt (ami milyen jó kis üzletpolitika)

Milyen hasznot hoz az nvidia konyhájára ha nem tud eladni? Az árak nem nála mennek fel, hanem a viszonteladóknál.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, XCube said:

Borzasztó nézni, hogy a Forint vásárlóereje milyen szinten döglik, lassan tényleg ott tartunk, hogy az élelmiszereken kívül minden megfizethetetlen lesz. Ezért nem is kezdem el a szentbeszédet, amit a kommentek olvasása közben félig már megfogalmaztam. Otthon tényleg nem éri meg PC -t fejleszteni addig, amíg a világpiaci árak valamelyest be nem állnak.

Engem érdekelne, ha más nem PMben. De gondold el milyen lenne itt élni még mindig. Jó h 7+ éve kitart az I3 4330.. .:D 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kint vannak a Ryzen 5000-es benchmarkok. Rettentő durva. A 300 dolláros R5 5600X gyakorlatilag hozza az 500 dolláros i9 10900K teljesítményét, néha meg is veri. Házon belüli összehasonlításban simán veri az eddig legerősebb R9 3950X-et egy magon. Több magon, mivel az utóbbiban kétszer annyi van, nyilván nem, de így is döbbenet nézni a grafikonokat. CS GO-ban az 5600X 200 fps-sel tol többet átlagban, mint a 10600K. Íííí... Kellemetlen nézni is.

Most már csak termék kéne normális áron, meg euró nem 360+ forintért, és boldogság ülne ki az arcomra. Az Alzánál már fent van, 119 500 Ft. Pöti 50%-kal kerül többe, mint az azonos ajánlott fogyasztói árú 3600X. :D :laugh: Anyátok!

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Állítólag kevesebb 5000-es procit kaptak a boltok, mint egy hónapja NVIDIA kártyát a botrányos 3080/3090 premieren. :banghead:

Jó, B+, akkor megtartom a pénzem magamnak. :no:

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Na, mégis lesz gépépítés, csak nem magamnak, hanem egy kedves barátom talált meg, hogy a lányának és a barátjának lenne karácsonyi ajándék. Megkérdeztem a lányt, Red Dead Redemption 2-zni szeretnének. Igen, rögtön mondtam, hogy konzol, de nem. PC-t akarnak.

Úgyhogy ha van ötlet, mit vennétek, állatira örülnék. :)

Ez a Red Dead ajánlott konfigja a Steam szerint (gyanúsan karcsú):

  • Processor: Intel® Core™ i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
  • Memory: 12 GB RAM
  • Graphics: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
  • Network: Broadband Internet connection
  • Storage: 150 GB available space
  • Sound Card: Direct X Compatible
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jimbo5

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok, olyan 350K lenne a keret [!grafikus kártya NÉLKÜL!], ezt néztem ki, véleményt, vagy akár egy teljesen más összeálítást is szívesen veszek!
Videókártyám egy GTX 970 van jelenleg, ez lesz benne egy darabig míg rendesen kijön a 3000-es Nvidia széria, majd kiötlöm hogy rászánok-e arra v egy elvileg olcsóbb 2000-esre.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mi a tök az az A520? o.O Erről totál lemaradtam. Ezt miért csinálta az AMD? Nem volt elég a B450, a B550, az X470 meg az X570? Rohadtul kellett még egy chipset, éreztem én is, mint egy falat kenyér. Mit tud? Vagy mit nem tud?! Volt erről szó a hardveres youtube csatornákon? Mert én csak a B550-es alaplapok méltatására emlékszem (vagy csak kő alatt éltem nyár végén...)

Én pont ma véglegesítettem az ismerősnek építendő konfigot, amihez két hete kértem a tanácsaitokat... :harhar: Ez lett:

- MSI MAG B550 Tomahawk
- AMD Ryzen 5 3600
- SAPPHIRE Radeon RX 5600 XT Graphics 6GB GDDR6 192bit (11296-01-20G)
- Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G
- Seagate BaraCuda 3.5 2TB 7200rpm 256MB SATA3 (ST2000DM008)
- NZXT H510 Fehér
- FSP Hydro GD 550W Gold (PPA5504701)

(RAM azért nincs benne, mert van náluk elfekvőben 16 giga, ami most esett ki egy másik konfigból.)

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ami komponensekhez én hozzá tudok szólni, arról a véleményem szerintem ismert. :)

Amúgy ha csak játszani kell, érdemes körülnézni a cloud gaming világában; nincs már messze a kor, amikor nem kell okvetlenül százezreket beleborítani egy gaming PC-be, ha valaki nem hardcore gamer: https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jó, de annyira azért nem volt szar ez a konfig.

Az 5600 XT-k közül ez az egyik legjobb kártya, és azért nem NVIDIA, mert az 1660 ugyanebben az árban kevesebbet tud, a 2060 Super meg 80 ezerrel drágább. Azért Kingston SSD van benne, mert egyrészt ez sem szar, másrészt annyiba kerül az 500 gigás, mint a 970 Evóból a 250. A WD-nek meg épp nincs 7200-es 2 terás drive-ja (nézz már szét, hogy te látsz-e, velem csak 5400-esek jöttek szembe, fel is csesztem magam rajta). Az ipari sztenderd EZEX meg szerintem már kicsi, amilyen ütemben nő a játékok mérete, az 1 tera gyorsan kevés lesz. A ház masszív, a táp meg 30 ezres FSP 80+ gold, nagyon jó belsővel, dicsért darab.

De megy a kukába az egész. A végösszeg valahol 370-nél van -- családi balhé lett belőle a szülők között, amit valahol megértek. Lehetne spórolni mindenen, 2600-as CPU, valami olcsóbb GPU, egy ilyen A520-as alaplap, de nem tudom van-e értelme. Inkább vennének 150 ezerért egy PlayStation 4-et, pont innen indultunk a nyáron. 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A VGA, processzor, alaplap, chipset körüli kérdésekben biztosan igazad van, én azokhoz nem tudok érdemben hozzászólni, pár éve már nem követem az asztali PC-s piacot. (Utoljára öt éve kellett asztali PC-t összeraknom.)

A WD legtöbb HDD-je 5400 RPM-es (Blue, Red, Purple stb.). Ez igazából teljesen logikus, mivel ma már nem rendszermeghajtónak veszik ezeket, adattárolásra meg teljesen elég az. Nyilván persze így lassabb valamivel (az általad kinézett, SMR-es Seagate sustained sebessége 220 MB/s, a vele kb. egy árban lévő, CMR-es WD20EZRZ 150-et, az SMR-es WD20EZAZ 180-at tud), de kétlem, hogy hétköznapi adattárolásban ennek olyan nagy gyakorlati jelentősége lenne. Ha 7200-as WD kell, ott a Red Pro vagy a Gold, persze ezek drágábbak valamivel.

Nem tudom, hogy szar-e a kinézett Kingston SSD; én azt tudom, hogy anno fogták magukat, és se szó, se beszéd, elkezdték a piac egyik legnépszerűbb SSD-jét, az addig teljesen vállalható V300-at a bolygón beszerezhető legótvarabb memóriachipekkel szállítani. Úgy kellett utólag megtudni egy cikkből, hogy hirtelen egy rakás szar lett a meghajtó, amit annyi embernek ajánlottam addig a pontig magam is. Akkortájt kezdődött az is, hogy a Kingston pendrive-jaim szépen elkezdtek egyesével elhalálozni – egyszer csak 47 MB lett a 16 gigás meghajtó mérete, amiről rendszert akartam telepíteni, és soha többé nem tudtam használni. És ez több különböző termékszériájukba tartozó pendrive-val megesett a közvetlen környezetemben, pedig ezek a pendrive-ok tényleg max. rendszertelepítésre, MemTestre meg Word-doksik szállítására voltak használva néhanapján. A 32 GB-os Kingston memóriakártyám is megdöglött pár év után a telefonomban, pedig az is elég minimális igénybevételnek volt kitéve (még a Samsung "butatelefonomban" szolgált: az 1,3 Mpixeles kamerával nem játszottam túl gyakran fotográfust, zenét / podcastet meg csak elvétve tettem rá). Ez a cég nálam erősen ellőtte a puskaport; a büdös életben nem veszek többet még egy korrodált szöget sem tőlük, nemhogy adattároló eszközt. (Itt, a fórumon is mondta valaki, hogy az ő cégénél jó pár SSD elhullott; aztán kiderült, hogy azok is Kingstonok voltak. Az én eddigi munkahelyeimen Samsungok voltak üzemben; egyről sem tudok, ami kifingott volna az évek alatt.)

Természetesen nem kötelező velem egyetérteni, de nálam az adattároló eszközöknél az ár–kapacitás-arány csak egy szempont – az biztos, hogy én nem fogok megvenni egy gagyibbat a számomra bevált helyett csak azért, mert az olcsóbb. De ez persze mindenkinek egyéni döntése; én mindenesetre ajánlani csak azt tudom, ami nekem bevált.

370 ezer forint, az ma uszkve ezer euró; meg lennék lepve, ha ma egy középkategóriás gép kijönne ennél lényegesen kevesebből. Ez kb. egy belépőszintű kisvállalati notebook ára. Ahogy írtam, én felvetném opciónak a cloud gaminget; mostanában több helyről hallottam, hogy casual gamingre Etherneten, normális nettel egészen vállalható.

Link to comment
Share on other sites

payskin
17 hours ago, Jimbo5 said:

Mi a vélemény erről az összeállításról? Táő elég lenne hozzá?

Akarsz overclockolni? Mert ha nem, ne vegyél X-es procit, nem éri meg amennyivel többe kerül. 

Ne egy 32 gigás RAM-ot vegyél, hanem két 16 gigásból álló KIT-et, hogy a dual channelt ki tudd használni.

A grafkártyánál nem látszik, hogy mi az.

Nem ismerem ezt a Toshiba vinyót, lehet, hogy jó, de 1 terában az "ipari szabvány" a WD Caviar Blue EZEX (WD10EZEX) -- erről beszélgettünk kicsit feljebb Fujitsuval.

Szerintem 650W-os táp elég, de ez a CM nincs az ajánlottak között (állítólag egy idő után hajlamos hangosan sípolni). Nézegess még. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ha nem tuningol akkor a alpenfohn hűtő is fölösleges kb...

Link to comment
Share on other sites

XCube

Sokat nem segít a kérdésben és nem is nosztalgikus enyelgésre való ez a topik, de sokadjára jut eszembe a 2008 eleje - közepe, amikor is a válság előtt 60 - 70.000 Ft -ért lehetett venni 512MB -os 8800 GT -t, ami az abszolút csúcs 8800 Ultrát csak kb. 30% -kal múlta alul és tökéletes volt 1650x1050 -re, sőt a legtöbb esetben még fHD -re is. Az akkori 8800 Ultrámat 2007 nyarán 160.000 Ft -ért vettem. Egy felső középkategóriás gépet simán össze lehetett rakni 200.000 Ft -ból. 2009 októberében az AMD zászlóshajója (HD 5870 1GB) 92.000 Ft -ért került a birtokomba, és alig maradt le az nvidia GTX 480 -ától. A Nehalem megjelenése után 82.000 Ft -ért vettem egy komplett Q9450 + 2x2GB OCZ 1600MHz DDR3 + FSP Epsilon 700W kombót CM Hyper 212 hűtővel (ez még az Ultra alá érkezett).

Ma ott járunk, hogy ha valaki ki akar lépni a fHD "árnyékából", akkor a bokájáig kell nyúlnia a zsebén keresztül. Tisztában vagyok vele, hogy miért alakulnak így az árak, 2016 -ban én is beléptem a verklibe, lenyúltam bokáig és elköltöttem több mint egy misit a gépemre (aminek 40% -a a monitor volt), de egy ilyen teljesítményű gép hasonszőrű monitorral még mindig több mint fél millió Forint és kiválóan teljesít az új címekben is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

image.png

Csak úri neveltetésem tart vissza attól, hogy ízes szavakkal méltassam a helyzetet. Az 5000-es sorozat árnyékában ez teljes agyrém. :banghead:Linus csinált tegnap karácsonyi konfigajánlót, ő is azt mondja, hogy a 3600 volna a legjobb ár/érték arányú CPU -- csak épp nincs. És helyette 9. generációs inteleket ajánl. Vagy 3700x-et 400 dollárért. Nem tudom, hogy valaha is normalizálódik-e ez a helyzet, vagy ez innentől így marad, de keserves.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Amíg emberek így is viszik addig ez lesz sajna :/ . A "scalper"-ek se segítenek túl sokat a dolgon..... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lord_KROK

Sziasztok!

Gépet fejlesztenék. 

Van ez* : 
Gigabyte B85M D3H
Intel Core i3-4330 (3500MHZ, 4MB cache)
24GB DDR3 1600MHZ RAM
ASUS GTX 960 2GB
ADATA SU650 480GB SSD
1TB Samsung 103UJ HDD
2TB WD Green WD20EZRX
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
Corsair CX400
Gigabyte Custom Airbrushed Tower!

HP Compaq LA2205wg monitor (1680×1050)


Na most ez már bontódik, a GTX 960 elment (van helyette a régi GTX950 OC 2GB) meg 8GB RAM már elment. 

Szóval, erre lenne nagyjából 130 ezer ft. 
Van némi elképzelésem, de egyenlőre nem akarok befolyásolni senkit, így nem írnám be... a kínai sok magos Xeonokat kihagynám (fél este azokat nézegettem, de nem győzött meg ez az opció, túl sok kompromisszum) amit cserélnék : 

Alaplap, CPU, RAM, és VGA (ezt lehet később is) valamint akarok venni egy 3TBos HDD-t is, de ezt levonom a fejlesztésre szánt összegből. így maradna 125-130-140 ezer maximum. 
Kérdésem, ebből mit lehet kihozni? Mindegy, hogy Intel vagy AMD. (VGA-ból viszont inkább NVidia legyen, hacsak nem sokkal jobb az AMD azonos áron).  Januárban venném inkább.... 

Válaszokat előre is köszi :)

* Ezek eladása még külön mese, szóval nem tudunk ezek árával számolni, cserébe ennyivel hosszabb az összeg

@XCube

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Pont nemrég beszélgettem egy helyi IT üzlet eladójával, azt javasolta ilyen fejlesztési terveket minimum februárig javallott jegelni. Új alkatrészeknek röhejes ára van amit persze a használt piac is követ.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
24 minutes ago, jagdtigger said:

Pont nemrég beszélgettem egy helyi IT üzlet eladójával, azt javasolta ilyen fejlesztési terveket minimum februárig javallott jegelni. Új alkatrészeknek röhejes ára van amit persze a használt piac is követ.

Hát igen, ez már így van lassan 20 éve.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Azért nem, régen nem kellett bot-okkal versenyezni az alkatrészekért. Komolyan mondom az így megszerzett és dupla(vagy több) áron eladott dolgok után 100%-os adót kéne szedniük a hatóságoknak hogy elvegyék az emberek legalja hulladék kedvét a az élősködéstől....

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, jagdtigger said:

Azért nem, régen nem kellett bot-okkal versenyezni az alkatrészekért

:blink:

Mi a fa...? Ki szórakozik azzal, hogy megvesz mondjuk 50db processzort X helyről, aztán meg majd később eladja? vagy mi? 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 minute ago, Lord_KROK said:

Mi a fa...? Ki szórakozik azzal, hogy megvesz mondjuk 50db processzort X helyről, aztán meg majd később eladja? vagy mi? 

A konzolok illetve grafkártyák után már meg se lepődnék rajta......

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 minutes ago, jagdtigger said:

A konzolok illetve grafkártyák után már meg se lepődnék rajta......

Igen, azt tudom, hogy a konzolokból ellátási gondok vannak, és most hogy így mondod nem lepődnék meg egy ilyenen... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...