Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optimális Konfig 4.


XCube

Recommended Posts

UC

Szerintem nagyon jól jár vele :) Végül milyen VGA lett?

Link to comment
Share on other sites

moody

2070 Super. Az a fajta amit beválogatott először. Remélem nem lesz egy ideig azzal gondja, hogy akadozva futnak a Call of Duty játékok. :D 

Link to comment
Share on other sites

UC
8 hours ago, moody said:

2070 Super. Az a fajta amit beválogatott először. Remélem nem lesz egy ideig azzal gondja, hogy akadozva futnak a Call of Duty játékok. :D 

Hát azok nem fognak :D  Meg más sem nagyon.

Link to comment
Share on other sites

payskin
15 hours ago, moody said:

Remélem nem lesz egy ideig azzal gondja, hogy akadozva futnak a Call of Duty játékok.

Bitwit Kyle rakott össze megint egy gaming konfigot abból az apropóból, hogy ő most megépíti az új Xboxot -- az egész nem annyira érdekes, ezek ilyen alibi videók szerintem (se füle, se farka), viszont 2070 Supert rakott bele, és utána 1440p-ben tolt valami Star Warsos játékot, 90 fps-sel.

A full HD meg se kottyan annak a kártyának.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
16 hours ago, moody said:

Amit @UC leírt utoljára 16 gb memóriával. Azt hiszem 500 GB SSDvel és 1 TB HDDval.

HDDből mondjuk a 2TB-os már szinte minimális felár lett volna. 

Mindegy, jó kis gép lesz az

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lord_KROK

Adott ez a gép : 

2× Xeon 5675 3.06GHZ (6C, 12T) 
48GB ECC DDR3 RAM 
Geforce 750Ti
Samsung 860Pro 256GB SSD
2×2TB Western Digital Green (5400; 64MB cache)
LG GH22NS70RB DVD író
ASUS VA229HR monitor (Full HD)

 

Ebbe a gépbe kellene valami értelmes VGA olyan 80-90 ezer környékén a 750Ti helyére. Játékra. Ki mit javasol?  FullHD játszogatás a cél. 

Link to comment
Share on other sites

XCube
16 hours ago, Lord_KROK said:

Adott ez a gép : 

2× Xeon 5675 3.06GHZ (6C, 12T) 
48GB ECC DDR3 RAM 
Geforce 750Ti
Samsung 860Pro 256GB SSD
2×2TB Western Digital Green (5400; 64MB cache)
LG GH22NS70RB DVD író
ASUS VA229HR monitor (Full HD)

 

Ebbe a gépbe kellene valami értelmes VGA olyan 80-90 ezer környékén a 750Ti helyére. Játékra. Ki mit javasol?  FullHD játszogatás a cél. 

Új vagy használt?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
27 minutes ago, XCube said:

Új vagy használt?

Mindegy, maga a gép is régi 

Link to comment
Share on other sites

XCube
11 minutes ago, Lord_KROK said:

Mindegy, maga a gép is régi 

A proci rendesen megfogja a rendszert, így én egy RX 580 / GTX 1070 / GTX 1660 -nál erősebb dologban nem gondolkodnék.

A fogyasztás miatt pedig nem vennék ezeknél régebbi csúcs kártyát.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
19 minutes ago, XCube said:

A proci rendesen megfogja a rendszert, így én egy RX 580 / GTX 1070 / GTX 1660 -nál erősebb dologban nem gondolkodnék.

A fogyasztás miatt pedig nem vennék ezeknél régebbi csúcs kártyát.

Jó, köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Kaptam ma egy érdekes ajánlatot, és ezen estem gondolkodóba : 

Tudnék, most áron alul (használt ára alatt kb 5 ezerrel) szerezni (beszámításba) egy Gigabyte GTX950-et. 
SLIztem már Vooodo 2-vel (igaz GeForce 2 mellett) és 3 hónap alatt rájöttem, hogy sokszor sokkal jobb nélküle, mint vele. 
Crossfire-öztem HD4850-el, hamar rájöttem, hogy a nagy energiaigényű cuccot csak meglepően kevés játék támogatja, a legtöbb esetben csak az energiaigénye nőtt a rendszernek, és valahogy ezért sem sírtam mikor elbontottam.
Ennek ellenére, megfordult a fejemben, hogy a War Thunder alatt újabban amúgyis egyre kevesebb FPS-t produkáló rendszeremet esetleg megkínáljam még egy GTX950-el (mivel az alaplapom támogatja). 

Kérdéseim a következők : 
1. Mennyit fejlődött az SLI technológia, a szoftveres kihasználtsága, energiamangement? (Gondolom most már létezik hatékony energia kihasználás és nem mennek "teljes gőzzel" a kártyák mikor nincsenek kihasználva.)
2. Mennyire baj az, hogy ugyan mindkét kártya GTX950 de eltérő kivitelűek? Az enyém két ventilátoros, az meg egy ventilátoros és kisebb is. De ugyanúgy 2GB-os meg Gigabyte.
3. Szükséges lenne-e ebben az esetben lecserélnem a Corsair CX400-as tápomat? 


(Megfordult az is a fejemben, hogy egyszerűen csak elhozom, és eladom, de 4-5 ezer ft haszonért most hirdetgetni, a hülyéket elviselni, aztán csomagolni, postán sorban állni, feladni, izgulni, hogy fizet nem fizet, átver, nem ver át, mi van ha kitalálja h rossz a kártya? stb. szóval ilyen kicsi haszonért hagynám ezt a macerát; a helyi mindent is felszívó piac, meg csipkerózsika álomba merült, az itteniek félnek, létbizonytalanság van, mindenki mindent elad, nem pedig vesz, szóval esélyes, hogy hetek-hónapok múlva áron alul menne el, ezt megint nem akarom. 
Szerencsére választhatok KP-t is, de az ugye kevesebb mint a kártya ára lenne). 

1-2 dolognak még utána kell nézzem, de az itteni válaszok is erősen figyelembe lesznek véve, szóval előre is köszi a válaszokat! 

 

jajj igen, a gép most : 
Gigabyte B85M D3H
Intel Core i3-4330 (3500MHZ, 4MB cache)
16GB DDR3 1600MHZ RAM
Gigabyte GTX950 OC Windforce 2GB
ADATA SU650 480GB SSD
1TB Samsung 103UJ HDD
2TB WD Green WD20EZRX
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
Corsair CX400
Gigabyte Custom Airbrushed Tower!

HP Compaq LA2205wg monitor (1680×1050)

Link to comment
Share on other sites

XCube
3 hours ago, Lord_KROK said:

Kaptam ma egy érdekes ajánlatot, és ezen estem gondolkodóba : 

Tudnék, most áron alul (használt ára alatt kb 5 ezerrel) szerezni (beszámításba) egy Gigabyte GTX950-et. 
SLIztem már Vooodo 2-vel (igaz GeForce 2 mellett) és 3 hónap alatt rájöttem, hogy sokszor sokkal jobb nélküle, mint vele. 
Crossfire-öztem HD4850-el, hamar rájöttem, hogy a nagy energiaigényű cuccot csak meglepően kevés játék támogatja, a legtöbb esetben csak az energiaigénye nőtt a rendszernek, és valahogy ezért sem sírtam mikor elbontottam.
Ennek ellenére, megfordult a fejemben, hogy a War Thunder alatt újabban amúgyis egyre kevesebb FPS-t produkáló rendszeremet esetleg megkínáljam még egy GTX950-el (mivel az alaplapom támogatja). 

Kérdéseim a következők : 
1. Mennyit fejlődött az SLI technológia, a szoftveres kihasználtsága, energiamangement? (Gondolom most már létezik hatékony energia kihasználás és nem mennek "teljes gőzzel" a kártyák mikor nincsenek kihasználva.)
2. Mennyire baj az, hogy ugyan mindkét kártya GTX950 de eltérő kivitelűek? Az enyém két ventilátoros, az meg egy ventilátoros és kisebb is. De ugyanúgy 2GB-os meg Gigabyte.
3. Szükséges lenne-e ebben az esetben lecserélnem a Corsair CX400-as tápomat? 


(Megfordult az is a fejemben, hogy egyszerűen csak elhozom, és eladom, de 4-5 ezer ft haszonért most hirdetgetni, a hülyéket elviselni, aztán csomagolni, postán sorban állni, feladni, izgulni, hogy fizet nem fizet, átver, nem ver át, mi van ha kitalálja h rossz a kártya? stb. szóval ilyen kicsi haszonért hagynám ezt a macerát; a helyi mindent is felszívó piac, meg csipkerózsika álomba merült, az itteniek félnek, létbizonytalanság van, mindenki mindent elad, nem pedig vesz, szóval esélyes, hogy hetek-hónapok múlva áron alul menne el, ezt megint nem akarom. 
Szerencsére választhatok KP-t is, de az ugye kevesebb mint a kártya ára lenne). 

1-2 dolognak még utána kell nézzem, de az itteni válaszok is erősen figyelembe lesznek véve, szóval előre is köszi a válaszokat! 

 

jajj igen, a gép most : 
Gigabyte B85M D3H
Intel Core i3-4330 (3500MHZ, 4MB cache)
16GB DDR3 1600MHZ RAM
Gigabyte GTX950 OC Windforce 2GB
ADATA SU650 480GB SSD
1TB Samsung 103UJ HDD
2TB WD Green WD20EZRX
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
Corsair CX400
Gigabyte Custom Airbrushed Tower!

HP Compaq LA2205wg monitor (1680×1050)

No. Ha ezt a dolgot, mint érdekes projektet akarod lebonyolítani és az sLI -től nem megváltást vársz, akkor azt mondom hajrá. Ha csak szeretnél több kakaót, akkor szerintem felesleges.

Először is nézzük a kérdéseidet:

1.: Az SLI technológia maga fejlődött, csak a játékok zöme nem támogatja / nem olyan szinten, ahogy lehetne, mert nem egy praktikus megoldás. Az energiamenedzsment is fejlődött, de ez független az SLI -től.

2.: Egyáltalán nem számít, a GPU és a VRAM a lényeges.

3.: Bár a kártyák nem fogyasztanak sokat én egy ilyen kaliberű tápot kevésnek látok hozzá.

Mi érné meg? Egy erősebb VGA. Sajnálattal hallom, hogy otthon még mindig ez a fizet - nem fizet téma megy, ha postázásról van szó. Igazából az lenne a praktikus, ha eladnád mindkét kártyát és vennél egy erősebbet. Ami kicsit visszás, mert a procid sem annyira acélos, hogy egy lényegesen erősebb kártyát kihajtson, de egy GTX 960 például még beleférne. Nagy fogszorítva egy GTX 970 is.

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, XCube said:

No. Ha ezt a dolgot, mint érdekes projektet akarod lebonyolítani és az sLI -től nem megváltást vársz, akkor azt mondom hajrá. Ha csak szeretnél több kakaót, akkor szerintem felesleges.

Először is nézzük a kérdéseidet:

1.: Az SLI technológia maga fejlődött, csak a játékok zöme nem támogatja / nem olyan szinten, ahogy lehetne, mert nem egy praktikus megoldás. Az energiamenedzsment is fejlődött, de ez független az SLI -től.

2.: Egyáltalán nem számít, a GPU és a VRAM a lényeges.

3.: Bár a kártyák nem fogyasztanak sokat én egy ilyen kaliberű tápot kevésnek látok hozzá.

Mi érné meg? Egy erősebb VGA. Sajnálattal hallom, hogy otthon még mindig ez a fizet - nem fizet téma megy, ha postázásról van szó. Igazából az lenne a praktikus, ha eladnád mindkét kártyát és vennél egy erősebbet. Ami kicsit visszás, mert a procid sem annyira acélos, hogy egy lényegesen erősebb kártyát kihajtson, de egy GTX 960 például még beleférne. Nagy fogszorítva egy GTX 970 is.

 

Hát, az a helyzet, hogy mint írtam is, volt már SLI-m (igaz nagyon régen és az még szinte más volt), volt már crossfire-öm (annak is 10 éve már), szóval (a jelenlegi helyzet figyelembe vételével) most annyira nem igazán hajtanék rá mint érdekes projectre. 
Igazából az "ingyen" plusz kakaó miatt lett volna ez most pont érdekes. 

1. Na, ahogy utána néztem a dolgoknak nekem is ez jött le, hogy különösebben nem léri meg még most sem SLI-zgetni ha az jelentős ember teljesítményugrást vár tőle.

2. Igen, valahol reméltem ezt, de jobb volt rákérdezni. Itt még szerencsére a gyártó is egyezik, csak a kivitel nem. 

3. Na, legkésőbb itt bukott el az egész. Egy normálisabb új (legalább) 500W-os tápegységre (FSP Hexa és társai) nyugodtan számolhatok 17-20ezer ft-ot. Na most ez az egész addig volt érdekes még "ingyen" volt, legfeljebb 2-3 ezer ftot raktam volna bele, ha megéri. 
Igaz, hogy ez hosszútávú befekztetés meg újabb VGAknal biztonságosabb érzet, de többnyire ez is mindenre elég, és most nem hiányzik egy ilyen kiadás, pláne h közvetlenül ezzel nem nyerek több FPS-t. 

Final verdikt : 
Mi értné meg? Új VGA. De sajnos megy itt ez a fizet nem fizet, átverjük a másikat téma. Ezért csak helyben merném eladni (személyes átvétel, én szerelem be, a legtöbb cuccot így adom el), de mint írtam  most helyben nem nagyon kell senkinek semmi. (mindenki épp eladni akar, és nem venni). Ráadásul a másik VGA-nak, nincs se doboza, se tartozékai, se garancia, csak maga a kártya, ami jelentősen megnehezítené az eladását. Szóval a kártyák eladására most nem nagyon építenék. (vagyis kérem a VGA helyett a KP-t) 
A poén az, hogy van/volt egy GTX960-asom ami most öcsémnél van, vissza kérni sem tudom, lévén már részben rendezte. 

Ami lehetőségem maradt : 
Ryzent építeni, pl mikor a Phenom 9500-ról az I3-ra váltottam akkor szó szerint megtáltosodott a HD4850, és 2× annyi FPS-t adott minden játékban (de ez most ugye annyira nem játszik), vagy  nem feledkezek meg a VGA-mban lévő eléggé komoly tuning potenciálról (40%-os overclockot is mentem már vele sikeresen). Igaz hogy csak rövidebb tesztek erejéig csináltam ilyet, napira nem próbáltam ki, de végső megoldásként ez is szóba jöhet, valami jól beállított OC esetén. Esetleg marad minden a régiben. Azért jó volt eljátszani a gondolattal :) , még ha sejtettem h nem is igen lesz belőle semmi.  
 

Link to comment
Share on other sites

XCube
11 hours ago, Lord_KROK said:

Ryzent építeni, pl mikor a Phenom 9500-ról az I3-ra váltottam akkor szó szerint megtáltosodott a HD4850, és 2× annyi FPS-t adott minden játékban (de ez most ugye annyira nem játszik), vagy  nem feledkezek meg a VGA-mban lévő eléggé komoly tuning potenciálról (40%-os overclockot is mentem már vele sikeresen). Igaz hogy csak rövidebb tesztek erejéig csináltam ilyet, napira nem próbáltam ki, de végső megoldásként ez is szóba jöhet, valami jól beállított OC esetén. Esetleg marad minden a régiben. Azért jó volt eljátszani a gondolattal :) , még ha sejtettem h nem is igen lesz belőle semmi. 

Minél több idő telik el, annál kevésbé lesz érdemes ezt a konfigot bővítgetni. A jelenlegi összeállítás mondhatni optimális, egy kicsivel erősebb VGA -t még elbír, de komolyabb CPU upgrade nélkül nem sokat jutsz előre. A helyzet abban is másabb, mint a HD 4850 esetében, hogy ott egy felső középkategóriás kártyáról beszélünk, amit rettenetesen visszafogott a proci. Ha a GTX 950 alatt cserélnél procit nem éreznél óriási teljesítménynövekedést, mert ez a kártya egy alsó középkategóriás termék. Ezért nem lenne annak se túl sok értelme, hogy 40% tuninggal gyilkold, mivel a 40% tuning a végén jó ha 5% pluszt ad teljesítményben.

Link to comment
Share on other sites

payskin

FIGYELEM! Egyáltalán NEM OPTIMÁLIS konfig!

Már majdnem egy hónapja építettünk utoljára gépet, gondoltam, itt az ideje kicsit nézelődni! Kyle szállította megint a tartalmat, ezúttal egy templomi barátjának rakott össze egy 1080p-s streaming konfiget, meglehetősen ahogy esik úgy puffan, illetve NZXT-szponzorációs alapon.

Érzésem szerint a Ryzen 7 3700x erős túlzás, viszont ezzel a ki-tudja-honnan-előásott GDDR5-ös (!), sima MSI GeForce GTX 1660 GAMING X grafkártyával aztán különösen csodálatos párosítás. Mindez 16 giga 3600 MHz-es, C18-as Corsair Vengeance LPX RAM-mal, egy Team Group T-FORCE DELTA MAX nevű, 500 gigás, sima SATA-s, 2,5-es SSD-vel, egy NZXT H510i házban, zsír új NZXT Kraken X53 AIO-val és egy NZXT C650 80+ goldos, full moduláris táppal. Az alaplap a szokásos, Tomahawk Max. És az egészet megkoronázza egy Elgato 4K60 Pro videorögzítő kártya. Lehet itthon kapni, magam is meglepődtem, mennyibe kerül! Tippeljétek meg, míg leértek a következő bekezdés aljára. Hát, nem erre a konfigra lesz a legbüszkébb, ez így elég gagyira sikerült. 

Mindegy, ha már elkezdtem kiírni, összerakni, kiszámolni, nem hagytam félbe.

A boltok közül ezúttal az Ipon nyert, onnan majdnem össze lehet rakni az egész konfigot. Majdnem. Nem meglepő módon a "közös halmaz" ezúttal is az alaplap, a proci meg a ház. A RAM-ot is megtaláltam mindenhol, igaz, az Árukeresőre nem sikerült belistáznia sem a Oazisnak, sem az Aquának, az Alza meg épp egyáltalán nem listázza magát az Árukeresőn (kivéve a házat), úgyhogy a boltok oldaláról kellett összevadásznom az árakat. Meglepő módon az SSD-t árulja az Ipon és az Aqua is, az Oazis és az Alza viszont nem,  úgyhogy mindkettőnél az olcsóbb, iponos árral számoltam. A GDDR5-ös változatát ennek a sima 1660-as MSI grafkártyának egyedül az ALZA tartja, jó baromi drágán, GDDR6-tal viszont volt mind a három másik boltban. Az igazi gutaütés a hűtés: 240 mm-es Kraken X53-at két bolt árul itthon, mindkettő 62 741 forintért. Biztos veszek hűtést ennyiért, erről vagyok híres! (Egyébként érdemes megnézni a grafikont, hogy szállt el a forint: egy hónapja egy tizessel olcsóbb volt a cucc, 17%-os áremelkedés.) Gondoltam (én barom), nézzük meg az X52-t, hátha jó lesz az is. Na, azt árul majdnem mindenki, ugyanazzal a termékazonosítóval, csak éppen az egyik boltban ez egy 120 mm-es változat, a másikban meg 240 mm-es, az egyik helyen sima, a másik helyen V2, állítólag a proci felfogatások is különböznek. Édes jó anyátok, ezt mégis hogy? Ja, Alzánál nem is volt X52, ott X63 volt. Kész, maradt az X53 a Bluechiptől, jó drágán. Végül, nincs az NZXT-nek C650-es tápja kereskedelmi forgalomban, de olyannyira nincs, hogy Kyle-nak is sikerült egy jó kis "nincs találatot" linkelnie a videó alatt az Amazonon. Lényegtelen is, mert ha volna, akkor sem forgalmaz NZXT tápot sem az Oazis, sem az Aqua, sem az Alza. Van viszont az Iponnál egy NZXT E650-ös táp, ami kísértetiesen hasonló tulajdonságokkal bír, mint ami a videóban van, így az került mindenhová a táblázatba. És akkor bónuszként van az Alzánál az Elgato videós cucc, potom 85 390 Ft, a hülyének is megéri, de főleg neki. (Persze, ha már 60 ezerért vettünk csilivili gémer hűtést, akkor táncoljunk hajnalig a kepcsörkártyával is.)

Alkatrészek:

Árak (az üres mezők helyén az adott sorban levő egyetlen vagy legolcsóbb árral számoltam):

                                         |    IPON      |     Oazis    |     Aqua     |     Alza     |
MSI B450 Tomahawk MAX                    |   41 990 Ft  |   40 700 Ft  |   41 760 Ft  |   41 900 Ft  |
AMD Ryzen 3700X                          |  106 390 Ft  |  102 500 Ft  |  105 290 Ft  |  112 390 Ft  |
NZXT Kraken X53 240mm                    |              |              |              |              |  62 741 Ft
Corsair Vengeance LPX 16GB 3600MHz C18   |   43 990 Ft  |   37 101 Ft  |   40 810 Ft  |   33 290 Ft  |
MSI GeForce GTX 1660 GAMING X 6GB GDDR6  |   92 890 Ft  |   89 300 Ft  |   90 570 Ft  |  101 390 Ft* | * GDDR5 változat
Team Group T-FORCE DELTA MAX 500GB       |   38 390 Ft  |   39 750 Ft  |              |              |
NZXT E650W Gold                          |   51 190 Ft  |              |              |              |
NZXT H510i (fekete)                      |   35 790 Ft  |   34 300 Ft  |   36 640 Ft  |   35 790 Ft  |
Elgato 4K60 PRO                          |              |              |              |   85 390 Ft  |
------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                         |  558 761 Ft  |  542 972 Ft  |  552 781 Ft  |  562 471 Ft  |

Jó, hát ez felejtős, ennyi pénzből akár jó gépet is lehet építeni.

A dolog egyetlen tanulsága, hogy egy hónap alatt 11%-ot (4000 forintot) drágult a Tomahawk Max. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

(NEM ANNYIRA) BRÉKING!!! B550!

Júniusban jön a B550 Gen4 PCI Expresszel!

---

Jó, azóta végigolvastam, annyira nem kell örülni, mert még sincs benne igazi Gen4 PCIe, csak az M.2 alatt. A grafkártya és a CPU között Gen3 van. Valószínűleg nem oszt, nem szoroz.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 4/17/2020 at 10:27 AM, XCube said:

Minél több idő telik el, annál kevésbé lesz érdemes ezt a konfigot bővítgetni. A jelenlegi összeállítás mondhatni optimális, egy kicsivel erősebb VGA -t még elbír, de komolyabb CPU upgrade nélkül nem sokat jutsz előre. A helyzet abban is másabb, mint a HD 4850 esetében, hogy ott egy felső középkategóriás kártyáról beszélünk, amit rettenetesen visszafogott a proci. Ha a GTX 950 alatt cserélnél procit nem éreznél óriási teljesítménynövekedést, mert ez a kártya egy alsó középkategóriás termék. Ezért nem lenne annak se túl sok értelme, hogy 40% tuninggal gyilkold, mivel a 40% tuning a végén jó ha 5% pluszt ad teljesítményben.

"Minél több idő telik el, annál kevésbé lesz érdemes ezt a konfigot bővítgetni." ezzel már tulajdonképp tavaly nyáron tisztában voltam, de idén januárban le is írtam egy másik fórumra (jelenleg nem éri meg bővíteni, mert ha térdig gázolnánk az olcsó haswell-es I7-esekbe akkor még lenne létjogosultsága a bővítésnek). (Tavaly előtt akartam egy I4770K-t, csak  elúszott). De meséltem neked a Ryzenesítési terveimről, és hogy miért nem lesz egyelőre semmi belőle. 

40%-os gyilkolás tuti nem lesz, mert emlékszem olyankor a gép hangjára, és az semmiképp sem opció. De 10-15% még beleférhet. Ki kell majd sakkozni ha erre adom a fejemet.

A másik proci tuti sokat segítene, haveromnál Ryzen 1500X 3500MHZ @ 4000MHZ-es proci mellett megy, egy pontosan ugyanolyan GTX950 mint az enyém, és úgy sokkal jobb kártyának tűnik XD 

BTW Boldog szülinapot. 

Link to comment
Share on other sites

XCube
7 hours ago, Lord_KROK said:

"Minél több idő telik el, annál kevésbé lesz érdemes ezt a konfigot bővítgetni." ezzel már tulajdonképp tavaly nyáron tisztában voltam, de idén januárban le is írtam egy másik fórumra (jelenleg nem éri meg bővíteni, mert ha térdig gázolnánk az olcsó haswell-es I7-esekbe akkor még lenne létjogosultsága a bővítésnek). (Tavaly előtt akartam egy I4770K-t, csak  elúszott). De meséltem neked a Ryzenesítési terveimről, és hogy miért nem lesz egyelőre semmi belőle. 

40%-os gyilkolás tuti nem lesz, mert emlékszem olyankor a gép hangjára, és az semmiképp sem opció. De 10-15% még beleférhet. Ki kell majd sakkozni ha erre adom a fejemet.

A másik proci tuti sokat segítene, haveromnál Ryzen 1500X 3500MHZ @ 4000MHZ-es proci mellett megy, egy pontosan ugyanolyan GTX950 mint az enyém, és úgy sokkal jobb kártyának tűnik XD 

BTW Boldog szülinapot. 

Köszi :) .

Közben találtam egy régi NCIX videót Linussal ami pont a GTX 950 SLI -ről szól:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Kis hír a nagyvilágból: GamerNexus jelenti, június 16-án lesz a B550-es lapkakészlet és az arra épülő alaplapok premierje. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 hours ago, payskin said:

Kis hír a nagyvilágból: GamerNexus jelenti, június 16-án lesz a B550-es lapkakészlet és az arra épülő alaplapok premierje. 

Remélhetőleg a korábbi lapok ára lefelé megy akkor majd. Mert kezdetben - gondolom - úgyis olyan drága lesz, hogy nemigen számolhatunk velük

Link to comment
Share on other sites

XCube
5 hours ago, payskin said:

Kis hír a nagyvilágból: GamerNexus jelenti, június 16-án lesz a B550-es lapkakészlet és az arra épülő alaplapok premierje. 

Nem néztem milyen paraméterekkel jön a B550.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát... ööö... szerintem kb. ugyanazt tudja majd, mint a B450, csak M.2 vonalon támogatja a PCI-Express 4-et. Próbáltam utánanézni, de mindenki ír minden baromságot... Meglátjuk, ha kijött.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Olvastátok? A B450-es alaplapok nem fogják támogatni a Zen3 procikat. :( Sőt, az X470-esek sem! Kizárólag 5xx-es lapkakészletek jönnek szóba, így hirtelen lett értelme várni a B550-re, csak az a kérdés, hogy mennyibe fognak kerülni? Az is kérdés, hogy egyáltalán mi mennyibe fog kerülni, mert -- mint ma megtudtam -- odakünn annyira nem lehet kapni az 1600 AF-et, hogy majdnem a duplájára ment fel az ára, helyenként már 145-150 dollárért árulják... :facepalm:

Nem néztem hazai árakat legalább 2 hete, nem tudom, mi van itthon... 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
On 5/8/2020 at 7:33 PM, payskin said:

Olvastátok? A B450-es alaplapok nem fogják támogatni a Zen3 procikat. :( Sőt, az X470-esek sem! Kizárólag 5xx-es lapkakészletek jönnek szóba, így hirtelen lett értelme várni a B550-re, csak az a kérdés, hogy mennyibe fognak kerülni? Az is kérdés, hogy egyáltalán mi mennyibe fog kerülni, mert -- mint ma megtudtam -- odakünn annyira nem lehet kapni az 1600 AF-et, hogy majdnem a duplájára ment fel az ára, helyenként már 145-150 dollárért árulják... :facepalm:

Nem néztem hazai árakat legalább 2 hete, nem tudom, mi van itthon... 

Itt is felment az ára valamelyest, nincs sok árkülönbség a 2600 és az 1600 AF között.

Mondjuk ez rendszerint így van az ilyen "csodatermékeknél".

Link to comment
Share on other sites

payskin

Érdemes megnézni, nagyon szépen levezeti, hogy miért volt ez elég szemét húzás az AMD-től...

És ez az igazán durva:

Quote

 

Updates: AMD has refrained from commenting and therefore addressing any of our questions at this point, but we have had some interesting conversations with a few of their partners.

Again to be perfectly clear on this point, board partners cannot support Ryzen 4000 series processors on 400-series motherboards without AMD’s help, it’s simply not possible. So don’t expect an AIB to crack the code and open up support, again without AMD’s support it’s not going to happen.

It does seem as though this was a recent decision by AMD and their partners found out the same time we did, so that’s truly bizarre, but then given the last few product releases from AMD it’s getting harder and harder to be suprised by this stuff.

I’ve also had industry contacts confirm that the AMD BIOS excuse is rubbish and that simple workarounds are possible, just like the one I discussed. In one example there would be a single large BIOS file that you download, then upon flashing you select the CPU series you want to support and it flashes the appropriate code.

So at this point it’s now up to the rest of the community to pressure AMD into changing this decision and to open up support for 400-series boards. You guys had better believe that if you give them an inch, they’ll take a mile and we’ll be back to where we were just a few years ago.

 

A videóban is van rá példa, hogy az MSI konkrétan kiírta a B450 Tomahawk Max specifikációjába, hogy támogatni fogja az ezután megjelenő procikat. Nagyon forró lehet ez a pite most. Jó volna belelátni a fejekbe, hogy mi miért történt/történik... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...