Jump to content
XCube

Optimális Konfig 4.

Recommended Posts

payskin

Állítólag Intel fanboyok betámadták a Hardware Unboxedot, hogy nem semleges, témáiban és tesztjeiben az AMD felé húz. Úgyhogy ma elővették az i3-9100F-et, ami a kék oldal szerint a budget ($100 alatti) kategória isten-királya, és összeengedték a Ryzen 5 1600AF-fel. Ford Fairlane halhatatlan szavaival: "Nagy égés lesz, Julian".

Viszont a végén mond 1-2 mondatot, aminek se füle, se farka, például hogy inkább venne 2600-at, miközben a tesztekben végig fej-fej mellett van az 1600AF-fel. Fura.

Lord_KROK
1 hour ago, payskin said:

Viszont a végén mond 1-2 mondatot, aminek se füle, se farka, például hogy inkább venne 2600-at, miközben a tesztekben végig fej-fej mellett van az 1600AF-fel. Fura.

A Ryzen mégiscsak 6 magos, még ha van 400MHZ hátránya is ... AZ I3-as meglepimre csak 4C/4T amire ma már nem nagyon fejlesztenék. 

Viszont érdekes azt néznem, hogy ma már 30K alatt olyan procikat is lehet kapni, ami magasan veri az én anno 45 ezerért vett procimat  :)

payskin
10 hours ago, Lord_KROK said:

A Ryzen mégiscsak 6 magos

6 mag, 12 thread, ami pont 3x annyi, mint amit szegény i3 tud. Azért érdekes volt az a régi Tomb Raider, amiben megverte az 1600AF-et. Nyilván egyszálú a játék, ott a nyers órajel nyer. De érdekes kérdés, hogy a bechmarkokon kívül vajon a mindennapi életben használt általános dolgok már mind többszálúak? Mert ha nem, akkor nagyon becsapjuk magunkat ezekkel a szintetikus tesztekkel... :hmm: 

Lord_KROK
2 hours ago, payskin said:

6 mag, 12 thread, ami pont 3x annyi, mint amit szegény i3 tud. Azért érdekes volt az a régi Tomb Raider, amiben megverte az 1600AF-et. Nyilván egyszálú a játék, ott a nyers órajel nyer. De érdekes kérdés, hogy a bechmarkokon kívül vajon a mindennapi életben használt általános dolgok már mind többszálúak? Mert ha nem, akkor nagyon becsapjuk magunkat ezekkel a szintetikus tesztekkel... :hmm: 

Nekem az a fura, hogy versenyképes alternatíva lehet egy 4C/4T proci egy 6C/12T procival szemben. Ok, hogy az előbbinek van 400MHZ előnye, de annak szerintem 1-1 spec esettől eltekintve sokkal kevesebbet kellene számítania mint a 3× annyi szálnak. (Ráadásul az Intelben VGA sincs, mert F verzió)

Egyébként akárhogy nézem, mindkét verzióhoz kéne lapcsere, RAM csere, (és persze proci csere is) úgyhogy ez nagyon erősen a Ryzen felé dobja a mérleget. Az AF mit jelent a Ryzenben? 

payskin
2 hours ago, Lord_KROK said:

Az AF mit jelent a Ryzenben?

Nem tudom, mire gondolt az AMD, de az AF-nek egészen konkrét jelentése van az angol szlengben... :D 

XCube
1 hour ago, payskin said:

Nem tudom, mire gondolt az AMD, de az AF-nek egészen konkrét jelentése van az angol szlengben... :D 

AE volt az előző, az ABC alapján adja magát :D . De azért cheap AF :D .

3 hours ago, Lord_KROK said:

Az AF mit jelent a Ryzenben?

Revíziót. Ami jelen esetben konkrétan egy telesen más chipet jelent :laugh: .

Lord_KROK
7 minutes ago, XCube said:

Revíziót. Ami jelen esetben konkrétan egy telesen más chipet jelent :laugh: .

Ami legalább b*szott jól sikerült? :lol: :biglol:

XCube
1 hour ago, Lord_KROK said:

Ami legalább b*szott jól sikerült? :lol: :biglol:

Ahogy írtam, az eredeti 1600 AE egy Zen 1 -re épülő termék. Az 1600 AF (készlethiány miatt) Zen 2 chipeket kapott. Ezért is olyan power.

• Like 1

Lord_KROK
4 hours ago, XCube said:

Ezért is olyan power.

Ez pontosan miben mutatkozik meg? Tuning? 

XCube
6 minutes ago, Lord_KROK said:

Ez pontosan miben mutatkozik meg? Tuning? 

Ugyanazt a teljesítményt hozza, mint a Ryzen 5 2600, csak jóval olcsóbb.

Lord_KROK
9 minutes ago, XCube said:

Ugyanazt a teljesítményt hozza, mint a Ryzen 5 2600, csak jóval olcsóbb.

Akkor lehet h 2600 helyett ezt kéne a látókörömbe helyezni? 

XCube
1 minute ago, Lord_KROK said:

Akkor lehet h 2600 helyett ezt kéne a látókörömbe helyezni? 

Hát ha akarsz spórolni pár ezrest, akkor mindenképpen.

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Hát ha akarsz spórolni pár ezrest, akkor mindenképpen.

Amúgy a fene se tudja ... 
Egyik oldalról baromira örülök, hogy 100$ alatti procik is milyen bőven jobbak mint az én mostanim (ahogy írtam is), és ezen oldalról felvillanyoz egy Ryzen 2600... ööö mostmár 1600AF gondolata. 
Másik oldalról ha belegondolok, hogy idén mennyi mindenre kell pénz (hagy ne soroljam), akkor ez esélytelen, illetve a 16GB RAMosítása is arra ment a gépnek, hogy kihúzzon még úgy legalább 1 évet. Akkor meg ki tudja mit lesz majd érdemes megvenni.  (használtan Ryzen 1600AF :troll:

XCube
8 hours ago, Lord_KROK said:

Amúgy a fene se tudja ... 
Egyik oldalról baromira örülök, hogy 100$ alatti procik is milyen bőven jobbak mint az én mostanim (ahogy írtam is), és ezen oldalról felvillanyoz egy Ryzen 2600... ööö mostmár 1600AF gondolata. 
Másik oldalról ha belegondolok, hogy idén mennyi mindenre kell pénz (hagy ne soroljam), akkor ez esélytelen, illetve a 16GB RAMosítása is arra ment a gépnek, hogy kihúzzon még úgy legalább 1 évet. Akkor meg ki tudja mit lesz majd érdemes megvenni.  (használtan Ryzen 1600AF :troll:

Neked egy procicsere is hatalmas ugrás lenne 2 / 4 -ről 4 / 8 -ra.

Lord_KROK
6 hours ago, XCube said:

Neked egy procicsere is hatalmas ugrás lenne 2 / 4 -ről 4 / 8 -ra.

Lenne, de nem lesz. Volt egy ilyen tervem, de mivel jelenleg 35-45ezer között mozog használtan bármilyen I7-es ami ebbe a gépbe jó, így már akkor inkább eladom a mostani gépemből a lap+RAM+CPU-t, hozzácsapom a procira szánt pénzt, és rögtön ott van egy Ryzen 2600/1600AF-es félkonfig ára. 

• Like 1

payskin

Besza-behu! :blink: :unsure:

XCube
On 2/20/2020 at 12:34 PM, payskin said:

Besza-behu! :blink: :unsure:

Akkor mégsem kell szaladni a boltba PCI-E SSD -ért. Gondoltam, hogy nem lesz egyértelmű a dolog, de hogy ennyire... .

Más részről ettől függetlenül is NVMe (PCI-E) SSD -t vennék, mert praktikusabb. Az viszont kicsit bosszantó, hogy pont ezeknél tapasztaltak a srácok akadozást.