Jump to content
XCube

Optimális Konfig 4.

Recommended Posts

jagdtigger
4 hours ago, Fujitsu said:

Ha pedig egy programot a jelenleginél sokkal jobban is lehetne párhuzamosítani, de ezt a fejlesztők mégsem teszik meg, annak meg nem tudom, miért az Intel az egyetlen oka.

Mert fejlesztés helyett csak ült a pénzén. Már egy jó idelye tudták hogy az órajeleknek van egy fizikai felső határa. Ennek ellenére nem tettek semmit. A többit már le tudod vezetni magadtól is.

Fujitsu
43 minutes ago, jagdtigger said:

Mert fejlesztés helyett csak ült a pénzén.

Na de ha az Intel nem fejleszt, csak ül a pénzén (ordas nagy f.aszság egyébként, a világ 5 legnagyobb R&D spendere között van a cég, na de tőled már megszokhattuk a minden ténybeli alapot nélkülöző, saját seggből kirántott elméleteket), annak mi köze van ahhoz, hogy a szoftverfejlesztők párhuzamosítanak-e egy programot? Nem tudom levezetni magamtól, úgyhogy légy szíves, magyarázd el, mert ez még a szokásosnál is értelmetlenebb baromságnak hangzik.

Z-Demon

Sziasztok!

Sajnos a mostani PC-m úgy néz ki, 5 év után beadta a kulcsot (alaplapi kontakt hiba). Szeretnék úgy 200K körül venni egy új gépet, AMD, ATI összeállításban gondolkodom.

XCube
18 hours ago, Z-Demon said:

Sziasztok!

Sajnos a mostani PC-m úgy néz ki, 5 év után beadta a kulcsot (alaplapi kontakt hiba). Szeretnék úgy 200K körül venni egy új gépet, AMD, ATI összeállításban gondolkodom.

Szervusz!

Új vagy használt komponensekkel számolsz? A régi gépedből fel lehetne használni valamit?

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Szervusz!

Új vagy használt komponensekkel számolsz? A régi gépedből fel lehetne használni valamit?

Hát ... ha 200K-t szán rá, akokr lehet, hogy nem sok mindent akar a mostaniból megmenteni. Persze a kérdés jogos, meg a régi dolgok eladásával növelhető az összeg

XCube
On 1/22/2019 at 12:29 PM, Lord_KROK said:

Hát ... ha 200K-t szán rá, akokr lehet, hogy nem sok mindent akar a mostaniból megmenteni. Persze a kérdés jogos, meg a régi dolgok eladásával növelhető az összeg

Ház, optikai meghajtó, esetleg tápegység. Ezekkel súlyos ezreket lehet spórolni kapásból és jobb alkatrészekre költeni :) .

Lord_KROK
5 hours ago, XCube said:

Ház, optikai meghajtó, esetleg tápegység. Ezekkel súlyos ezreket lehet spórolni kapásból és jobb alkatrészekre költeni :) .

Ez igaz. Most amikor legutóbb fejlesztettem platform szinten a ház meg a táp megmaradt. Optikai meghajtót viszont vettem. :)  van egy DVD iróm, ami megirt kb 5 lemezt 5 év alatt :D

Voya

Sziasztok!

Szeretném kicsit fejleszteni a gépem, bár nem annyira durva módon, csak amennyire kissé szűkös anyagi kereteim engedik. A gépemen főként játszani szoktam, bár nem hc szinten, de azért mostanában sajnos több olyan játékba is belefutottam, amik csak nagyobb kompromisszumokkal voltak hajlandóak normális képfrissítést produkálni, és itt nem a legújabb alkotásokról beszélek. Pl. nagyon szerettem volna játszani a NieR: Automatával, meg is vettem, de hiába próbálkoztam a FAR moddal is, még a legalacsonyabb beállítások mellett is úgy szaggatott, hogy kénytelen voltam refundolni. A gépemben néhány összetevőt - RAM, táp - szeretnék megtartani, ha lehetséges.

(jelenlegi -> tervezett)

1. Proci: INTEL Core i5-7400 3.00GHz 1151 BOX -> AMD Ryzen 5 2600X Hexa-Core 3.6GHz AM4
  2. Alaplap: MSI B250M PRO-VH -> MSI B450M MORTAR TITANIUM
  3. Videókártya: GeForce GTX 1050 Ti 4GB -> MSI Radeon RX 570 8GB GDDR5 256bit PCIe

Sajnos a hardverekhez nem értek (sőt, ez lenne az első alkalom, hogy én építem be az alkatrészeket, de talán sikerülne... :D), így a következőkben kérném a segítségeteket:

• Jól járok a fenti cserékkel ár-érték, illetve teljesítmény arányban? Benchmarkok, tesztek alapján igen, de inkább megkérdezem.
  • A RAM (HyperX 16GB FURY DDR4 2400MHz) passzolna az új konfighoz, vagy nem úszom meg annak a cseréjét sem?
  • A tápom (400 W-os BE QUIET! System Power 8) kiszolgálná az új rendszert?

A segítséget előre is nagyon köszönöm. :)

XCube
2 hours ago, Voya said:

Sziasztok!

Szeretném kicsit fejleszteni a gépem, bár nem annyira durva módon, csak amennyire kissé szűkös anyagi kereteim engedik. A gépemen főként játszani szoktam, bár nem hc szinten, de azért mostanában sajnos több olyan játékba is belefutottam, amik csak nagyobb kompromisszumokkal voltak hajlandóak normális képfrissítést produkálni, és itt nem a legújabb alkotásokról beszélek. Pl. nagyon szerettem volna játszani a NieR: Automatával, meg is vettem, de hiába próbálkoztam a FAR moddal is, még a legalacsonyabb beállítások mellett is úgy szaggatott, hogy kénytelen voltam refundolni. A gépemben néhány összetevőt - RAM, táp - szeretnék megtartani, ha lehetséges.

(jelenlegi -> tervezett)

1. Proci: INTEL Core i5-7400 3.00GHz 1151 BOX -> AMD Ryzen 5 2600X Hexa-Core 3.6GHz AM4
  2. Alaplap: MSI B250M PRO-VH -> MSI B450M MORTAR TITANIUM
  3. Videókártya: GeForce GTX 1050 Ti 4GB -> MSI Radeon RX 570 8GB GDDR5 256bit PCIe

Sajnos a hardverekhez nem értek (sőt, ez lenne az első alkalom, hogy én építem be az alkatrészeket, de talán sikerülne... :D), így a következőkben kérném a segítségeteket:

• Jól járok a fenti cserékkel ár-érték, illetve teljesítmény arányban? Benchmarkok, tesztek alapján igen, de inkább megkérdezem.
  • A RAM (HyperX 16GB FURY DDR4 2400MHz) passzolna az új konfighoz, vagy nem úszom meg annak a cseréjét sem?
  • A tápom (400 W-os BE QUIET! System Power 8) kiszolgálná az új rendszert?

A segítséget előre is nagyon köszönöm. :)

Szervusz!

Alapvetően nem rossz, amit leírtál, de más módon is meg lehet közelíteni a témát, amiből lehet, hogy pozitívabban jössz ki sebesség tekintetében.

Konkrétan mik az elvárásaid a géppel kapcsolatban? Mennyi időre tervezel? Mennyi a konkrét keret? Használt alkatrész játszik?

A platform annyira még nem öreg, hogy feltétlenül kukázni kéne. Itt foghatnál annyit az anyagiakon, hogy beleférjen egy erősebb VGA, ami manapság nagyon sokat számít, és ezzel ki tudod tolni a gép élettartamát is egy kicsit. Én speciel a jelen időkben egyelőre nem CPU orientáltan alapoznék.