Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optimális Konfig 4.


XCube

Recommended Posts

jagdtigger
4 hours ago, Fujitsu said:

Ha pedig egy programot a jelenleginél sokkal jobban is lehetne párhuzamosítani, de ezt a fejlesztők mégsem teszik meg, annak meg nem tudom, miért az Intel az egyetlen oka.

Mert fejlesztés helyett csak ült a pénzén. Már egy jó idelye tudták hogy az órajeleknek van egy fizikai felső határa. Ennek ellenére nem tettek semmit. A többit már le tudod vezetni magadtól is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
43 minutes ago, jagdtigger said:

Mert fejlesztés helyett csak ült a pénzén.

Na de ha az Intel nem fejleszt, csak ül a pénzén (ordas nagy f.aszság egyébként, a világ 5 legnagyobb R&D spendere között van a cég, na de tőled már megszokhattuk a minden ténybeli alapot nélkülöző, saját seggből kirántott elméleteket), annak mi köze van ahhoz, hogy a szoftverfejlesztők párhuzamosítanak-e egy programot? Nem tudom levezetni magamtól, úgyhogy légy szíves, magyarázd el, mert ez még a szokásosnál is értelmetlenebb baromságnak hangzik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Z-Demon

Sziasztok!

Sajnos a mostani PC-m úgy néz ki, 5 év után beadta a kulcsot (alaplapi kontakt hiba). Szeretnék úgy 200K körül venni egy új gépet, AMD, ATI összeállításban gondolkodom.

Link to comment
Share on other sites

XCube
18 hours ago, Z-Demon said:

Sziasztok!

Sajnos a mostani PC-m úgy néz ki, 5 év után beadta a kulcsot (alaplapi kontakt hiba). Szeretnék úgy 200K körül venni egy új gépet, AMD, ATI összeállításban gondolkodom.

Szervusz!

Új vagy használt komponensekkel számolsz? A régi gépedből fel lehetne használni valamit?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Szervusz!

Új vagy használt komponensekkel számolsz? A régi gépedből fel lehetne használni valamit?

Hát ... ha 200K-t szán rá, akokr lehet, hogy nem sok mindent akar a mostaniból megmenteni. Persze a kérdés jogos, meg a régi dolgok eladásával növelhető az összeg

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 1/22/2019 at 12:29 PM, Lord_KROK said:

Hát ... ha 200K-t szán rá, akokr lehet, hogy nem sok mindent akar a mostaniból megmenteni. Persze a kérdés jogos, meg a régi dolgok eladásával növelhető az összeg

Ház, optikai meghajtó, esetleg tápegység. Ezekkel súlyos ezreket lehet spórolni kapásból és jobb alkatrészekre költeni :) .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, XCube said:

Ház, optikai meghajtó, esetleg tápegység. Ezekkel súlyos ezreket lehet spórolni kapásból és jobb alkatrészekre költeni :) .

Ez igaz. Most amikor legutóbb fejlesztettem platform szinten a ház meg a táp megmaradt. Optikai meghajtót viszont vettem. :)  van egy DVD iróm, ami megirt kb 5 lemezt 5 év alatt :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Voya

Sziasztok!

Szeretném kicsit fejleszteni a gépem, bár nem annyira durva módon, csak amennyire kissé szűkös anyagi kereteim engedik. A gépemen főként játszani szoktam, bár nem hc szinten, de azért mostanában sajnos több olyan játékba is belefutottam, amik csak nagyobb kompromisszumokkal voltak hajlandóak normális képfrissítést produkálni, és itt nem a legújabb alkotásokról beszélek. Pl. nagyon szerettem volna játszani a NieR: Automatával, meg is vettem, de hiába próbálkoztam a FAR moddal is, még a legalacsonyabb beállítások mellett is úgy szaggatott, hogy kénytelen voltam refundolni. A gépemben néhány összetevőt - RAM, táp - szeretnék megtartani, ha lehetséges.

(jelenlegi -> tervezett)

  1. Proci: INTEL Core i5-7400 3.00GHz 1151 BOX -> AMD Ryzen 5 2600X Hexa-Core 3.6GHz AM4
  2. Alaplap: MSI B250M PRO-VH -> MSI B450M MORTAR TITANIUM
  3. Videókártya: GeForce GTX 1050 Ti 4GB -> MSI Radeon RX 570 8GB GDDR5 256bit PCIe

Sajnos a hardverekhez nem értek (sőt, ez lenne az első alkalom, hogy én építem be az alkatrészeket, de talán sikerülne... :D), így a következőkben kérném a segítségeteket:

  • Jól járok a fenti cserékkel ár-érték, illetve teljesítmény arányban? Benchmarkok, tesztek alapján igen, de inkább megkérdezem.
  • A RAM (HyperX 16GB FURY DDR4 2400MHz) passzolna az új konfighoz, vagy nem úszom meg annak a cseréjét sem?
  • A tápom (400 W-os BE QUIET! System Power 8) kiszolgálná az új rendszert?

A segítséget előre is nagyon köszönöm. :)

Link to comment
Share on other sites

XCube
2 hours ago, Voya said:

Sziasztok!

Szeretném kicsit fejleszteni a gépem, bár nem annyira durva módon, csak amennyire kissé szűkös anyagi kereteim engedik. A gépemen főként játszani szoktam, bár nem hc szinten, de azért mostanában sajnos több olyan játékba is belefutottam, amik csak nagyobb kompromisszumokkal voltak hajlandóak normális képfrissítést produkálni, és itt nem a legújabb alkotásokról beszélek. Pl. nagyon szerettem volna játszani a NieR: Automatával, meg is vettem, de hiába próbálkoztam a FAR moddal is, még a legalacsonyabb beállítások mellett is úgy szaggatott, hogy kénytelen voltam refundolni. A gépemben néhány összetevőt - RAM, táp - szeretnék megtartani, ha lehetséges.

(jelenlegi -> tervezett)

  1. Proci: INTEL Core i5-7400 3.00GHz 1151 BOX -> AMD Ryzen 5 2600X Hexa-Core 3.6GHz AM4
  2. Alaplap: MSI B250M PRO-VH -> MSI B450M MORTAR TITANIUM
  3. Videókártya: GeForce GTX 1050 Ti 4GB -> MSI Radeon RX 570 8GB GDDR5 256bit PCIe

Sajnos a hardverekhez nem értek (sőt, ez lenne az első alkalom, hogy én építem be az alkatrészeket, de talán sikerülne... :D), így a következőkben kérném a segítségeteket:

  • Jól járok a fenti cserékkel ár-érték, illetve teljesítmény arányban? Benchmarkok, tesztek alapján igen, de inkább megkérdezem.
  • A RAM (HyperX 16GB FURY DDR4 2400MHz) passzolna az új konfighoz, vagy nem úszom meg annak a cseréjét sem?
  • A tápom (400 W-os BE QUIET! System Power 8) kiszolgálná az új rendszert?

A segítséget előre is nagyon köszönöm. :)

Szervusz!

Alapvetően nem rossz, amit leírtál, de más módon is meg lehet közelíteni a témát, amiből lehet, hogy pozitívabban jössz ki sebesség tekintetében.

Konkrétan mik az elvárásaid a géppel kapcsolatban? Mennyi időre tervezel? Mennyi a konkrét keret? Használt alkatrész játszik?

A platform annyira még nem öreg, hogy feltétlenül kukázni kéne. Itt foghatnál annyit az anyagiakon, hogy beleférjen egy erősebb VGA, ami manapság nagyon sokat számít, és ezzel ki tudod tolni a gép élettartamát is egy kicsit. Én speciel a jelen időkben egyelőre nem CPU orientáltan alapoznék.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Viktor

Üdv mindenkinek

Erősen gondolkodom azon, hogy ismét számítógépet vásároljak a konzolom mellé. Már körvonalazódik a kép, majd leírom azt is, de előbb egy kérdés. AMD-el szemezgetek. Ryzen processzor. És itt a kérdés. Ezeknek van olyan típusa melyeken van Vega grapics. Érdemes ilyet választani akkor is, ha lesz külön videokártya a gépben ?

Link to comment
Share on other sites

XCube
23 hours ago, Viktor said:

Üdv mindenkinek

Erősen gondolkodom azon, hogy ismét számítógépet vásároljak a konzolom mellé. Már körvonalazódik a kép, majd leírom azt is, de előbb egy kérdés. AMD-el szemezgetek. Ryzen processzor. És itt a kérdés. Ezeknek van olyan típusa melyeken van Vega grapics. Érdemes ilyet választani akkor is, ha lesz külön videokártya a gépben ?

Szervusz!

Igazából akkor van előnye, ha valamiért nem tudod a dedikált GPU -t használni. De egyébként sokkal jobban megéri ugyanolyan áron egy 6 magos 12 szálas proci, ha eleve diszkrét GPU a terv.

Link to comment
Share on other sites

Viktor
1 hour ago, XCube said:

Szervusz!

Igazából akkor van előnye, ha valamiért nem tudod a dedikált GPU -t használni. De egyébként sokkal jobban megéri ugyanolyan áron egy 6 magos 12 szálas proci, ha eleve diszkrét GPU a terv.

amd ryzen 3 2200G  ezt néztem ki, bár lehet AMD Ryzen 5 1400 lesz belőle, annyival nem drágább. Igazából amire én használnám a gépet, tökéletesen megfelelne. Stratégiai játékok, kaland játékok, ilyenek: planet coaster,  cities skylines, tropico, the settlers stb..... Mindennel együtt 200 ezer forintért. Gondolva azért a jövőre meg egy későbbi update-re is.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
15 hours ago, Viktor said:

amd ryzen 3 2200G  ezt néztem ki, bár lehet AMD Ryzen 5 1400 lesz belőle, annyival nem drágább. Igazából amire én használnám a gépet, tökéletesen megfelelne. Stratégiai játékok, kaland játékok, ilyenek: planet coaster,  cities skylines, tropico, the settlers stb..... Mindennel együtt 200 ezer forintért. Gondolva azért a jövőre meg egy későbbi update-re is.

Kicsi ráfizetéssel az 1400-hoz képest kapsz 1500X-et. Sokkal jobb vétel lenne ;) 

Link to comment
Share on other sites

XCube
22 hours ago, Viktor said:

amd ryzen 3 2200G  ezt néztem ki, bár lehet AMD Ryzen 5 1400 lesz belőle, annyival nem drágább. Igazából amire én használnám a gépet, tökéletesen megfelelne. Stratégiai játékok, kaland játékok, ilyenek: planet coaster,  cities skylines, tropico, the settlers stb..... Mindennel együtt 200 ezer forintért. Gondolva azért a jövőre meg egy későbbi update-re is.

 

6 hours ago, Lord_KROK said:

Kicsi ráfizetéssel az 1400-hoz képest kapsz 1500X-et. Sokkal jobb vétel lenne ;) 

 

Én a harmadik generáció küszöbén nem vennék már első generációs Ryzen -t. Azok a legkényesebbek memória terén. Ha nem sürgős, akkor várd meg a közlegő Ryzen 3000 széria bejelentését. Ha igazak a pletykák elég jó cuccok jönnek jó áron.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 hours ago, XCube said:

Én a harmadik generáció küszöbén nem vennék már első generációs Ryzen -t. Azok a legkényesebbek memória terén. Ha nem sürgős, akkor várd meg a közlegő Ryzen 3000 széria bejelentését. Ha igazak a pletykák elég jó cuccok jönnek jó áron.

Nem tudom mit mondjak, mertz ha használt is belefér, akkor szerintem az első gen-nek szépen le fog menni az ára, és igencsak ütőképes gépek azok ma is!

Link to comment
Share on other sites

XCube
7 minutes ago, Lord_KROK said:

Nem tudom mit mondjak, mertz ha használt is belefér, akkor szerintem az első gen-nek szépen le fog menni az ára, és igencsak ütőképes gépek azok ma is!

Ezek a procik eleve olcsók. A használtak ára is ott jár, mint az újaké.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
7 minutes ago, XCube said:

Ezek a procik eleve olcsók. A használtak ára is ott jár, mint az újaké.

Én további árcsökkenésre számítok mikor kijön a az új generáció, meg arra, hogy 1st gen újonann már nem nagyon lesz kapható.

Link to comment
Share on other sites

XCube
9 minutes ago, Lord_KROK said:

Én további árcsökkenésre számítok mikor kijön a az új generáció, meg arra, hogy 1st gen újonann már nem nagyon lesz kapható.

Ha a tervezett árszinten lehet újabb és erősebb procit venni, akkor nem látom értelmét használt procit ajánlani.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
9 minutes ago, XCube said:

Ha a tervezett árszinten lehet újabb és erősebb procit venni, akkor nem látom értelmét használt procit ajánlani.

Mondjuk ighaz, a tervezett árszint... én ktg csökkentésre gondoltam. Magamrészéről pl tuti így fogom csinálni... már ha idén lesz ebből a betervezett cseréből valami.

Link to comment
Share on other sites

Viktor
7 hours ago, XCube said:

 

 

Én a harmadik generáció küszöbén nem vennék már első generációs Ryzen -t. Azok a legkényesebbek memória terén. Ha nem sürgős, akkor várd meg a közlegő Ryzen 3000 széria bejelentését. Ha igazak a pletykák elég jó cuccok jönnek jó áron.

Ráér a dolog, amúgy sem akarom elkapkodni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
8 hours ago, Viktor said:

Ráér a dolog, amúgy sem akarom elkapkodni.

Akkor érdemes kivárni a nyár közepét az új generáció miattt

Link to comment
Share on other sites

XCube
17 hours ago, Viktor said:

Ráér a dolog, amúgy sem akarom elkapkodni.

Tegnap megtörtént a bejelentés, de csak az 5 szériától felfelé. Mivel ezek 200 USD -ről indulnak azt hiszem egyelőre nem pálya. Ha tényleg nem sürgős, akkor várnék még amíg megérkeznek az infók a 3 szériáról. Igazából a stratégiai játékok zöme inkább processzorintenzív, így lehet, hogy mégsem lenne rossz ötlet a jövőre nézve egy hat magos rendszert építeni. De legalább egy 4 mag 8 szálasat.

Link to comment
Share on other sites

Edemking

Sziasztok, látom a ryzenről megy a diskurzus. Megfordult a fejemben, hogy az első generációs 1400-at lecserélnem egy hát magosra a második generációból ha a harmadik bejön és lejebb nyomja az árakat. A kérdésem csak az, hogy kompatibilisak egyáltalán? Azt néztem, hogy a socket az ugyan az mindnél elvileg de mintha azt olvastam volna, hogy a gyártók nem nagyon javasolják a generációk keverését. Az alaplapom egy msi b350 mate. Illetve a kompatibilitás mellett az is érdekel, hogy egyáltalán megérné e a csere.

Link to comment
Share on other sites

XCube
48 minutes ago, Edemking said:

Sziasztok, látom a ryzenről megy a diskurzus. Megfordult a fejemben, hogy az első generációs 1400-at lecserélnem egy hát magosra a második generációból ha a harmadik bejön és lejebb nyomja az árakat. A kérdésem csak az, hogy kompatibilisak egyáltalán? Azt néztem, hogy a socket az ugyan az mindnél elvileg de mintha azt olvastam volna, hogy a gyártók nem nagyon javasolják a generációk keverését. Az alaplapom egy msi b350 mate. Illetve a kompatibilitás mellett az is érdekel, hogy egyáltalán megérné e a csere.

A lapod támogatja a második generációt. A probléma inkább a harmadik generációval van. Illetve akkor, ha az alaplap nem a sok magos procik igényeire szabva készült el.

Én egyelőre nem gondolnám, hogy sokat változtatna az új széria a második generáció árán, de attól függetlenül nem lenne rossz a váltás, ha ki is használod.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 5/27/2019 at 11:58 AM, XCube said:

Ezek a procik eleve olcsók. A használtak ára is ott jár, mint az újaké.

Amúgy végiggondoltam és rájöttem, hogy ez nagy baj. Valahol jó, hogy tartja az árát (mikor tovább akarsz  lépni róla, de azt nagyon nem mostanában tervezem) viszont így tényleg újra érdemes akkor gyúrni. Pedig ha valamiből prociból nyugodtan lehet venni használtat tapasztalataim szerint

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...