Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optimális Konfig 4.


XCube

Recommended Posts

XCube
42 minutes ago, nyrfan said:

Lehet hülyeséget kérdezek, de ott nincs képminőség romlás? ill a hang is lesz ugyan úgy?

A DVI is digitális, nincs konvertálás vagy hasolnók. A modernebb grafikus kártyák simán tudják a hangot is továbbítani DVI -on keresztül. Nálam egy HD 7870 -el tökéletesen működik a dolog TV -re kötve átalakítóval.

13 hours ago, bcom said:

Na, akkor lefelé vagy felfelé szoktak menni az árak karácsony előtt?

Ez akció kérdése. Én a helyedben megpróbálnék a Black Friday idején vásárolni ha mégsem használtban gondolkodsz.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan
26 minutes ago, XCube said:

A DVI is digitális, nincs konvertálás vagy hasolnók. A modernebb grafikus kártyák simán tudják a hangot is továbbítani DVI -on keresztül. Nálam egy HD 7870 -el tökéletesen működik a dolog TV -re kötve átalakítóval.

Rendben, köszi a segítséget! körülnézek mik vannak hardveraprón. most per pill az alaplap integrált radeon vga-je megy. lehet hogy nézek inkább valami radeont, akkor talán a driverekkel sem kell szenvedni.

20 hours ago, Lord_KROK said:

Igazából 10 ezer ft-ért már kapsz használtan másik GTX460-ast. 

pl itt van 8-ért

https://hardverapro.hu/apro/gigabyte_gtx_460_1gb_ddr5_256_bit_videokartya/hsz_1-50.html

 

De ha nem ragaszkodsz ehhez akkor valami Radeon HD63XX vagy 73XX sorozatot néznék 5 ezer ft alatt mennek, és a célnak megfelelnek. 

köszi a segítséget neked is, megnézem milyen radeonok vannak.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 10/29/2018 at 7:50 PM, bcom said:

Na, akkor lefelé vagy felfelé szoktak menni az árak karácsony előtt?

Felfelé. És hiány is szokott kialakulni. Semmiképp sem várnék decemberig a vásárlással, vagy ha igen, akkor február második feléig is. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
UC

Segítsetek kérlek eldönteni a dilemmámat, vagy legalább támogassatok meg új szemepontokkal, gondolatokkal a közelgő gépfrissítésem kapcsán :)

Adott a mostani gép egy i5 4670k + MSI alaplap + 16 GB DDR3 RAM + 1060 6 GB VGA. Az alap szituáció, az, hogy a VGA kivéltelével szeretnék bővíteni (vagyis azt is, de arra perpill nincs pénzem).
A bővítés oka kettős: a mostani alkatrészket még relatíve jó áron el tudom adni és így tarthatom a megszokott ütemet, ami szerint 1-2 évente valamit bővítek, 4-5 évente ez a proci, így többé_kevésbé szinten tartom a gépet, és mindig egy kicsit próbálok valamiben feljebb lépni. A másik rendkívül fontos ok, hogy idén végre elkészült a több éves projektem a repülőszimulátor-cockpit (!) és az elsődleges a FSX és az X-Plane 11 teljesítménye, ami most sajnos nem az igazi. Ezen órajel emeléssel lehetne segíteni, de az naprakészség miatt mégis váltanék, mert egyre drágább lenne ez a projekt, ha halogatnám.

Az biztos, hogy 16 GB DDR4 RAM benne lesz + valami jobb alaplap, leginkább most épp a Gigabyte Aorus-t néztem, a legfontosbb, hogy rengeteg USB portra van szükségem. Innentől viszont 3 opció jött elő, ebben kérnék tanácsot, segítséget.

1. Ryzen 2700X - Az olcsóbb alaplap miatt ez a legoptimálisabb, ez nem is kérdés. Elvielg procihűtő sem kellene, ezt a másik topicban kitárgyaltuk, és általában a játékoknak ez egy tökéletes proci lenne. A preobléma az, hogy nekem egy szálas teljesítmény kell a szimulátorok miatt, és sajnos még nem találtam a neten olyan topikot, ahol azt mondták volna, hogy az AMD ajánlott az X-Plane/FSX számára. Tapasztalatból tudom, hogy amit a neten írnak, azt általában el kell osztani kettővel, de sajnos ebben az esetben elég mélyre ástam, hogy belássam, ezen el kéne gondolkodni. Az a gond, hogy amíg a játékoknál arról beszélünk, hogy 90, vagy 110 FPS, addig egy X-Plane-ben arról, hogy 30, vagy 35. Rossz esetben kevesebb. Ugyanakkor személyes tapasztalatom nincs a témában, és lehet, hogy el van túlozva ez az ügy.

2. A másik véglet, i7 8700k: Ez egy rettentő drága kiadás lenne, ugyanakkor hosszú évek után proci terék elérnék oda, ahova mindig is akartam. Szimulátor oldalról a legjobb választás lenne. De itt már kellene egy procihűtő, az alaplap nagyon drága, úgy általában ezt akkor lépném meg, ha nagyon indokoltnak látnám. A VGA teljesen elhasalna mellette átlagos játékok alatt, ezt is tudom, viszont rá tudnék állni a spórolásra, és talán egyszer szerezni egy GTX 1080-at. 

3. A középút - i5 8600k: Én errefelé hajlok. Maradnék az i5 mellett, de lenne 6 magom, magasabb, és még tornázható órajel, optimálisabb lenne a GTX 1060 mellé. Az alaplap szintúgy drága, de belemenne az i7 is, ha egyszer váltanék, viszont emellé is szeretnék plusz procihűtőt. Ebben az opcióban az zavar leginkább, hogy egy relatíve nagyobb kiadás mellett nem érzem annyira nagynak a fejlődést. Más szempontból meg amúgy igenis nagyon benne van (DDR3->DDR4, 4 mag -> 6 mag, és többféle fejlesztési lehetőség nyílik meg).

Vélhetően nettó áron szerzem be az alakatrészket, az áraknak már utánajártam, ismerem a különbözetet, most elsősorban a dilemma részen akarok túlesni, hogy merre induljak el.

Köszönöm, hogy leírhattam. :)

Link to comment
Share on other sites

UC

Bakker, már nem tudom módosítani. A 8600k-t elírtam, 9600k akart lenni. Az i7 oldalon gondolkoztam inkább a 8700-ban.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, UC said:

Segítsetek kérlek eldönteni a dilemmámat, vagy legalább támogassatok meg új szemepontokkal, gondolatokkal a közelgő gépfrissítésem kapcsán :)

Adott a mostani gép egy i5 4670k + MSI alaplap + 16 GB DDR3 RAM + 1060 6 GB VGA. Az alap szituáció, az, hogy a VGA kivéltelével szeretnék bővíteni (vagyis azt is, de arra perpill nincs pénzem).
A bővítés oka kettős: a mostani alkatrészket még relatíve jó áron el tudom adni és így tarthatom a megszokott ütemet, ami szerint 1-2 évente valamit bővítek, 4-5 évente ez a proci, így többé_kevésbé szinten tartom a gépet, és mindig egy kicsit próbálok valamiben feljebb lépni. A másik rendkívül fontos ok, hogy idén végre elkészült a több éves projektem a repülőszimulátor-cockpit (!) és az elsődleges a FSX és az X-Plane 11 teljesítménye, ami most sajnos nem az igazi. Ezen órajel emeléssel lehetne segíteni, de az naprakészség miatt mégis váltanék, mert egyre drágább lenne ez a projekt, ha halogatnám.

Az biztos, hogy 16 GB DDR4 RAM benne lesz + valami jobb alaplap, leginkább most épp a Gigabyte Aorus-t néztem, a legfontosbb, hogy rengeteg USB portra van szükségem. Innentől viszont 3 opció jött elő, ebben kérnék tanácsot, segítséget.

1. Ryzen 2700X - Az olcsóbb alaplap miatt ez a legoptimálisabb, ez nem is kérdés. Elvielg procihűtő sem kellene, ezt a másik topicban kitárgyaltuk, és általában a játékoknak ez egy tökéletes proci lenne. A preobléma az, hogy nekem egy szálas teljesítmény kell a szimulátorok miatt, és sajnos még nem találtam a neten olyan topikot, ahol azt mondták volna, hogy az AMD ajánlott az X-Plane/FSX számára. Tapasztalatból tudom, hogy amit a neten írnak, azt általában el kell osztani kettővel, de sajnos ebben az esetben elég mélyre ástam, hogy belássam, ezen el kéne gondolkodni. Az a gond, hogy amíg a játékoknál arról beszélünk, hogy 90, vagy 110 FPS, addig egy X-Plane-ben arról, hogy 30, vagy 35. Rossz esetben kevesebb. Ugyanakkor személyes tapasztalatom nincs a témában, és lehet, hogy el van túlozva ez az ügy.

2. A másik véglet, i7 8700k: Ez egy rettentő drága kiadás lenne, ugyanakkor hosszú évek után proci terék elérnék oda, ahova mindig is akartam. Szimulátor oldalról a legjobb választás lenne. De itt már kellene egy procihűtő, az alaplap nagyon drága, úgy általában ezt akkor lépném meg, ha nagyon indokoltnak látnám. A VGA teljesen elhasalna mellette átlagos játékok alatt, ezt is tudom, viszont rá tudnék állni a spórolásra, és talán egyszer szerezni egy GTX 1080-at. 

3. A középút - i5 8600k: Én errefelé hajlok. Maradnék az i5 mellett, de lenne 6 magom, magasabb, és még tornázható órajel, optimálisabb lenne a GTX 1060 mellé. Az alaplap szintúgy drága, de belemenne az i7 is, ha egyszer váltanék, viszont emellé is szeretnék plusz procihűtőt. Ebben az opcióban az zavar leginkább, hogy egy relatíve nagyobb kiadás mellett nem érzem annyira nagynak a fejlődést. Más szempontból meg amúgy igenis nagyon benne van (DDR3->DDR4, 4 mag -> 6 mag, és többféle fejlesztési lehetőség nyílik meg).

Vélhetően nettó áron szerzem be az alakatrészket, az áraknak már utánajártam, ismerem a különbözetet, most elsősorban a dilemma részen akarok túlesni, hogy merre induljak el.

Köszönöm, hogy leírhattam. :)

Vegyük abban a sorrendben, ahogy nekem beakadt : 

3.-as lehetőség : Ha már azon gondolkozol, hogy később bemehet az I7-es, akor valójában már indulásból elégedetlen vagy a végeredménnyel. Amire nem biztos, hogy érdemes költeni. A másiok, hogy ez a későbbi bővités nem is olyan egyértelmű : nyáron ugyan volt ergy egyszeri lehetőségem, hogy az I3-asomat relative kis pénzbefektetéssel I7-re cseréljem, ami elúszoptt, de amúgy nem. elkezdtem utána járni a dolgoknak és rájöttem, hogy az I7-re váltás annyiba kerülne mintha eladnáém a mostani lap proci kombót és vennék mondjuk Rzynet az I7 árát mellécsapva. De lenne egy sokkal újabb rendszerem. 
Ami neked ebből lényeges : megfigyelésem szerint nagyon kevés ember vesz úgy I5-öst, hogy aztán beláétható időn belül azt ugyanolyan generációs I7-re cserélje. Egyszerűen )pláne manapság!) nem éri meg a teljesitmény különbség. így ha I5 mellett döntesz, akkor szerintem hagyd is amellett a voksod. 
Úgyértem csak azért ne vedd meg az I5-öt, hogy majd úgyis kicseréled. 

2-es prociban végre ott lennél ahol. Ez nem elhanyagolandó szempont. A VGA elhasalás meg ne érdekeljen, mert ha csak nem már most is bottleneck, akkor jó eséllyel szépen fog nőni a teljesitménye. 
Saját példa : mikor a Phenomot lecseréltem I3-ra a HD4850 maradt pénzügyi okok miatt még egy időre. Azt vettem észre, hogy a kis HD4850 megtáltosodott, mert konkrétan minden játékban kb kétszer annyi FPS-em volt, ugyanolyan beállitások mellett! 

1. Alapból ha csak játszogatni akarnál ezt javasolnám. De mivel neked specifikus feladatokra kell a gép, és az ezen nem megy olyan jól, ezért kisérletnek ez drága lenne. 
Úgyhogy szerintem ezt a megoldást lődd ki. 

így marad a 2-es és a 3-as. Az I7 esetben a VGA-d lassabb biztosan nem lesz mint jelenleg., legfelejebb gyorsabb. És "hosszú évek után proci terék elérnék oda, ahova mindig is akartam".  A 3-as megoldást csak akkor javaslom ha nem máris azon forgatod a fejedet, hogy majd úgyis ki lesz cserélve I7-re. Mert ha igen, akkor már most kilőheted azt is. Amúgy mivel az 1-es kiesett én az I5-re hajlanék (+2 mag, magas órajel), de nem azért mert "optimálisabb lenne a GTX1060 mellé", hiszen nem a gombhoz varrjuk a kabátot, meg mi lesz ha félév múlva VGA-t cserélsz? Akkor meg jobb lenne az I7, nemigaz? ;) 

Ismernem kellene az anyagi helyzetedet, hogy mennyire éri meg neked a felár, úgymond mennyire fájna a dolog, de közép és hosszútávon én azért az I7 mellett maradnék, pláne ha komoly project része. Könnyebb később csak egy ahhoz illő VGA-t belevenni, mint azon vacillálni, hogy na akkor VGA bővités miatt lehet gondolkodni a proci cserén is, meg esetleg amúgyis... 

Remélem tudtam segiteni. 

Link to comment
Share on other sites

Lendova87
2 hours ago, UC said:
Spoiler

 

Segítsetek kérlek eldönteni a dilemmámat, vagy legalább támogassatok meg új szemepontokkal, gondolatokkal a közelgő gépfrissítésem kapcsán :)

Adott a mostani gép egy i5 4670k + MSI alaplap + 16 GB DDR3 RAM + 1060 6 GB VGA. Az alap szituáció, az, hogy a VGA kivéltelével szeretnék bővíteni (vagyis azt is, de arra perpill nincs pénzem).
A bővítés oka kettős: a mostani alkatrészket még relatíve jó áron el tudom adni és így tarthatom a megszokott ütemet, ami szerint 1-2 évente valamit bővítek, 4-5 évente ez a proci, így többé_kevésbé szinten tartom a gépet, és mindig egy kicsit próbálok valamiben feljebb lépni. A másik rendkívül fontos ok, hogy idén végre elkészült a több éves projektem a repülőszimulátor-cockpit (!) és az elsődleges a FSX és az X-Plane 11 teljesítménye, ami most sajnos nem az igazi. Ezen órajel emeléssel lehetne segíteni, de az naprakészség miatt mégis váltanék, mert egyre drágább lenne ez a projekt, ha halogatnám.

Az biztos, hogy 16 GB DDR4 RAM benne lesz + valami jobb alaplap, leginkább most épp a Gigabyte Aorus-t néztem, a legfontosbb, hogy rengeteg USB portra van szükségem. Innentől viszont 3 opció jött elő, ebben kérnék tanácsot, segítséget.

1. Ryzen 2700X - Az olcsóbb alaplap miatt ez a legoptimálisabb, ez nem is kérdés. Elvielg procihűtő sem kellene, ezt a másik topicban kitárgyaltuk, és általában a játékoknak ez egy tökéletes proci lenne. A preobléma az, hogy nekem egy szálas teljesítmény kell a szimulátorok miatt, és sajnos még nem találtam a neten olyan topikot, ahol azt mondták volna, hogy az AMD ajánlott az X-Plane/FSX számára. Tapasztalatból tudom, hogy amit a neten írnak, azt általában el kell osztani kettővel, de sajnos ebben az esetben elég mélyre ástam, hogy belássam, ezen el kéne gondolkodni. Az a gond, hogy amíg a játékoknál arról beszélünk, hogy 90, vagy 110 FPS, addig egy X-Plane-ben arról, hogy 30, vagy 35. Rossz esetben kevesebb. Ugyanakkor személyes tapasztalatom nincs a témában, és lehet, hogy el van túlozva ez az ügy.

2. A másik véglet, i7 8700k: Ez egy rettentő drága kiadás lenne, ugyanakkor hosszú évek után proci terék elérnék oda, ahova mindig is akartam. Szimulátor oldalról a legjobb választás lenne. De itt már kellene egy procihűtő, az alaplap nagyon drága, úgy általában ezt akkor lépném meg, ha nagyon indokoltnak látnám. A VGA teljesen elhasalna mellette átlagos játékok alatt, ezt is tudom, viszont rá tudnék állni a spórolásra, és talán egyszer szerezni egy GTX 1080-at. 

3. A középút - i5 8600k: Én errefelé hajlok. Maradnék az i5 mellett, de lenne 6 magom, magasabb, és még tornázható órajel, optimálisabb lenne a GTX 1060 mellé. Az alaplap szintúgy drága, de belemenne az i7 is, ha egyszer váltanék, viszont emellé is szeretnék plusz procihűtőt. Ebben az opcióban az zavar leginkább, hogy egy relatíve nagyobb kiadás mellett nem érzem annyira nagynak a fejlődést. Más szempontból meg amúgy igenis nagyon benne van (DDR3->DDR4, 4 mag -> 6 mag, és többféle fejlesztési lehetőség nyílik meg).

Vélhetően nettó áron szerzem be az alakatrészket, az áraknak már utánajártam, ismerem a különbözetet, most elsősorban a dilemma részen akarok túlesni, hogy merre induljak el.

Köszönöm, hogy leírhattam. :)

 

 

A kérdésedre nem tudok választ adni, viszont pár dolgot még figyelembe kellene venned.

Az AMD lemaradása jelenleg az órajel különbséggel arányos, ha nem annyira sürgős, akkor meg kellene várni a Ryzen 3xxx szériát, hogy lássad, mennyit gyorsult. Jó lenne azért egy tesztben látni, hogy mennyivel lenne lassabb egy 2700X egy 9600k-tól. Ha pld 30 vs 33 fps-ről lenne szó, akkor én biztos, hogy az elöbbit venném.

Ezeknél a nagyon egyszálas teljesítményt igénylő játékoknál a ram sebessége szinte vagy mindig számít, szóval Intel oldalon is már meg kell nézni, hogy melyik lap mit támogat.

Delid nélkül sokat nem nyersz hőfokban a 8700k-nál jobb hűtővel.

Hány szálat tudnak ezek effektíven használni?

 

Személyes vélemény, nincs mivel alátámasszam: Én nem mernék venni 12 szál alatt már procit, tekintve, hogy egy 8600k-t is meg tud több játék zabálni. Jól fut azon minden, de a ténye már ilyesztő. A másik meg, egy proci álltalában több VGA cserét szokott látni, én nem foglalkoznék azzal, hogy mi van most mellette. Én úgy vásároltam be tavaj, hogy később nyugodtan raghassak jobb VGA-t is a gépbe.

Örülök, hogy jobban összezavarhattalak. :D

 

Link to comment
Share on other sites

HD2

Én se vennék most procit, intelt meg végképp nem, ilyen árak mellett, ha igazak a leak-ek akkor a 3xxx-es ryzen nagyon ütni fog, de elég várni 10 napot is akár, CES-es már fog pár dolog kiderülni róla és akkor lehet dönteni hogy melyik lenne a legjobb.

Link to comment
Share on other sites

UC

Az a baj ezzel, hogy bármikor el lehet mondani. Énvente kijön egy széria mindkét oldalon. Az Intel legutóbbi generációja október volt, ha nem most veszek, hanem fél év múlva, akkor lehet, hogy a következő küszöbén leszek.

Az árakat tekintve nekem eléggé úgy tűnik az utóbbi évekből (itt most féleg Intel oldalról beszélek), hogy egy új generáció csak feljebb nyomta az előző árait, mert olyannyira túl lett árazva, hogy inkább azt vették az emberek. És ott van a másik dolog, amit írtam is: most teszem azt kapok a gépemért 60 ezer Ft-ot, így kerül a váltás 110-130 ezerbe, fél év múlva ugyanott lesznek az árak, de a gépem 40-ért sem megy el, pont azért mert az még egyel régebbi generáció. AMD oldalon 2 éve várható, hogy na végre valami lesz, de még mindig a majdnemnél vagyunk. Gamer szempontból már teljesen jó, de de nekem, mint írtam ennél kicsit specifikusabban kell. 

10 nap várás nem gond, de nekem ezt meg kellene lépnem 1-2 hónapon belül, de inkább hamarabb. A miértet hagyjuk. 

Link to comment
Share on other sites

Lendova87
55 minutes ago, UC said:

Az a baj ezzel, hogy bármikor el lehet mondani. Énvente kijön egy széria mindkét oldalon. Az Intel legutóbbi generációja október volt, ha nem most veszek, hanem fél év múlva, akkor lehet, hogy a következő küszöbén leszek.

Az árakat tekintve nekem eléggé úgy tűnik az utóbbi évekből (itt most féleg Intel oldalról beszélek), hogy egy új generáció csak feljebb nyomta az előző árait, mert olyannyira túl lett árazva, hogy inkább azt vették az emberek. És ott van a másik dolog, amit írtam is: most teszem azt kapok a gépemért 60 ezer Ft-ot, így kerül a váltás 110-130 ezerbe, fél év múlva ugyanott lesznek az árak, de a gépem 40-ért sem megy el, pont azért mert az még egyel régebbi generáció. AMD oldalon 2 éve várható, hogy na végre valami lesz, de még mindig a majdnemnél vagyunk. Gamer szempontból már teljesen jó, de de nekem, mint írtam ennél kicsit specifikusabban kell. 

10 nap várás nem gond, de nekem ezt meg kellene lépnem 1-2 hónapon belül, de inkább hamarabb. A miértet hagyjuk. 

Volt jóval olcsóbb is pld. a 8700k. Ellátási nehezségekkel küzd vagy küzdött az Intel, azért kerül ennyibe. Úgy rémlik, hogy most januártól fog megszűnni a probléma. Lehet néhány hónap kell az árak beállásához, de a folyamat lassan el fog indulni. Ennek köszönhetően az AMD meg uralta a piac többségét eddig.

AMD oldalon 1 hét múlva várhatóan lesz infó bőven az új szériáról. Ennyit minimum érdemes kivárni. Amúgy amit tesztekben láthatsz Intel vs AMD, az inkább out of the box különbség. Ryzen-nél azonos ram órajel mellett még további 10-20%-ot el lehet érni plusszban finomhangolt másodlagos időzítésekkel. Egy példa erről:

Lényeg a lényeg, várd meg a CES-t, hogy milyen infók lesznek az új Ryzen-ről és utána döntesz.

Link to comment
Share on other sites

UC

Köszönöm, megvárom mindenképp, aztán meglátjuk :)

Link to comment
Share on other sites

Lendova87
On 1/2/2019 at 6:41 PM, UC said:

Köszönöm, megvárom mindenképp, aztán meglátjuk :)

Azt hiszem ennyit a várakozásról. Nem volt semmi bejelentve CPU téren, csak egy kis említés, hogy majd jön idén. Szóval hónapokra vagyunk a megjelenéstől és még messzebb attól, hogy az árak stabilizálódjanak. Az ősz elejénél hamarabb nem várnám, hogy már elfogadható áron elérhető legyen a 3rd gen Ryzen.

Link to comment
Share on other sites

Lendova87

szerk: Azt hittem, hogy már nem lesz semmi a 3rd genről, de volt tovább. Nyáron jön, szóval inkább év végére várnék normális árakat a boltokban. Teljesítményben pedig elképzelhető, hogy azonos vagy jobb lesz, mint az Intel.  Egy nagyon korai példány Cinebench-ben party-ban volt egy 9900k-val. 8c/16t volt mindkét CPU. Szóval én arra számítok, hogy meg fog szűnni az Intel IPC és órajel előnye.

De ez a jövő zenéje, úgyhogy veszel amit veszel most, közel 1 évig én csak árakban számítok változásra a most elérhető procik terén.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
6 hours ago, Lendova87 said:

De ez a jövő zenéje, úgyhogy veszel amit veszel most, közel 1 évig én csak árakban számítok változásra a most elérhető procik terén.

Igen, gépépitésnél mindig így van ez... ha vársz jobbat kapsz, de egyszer csak venni kell. 

Mivel elmúlt a karácsonyi hiány mostanra szerintem, lassna érdemes lehet fejleszteni

Link to comment
Share on other sites

UC

Akkor a dilemma marad, 9600k vs 8700k. 

Azóta kicsit olvasgattam, és arra jutottam, hogy lehet, hogy most kevésbé fájna anyagilag az i5-nél maradni, de mégis lenne azért fejlődés. Átlagosan 30-40%-kal erősebb a proci, egy szálon is nagy teljesítmény javulást jelentene, 4 helyett 6 magból élnék, a DDR4 támogatással pedig jobban is ki lehetne használni a procit.

Viszont a CES egyik számomra szimpatikus bejelentése az RTX2060. Ezen erősen elgondolkoztam, mint kompromisszumos megoldáson, bár az a 100 ezer körüli ár tuti inkább 130-140 lesz, mire elér hozzánk, úgyhogy ezzel mindenképpp megvárom a megjelenést. De amíg igaán nagyot nem tudok feljebb lépni, addig szimpatikus megoldásnak tűnik az 1070-hez hasonló, annál kicsit erősebb teljesítmény, és az i5-ös proci mellett elég jól éreznék magukat.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Azért én inkább várnék még a gépvásárlással. Már a ryzen 2xxx-es széria is elég csábító( ~20 ponttal marad le 1 magos teljesítménybe az inteltől kb), lehet a 3xxx széria meg még ütősebb lesz :D .

Link to comment
Share on other sites

Lendova87
20 hours ago, UC said:

Akkor a dilemma marad, 9600k vs 8700k. 

Azóta kicsit olvasgattam, és arra jutottam, hogy lehet, hogy most kevésbé fájna anyagilag az i5-nél maradni, de mégis lenne azért fejlődés. Átlagosan 30-40%-kal erősebb a proci, egy szálon is nagy teljesítmény javulást jelentene, 4 helyett 6 magból élnék, a DDR4 támogatással pedig jobban is ki lehetne használni a procit.

Viszont a CES egyik számomra szimpatikus bejelentése az RTX2060. Ezen erősen elgondolkoztam, mint kompromisszumos megoldáson, bár az a 100 ezer körüli ár tuti inkább 130-140 lesz, mire elér hozzánk, úgyhogy ezzel mindenképpp megvárom a megjelenést. De amíg igaán nagyot nem tudok feljebb lépni, addig szimpatikus megoldásnak tűnik az 1070-hez hasonló, annál kicsit erősebb teljesítmény, és az i5-ös proci mellett elég jól éreznék magukat.

Azért nézz meg pár videót youtube-on, hogy teljesít a Ryzen a játszani kívánt címek alatt. Gondolok itt a 2 repülő szimulátorra. Úgy is mindenki, meg az anyja is feltölti a benchmark videóját, amikor új HW-t vesz.

Ezt mondhattam volna elöbb is, de csak most jutott eszembe.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
21 hours ago, UC said:

Viszont a CES egyik számomra szimpatikus bejelentése az RTX2060. Ezen erősen elgondolkoztam, mint kompromisszumos megoldáson, bár az a 100 ezer körüli ár tuti inkább 130-140 lesz, mire elér hozzánk, úgyhogy ezzel mindenképpp megvárom a megjelenést. De amíg igaán nagyot nem tudok feljebb lépni, addig szimpatikus megoldásnak tűnik az 1070-hez hasonló, annál kicsit erősebb teljesítmény, és az i5-ös proci mellett elég jól éreznék magukat.

Egy (mire ideér) 130-140 ezres kártáyt nem szánnék ideiglenes megoldásnak. Egy 10-20ezer ft-os VGA az, de egy iylet nem szánnék annak.

Közben ahogy elnéztem a soraid végét a konklúzió az I5 lett...

Link to comment
Share on other sites

UC
2 hours ago, Lendova87 said:

Azért nézz meg pár videót youtube-on, hogy teljesít a Ryzen a játszani kívánt címek alatt. Gondolok itt a 2 repülő szimulátorra. Úgy is mindenki, meg az anyja is feltölti a benchmark videóját, amikor új HW-t vesz.

Ezt mondhattam volna elöbb is, de csak most jutott eszembe.

Nem nagyon van, már megvolt. Az X-Plane egyszerűen elvérzett az 1xxx széria alatt, és annyira nem ajánlják sehol, gondolom emiatt részben a Ryzen-t, hogy az emberek nem is veszik erre a célra a 2xxx szériát sem. Pár videó van, inkább az első szériából, és a 3-mat, meg 5-öt tesztelik, és az erős kompromisszumokat mutatják be.

 

1 hour ago, Lord_KROK said:

Egy (mire ideér) 130-140 ezres kártáyt nem szánnék ideiglenes megoldásnak. Egy 10-20ezer ft-os VGA az, de egy iylet nem szánnék annak.

Közben ahogy elnéztem a soraid végét a konklúzió az I5 lett...

Ideiglenes megoldás -> 1-1,5 év, talán több is, talán sosem engedhetek meg egy 1080 Ti/2080 kategóriát. Az a célom, hogy 10-20% ráfizetéssel folyamatosan szinten tartsam a gépem. Nekem ennyit megér, ez ezzel jár. Nincs konklúzió, és pont azért sietek, mert már most rettentő ráfizetéses lesz a csere.

Ez már nem neked szól Krok, meg másnak sem, hanem úgy általában a véleményem: értem én, hogy most nem érdemes gépet venni, mert jön a Ryzen 3xxxx. Aztán mi lesz? Jön a 4xxxx, meg az Intel ki tudja mije. Kéne várni 3 hónapot, esetleg fél, vagy 1 évet is. Én vettem egy komoly céleszközt nem kevés pénzért egy bizonyos használatra (X-Plane), és komolyabb terhelés alatt ha nem is szaggat, kritikus szintre esik az FPS. És még add-onok szempontjából szűz.Ilyen nézőpontból engem nem vigasztal, hogy a Ryzen 3xxx milyen jó lesz 9 hónap múlva. Az "Optimális Konfig" szemléletet én úgy próbálom értelmezni, hogy most, vagy mondjuk 1 hónapon belül mi optimális, és nem ha arra játszom, hogy tökéletesen időzítsek. Szerintem azt úgysem lehet, vagy annyira bele kell mélyedni a piacba, hogy arra nekem nincs időm, meg igazából kedvem sem nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, UC said:

Ideiglenes megoldás -> 1-1,5 év, talán több is, talán sosem engedhetek meg egy 1080 Ti/2080 kategóriát. Az a célom, hogy 10-20% ráfizetéssel folyamatosan szinten tartsam a gépem. Nekem ennyit megér, ez ezzel jár. Nincs konklúzió, és pont azért sietek, mert már most rettentő ráfizetéses lesz a csere.

Jah, hogy úgy ideiglenes, hogy 1-1,5év... nálam az ideiglenes VGA max néhány hetet jelent. 

Azt pedig értem, hogy neked most az új dolgok kijövése inkább ellenség, mivel a régi cuccok árát sokkal jobban nyomja lefelé mint az újakét, és nem mindegy mennyiért adod el a mostani géped.

18669

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
19 hours ago, UC said:

Az X-Plane egyszerűen elvérzett az 1xxx széria alatt

Az egyetlen oka ennek az az Intel meg az őrült órajel háborújuk..... Nagyon sok program leragadt a majdnem egyszálas logikánál. Na ez is egy közülük.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
1 hour ago, jagdtigger said:

Az egyetlen oka ennek az az Intel meg az őrült órajel háborújuk

Jaja, annak, hogy egy csomó feladat nagy része nem párhuzamosítható, vagy csak nem írják meg őket több szálra, nyilvánvalóan az Intel az egyetlen oka.

De szerintem ne álljunk meg itt: úgy gondolom, a terrortámadásoknak is az Intel az egyetlen oka, hiszen ha mindenkinek időben betöltődne a játéka, senki nem menne robbantgatni. Sőt, valószínűleg már Éva processzora is Intel volt, azért harapott bele a tiltott gyümölcsbe. Ez felháborító!

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
9 hours ago, Fujitsu said:

Jaja, annak, hogy egy csomó feladat nagy része nem párhuzamosítható, vagy csak nem írják meg őket több szálra, nyilvánvalóan az Intel az egyetlen oka.

Nem párhuzamosítható, vagy csak nehéz és/vagy nem akarják? Valamiért erősen kétlem hogy ne lehetne különböző teendőket párhuzamosítani. Főleg komplex programokban mint mondjuk egy játék...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
10 hours ago, jagdtigger said:

Valamiért erősen kétlem hogy ne lehetne különböző teendőket párhuzamosítani.

Az egymástól függetlenül végrehajtható teendőket lehet, de azt ugye érted, hogy egy programkódban marha sok egymástól nem függetlenül futtatható teendő lehet? Képzelj el egy ciklust, ami minden iterációban felhasználja a ciklusmagban elvégzett számításhoz az előző iteráció által kiszámolt eredményt. Ennek a ciklusnak a futását te hogy párhuzamosítanád? (Elárulom: sehogy.) Esetleg keress rá arra, hogy fork-join model of parallel execution meg Amdahl-törvény.

Én már írtam életemben néhány PC-s programot több szálra (meg GPU-ra is), úgyhogy veled ellentétben pontosan tudom, hogy rengeteg mindent nem lehet párhuzamosítani, és abszolút feladat-, illetve algoritmusfüggő, hogy egy adott kód mekkora hányadát tudod parellelizálni. Az biztos, hogy az egyszálas teljesítménynek mindig is nagy jelentősége lesz, és a vektorizációnak (SSE, AVX) is nagyon nagy szerepe van az olyan programokban, amik vektorutasításokat tartalmaznak.

Ha pedig egy programot a jelenleginél sokkal jobban is lehetne párhuzamosítani, de ezt a fejlesztők mégsem teszik meg, annak meg nem tudom, miért az Intel az egyetlen oka. Az Intel utasítja a szoftverfejlesztőket, hogy ne írjanak többszálú kódot? Szerintem inkább a gyíkemberek döntöttek így a zsidó világösszeesküvés részeként, hogy jól kibasszanak szegény, szerencsétlen AMD-vel, amiért egy szálon csak lassabb processzorokat tud tervezni az Intelnél (ami természetesen szintúgy az Intel hibája, ki másé?).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bcom
3 hours ago, Fujitsu said:

Szerintem inkább a gyíkemberek döntöttek így a zsidó világösszeesküvés részeként, hogy jól kibasszanak szegény, szerencsétlen AMD-vel, amiért egy szálon csak lassabb processzorokat tud tervezni az Intelnél (ami természetesen szintúgy az Intel hibája, ki másé?).

Ezt a mondatot nem értem. De nem is biztos, hogy el kellene magyaráznod. Nagyon visszataszító a kioktató, felsőbbrendű stílusod. Tudom, hogy van lehetőségem a letiltásra, de szeretem teljes kontextusban olvasni a fórumot.

Mindegy, ez az én bajom, majd valamit kitalálok, hogy kikerüljelek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...