Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optimális Konfig 4.


XCube

Recommended Posts

Lord_KROK

Mit akartál irni?  Nekem semmi új nem jelent meg? 

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Konvertáltam mégegyszer 1080p.ts to 1080p.mkv. Most fele ideig tartott ugyanazokkal a beállításokkal (a HandBrake ajánlott paraméterekkel). Nézd már meg a szöveget: idézéssel kezdődik, és a közepétől új.

Link to comment
Share on other sites

XCube
12 hours ago, Denibaby said:

Sziasztok! Jó lenne, ha ez a 220. oldalra kerülne hivatkozásként. Nem győztem várni, hogy a boltos is elvégezzen egy konvertálást, így ismételtem a műveletet. Írtam, hogy 2,5 órát tartott. Magyarázatom nincs arra, hogy ugyanazt a feladatot most 1óra 10 perc alatt végezte el a Handbrake. CPU: 98-100%, RAM 1GB használattal. A Firefox indítása sem változtatta nagyon 99-100%-on ment a CPU, és a böngészés is jó volt. Elégedettnek kell lenni?

Ócska az i3? Az öreg idegbajosnak a régitől gyorsabb kell. Ha már rászántam 124 ezer Ft-ot, már kell az i5 -ös (7500). 64 ezer Ft, de lejön belőle az i3-as ára. Jó??

Szervusz!

Ha az i3 6100 helyett az öreg idegbajos egy i5 7500 -at szereltet be, akkor további időt spórol magának. Vételi - eladási ár szerintem megér ennyit, de lehetett volna annyira korrekt az eladó, hogy előre szól mit várhatsz.

A deficitet lehet csökkenteni azzal, ha a régi vasat eladod (persze ha nincs rá családon belüli "jogutód").

2 hours ago, Denibaby said:

Konvertáltam mégegyszer 1080p.ts to 1080p.mkv. Most fele ideig tartott ugyanazokkal a beállításokkal (a HandBrake ajánlott paraméterekkel). Nézd már meg a szöveget: idézéssel kezdődik, és a közepétől új.

Negyedelődni nem fog a konvetálás ideje, de közel lesz hozzá az i5 -el. Ha meg akarsz spórolni magadnak egy későbbi hajtépést, akkor szánd rá a pénzt az i5 -re. Innentől még idővel memóriabővítés és a te szükségleteidre bőven elég lesz a gép.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Jó, így jó lesz. A fiam vaterán már vett, adott el. Jó lenne, ha sacc/kb. reális árat mondanátok.Másként megmarad.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 9/29/2018 at 10:18 AM, Denibaby said:

Jó, így jó lesz. A fiam vaterán már vett, adott el. Jó lenne, ha sacc/kb. reális árat mondanátok.Másként megmarad.

Most nem világos, de akkor az I3-assal megfelezted az időt? (Ahogy lennie kellene?) 

És most az I3-ra mondjunk időt, vagy a Q9550-re? 

Link to comment
Share on other sites

payskin
4 hours ago, Lord_KROK said:

most az I3-ra mondjunk időt

Háromnegyed négy. i3:40 :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Kezdetben több mint 2 óra alatt végzett i3-mal. Most 1 óra 10 perc kellett ugyanahhoz a filmfáljhoz.  Ez fele annyi idő. Annyi volt csak, hogy a HandBrake-et frissítettem (vagy frissült?) 1.1.2-re. A honlapról nem tudtam meg mi változott, talán az erőforrás támogatás is? Kétlem.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, payskin said:

Háromnegyed négy. i3:40 :D

Idő helyett árat akartam irni

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

A 220. oldalon is látsz képet a régi gép konfigjáról. Ne vesztegesd az időd, sok volt már. Eladásokban úgyis veszteséges voltam mindig. Eladtam én valamit? :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
50 minutes ago, Denibaby said:

A 220. oldalon is látsz képet a régi gép konfigjáról. Ne vesztegesd az időd, sok volt már. Eladásokban úgyis veszteséges voltam mindig. Eladtam én valamit? :hmmm:

Akkor marad az I3-as? 

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 9/29/2018 at 10:18 AM, Denibaby said:

Jó, így jó lesz. A fiam vaterán már vett, adott el. Jó lenne, ha sacc/kb. reális árat mondanátok.Másként megmarad.

Kompletten akarod eladni vagy darabonként?

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

LORD_KROK: nem marad az i3, ma i5-re cserélik. Azért is, mert művelet közben a txt fájlt is kicsit nehezen lehet megnyitni, a Skype is lassabb.

 

XCube: csak egyben adnám el. Sejtem, hogy jobban járnák db-ként, de nekem az fárasztó.

 

Link to comment
Share on other sites

XCube
38 minutes ago, Denibaby said:

XCube: csak egyben adnám el. Sejtem, hogy jobban járnák db-ként, de nekem az fárasztó.

 

Komplett konfigként (adattárolóval együtt) olyan 30k -t mondanék rá, de nem fognak kapkodni érte. Ha gyorsan el akarod adni, akkor 20 - 25k.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Rendben, és kösz!

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, Denibaby said:

LORD_KROK: nem marad az i3, ma i5-re cserélik. Azért is, mert művelet közben a txt fájlt is kicsit nehezen lehet megnyitni, a Skype is lassabb.

Persze, ha minden magra rámegy a terhelés akkor érezhetően lassabb lesz. 

 

Link to comment
Share on other sites

XCube
6 minutes ago, Lord_KROK said:

Persze, ha minden magra rámegy a terhelés akkor érezhetően lassabb lesz. 

 

Az SMT ilyenkor még a maradék luftot is kiszorítja a prociból.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
37 minutes ago, XCube said:

Az SMT ilyenkor még a maradék luftot is kiszorítja a prociból.

De hát végülis ez a dolga :D

Érdekes egyébként, hogy a HT (SMT) kikapcsolása után nekem azért érezhetően lassul ez a rendszer.

Link to comment
Share on other sites

XCube
5 minutes ago, Lord_KROK said:

De hát végülis ez a dolga :D

Érdekes egyébként, hogy a HT (SMT) kikapcsolása után nekem azért érezhetően lassul ez a rendszer.

Ez miért érdekes :blink: ?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
10 hours ago, XCube said:

Ez miért érdekes :blink: ?

Mert pusztán Windows alatt (mondjuk megy TCMD, esetleg böngésző meg Winamp, szal semmi durva) nem vártam volna, hogy észrevehető lesz a dolog. És ugye ez még csak nem is rendes 2 mag VS 4 mag kérdés. Hanem 2 mag VS 2+2virtuális  mag

Link to comment
Share on other sites

XCube
8 hours ago, Lord_KROK said:

Mert pusztán Windows alatt (mondjuk megy TCMD, esetleg böngésző meg Winamp, szal semmi durva) nem vártam volna, hogy észrevehető lesz a dolog. És ugye ez még csak nem is rendes 2 mag VS 4 mag kérdés. Hanem 2 mag VS 2+2virtuális  mag

Attól még párhuzamos feldolgozás, ami több gyengébben terhelő szál esetén SMT -ben hatékonyan becsúsztatható.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
6 hours ago, XCube said:

Attól még párhuzamos feldolgozás, ami több gyengébben terhelő szál esetén SMT -ben hatékonyan becsúsztatható.

Ezzel tisztában vagyok, de azt hittem csak nehezebb feladatoknál lesz érezhető a dolog. 

De egyébként remekül működik, mert van ahol nativ 4 magostól is nagyobb teljesitményt érek el. (most itt a korábbi négymagasokra gondolok, pl Phenom 9500)

Link to comment
Share on other sites

XCube
2 hours ago, Lord_KROK said:

(most itt a korábbi négymagasokra gondolok, pl Phenom 9500)

Annál sajna nem nehéz... .

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Az SMT felületszerelt technológia (nincsenek lábak, és furatok) ennyit tudtam meg kevés kereséssel. Megtörtén a csere i5-re. Úgy érzem lassabban indul a gép. A konvertálás gyorsabb lett. kb. 20%-kal. 200 fps-sel belevág, hamar lecsökken 120 fps-re, és tartja. 100 megvolt az i3-on is. 26 ezer Ft ráfizetéssel nem kellett volna cserélni.(?)

Már nincs türelmem sem visszamenni az i3-ért.

 

Megvan: Simultaneous Multi-Threading

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Ma reggel úgy indult, majd kiugrott. Jó az i5, beilleszkedett a társaságba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Denibaby

Nem volt szándékom folytatni, itt sincs haladás. Így működik a HandBrake (nagy a CPU igénye) i5 7500-zal, 1080p konvertálásnál. Sokkal (?) jobb az i3 6100-nál.

 

urg821huigmz0e1awq9u.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...