Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optimális Konfig 4.


XCube

Recommended Posts

Lord_KROK
2 hours ago, Asap123 said:

Csak a BIOS verziójával lehet baj? Esetleg egy x370 v x470 tehet vmit hozzá?

470-el esélyes h működik egyből, de nem biztos h megéria felárat mikor elég egy bios-t frissíteni 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
moody

Atom low kérdés mára:

Akarok venni nagyobb SSD-t a gépembe és ezeket a fajtákat dobta be: SSD 2,5" - SSD M.2 - SSD MSata -SSD Meghajtó

Ezek közt mik a különbségek és melyik kell PCbe? :D 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, moody said:

Atom low kérdés mára:

Akarok venni nagyobb SSD-t a gépembe és ezeket a fajtákat dobta be: SSD 2,5" - SSD M.2 - SSD MSata -SSD Meghajtó

Ezek közt mik a különbségek és melyik kell PCbe? :D 

Ezek közül mind SSD tulajdonság. Jó lenne ha inkább azt megtudnád mondani h most milyen van benne (Everesetet szedd le az megmondja) és  abból kkiindulva már tudnánk csatolófelületet meg ilyeneket. 

Link to comment
Share on other sites

moody
20 minutes ago, Lord_KROK said:

Ezek közül mind SSD tulajdonság. Jó lenne ha inkább azt megtudnád mondani h most milyen van benne (Everesetet szedd le az megmondja) és  abból kkiindulva már tudnánk csatolófelületet meg ilyeneket. 

Lusta vagyok bekapcsolni a gépet most haha :D Tehát az SSD utáni jelző a csatlakozással kapcsolható össze?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
25 minutes ago, moody said:

Lusta vagyok bekapcsolni a gépet most haha :D Tehát az SSD utáni jelző a csatlakozással kapcsolható össze?

baszki.gif

Bezzeg a régi szép idők, mikor még csak gépről lehetett írni ... 

NEM. De abból kiderül a típusa, amiből ki lehet deríteni a csatlakozóját

Am ha lusta vagy benyomni, akkor esetleg vedd le a gépház oldalát és olvasd le az SSDről  az adatokat :D

Link to comment
Share on other sites

XCube
10 hours ago, moody said:

Atom low kérdés mára:

Akarok venni nagyobb SSD-t a gépembe és ezeket a fajtákat dobta be: SSD 2,5" - SSD M.2 - SSD MSata -SSD Meghajtó

Ezek közt mik a különbségek és melyik kell PCbe? :D 

Üdv!

Ha nem kimondottan új asztali gépről vagy laptopról van szó, akkor az a standard 2,5" -es méret lesz.

ct1616KT_4TBSSD-chh-jg_PR.jpg

 

Ha újabb cucc, akkor lehet M.2 -es vagy mSATA (utóbbi meglehetősen ritka)

M.2:

41646-Samsung-960-evo-m.2-ssd-artikel.jp

M.2 vs mSATA:

image_07s.jpg

 

Nagy valószínűséggel neked az első kell (2,5").

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

moody

Az újabb SSDnek a tárhelyükön kívül az olvasási sebesség és az élettartalmuk is nőtt?

Link to comment
Share on other sites

HD2
10 hours ago, moody said:

Az újabb SSDnek a tárhelyükön kívül az olvasási sebesség és az élettartalmuk is nőtt?

Igen, de pl általános felhasználásra teljesen elég egy sima Sata3-as sebesség, amit hoz egy 860 EVO pl, ebből tökmindegy hogy milyet veszel, nvme vagy sata, ugyanaz a sebesség és élettartam lesz.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, HD2 said:

Igen, de pl általános felhasználásra teljesen elég egy sima Sata3-as sebesség, amit hoz egy 860 EVO pl, ebből tökmindegy hogy milyet veszel, nvme vagy sata, ugyanaz a sebesség és élettartam lesz.

Épp ezért jobb lenne, ha SATA3-ast venne, mert az ugye tutira megvan még régebbi lapokon is. 

Link to comment
Share on other sites

XCube
2 hours ago, Lord_KROK said:

Épp ezért jobb lenne, ha SATA3-ast venne, mert az ugye tutira megvan még régebbi lapokon is. 

PCI-E is van a rögi lapokon ögüü

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
7 hours ago, XCube said:

PCI-E is van a rögi lapokon ögüü

Van, de a PCI SSD-k még mindig  a drágább kategória

Link to comment
Share on other sites

HD2
1 hour ago, Lord_KROK said:

Van, de a PCI SSD-k még mindig  a drágább kategória

Már nem feltétlenül, csak ez terjedt el róluk, mivel nagyobb sebesség érhető el velük, ergó drágábbak is lehetnek. LINK

Link to comment
Share on other sites

UC

Ha már így belementünk az SSD témába, azt nézem, hogy az 500 GB-os méretűek egész elfogadható árra csökkentek - 40 ezer Ft környékére - és elgondolkoztam azon, hogy át kéne költözni egy ilyenre, mert itt már 1-2 telepített játék is szóba jöhet. Van most valamilyen márka, amit kerülni kell, számít valamit? 

Nekem most egy Crucial van a gépemben, abból az MX300 típus, 525 GB-tal, ami már majdnem pont 500 nettó, nagyon szmpatikus, de pl mi a helyzet az állandóan mindenhol jelenlévő Samsung EVO szériával, ami ugyan "csak" 500-as, ellenben 5 év garival árulják.

Link to comment
Share on other sites

HD2
7 hours ago, UC said:

Ha már így belementünk az SSD témába, azt nézem, hogy az 500 GB-os méretűek egész elfogadható árra csökkentek - 40 ezer Ft környékére - és elgondolkoztam azon, hogy át kéne költözni egy ilyenre, mert itt már 1-2 telepített játék is szóba jöhet. Van most valamilyen márka, amit kerülni kell, számít valamit? 

Nekem most egy Crucial van a gépemben, abból az MX300 típus, 525 GB-tal, ami már majdnem pont 500 nettó, nagyon szmpatikus, de pl mi a helyzet az állandóan mindenhol jelenlévő Samsung EVO szériával, ami ugyan "csak" 500-as, ellenben 5 év garival árulják.

Én EVO 860-at venném, ugyanaz maradt mint a 850, csak duplázták a TBW-t. (Duplaolyan strapabíró lett)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 5/9/2018 at 9:50 PM, HD2 said:

Már nem feltétlenül, csak ez terjedt el róluk, mivel nagyobb sebesség érhető el velük, ergó drágábbak is lehetnek. LINK

Akkor lassan lehet érdemes beruháznom egy ilyenre. Már csak azt kell tudnom, hogy vajon a Gigabyte B85M D3H alaplapom venné-e? Mert fejből nem tudom :(

Link to comment
Share on other sites

UC
15 hours ago, HD2 said:

Én EVO 860-at venném, ugyanaz maradt mint a 850, csak duplázták a TBW-t. (Duplaolyan strapabíró lett)

Köszi, eddig is arrafelé hajlottam, ez lesz - ha lesz :D

Link to comment
Share on other sites

HD2

@Lord_KROK, @UC Iponon most pont készletkisöprés van 960 EVO-ból, egész jó áron vannak. :) Ezek PCI-E-esek, gyorsabbak mint a 860 EVO, de cserébe kicsit kevesebbet bírnak. LINK

Link to comment
Share on other sites

UC

Köszi, de én még nem döntöttem el, hogy most veszek, és ha igen, akkor biztos, hogy SATA-sat, mert azt szépen el tudom dugni a házban. 37 körül már meg lehet venni, nem olyan nagy különbség :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
18 hours ago, HD2 said:

@Lord_KROK, @UC Iponon most pont készletkisöprés van 960 EVO-ból, egész jó áron vannak. :) Ezek PCI-E-esek, gyorsabbak mint a 860 EVO, de cserébe kicsit kevesebbet bírnak. LINK

Miért van vajon a két 1TBos között 45000ft különbség?

 

Link to comment
Share on other sites

UC
2 hours ago, Lord_KROK said:

Miért van vajon a két 1TBos között 45000ft különbség?

 

5 vs 3 év gari

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
59 minutes ago, UC said:

5 vs 3 év gari

Gondolkodás nélkül spórolnék 45 ezret. Ezek 3 év múlva már fele ennyit sem fognak érni. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Denibaby

Helló!

 

15 éves gépem helyett a boltban raktak össze újat. Kérésem az volt, hogy hamarabb készüljenek el a filmkonvertálások. Gyorsabb lett az indítás, a böngészés, de a konvertálás nem. HandBrake-t, és XMediaRecode-t használtam, egyik sem lett gyorsabb. Szoftver oka lehet?

 

8f4f2b8bf0e67bcdb7b65a06cf6624b0.png

Link to comment
Share on other sites

payskin

Laikus vagyok a kérdést illetően, de vettél egy 3 éves i3-as processzort videókonvertálásra? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Gondoltam, hogy kritizálni fogod, "ócska" - mondta a fiam is, de ő játszik a gépén. "Ez arra elég lesz" - mondta, a boltos. Ő jót akart, mert az i7 azt hiszem 20ezerrel drágább. Meg a 8 GB RAM. Át tegyem a kérdést a konvertálás topikba?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha az i7 CSAK 20 ezerrel lett volna drágább (szerintem teljességgel kizárt), akkor azonnal az i7-et kellett volna választani már csak a több mag miatt.

Nem ismervén a terepet, beírtam a Google-ba, hogy Handbrake multithread, és kiderült, hogy a szoftvernek saját oldala van a konvertálás sebességéről, 6 magot is ki tud használni. Ehhez képest a tiédben van 2. A régiben mennyi volt? A 8 giga RAM is leginkább belépőszint, és nem tudom, hogy mennyire befolyásolja a dolgot (majd @Fujitsu megmondja), de a H110 is a leggyengébb lapkakészlet az Intel Skylake-családban. Gondolom, főleg a pénztárca volt a behatároló tényező a vásárláskor, nem tudom, mennyire volt nehéz helyzetben a boltos, de érdemes vásárlás előtt ezeknek picit utánanézni, és úgy tervezni a konfigot.

Videós (főleg videóvágós) melókhoz általában i7-et (vagy mostanában Ryzent) és a világ összes memóriáját szokták ajánlani, ami az alaplapba fér. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...