Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Android


kaliban

Recommended Posts

_tomingher

Sziasztok, van egy Motorola Defy Mini készülékem, amit próbáltam hálózatilag függetlenné tenni. Ezzel az a probléma, hogy limitálva van a feloldó kódok megadási lehetõségeinek száma. Így sikerült hard lockot eszközölni a telefonon és már nem kérdezi a feloldó kódot. VEletek történt már ilyen? Illetve van lehetõség arra, hogy elfeledtessem a telefonnal a múltat? Flasheléssel valószínûleg mûködne, de ezt a típusú telefont még nem sikerült rootolnia, csak nagyon kevés embernek és hülyén hangzik, de azok is egyedi esetek voltak. Hard lock eltávolítás lehetséges? Ha nem akkor szervizben meg tudnák ezt oldani? Mi a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jetine

Hali!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van-e program azoknak a programoknak a kiiktatására, amik beragadnak, de a futó programok között nincsenek ott?

Észrevettem hogy a bladem 2. nap estére, úgy hogy hozzá se nyúltam lement 14%-ra (arra figyeltem fel, hogy jelez). Pedig pár hete mikor 9 napig nem voltam itthon, akkor összesen 1x kellett töltenem a közepén a kirándulásnak, de most se volt semmi más program a futtatott programok között mint eddig, szóval valami program biztos futott még, de én nem láttam, és hát kinek van kedve random módon keresgélni 20-30 progi között, hogy most akkor melyik maradt úgy? Újraindítás mûködik, de megint csak kényelmetlen hetente, fõleg ha akkor veszem a merülést, amikor nem vagyok otthon, de a telefont meg használnám.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

@_tomingher

A gyári recovery-vel csinálj egy mentést, utána flash-eld újra a gyári ROM-ot. Ha ezután is marad akkor irány XDA developers(ehhez viszont tudnod kell angolul valamilyen szinten).

@jetine

Go launcher ex nekem idáig mindent kipucolt(igaz hogy nem egy célprogram hanem egy komplett launcher de szerintem megéri váltani :) ).

Link to comment
Share on other sites

jetine

Õszintén szólva én felakarnám rakni, de 42 megára is azt mondja, hogy kevés helyem van felrakni... már kitöröltem a fél rendszert is, de csak nem akarja a go launcher az igazságot.

De még próbálkozok, habár nem tudom a launcher hogy oldaná meg ezt Oo, de majd kiderül, Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Õszintén szólva én felakarnám rakni, de 42 megára is azt mondja, hogy kevés helyem van felrakni... már kitöröltem a fél rendszert is, de csak nem akarja a go launcher az igazságot.

De még próbálkozok, habár nem tudom a launcher hogy oldaná meg ezt Oo, de majd kiderül, Köszönöm.

Azért jó mert van egy beépített "takarítója". Bemész menübe, itt most fut fül és alul bökj a seprûre, én is csak ezt használom és elég rendesen bírja a gyûrõdést így az aksi.

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

Nos a g-appsokat sehogy nem tujdod kilöni illetve a facebook,twitter ezek is futnak mivel folyton nézik a netet(ha van ha nincs).Uj rom az egyetlen megoldás én a go launchert nem ajánlom nekem a ZTE Skate-emet csak lassitotta,rengeteg jó rom van bladre érdemes váltani.

ÉS a go launchger cleanerje se ölni meg ezeket maximum root-acces el és vmi jobb task killerel de talán ez is kevés...

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nos a g-appsokat sehogy nem tujdod kilöni illetve a facebook,twitter ezek is futnak mivel folyton nézik a netet(ha van ha nincs).Uj rom az egyetlen megoldás én a go launchert nem ajánlom nekem a ZTE Skate-emet csak lassitotta,rengeteg jó rom van bladre érdemes váltani.

ÉS a go launchger cleanerje se ölni meg ezeket maximum root-acces el és vmi jobb task killerel de talán ez is kevés...

Nálam nem fordult elõ ilyen GDX-en(gyári ROM-on viszont annál több fejfájást okoztak az ilyenek...), ha nem kell egy app akkor a legjobb lejegelni(legalábbis Titanium beckup-ban így hívják ezt a funkciót). Ami meg a go launcher-t illeti én nem vettem észre hogy lassítaná telefont.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Nos a g-appsokat sehogy nem tujdod kilöni illetve a facebook,twitter ezek is futnak mivel folyton nézik a netet(ha van ha nincs).Uj rom az egyetlen megoldás én a go launchert nem ajánlom nekem a ZTE Skate-emet csak lassitotta,rengeteg jó rom van bladre érdemes váltani.

ÉS a go launchger cleanerje se ölni meg ezeket maximum root-acces el és vmi jobb task killerel de talán ez is kevés...

ColdFusionX van rajta (ics 4.0.4) csak szerintem valami testesebb program beakadhatott, és elkezdte szívni az akksit, most viszont nincs vele baj, nem tudom mi lehetett, most már figyelni fogom jobban. És ráadásul azt írják, hogy 2.2. felett, már van beépített task killer, de lehet hogy az se vesz észre mindent. Go launchert meg felraktam, de annyira nem tetszik, hogy 1 funkció miatt megmaradjon, de azért köszi Jagdtigger.

És kevesebbet trükközök a telefonnal... ma gondoltam csinálok a memóriakártyára ext4 partíciót, és átrakok 1-2 progit, ami foglal sok helyet, de nem kell neki gyors kártya, ezzel is spórolok a 0 belsõ memóriával... és mikor beraktam a kártyát kiírta, hogy sérült... 1 laptopon tudtam egyedül kártyaolvasóval leformázni, és miután vissza másoltam mindent, és lehúztam az usb-röl akkor is ledobta az sd kártyát, mintha nem lenne benne, kiírta fent hogy biztonságosan eltávolítható Oo.. utána kivettem és visszaraktam azóta jó, de félek, ha megint rádugom az usb-t megint behal.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

ColdFusionX van rajta (ics 4.0.4) csak szerintem valami testesebb program beakadhatott, és elkezdte szívni az akksit, most viszont nincs vele baj, nem tudom mi lehetett, most már figyelni fogom jobban. És ráadásul azt írják, hogy 2.2. felett, már van beépített task killer, de lehet hogy az se vesz észre mindent. Go launchert meg felraktam, de annyira nem tetszik, hogy 1 funkció miatt megmaradjon, de azért köszi Jagdtigger.

És kevesebbet trükközök a telefonnal... ma gondoltam csinálok a memóriakártyára ext4 partíciót, és átrakok 1-2 progit, ami foglal sok helyet, de nem kell neki gyors kártya, ezzel is spórolok a 0 belsõ memóriával... és mikor beraktam a kártyát kiírta, hogy sérült... 1 laptopon tudtam egyedül kártyaolvasóval leformázni, és miután vissza másoltam mindent, és lehúztam az usb-röl akkor is ledobta az sd kártyát, mintha nem lenne benne, kiírta fent hogy biztonságosan eltávolítható Oo.. utána kivettem és visszaraktam azóta jó, de félek, ha megint rádugom az usb-t megint behal.

Én úgy tudom ha ext x verziókra formázod akkor nem lehet használni az USB háttértár funkciót :huh: .(Amúgy inkább ext2 kellett volna, kevesebbet ír a kártyára mert ez még nem naplóz.) A go launcher-hez meg van egy rahedli téma a marketen google play-en ;) .

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

"rendes" task killer nincs a g-apps mineképp fut akár lejegeled titniuammal akár nem sehogy nem lehet megölni csak ha egy külön romba külön irják,és rengeted olyan program fut a háttérben amit még csak ki sem jeleznek ezek a taskkillerek

Link to comment
Share on other sites

jetine

Én úgy tudom ha ext x verziókra formázod akkor nem lehet használni az USB háttértár funkciót :huh: .(Amúgy inkább ext2 kellett volna, kevesebbet ír a kártyára mert ez még nem naplóz.) A go launcher-hez meg van egy rahedli téma a marketen google play-en ;) .

Az sd kártya csak egy részét csinálom ext-re és a x attól függ, hogy milyen programmal akarom használni, valaminek 2 valaminek 3 valaminek 4-es kell. És valamiért a kártyát ez megölte, vagy nem tudom, szenvedés volt visszahozni, utána leformáztam teljesen fat32-re amin eddig is volt, de megint behülyült tõle az sd kártya, most megy minden, de nem merem usb-re rakni ><.

Tudom hogy vannak témák, de nem használok. Adw ex van, teljesen lecsupaszítva, 1 fõ képernyõ, rajta pár widget, teljesen minimal design, és ehez van metrostation nevû icon pack, ami adw-re van tervezve és vele a legkényelmesebb használni (ugyanis ez az icon pakk személyre szabható olyan szinten, hogy lehet más színt adni, meg áttetszõséget állítani, és még szépek is az ikonok. Viszont ami nem adw azt csak úgy tudja kezelni, ha én kimentem png file-ba amire szükségem van, és azt tallózom be... na mármost én eltökölök mindig a színekkel meg az áttetszõséggel is, emiatt az adw jó, mert ott nem kell 100 ikont kimenteni, hanem bármikor bármilyenre átalakíthatom).

TetPeti, igen valszeg a tárolt folyamatokba rakott be túl sok dolgot... sajnos nem néztem meg, de legközelebb fogom, mert hasznos tud lenni, fõleg galériába, mert van benne 500 ikon :D vagy 5 perc mire mindet betölti, viszont ha eltárolta utána már easy. Viszont ha berak olyat amit nem kéne és nagyon leterheli, akkor azt kiírtom.

Link to comment
Share on other sites

odordaniel

Sziasztok. Most jelentkezett egy probléma a mobilomon amit nem tudok megoldani. A telefonom: Samsung Galaxy Nexus i9250 Telepített szoftver: Gyári Google ROM 4.1.1 A probléma a következõ: Futattam a Navigon GPS programot. Rányomtam a képernyõre és az szétesett függõleges csíkokra. Ezután megpróbáltam újraindítani a telefont de a Google logo betöltésénél már szétesik a kép. Amikor megtörtént egybõl megnéztem mennyire meleg a hátulja de nem volt vészes. Valaki tapasztalt már hasonló problémát esetleg valaki tudna valami megoldást mondani a problémámra? Elõre is köszi. Még annyi megpróbáltam feltettem rá újra az eredeti 4.1.1 de továbbra is fennál a probléma. Eljut a betöltésig utána szétesik a kép.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Sziasztok. Most jelentkezett egy probléma a mobilomon amit nem tudok megoldani. A telefonom: Samsung Galaxy Nexus i9250 Telepített szoftver: Gyári Google ROM 4.1.1 A probléma a következő: Futattam a Navigon GPS programot. Rányomtam a képernyőre és az szétesett függőleges csíkokra. Ezután megpróbáltam újraindítani a telefont de a Google logo betöltésénél már szétesik a kép. Amikor megtörtént egyből megnéztem mennyire meleg a hátulja de nem volt vészes. Valaki tapasztalt már hasonló problémát esetleg valaki tudna valami megoldást mondani a problémámra? Előre is köszi. Még annyi megpróbáltam feltettem rá újra az eredeti 4.1.1 de továbbra is fennál a probléma. Eljut a betöltésig utána szétesik a kép.

Ha a ROM újra flash-elés se segít(ami nálad megvolt) akkor irány a szerviz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
balazstheking

Üdv!

Ma vissza akartam rakni a 2.3as gyári romot a telefonomra (LG Optimus 2X-Telenor, szóval nem a vodafone hungary-s android kell rá) és ehhez le is töltöttem mindent és mikor XDA-ról szedtem volna le a rom-ot azt írta ki, hogy nincs letöltési szerver. Akárhol keresgéltem nem találtam máshol romot, vagy amit találtam az is az XDA-ra visz át. Szóval ha valaki tudna nekem egy linket küldeni ahol fenn van az O2X gingerbread-e azt megköszönném.

Elõre is köszsönöm!

B.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Üdv!

Ma vissza akartam rakni a 2.3as gyári romot a telefonomra (LG Optimus 2X-Telenor, szóval nem a vodafone hungary-s android kell rá) és ehhez le is töltöttem mindent és mikor XDA-ról szedtem volna le a rom-ot azt írta ki, hogy nincs letöltési szerver. Akárhol keresgéltem nem találtam máshol romot, vagy amit találtam az is az XDA-ra visz át. Szóval ha valaki tudna nekem egy linket küldeni ahol fenn van az O2X gingerbread-e azt megköszönném.

Előre is köszsönöm!

B.

LG gyári szoftverével tegyed rá:

http://www.lg.com/hu/support/product/suppo...odelCode=LGP990

(Én se XDA-ról szedem a gyári ROM-ot hanem esetemben a Sony Ericsson Update Service-el tolom fel a telefonra...)

Link to comment
Share on other sites

balazstheking

LG gyári szoftverével tegyed rá:

http://www.lg.com/hu/support/product/suppo...odelCode=LGP990

(Én se XDA-ról szedem a gyári ROM-ot hanem esetemben a Sony Ericsson Update Service-el tolom fel a telefonra...)

Most Cynagenmod 7 van rajta. Így is engedni fogja a szoftverfrissítést a gyárira?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Most Cynagenmod 7 van rajta. Így is engedni fogja a szoftverfrissítést a gyárira?

Az úgy más, boot loader nyitás meg kernel csere után(ha jól tudom cm telepítése valahogy így kezdődik) nem fogja engedni szerintem :/ . Amúgy miért akarsz visszatérni a gyárira?

Link to comment
Share on other sites

balazstheking

Az úgy más, boot loader nyitás meg kernel csere után(ha jól tudom cm telepítése valahogy így kezdődik) nem fogja engedni szerintem :/ . Amúgy miért akarsz visszatérni a gyárira?

Eléggé BUGos és el is szeretném, majd adni. ÉS tényleg nem engedi :/ Valami más ötlet?

Link to comment
Share on other sites

mustang42

Sziasztok!

A közelmultban megszereztem az életem elsõ Androidos telefonját (konkrétan egy Samsung (Galaxy Ace GT-S5830 )ha jól tudom;az volna a kérdésem hogy az okostelefonok fölismernek a kamerán keresztõl egy kódot,és az lenne a kérdés hogy ennek mi is a neve és honnan tölthetem le!?

:s41:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Sziasztok!

A közelmultban megszereztem az életem elsõ Androidos telefonját (konkrétan egy Samsung (Galaxy Ace GT-S5830 )ha jól tudom;az volna a kérdésem hogy az okostelefonok fölismernek a kamerán keresztõl egy kódot,és az lenne a kérdés hogy ennek mi is a neve és honnan tölthetem le!?

:s41:

Letölteni a Google Play-rõl lehet(illetve máshonnan is de nem, ajánlott). A progi neve meg QR Droid(már ha kód alatt a QR kódot érted...).

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

Én inkább a Barcode Scannert ajánlom az tud sima vonalkodot is beolvasni

Link to comment
Share on other sites

mustang42

Én inkább a Barcode Scannert ajánlom az tud sima vonalkodot is beolvasni

Köszi! De én olyanra gondoltam ami az újságban is szokott lenni Most konkrétan nem tudom a nevét,de így az androidal terjedt el tudtommal)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Köszi! De én olyanra gondoltam ami az újságban is szokott lenni Most konkrétan nem tudom a nevét,de így az androidal terjedt el tudtommal)

Akkor a QR kódról van szó:

[GSF] Picture

A 2 progi közül meg mindegy melyiket teszed fel.

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

Köszi! De én olyanra gondoltam ami az újságban is szokott lenni Most konkrétan nem tudom a nevét,de így az androidal terjedt el tudtommal)

A barcode scanner mindent tud,QR-t meg vaonlkodot IS.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...