Jump to content
GSForum - Segélyvonal

RaiderZ


vampire17

Recommended Posts

vampire17
[GSF] Picture


Rövid ismertetõ

A RaiderZ Fejlesztõje az a koreai Maiet Entertainment, aki már a GunZ the Duel-el is bizonyította, hogy tud remek kis játékot készíteni.
A RaiderZ a második fejlesztése a cégnek, mely az igencsak impozáns Unreal Engine 3-al van felvértezve. (Emlékezzünk, ezt az Engine-t használja többek között a Tera is!)

Több más dologban is hasonlít a Tera-ra a játék. Például ez is "Open World", vagyis nem csupán instákból álló akciójáték, mint a Vindictus vagy a Continent of the Ninth.

A harcrendszer viszont ismerõs lehet ezekbõl a játékokból, hiszen szintén a ma divatos Non-Targetes támadási mód köszön vissza ránk, ha megtekintjük a videókat.

A játék alapkoncepciója, a "Huge boss fight" ahol is kissé túlméretezett szörnyeket és egyéb kreatúrákat kell beledöngölnünk a földbe....

Class-ok tekintetében picit fura a játék, ugyanis azok......nincsenek! un. támadási stílusok vannak, amik egyéni fejlõdési irányt adnak a játékosoknak. (pl: kard+pajzs, kétkezes bárd, stb...)

Érdekesség még, hogy a megölt hatalmas szörnyek bizonyos testrészei páncélként, vagy fegyverként is felhasználhatóak. Sokat emlegetik még az egyéni Craft rendszert is, állítólag a játékban ez az egyetlen út ahhoz, hogy megfelelõ felszereléshez jussunk...

A játék kiadója Észak-Amerikában a Perfect World Entertainment, Európában pedig a Frogster GmBH. Jelenleg az európai verzióról annyit tudni, hogy valamikor 2012 végén érkezik, az amerikai ezzel szemben március 14-én alfa fázisba ér! (A teszt két hétig fog tartani)

Arról nincs információnk, hogy az amerikai kiadó blokkolja-e az európai IP-ket. Bízzunk benne, hogy nem.

Hivatalos oldal

NA: http://raiderz.perfectworld.com/

EU: http://www.raiderz-europe.com/en/

Videók

RW3WwOfuBS4



WJsQfx27hXc



duAk-aBBV9E

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Videót így ágyazol be:

http://www.y outube.com/watch?v=X0yBepECyBA&list=FLXBPSIIiwjB7P WC3gMWV0_Q&index=1&feature =plpp_video

Ez a teljes link. Fogod a watch után lévő = jel után lévő karaktereket egészen a & karakterig, ez esetünkben a megvastagított rész. Na azt teszed csak a [youtube ] és [/youtube ] tag-ek közé, és semmi mást.

Link to comment
Share on other sites

vampire17

Videót így ágyazol be:

http://www.y outube.com/watch?v=X0yBepECyBA&list=FLXBPSIIiwjB7P WC3gMWV0_Q&index=1&feature =plpp_video

Ez a teljes link. Fogod a watch után lévõ = jel után lévõ karaktereket egészen a & karakterig, ez esetünkben a megvastagított rész. Na azt teszed csak a [youtube ] és [/youtube ] tag-ek közé, és semmi mást.

Koszonom, javitva.

Link to comment
Share on other sites

Corten

Nem néz ki rosszul még akármi kisülhet belõle. Ha ilyen 1x meg vevõs lesz mint a GW lehet befizetek majd rá. De Guild Wars 2 más foglalt magának egy helyet a pénztárcámba :D .

Link to comment
Share on other sites

Corten

Bocs dupla, ne mtudom miért küldte el 2x.

Link to comment
Share on other sites

vampire17

Nem néz ki rosszul még akármi kisülhet belõle. Ha ilyen 1x meg vevõs lesz mint a GW lehet befizetek majd rá. De Guild Wars 2 más foglalt magának egy helyet a pénztárcámba :D .

A jatek F2P, item shop-al.

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Ránéztem, és mindenféleképpen a Monster Hunter jutott eszembe, ha akarom, ha nem. Aztán persze mások is ezt írták, úgyhogy várom, bár kellene egy újabb gép is hozzá :D

Link to comment
Share on other sites

Corten

A jatek F2P, item shop-al.

Akkor mindenféleképpen kipróbálom amint lehetõségem van rá, bár majd kíváncsi vagyok mennyire fog jól futni.

Link to comment
Share on other sites

jetine

2. Videónál 5:30-nál kezdett fájni a fejem a lépés hangja miatt >< nem hiszem el, hogy ez õket nem zavarja.

Viszont egész szépen nézz ki, fejlõdnek az ingyenes mmorpg-k is, jó látni.

Link to comment
Share on other sites

vampire17

2. Videónál 5:30-nál kezdett fájni a fejem a lépés hangja miatt >< nem hiszem el, hogy ez õket nem zavarja.

Viszont egész szépen nézz ki, fejlõdnek az ingyenes mmorpg-k is, jó látni.

tenyleg rohadt zavaro... Nem is maga a hang, hanem, hogy nincs mas...

Link to comment
Share on other sites

Corten

Ez engem nem fog zavarni ha nem multizok FPS-el vagy nem valami nagyon sztori alapú a játék akkor mindig zenét hallgatok, vagyis majdnem az összes mmo-nál. Ja meg le is halkítom :D .

Link to comment
Share on other sites

vampire17

Még pár videó:

LChN9XAYRl0

rwp4jCohh7o

A gépigény:

Operating System: Windows XP, Windows 2000, Windows Vista, or Windows 7

CPU: Intel i3-2 3.3GHz CPU or better

RAM: 4GB of RAM

Hard Disk: 16GB of Hard Drive Space

Graphic Display: nVIDIA GeForce GTX560 with 1GB RAM

Sound Drivers: DirectX 9.0c compatible sound chip or onboard audio capability with the latest sound drivers

Link to comment
Share on other sites

Corten

A gépigény:

Operating System: Windows XP, Windows 2000, Windows Vista, or Windows 7

CPU: Intel i3-2 3.3GHz CPU or better

RAM: 4GB of RAM

Hard Disk: 16GB of Hard Drive Space

Graphic Display: nVIDIA GeForce GTX560 with 1GB RAM

Sound Drivers: DirectX 9.0c compatible sound chip or onboard audio capability with the latest sound drivers

Ha ez a gépigény nagyon elfognak bukni.

Link to comment
Share on other sites

foxxi

Ez mihez gépigény? Egy MMO-hoz? Ezek hülyék... ögüü

Link to comment
Share on other sites

Athesz

videók

Ha ha ha híja jí já jó hí há hó ha ha híja ha És ezt kánonban egy tucat ember. :s12: Ezt hallgatni fárasztó nem hogy még játszani közben. :lol: Így videó alapján amúgy nem egy nagy etvasz a videó elég volt rá hogy megunjam. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

vampire17

Ez mihez gépigény? Egy MMO-hoz? Ezek hülyék... ögüü

Ez ajanlott gepigeny, nem a minimum...

Azert ha megnezel egy Unreal Engine 3-al keszult egyeb jatekot, annak sem kissebb....

Link to comment
Share on other sites

foxxi

Ez ajanlott gepigeny, nem a minimum...

Azert ha megnezel egy Unreal Engine 3-al keszult egyeb jatekot, annak sem kissebb....

Csak nem MMO, vagy ha mégis ( nem néztem utána ), talán igényesen van optimalizálva. A minimum gépigény fogalmát meg illene elfeledni, mert az csak arra jó hogy valami elindul ( de nem fut | tökéletesen| kicsit | közepesen| éppenhogy ).

Gameplayek alapján meg pláne indokolatlan, mert még 1080p-ben is gyengének néz ki. Persze ez az én véleményem. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

vampire17

Csak nem MMO, vagy ha mégis ( nem néztem utána ), talán igényesen van optimalizálva. A minimum gépigény fogalmát meg illene elfeledni, mert az csak arra jó hogy valami elindul ( de nem fut | tökéletesen| kicsit | közepesen| éppenhogy ).

Gameplayek alapján meg pláne indokolatlan, mert még 1080p-ben is gyengének néz ki. Persze ez az én véleményem. :ninja:

Vegyunk akkor egy MMO-t ugyan ezzel az Engine-el. Ilyet hasznal pl a Tera is. A gepigenye is hasonlo.

Link to comment
Share on other sites

chaosmonger

mmorpg.com-on 10 000 alpha-key-t osztanak szét. Remélem nem lesz ip block.

Link to comment
Share on other sites

vampire17

Elindult az Alfa teszt, a visszajelzések egyelőre nagyon jók a hivatalos fórumon. (Ez elég ritka...:) ) Sokan dicsérik a sztorit, a küldetéseket, hogy nincs Lag illetve természetesen a remek harcrendszert. Hibának említik a koreai szinkront, a néha előforduló összeomlásokat, a RENGETEG UI bugot (UI ba érő szövegek) illetve jópár, még le nem fordított részt.

Link to comment
Share on other sites

chaosmonger

Elindult az Alfa teszt, a visszajelzések egyelõre nagyon jók a hivatalos fórumon. (Ez elég ritka...:) ) Sokan dicsérik a sztorit, a küldetéseket, hogy nincs Lag illetve természetesen a remek harcrendszert. Hibának említik a koreai szinkront, a néha elõforduló összeomlásokat, a RENGETEG UI bugot (UI ba érõ szövegek) illetve jópár, még le nem fordított részt.

Meglepõen jó a játék, a grafika nagyon szép, hasonlít a Terára, csak nincsenek ugráló szõrmók mobok meg nyuszilányok, a harc élvezetes, ui bug tényleg van, de hát ez alfa teszt még. Nálam összeomlás nem volt egy sem, se dc.

A questek nagyon jók, látszik, hogy itt erre is fordítottak energiát.

Link to comment
Share on other sites

mr_zone

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Én nem mondanám a grafikára, hogy nagyon szép, pedig maxon van minden, ráadásul tuti nincs meg a 30 fps sem GTX460- nal, szerintem eléggé rosszul optimizált. A zene és a menüje az Aionra hasonlít, a lépéshangok elég idegesítõek. Azt hiszem a Kabod onilne-ban volt hasonló, hogy a megölt mob néha felbuffol.

A mobok eddig nem dobtak itemet, csak craft alapanyagot, amit el kell vinni egy NPC-hez és az legyártja a cuccot belõle, vicces, hogy a mountot is craftoltatni kell.

Nem nagy durranás ez a non-target rendszer sem, ugyanúgy nyomogatom a 3 spell gombot, mint máshol, csak a normal attackot használom többet, a félreugrást alig kell használni, a blokkolást pedig szinte soha.

4 karakterosztály van: defender, berserker, cleric és mage, 10-es szinttõl viszont lehet a másik osztály spelljeit is tanulni, amik viszont fegyverfüggõek. Pl. megtanultam a cleric heal-jét de csak akkor tudom használni, ha átváltok kalapácsra a kardról...

Páncélokból nincs nagy választék, 2 fajta van, az egyiknek a magic defense nagyobb, a másiknak a physical. A qestek eddig semmi újjal nem leptek meg, beszélj ezzel, vidd el ezt annak, ölj le X mobot. A térkép nem végtelen, tehát a határoknál töltõképernyõ van.

Link to comment
Share on other sites

chaosmonger

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Én nem mondanám a grafikára, hogy nagyon szép, pedig maxon van minden, ráadásul tuti nincs meg a 30 fps sem GTX460- nal, szerintem eléggé rosszul optimizált. A zene és a menüje az Aionra hasonlít, a lépéshangok elég idegesítõek. Azt hiszem a Kabod onilne-ban volt hasonló, hogy a megölt mob néha felbuffol.

A mobok eddig nem dobtak itemet, csak craft alapanyagot, amit el kell vinni egy NPC-hez és az legyártja a cuccot belõle, vicces, hogy a mountot is craftoltatni kell.

Nem nagy durranás ez a non-target rendszer sem, ugyanúgy nyomogatom a 3 spell gombot, mint máshol, csak a normal attackot használom többet, a félreugrást alig kell használni, a blokkolást pedig szinte soha.

4 karakterosztály van: defender, berserker, cleric és mage, 10-es szinttõl viszont lehet a másik osztály spelljeit is tanulni, amik viszont fegyverfüggõek. Pl. megtanultam a cleric heal-jét de csak akkor tudom használni, ha átváltok kalapácsra a kardról...

Páncélokból nincs nagy választék, 2 fajta van, az egyiknek a magic defense nagyobb, a másiknak a physical. A qestek eddig semmi újjal nem leptek meg, beszélj ezzel, vidd el ezt annak, ölj le X mobot. A térkép nem végtelen, tehát a határoknál töltõképernyõ van.

Kíváncsi lennék, Te melyik mmo-t tartod szépnek, de hát ízlések és pofonok ugye... ;-)

Az fps-t nem néztem, de a 2 éves konfigomon teljesen folyamatos a játék, persze biztos kell még optimalizálni, de hát pont ezen dolgoznak. Tegnap este rászabadítottak egy halom zombit az 1-es csatornán a fõvárosra, és odacsõdítették a playereket. Na ott tényleg volt lassulás, de érdekes módon nem úgy mint pl. a warhammerben anno, hogy másodpercekig nem mozdul semmi, hanem valahogy az egész lassabb lett egy picit, de azért folyamatos.

A questekben forradalmi újdonság persze nincs, de szerintem arról már le is kell mondani, hogy ilyet valaha új mmo-ban találhatunk, ahhoz teljesen új technológia kellene, de ahogy a questek az alapelemekbõl fel vannak építve, az kellõen változatos. Pl. az egyik mob néha elejti a fegyverét és fel lehet venni, pár ütés erejéig a skilljeivel együtt, máshol egy szellem erejét kapjuk meg ahol nálunk jóval erõsebb mobokat gyõzhetünk le , ott is új skillekkel stb.

A harcban meg persze nem kötelezõ használni a félreugrást és a blockot (mondjuk ha a lvl 9-es farkas bossnál nem ugrasz félre, akkor simán möghósz), de az külön élvezetet ad, ha úgy tudsz befejezni egy harcot, hogy meg sem sérültél, ráadásul gyorsabban is lehet úgy haladni.

Ha berserker és cleric hibridet használsz akkor great hammer kell a kézbe és akkor mindkettõ skilljeit használhatod.

Engem valamiért elkapott a game, lehet hogy csak jó pillanatot fogott ki, de az utóbbi hónapok kipróbált új mmo-i közül (SWTOR, Tera, C9) magasan ezzel szórakozom a legjobban.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...