Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A tűz és jég dala


moody

Recommended Posts

moody

Gondoltam megérdemel külön topikot ez a regénysorozat. Én még csak a 3. kötetnél járok, de ugyan olyan jó mint az elõzõ részek, ha nem jobb...

Egyébként a nemrégiben kiadott 5. kötetet olvassa már valaki?

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Volt már korábban GRRM topik, ki is halt. Most mondjuk az HBO sorozat miatt elmainstreamesedett a könyv is, talán most tovább fog élni.

Olvastuk már többen is a fórumról, röviden-tömören nem ér fel a korábbi részekkel, sok benne a filler, kezdem úgy érezni, hogy kicsúszik a történet Martin kezei közül, de ne legyen igazam. Cirka újabb 4-5 évet kell várni az újabb könyvre, addig még magára találhat :D

Link to comment
Share on other sites

moody

Nekem egyre több ismerõsöm olvassa. Igen, a sorozat miatt valószínû :) Mondjuk én nem láttam a sorozatot, azt sem tudtam, hogy lesz mikor elkezdtem olvasni :D

Egyébként nekem Tyrion és Jamie egyszer szimpibb. Tudom, hogy egy kö**ög (legalább is nekem eddig ez jött le :D), de akkor is.

Link to comment
Share on other sites

Sam22

Hétfõn ejtem meg az utat a könyvesboltba a remekmûvekért :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Én akartam egy újraolvasást, de untam valamiért. Áttértem a Way of Kingsre Sandersontól :D

Link to comment
Share on other sites

moody

mennyi idõ kb mire lefordítanak egy részt, és kiadnak? 1-2 év?

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

mennyi idõ kb mire lefordítanak egy részt, és kiadnak? 1-2 év?

Májusra elvileg kész lesz a DDW fordítása. De amúgy tök mind1, mert a következõre úgyis 5 évet várunk, szóval majdnem mindegy, hogy mikorra készül el a magyar változat :D

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

4. kötet elején vagyok. Picit szerintem alábbhagyott a remeklés. A 2-3. kötetet nagyon élveztem. Tág volt, tele történésekkel és váratlan mozdulatokkal. De aztán a 4. picit nekem fura. Kihalnak a szereplõk, helyükre meg újak érkeznek, akikkel egyelõre nem szimpatizálok úgy, mint eddig.

Viszont a Dorne-i szálat érdekesnek tartom.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Én is a 4. elején járok, elég fura, hogy nincs

Tyrion, Jon, Dany

meg eddig nem is rántott be mint az előzők, de azért bejön így is nagyon. :)

Jaimet már ez előzőben is megkedveltem,

így Joff halála után viszont Cersei lett az első számú hullajelöltem. :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Ötödik kötet első száz-százötven oldalánál járok, és mostanában motoszkál a fejemben, hogy mi a baj a regényekkel: sokkal jobban hajaz egy történelmi regényre, mint egy olyanra, ami egy sztorit akar elmesélni. Ezalatt azt értem, hogy van egy csomó szál, ami elindul, tart valahová, majd nem lesz belőle semmi, vagy úgy ér véget, hogy semmi érdemlegeset nem tett hozzá a sztorihoz. Olyan, mintha csak történtek volna egymás után a dolgok, hozzáteszem gyorsan, teljesen logikusan és következetesen, de amikor az ember fiction-t olvas, akkor nem ezt várja, hanem hogy (ezt pont most tanultam :P) minden történés a sztoriban a végpont felé mutat és elősegíti a továbbhaladást. Kivéve ugye az epizódok, de Martin olyan 2-300 oldalas epizódokat rak a regényekbe, ami már sok. Példának tudom mondani (Varjak lakomája nagyon enyhe spoilerek:)

Brienne egész negyedik kötetes megjelenését, vagy gyakorlatilag mindent, ami Braavosban történik (bár az Arya-szálnak még nincs vége), illetve minden második dolgot, ami Dany-vel történt (oké, jellemfejlődés, de akkor is sok).

Olvasás közben más példák is eszembe jutnak, de most hirtelen nem ugrik be több. Majd még írok, stay tunned :D.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

A negyedikkel én is lassabban haladtam, hiányoltam

Tyriont

, de mire eljutottam ehhez a kötethez,

Jaime

karakterét nagyon megkedveltem, szóval nem volt rossz. Az meg, hogy nincs

Dany

külön öröm, mert az õ fejezeteit mindig nyögvenyelõsen olvastam, nem tud érdekelni valahogy, pedig fõ karakter.

Az említett levegõben lógó szálak nekem meg tetszenek, mert nem lehet tudni, hogy hosszabb távú új szereplõt kapunk, vagy csak egy random történést olvasunk. Számomra sokkal élvezetesebb a regény ezekkel a kis kitérõkkel, természetesebbnek, frissebbnek hat, és tényleg egy világot ír le, nem csak a fõ karakterek által érintett szeletét.

Link to comment
Share on other sites

Real013

3. könyv eleje, én eddig tökéletesen elégedett vagyok:)

Link to comment
Share on other sites

moody

nem olvastam a spoiler részt mert nem tartok a 4. kötetnél :D de én catelyn részeit olvasom nyögdécselve. annyira unalmas karakter számomra, hogy az hihetetlen... meg azt nem szeretem, mikor a házakat sorolják. kb ugyan annyira utálom az iylen részeket, mint a harry potterben a kviddics meccseket :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Gondoltam beírom ide is, FONTOS annak, aki NEM olvasta a 3. kötetet: el ne olvassátok a negyedik könyv hátulján az ismertetőt, mert ordas nagy spoiler van benne, az egész könyvsorozat egyik legnagyobb csavarját lövik le benne. Szerencsére nekem nem szokásom a borítót olvasgatni, de jópáran szentségeltek a környezetemben miatta. :)

Szerk: netes rendelésnél is ezt szokták kiírni ismertetőnek, szóval ott is óvatosan.

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Az említett levegõben lógó szálak nekem meg tetszenek, mert nem lehet tudni, hogy hosszabb távú új szereplõt kapunk, vagy csak egy random történést olvasunk. Számomra sokkal élvezetesebb a regény ezekkel a kis kitérõkkel, természetesebbnek, frissebbnek hat, és tényleg egy világot ír le, nem csak a fõ karakterek által érintett szeletét.

Általában én is így vagyok vele, az ötödikben viszont valamiért kimondhatatlanul irritált hogy hótt lényegtelen mellékszereplõk kalandjain kell végigszenvednem magam (mondjuk ebben az is közrejátszott, hogy most a fontosabb szereplõk fejezetei iselég nyögvenyelõsek lettek). Kit érdekelnek ezek a senkik, akikrõl kilométerekrõl ordít, hogy a könyv végére a háromnegyedük halott lesz? :D

A negyedikrõl meg annyit, hogy elsõ olvasásra a dorne-i szál el sem jutott a tudatomig...

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Az ötödiket még nem olvastam, szóval lehet én sem fogom könnyen venni, eddig mindenki "csalódott" benne.

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

Ha az "Ijfú Farkas halott" sorra gondolsz hát én már a 2. kötetnél lazán belenéztem, mikor rendeltem õket... Egyszerûen nevetséges, hogy ilyen spoilert tesznek egy ismertetõbe. Ettõl függetlenül nagyon meglepett, hogy Freyek ölik meg Robbot.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Ha az "Ijfú Farkas halott" sorra gondolsz hát én már a 2. kötetnél lazán belenéztem, mikor rendeltem õket... Egyszerûen nevetséges, hogy ilyen spoilert tesznek egy ismertetõbe. Ettõl függetlenül nagyon meglepett, hogy Freyek ölik meg Robbot.

Igen, arra gondolok :).

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ma végeztem a harmadik könyvvel, eddig messze ez volt a legjobb "rész". Elképesztõ bátor fordulatok, egyszerûen letehetetlen. Igyekeztem minél tovább húzni (utóbbi 200 oldalt csak munkahelyen olvastam, hogy ott jobban teljen az idõ), de végül ma csak elértem az epilógus végére.

Sajnálattal hallom, hogy visszaesésrõl szólnak a vélemények, nagyon nem örülök ennek...azt hittem, hogy Martin azért bõvítette ki az eredeti tervek szerinti trilógiát, mert annyi ötlete volt, és akkor most meg kiderül, hogy mégis csak kicsúszik a kezei közül? Szomorú.

Az elõzmény novellákat/képregényeket érdemes elolvasni? Nem tudom mikor szerzem be a Varjak Lakomáját, nem rontja az élményt ha az elõtt olvasom el õket?

Link to comment
Share on other sites

moody

vannak elõzmény novellák, képregények? nem is tudtam. azok le vannak fordítva?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

vannak elõzmény novellák, képregények? nem is tudtam. azok le vannak fordítva?

A Kóbor Lovag képregény megjelent magyarul is, Alexandrában pl mindig látok belõle.

Azt tudom, hogy sok-sok évvel a Trónok Harca elõtt játszódnak mind; gondolom a regényekben felbukkanó, õsi westerosi lakókról szóló történetekre hajazó kis kalandtörténetek.

nem olvastam a spoiler részt mert nem tartok a 4. kötetnél :D de én catelyn részeit olvasom nyögdécselve. annyira unalmas karakter számomra, hogy az hihetetlen... meg azt nem szeretem, mikor a házakat sorolják. kb ugyan annyira utálom az iylen részeket, mint a harry potterben a kviddics meccseket :D

A házakat sorolják? Nekem kifejezetten bejönnek a házak, és a hozzájuk tartozó szokások, ellentétek, jelszavak, hozzáállások. A Lannisterek pl mennyire különböznek a Starkoktól, vagy a Greyjoyoktól...ezek baromi sokat hozzátesznek a világ összetettségéhez.

A Frey-ek amúgy tiszta magyarok, nekem az jött le...

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Az elõzmény novellákat/képregényeket érdemes elolvasni? Nem tudom mikor szerzem be a Varjak Lakomáját, nem rontja az élményt ha az elõtt olvasom el õket?

Nem sok kapcsolódási pont van a regénysorozat és a Dunk/Egg novellák között (és ha valahogy utal is rá Martin a könyvekben, az inkább színesíti az adott jelenetet, mint érdemben hozzátenne), szóval olvasd nyugodtan, lelõni semmit nem fog a következõ részekre vonatkozóan :)

Egyébként szerintem alapvetõen más Martin stílusa a novellákban, nekem pl. se a Kóbor lovag, se a Sworn Sword nem jött be annyira, mint a sorozat bármelyik kötete, sokat ne várjatok tehát tõlük... Ha valaki a harmadikat megtalálja valahol a neten, akkor legyen már szíves dobjon egy PM-et, nekem még nem volt szerencsém hozzá.

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Egyébként szerintem alapvetõen más Martin stílusa a novellákban, nekem pl. se a Kóbor lovag, se a Sworn Sword nem jött be annyira, mint a sorozat bármelyik kötete, sokat ne várjatok tehát tõlük...

Egyetértek, csak a Kóbor lovag volt meg, de az kifejezetten lapos...

Link to comment
Share on other sites

moody

A Kóbor Lovag képregény megjelent magyarul is, Alexandrában pl mindig látok belõle.

Azt tudom, hogy sok-sok évvel a Trónok Harca elõtt játszódnak mind; gondolom a regényekben felbukkanó, õsi westerosi lakókról szóló történetekre hajazó kis kalandtörténetek.

A házakat sorolják? Nekem kifejezetten bejönnek a házak, és a hozzájuk tartozó szokások, ellentétek, jelszavak, hozzáállások. A Lannisterek pl mennyire különböznek a Starkoktól, vagy a Greyjoyoktól...ezek baromi sokat hozzátesznek a világ összetettségéhez.

A Frey-ek amúgy tiszta magyarok, nekem az jött le...

én arra gondolok, mikor pl csaták elõtt elkezdi több oldalba szedni azt, hogy ilyen meg olyan zászló, meg ennek ez a ház jele stb. nem tudom. ez valahogy engem hidegen hagy. pár perc múlva már úgysem fogok ezekre a kis házakra emlékezni.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

én arra gondolok, mikor pl csaták elõtt elkezdi több oldalba szedni azt, hogy ilyen meg olyan zászló, meg ennek ez a ház jele stb. nem tudom. ez valahogy engem hidegen hagy. pár perc múlva már úgysem fogok ezekre a kis házakra emlékezni.

Akkor olvass Salvatore-t :troll:

Fura minél többen olvassák annál több a negatív kritika, emlékszem amikor még régen elolvastam az elsõ kötetet fórumos ajánlásra akkor az a maréknyi ember aki olvasta csak dícsérni tudta, alig vártam ,hogy megjelenjen a többi rész is magyarul, egymás után egy csomószor elolvastam és nem tudtam megunni :D A leírások, a részletesség pont megfelelõ, a történelem könyves embernek meg mondanám ,hogy olvassa el a Szilmarilokat, akkor rájön ,hogy nem :D Az ötödik kötettel még mindig nem ismerkedtem pedig elég sokat vártam rá, a sok negatív kritika kicsit elrettent bár szerintem azt is bõven élvezni fogom, a probléma forrása szerintem az ,hogy van egy negyedik kötetünk amit szerintem még a történet közepének se nagyon lehetne tekinteni, ha azt vesszük, hogy mekkora események zajlanak, így elég kevés esélyt látok én is egy normális befejezésre (elméletileg 2 kötet van még rá, ha egyáltalán elkészülnek még..., bár két ilyen vaskos könyvbe sokminden belefér...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...