Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Terraria


kaszman1

Recommended Posts

payskin

Lenyomtam az Old One's Army-t!!! :thumbsup: Kicsi pontosításra szorul az előző bejegyzés ÖTSZÖR annyiba kerül a minden védekező berendezés, úgyhogy végül a régiekkel felszerelkezve nyomtam le őket meg persze True Night's Edge és Eye of Cthulhu yoyo + 2 Deadly Sphere együtt. Most kéne elkezdeni farmolni: a beeső 25 coinból venni kéne valami komolyabb védekező cuccot, aztán még egyet, aztán még egyet... Sóhaj. :hmm:

Meg kicsit szaggat(ni kezdett) a játék, nem tudom, miért... :-\

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
XCube

Az 1.4.1 megint át fog variálni néhány dolgot.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

:yikies: Ha valaki inkább elolvasná, akkor itt van kigyűjtve. (Ma nem vagyok Chippy-toleráns kedvemben. :roll:

Nem teljesen értem a hátsó szándékot. Ezek szerint úgy gondolják, hogy a játék a jelenlegi formájában túl nehéz? Nagyon durva buffok vannak a listában.  Felhőládákban elérhető szárny hardmode előtt? Azért hoppácska. 

A state of the game-ből kiderül, hogy lesznek új acsi-k (achievementek) is, ami azért jó, mert nálam gyakorlatilag csak az hiányzik, hogy Duke of Fishrontól kezdve megöljek mindenkit. 

Kéne játszani, kéne játszani, kéne játszani... :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
XCube

Mielőtt Mo. -ra látogattam függtem a játékra. Mióta visszajöttem egyszer el nem indítottam. Nincs semmi motivációm. Igazából jó lenne végigpörgetni, de az nem olyan egyszerű, az új cuccokhoz farmolni kéne még ezerrel. Az építkezéshez sincs semmi kedvem... .

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem vagy egyedül, több mint három hete elő sem vettem. De nagyon mást sem. Van egy kis depi.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Októberben jön az 1.4.1. Na, megmozgat ez bennünk bármit? Halloween special? :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Halloween, stimmt... . azt hiszem elő is fogom venni :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Megjött!

Legjobbkor, aludni sem nagyon van időm. Kezdünk újat?! :laugh:

 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
7 hours ago, payskin said:

Megjött!

Legjobbkor, aludni sem nagyon van időm. Kezdünk újat?! :laugh:

 

Nem a legjobb időzítés. Ma reggel szedem szét a gépet költözés miatt :D

Majd várom a véleményeket.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szegény Python megint nekiállt. Két hónapja égett ki a legutóbbi nagy nekirugaszkodásából, hogy akkor most mindenképpen végigtolja mert mennyire hálás a nézők támogatásáért... Aztán földbe állt az is.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Valamiről eszembe jutott, és ránéztem, hogy tolja-e még. Nope. Két hét alatt, november 1-ig csinált 7 epizódot, és ott vége is lett, mint a botnak. Ezt a vergődést, szerencsétlen fickó. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
XCube

A téli eventre benézek majd, a Pumpkin Moon -t is ledaráltam párszor (sajnos egyszer sem végig).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
payskin

Időközben nőtt egy 1.4.2, sőt, azóta már 1.4.2.1 is, de semmi olyan, ami meghozta volna a kedvem. Talán később.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
payskin

Ok, szóval időközben történtek dolgok, amikről enyhén szólva lemaradtunk... :D

Például kijött tavaly novemberben az 1.4.3, ami egy Don't Starve Together crossover, és amit pár napon belül követett az 1.4.3.1 és az 1.4.3.2, majd idén februárban az 1.4.3.3 amiben egy rakás dolgot javítottak, illetve optimalizáltak az időközben megjelent SteamDeckhez. És, persze, ehhez is jött gyorsan még két hotfix: az 1.4.3.4, majd az  1.4.3.5és az aktuális verzió, ha jól veszem ki, március elseje óta az 1.4.3.6.

Python elkezdett egy zsír új 1.4.3 sorozatot februárban, és a 18. részt két nappal ez előtt posztolta, úgyhogy még tart. :clap:

Ez itt még a novemberi bejelentés Happytől:

 

De van itt még...

Viszont a játék megnyerte tavaly karácsonykor a Steam Labor of Love community díját, amitől a fejlesztők kedvet kaptak MÉG EGY UTOLSÓ frissítéshez! :D :facepalm:. Év eleje dolgoznak is rajta. Ez lesz 1.4.4 Labor of Love. A hivatalos bejelentés Chippytől:

és azóta rendszeresen szivárogtatnak infót az update-ről, Chippy meg gyártja az 5-8 perces videókat hegyekben, nem linkelem mindegyiket külön-külön. (Sőt, még az is felmerült már megint, hogy lesz Terraria 2.)

Egyetlen képet tennék ide a márciusi State of the Game hírlevélből, ami eléggé hoppácska! kategória:

stack-size-gif.361550

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Én elővettem párszor az elmúlt hónapokban, meg most fent van Steam Deck-en is, de nem volt még lelki erőm egy új menetbe belevágni :D

Pedig csak idő kérdése lesz...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Eddig sem volt egy rossz játék, de ezek a változtatások... :yikies: Istenkirály lesz az 1.4.4!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Nem tudom, ezek után mennyire lehet komolyan venni, hogy itt bármi is "final update" volna, amikor ekkora odaadással tolnak új dolgokat egy, ugye, már lezárt fejlesztésű játékba. Ez, például, tényleg game-changer, nem mintha az összes előbbi nem lett volna az. Most már csak az a kérdés, hogy miért hívják ezt még mindig 1.4.4-nek, mikor ez már így simán 1.5.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
payskin

Petőfi Sándor: Szeptember végén

Még nyílnak a völgyben a kerti virágok,
Még zöldel a nyárfa az ablak előtt
De látod-e hogy milyen magasról szarok rá
Mert mindjárt kijön a Terraria 1.4.4.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1
26 minutes ago, payskin said:

Petőfi Sándor: Szeptember végén

Még nyílnak a völgyben a kerti virágok,
Még zöldel a nyárfa az ablak előtt
De látod-e hogy milyen magasról szarok rá
Mert mindjárt kijön a Terraria 1.4.4.

Gondolkodtam, hogy felrakom Steam Deck-re és konzolos irányítással is kipróbálom. 

Itt a tökéletes alkalom :happy:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Itt lesz a tökéletes alkalom, előre láthatóan szeptember végén. A PC-s elvileg "kész" van, bugfixelnek már csak, de úgy akarják kihozni, hogy minden platformra egyszerre jöjjön ki, ezért várják a másik csapatot, hogy a konzolos változatokkal elkészüljön.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kaszman1

Szeptember 28 a kitűzött nap :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

LOL%20Forest%20Banner%20with%20Logo.png

:wub:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

1.4.4.5 lett időközben, ma felraktam, gondoltam, játszom vele egy kicsit. Háááát... lehet, hogy a Windowsban van valami megkettyenve, de játszhatatlan. Egyfolytában belassul ebbe a lassított felvételbe, néztem az FSP-t, 29-39 közöttre esik vissza. Rémlik, de már nem emlékszem, hogy volt erre valami gyógyír, majd utánaolvasok. Az nagyon kúl, hogy lementem bányászni, és 1000-nél több dirt és kő lehet egy slotban. Imádom.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
7 hours ago, payskin said:

1.4.4.5 lett időközben, ma felraktam, gondoltam, játszom vele egy kicsit. Háááát... lehet, hogy a Windowsban van valami megkettyenve, de játszhatatlan. Egyfolytában belassul ebbe a lassított felvételbe, néztem az FSP-t, 29-39 közöttre esik vissza. Rémlik, de már nem emlékszem, hogy volt erre valami gyógyír, majd utánaolvasok. Az nagyon kúl, hogy lementem bányászni, és 1000-nél több dirt és kő lehet egy slotban. Imádom.

Nekem Steam Deck-en ugyanez volt. Első indítás a patch után játszhatatlanul akadozott. Másnap meg ment gond nélkül.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Gondoltam, tudjatok róla ti is, hátha játszani támad kedvetek valamikor:

Spoiler: nem kell hozzá gyakorlatilag semmi kalapácson kívül. Nagyon durva.

Egyébként eléggé ki vagyok ábrándulva a játékból, amit elkezdtem 1.4.4-en, csak nincs kedvem újrakezdeni. A középső erdős rész, ahova több épületet is fel kéne húzni, nagyon rövid, még arénát sem nagyon tudok kiépíteni, jobbra azonnal rajta a van a lila rohadás, balra meg egy nagy domb, amit el kéne bontani. Elmebeteg szintkülönbségek vannak, a kisebbeket már megpróbáltam szintbe hozni, de például a dzsungel az vagy 50 blokkal van lejjebb, mint a kezdő erdőm szintje. 

Közepes méretű mapen kezdtem játszani, mert a kicsin párszor már megszívtam, hogy nem volt rajta minden cucc, ehhez képest balra egy nyiszlett sivatag, össze-vissza töredezett erdő, egy rohadt nagy, de szinte teljesen vízben álló dzsungel, utána megint erdő van, és e közé meg a gyűszűnyi tengerpart közé, még berakott még egy correuptiont, ráadásul ez is ilyen eszelős mélyre nyúlik le. Mining potionnel nem bírtam a felét sem körbeásni. 

A másik irányban levő corruption is óriási, túloldalán rögtön hó van, egyszer jártam arra, pont hóvihar tört ki, mire lespawnolt valami agancsos minibosst, negyed perc alatt nyírt ki. 

Lehet, hogy kezdek egy újat mégis csak egy kis pályán, majd meglátom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...