Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Terraria


kaszman1

Recommended Posts

Kellerman

Meanwhile kész lett a mythrill fúróm és kibányásztam az elsõ kisebb adamantite mennyiségem. ^_^

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Meanwhile kész lett a mythrill fúróm és kibányásztam az elsõ kisebb adamantite mennyiségem. ^_^

Csak vigyázni kell hová kattintasz, mert mindent kifúr 0 másodperc alatt :D

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Gondoltam nekiugrok a Destroyer-nak, hát kb 10ezret tudtam leverni a 80ezer életébõl :S

Kell az a full Adamantite armor, meg erõsebb kard - asszem visszatérek a bányászáshoz :D

Egyre több mimic ládával találkozok - eszméletlen varázscuccokat dobálnak B)

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

én még mindig vashiányban szenvedek....

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

én még mindig vashiányban szenvedek....

alig 3 órát toltuk,majd lesz az is. :D

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Gondoltam nekiugrok a Destroyer-nak, hát kb 10ezret tudtam leverni a 80ezer életébõl :S

Kell az a full Adamantite armor, meg erõsebb kard - asszem visszatérek a bányászáshoz :D

Egyre több mimic ládával találkozok - eszméletlen varázscuccokat dobálnak B)

Az több emberes meló lesz B)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

A kicsi közepes és nagy világ közt mi a különbség?Jobban össze van zsúfolva a kicsiben vagy nem tudok olyan mélye menni?

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Így van, abban is minden megvan, csak hamarabb érsz a pálya szélére\aljára.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

A kicsi közepes és nagy világ közt mi a különbség?Jobban össze van zsúfolva a kicsiben vagy nem tudok olyan mélye menni?

Annyiból egyszerűbb, hogy amíg nincs gyorsfutó cipőd, vagy valamelyik repülős tárgy egyszerűbb a közlekedés - gyorsabban visszaérsz, stb.

Valamint méretarányosan minden része nagyobb (dzsungel, dungeon, stb) és egyre több repülő sziget van (small-3, medium-5, stb)

Mindenképp indíts kezdésnek small/medium mapot - a nagy már túlságosan is nagy. Több lenne a futkározás, mint a játszás maga :D

Amúgy egy jótanács falualapításhoz: Ne ott kezdj el építkezni, ahol alapból berak kezdéskor. Indulj el valamelyik irányba legalább 2-3 monitornyit :D Nem akarom lelőni a poént, de néhány szörny alapból oda spawnol és ha ott a falud gond nélkül ott teremnek a közepén - mindegy milyen falakat/védelmet építesz.

Az több emberes meló lesz B)

összekapom magam kicsit, meg talán megcraftolom a játék legjobb kardját, aztán szerintem ketten simán szétkapjuk. A destroyer dobja egyedül a soul of might-ot, ami az áhított Megashark puskához kell, szóval utánna már bárkinek nekimegyek :D

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Ti az építkezést, ásást hogy oldottátok meg? Úgy értem, nem szeretnék a majdani kis városkámtól centikre óriási krátert csinálni, de kilométereket futkosni sem minden alkalommal. Small world-el mondjuk 3 monitornyi távolság már reális volna? Teljesen szubjektív a dolog, csak hát érdekel, hogy a small worldhöz képest a 3 monitornyi az most nagy távnak számít-e például.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Ti az építkezést, ásást hogy oldottátok meg? Úgy értem, nem szeretnék a majdani kis városkámtól centikre óriási krátert csinálni, de kilométereket futkosni sem minden alkalommal. Small world-el mondjuk 3 monitornyi távolság már reális volna? Teljesen szubjektív a dolog, csak hát érdekel, hogy a small worldhöz képest a 3 monitornyi az most nagy távnak számít-e például.

Nem nagy táv- Small map esetén is percekig kell bandukolni egy irányban, amíg elérsz a széléhez. A 3 monitornyi táv simán jó, még így is viszonylag a map közepén leszel. Nekem van egy lejárat rögtön a falum mellett, ami egyenesen a pokolig vezet :D

Később lesznek kényelmi funkciók,amik megkönnyítik a játékot. Lehet találni (viszonylag gyakran) varázstükröt, ami bárhonnan hazateleportál, valamint lehet craftolni ágyat, amit ki lehet jelölni respawn pontként halál/varázstükör használata esetére B)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Amúgy egy jótanács falualapításhoz: Ne ott kezdj el építkezni, ahol alapból berak kezdéskor. Indulj el valamelyik irányba legalább 2-3 monitornyit :D Nem akarom lelõni a poént, de néhány szörny alapból oda spawnol és ha ott a falud gond nélkül ott teremnek a közepén - mindegy milyen falakat/védelmet építesz.

Eddig mindig azt csináltam és akkor a házamba spawnoltam.Nem is tudtam h az ágy spawnpoint, egyszerûbb lesz így egy kicsit. Mert azért építettem eddig oda mert egyébként a szörnyek közt támadtam fel halál után és azzal nem voltam kisegítve. :D

NPcket ti hogy találtok? Nállam mindig csak a legelsõ volt eddig aki ott van mikor kezdjük a gémet, jó a felszínen nem is mentem túl messzire fõként ástam.

Azt tudja vki h a szörny spawn itt hogy mûködik? Nem a boss hanem a töltelékek. Szval hiába zárom le magam mögött a járatot simán jönnek utánnam zombik ahogy haladok.

Ha ilyen sóderes nagy lila gombás terepen járok ahol osztódó silmeok vannak meg masszívabb zombik az mennyire mélyen van már?

Ti az építkezést, ásást hogy oldottátok meg? Úgy értem, nem szeretnék a majdani kis városkámtól centikre óriási krátert csinálni, de kilométereket futkosni sem minden alkalommal. Small world-el mondjuk 3 monitornyi távolság már reális volna? Teljesen szubjektív a dolog, csak hát érdekel, hogy a small worldhöz képest a 3 monitornyi az most nagy távnak számít-e például.

A smallt se úgy képzeld el h mégy 2 percet és ottvagy azzal is el lehet lenni rohadt sokáig.Hát a 3 monitor az alap terep a "nyugis rész".

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Eddig mindig azt csináltam és akkor a házamba spawnoltam.Nem is tudtam h az ágy spawnpoint, egyszerûbb lesz így egy kicsit. Mert azért építettem eddig oda mert egyébként a szörnyek közt támadtam fel halál után és azzal nem voltam kisegítve. :D

NPcket ti hogy találtok? Nállam mindig csak a legelsõ volt eddig aki ott van mikor kezdjük a gémet, jó a felszínen nem is mentem túl messzire fõként ástam.

Azt tudja vki h a szörny spawn itt hogy mûködik? Nem a boss hanem a töltelékek. Szval hiába zárom le magam mögött a járatot simán jönnek utánnam zombik ahogy haladok.

NPC-k akkor jönnek, ha:

-teljesíted az adott emberhez tartozó követelményt

-van szabad, lakható házad az illetõnek (legyen elég nagy, legyen ajtaja, saját fényforrása, asztal, szék és legyen hátsó fala)

Ha gyûjtögetsz egy kis pénzt nemsokára felbukkan az elsõ :)

A spawn pedig úgynevezet biome alapon mûködik - tehát atól függ milyen környezetben vagy. Ha pl megtisztítasz egy kb monitornyi részt a corruption-tõl és mondjuk fákat/napraforgókat ültetsz azon a részen azonnal a biome-nak megfelelõ szörnyek fognak spawnloni a corruption-ös szörnyek helyett.

Egyébként véletlenszerû a dolog - bárhol spawnolhat monszta, kivéve a házakat (persze csak ha van hátsó fala) :)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Az a bajom az NPCkkel h a rohadék kóvályog éjjel is és rámuszítja a dögöket mert ki be járkál a házból. :lol:

A spawn pedig úgynevezet biome alapon mûködik - tehát atól függ milyen környezetben vagy. Ha pl megtisztítasz egy kb monitornyi részt a corruption-tõl és mondjuk fákat/napraforgókat ültetsz azon a részen azonnal a biome-nak megfelelõ szörnyek fognak spawnloni a corruption-ös szörnyek helyett.

De akkor a föld alatt ott nincs mit tenni, nincs olyan h kiírtottam üres marad hanem jönnek és kész? :D

Külön ház ? :o Ne tudd meg hány emeletes tornyom van már, és csoda h nem jönnek. :lol:

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Az a bajom az NPCkkel h a rohadék kóvályog éjjel is és rámuszítja a dögöket mert ki be járkál a házból. :lol:

Én bezártam egy kis kockába aztán nappal kiengedem :D.

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

na,már van réz sipkám meg réz csizmám és most lett elég ezüstöm,hogy egy ezüst melvértet csináljak mellé. :D

sõõt,arany kardot is tudok csinálni,az arany pickaxe-om mellé,jól haladok,a jungelbe költöztem a föld alá,hogy a jungelben mennyi fémet találni. :blink:

viszont tele van ilyen zselékkel a felszín,a jungel közepe meg ilyen emberevõ virágokkal meg nagy méhekkel. -_-

asszem kell még1 világot csinálnom,de nem akarok a spawnról elmenni,így is mire meglettek a felszerelések hogy ágy alapanyagait összeszedjem,aztán kiderült még több pókháló kell. <_<

szóval most akarok még1 világot csinálni,ez lesz a harmadik,az elsõt berendezem raktárnak. :lol:

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Az a bajom az NPCkkel h a rohadék kóvályog éjjel is és rámuszítja a dögöket mert ki be járkál a házból. :lol:

De akkor a föld alatt ott nincs mit tenni, nincs olyan h kiírtottam üres marad hanem jönnek és kész? :D

Külön ház ? :o Ne tudd meg hány emeletes tornyom van már, és csoda h nem jönnek. :lol:

Akkor valószínűleg nem jó a ház, mert éjjel elvileg bent maradnak. Nyomj ESC-t, a felszerelések fölött katt a ház ikonra és ott lesz egy kérdőjel. Arra katt és utánna a házra, a program pedig megmondja, hogy lakható-e :)

EZT nézd át, minden el van magyarázva :)

Ja és igen - a monszták folyamatosan spawnolnak. Érdemes bányászáskor ajtókat rakni magad mögé, vagy befalazni időnként, ha nem bírsz velük.

na,már van réz sipkám meg réz csizmám és most lett elég ezüstöm,hogy egy ezüst melvértet csináljak mellé. :D

sőőt,arany kardot is tudok csinálni,az arany pickaxe-om mellé,jól haladok,a jungelbe költöztem a föld alá,hogy a jungelben mennyi fémet találni. :blink:

viszont tele van ilyen zselékkel a felszín,a jungel közepe meg ilyen emberevő virágokkal meg nagy méhekkel. -_-

asszem kell még1 világot csinálnom,de nem akarok a spawnról elmenni,így is mire meglettek a felszerelések hogy ágy alapanyagait összeszedjem,aztán kiderült még több pókháló kell. <_<

szóval most akarok még1 világot csinálni,ez lesz a harmadik,az elsőt berendezem raktárnak. :lol:

Ha költözködni akarsz érdemes piggy bank-ot venni a merchant NPC-től minden világban. Az abba rakott cuccok/pénz mindenhonnan elérhető :)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Basszus erre sosem figyeltem. Láttam én h be kell költöztetni de úgy voltam vele h ott bóklászik akkor be költözött magától. :D

Itt tartok perpill. Ilyen lépcsõház szerût akarok elé de KisTehén! rá és nem megy fel. :lol: Ezek milyen lépcsõt tudnak használni mert a szemétláda az én szobámban leledzik.

[GSF] Picture

Az egyikre azt mondja h lakható a másikra meg h már lakják is.Akkor elvileg engem nem számol bele?

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Téged nem számol bele. Az NPC-k nemigen másznak fel helyekre :D

Vagy befalazod és felkényszeríted egy átmeneti lépcsõn, aztán raksz egy wooden platformot a két szint közé magadnak, aminek hála nem fog tudni lejönni - te viszont nyugodtan fel-le közlekedhetsz :)

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Felsõbe is fel fog majd menni. Lakható meg azt jelenti, hogyha lesz új npc, akkor oda be tud majd költözni.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Felsõbe is fel fog majd menni. Lakható meg azt jelenti, hogyha lesz új npc, akkor oda be tud majd költözni.

Ja igen, néha az NPC-k bespawnolnak a nekik szánt helyre :)

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Amúgy kész a mythrill pajzs, 37-es defense B)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Téged nem számol bele. Az NPC-k nemigen másznak fel helyekre :D

Vagy befalazod és felkényszeríted egy átmeneti lépcsõn, aztán raksz egy wooden platformot a két szint közé magadnak, aminek hála nem fog tudni lejönni - te viszont nyugodtan fel-le közlekedhetsz :)

Ez a verzió maradt.

3 kockát tud ugrani úgy felugrált a helyére csak finnyás a lelkem az ilyen ugrálásra.

Képzelem mikor majd a 6. NPCt kell felrugdosni a többin keresztül, h "Te ott maradsz le ne lépj! Ülsz! ""Te meg fel haladj menj már, aaaaazaz ügyes vagy" :D Ha így kell õket agitálni h menjenek a helyükre ennyi erõvel egy 4*4es cellában is tarthatnám õket. :lol:

szerk: jut eszembe találtam egy ilyen tüskés ládára hasonlító valamit,világít. Nem támad de ha ráütök felezi az életem. Na ez mi. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...