Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Terraria


kaszman1

Recommended Posts

kaszman1

Mivel még nincs topikja gondoltam nyitok egyet ennek a mesteri kis játéknak.

Megmondom õszintén elõször nem tetszett a képek/videók alapján, de egy masszív leárazás során mégis megvettem. Az egész játék maga cca 16 mega - mégis valami hihetetlen intuitív újszerû és egyszerre nosztalgikus.

Legelõször is leszögezném, hogy ez NEM MINECRAFT 2D-ben! A két játék közt az építés/rombolás/craftolás trión kívül semmi közös nincs. A Terraria egy nagy kaland!

Elõször is minden egyes világ teljesen egyedi - random generált. Készíthetünk egy karaktert és már indulhat is a móka. Gyûjthetünk nyersanyagokat, bányászhatunk.

Mielõtt leszáll az éj nem árt lakhelyet építenünk, ami megvéd a különféle válogatott éjszakai rémségektõl. Ezután elkezdhetünk építkezni/szépítkezni. Építhetünk egy komplett várost, vagy egy nagy kastélyt, amit NPC-k fognak benépesíteni - persze minden egyes új lakos megérkezéséhez teljesítenünk kell néhány kritériumot.

Pl a nõvérke akkor érkezik meg, ha növeljük az életerõnket, a boltos akkor tipeg be a faluba, ha egy bizonyos összegû pénzt összekuporgattunk, stb

Így megy ez tovább, míg az ember ráeszmél, hogy teljesen magába szippantotta a világ, a zene és a folyamatos felfedezés utáni vágy. Mindig mélyebbre-mélyebbre. Eszméletlen nagy móka :D Az ember kutat a kincsek után, miközben a saját települését/faluját/várát/stb is meg kell óvnia. Mindig szebbet és jobbat akar mindenbõl. Komolyan beszippant -_-

Ha hozzávesszük, hogy százas nagyságrendû azon tárgyak száma, amit craftolhatunk. A WC-tõl a lézerkardon át a zsebóráig mindent lehet csinálni. + a találató tárgyak száma is jókora. A fegyverek pedig különbözõ enchantokat kapnak, szóval nincs olyan, hogy pl ezüst kard, hanem minden egyes ezüst kardon más és más enchant díszeleg.

A karaktereinket tényleg saját ízlésünk szerint öltöztethetjük/fejleszthetjük.

El ne felejtsem még említeni a Bossfight-okat, amik tényleg monumentálisak (bár még így 30+ óra játék után is csak 2 boss-al találkoztam), szóval bõven van mit csinálni.

A hab a tortán pedig hogy mindezt nem csak egyedül lehet megtenni, hanem co-op módban haverokkal B)

Aki ismeri a játékot itt lehet megosztani a véleményeket/tapasztalatokat. Várom a screenshotokat az érdekességekrõl és szeretném ha segítenénk a kezdõknek.

Aki pedig még nem ismerné álljon itt egy kis videóbemutató :lol:

w7uOhFTrrq0

Valamint a legutóbbi 1.1 patch utáni újdonságok tömkelege:

Bgt6zKNk31Q

A játék megvásárolható Steam-en. Karácsonykor mindenképp le lesz árazva, szóval aki tervezi megvenni érdemes várni 19-e utánig.

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Ez az a játék, amit mindenkinek ki kell próbálnia! Nem is gondolná az ember mennyire komplex, amikor csak a videókat nézi róla. Kaszman említette, hogy van co-op lehetõség a játékban, de singleben is ugyanúgy leköti az embert, mert mindig van mit csinálni. Ráadásul a nemrég kiadott 1.1-es patch megsokszorozza a játékban rejlõ lehetõségeket. Hívhatjuk nyugodtan (ingyenes)kiegészítõnek is. A játék ára leárazáskor pedig 2,5 euró körül lesz, így befürödni amúgy sem lehet vele. Szóval, aki kedvet kapott hozzá, nyugodtan ruházzon be rá a karácsonyi leárazások idején :)

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Hogy elindítsam a kommenteket itt egy kép a karácsonyi update-rõl:

KÉP

B)

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Itt pedig a szerény hajlékom :)

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Akkor én is :D

Egy kissebb kõvár és a szoborgyûjteményem az alagsorban

[GSF] Picture

Crafting station és raktár

[GSF] Picture

Az én házam a bal oldalon (egyben respawn pont) és néhány NPC viskó :)

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Karez

A fene enné meg, már tavaly is megakartam venni.

De ez az 1.1-es update trailer végképp meggyõzött.

Inkább ezt szerzem be mint a minecraft-ot. -_-

Hiába zsneiális játék az is. De ez a játék, ahogy ötvözi a régi Super Nintendo játékok világát, a Metroid és Castlevania féle felfedezõ stílussal, mindezt rpg-be keverve egy halom craftolási lehetõséggel.

Mint egy megelevenedett második álom a Cave Story játék után. B)

Reszkess Steam karácsony! Jövök! :D

(shotgun-os és késel hadonászó hóemberek mint ellenségek? MOAR! B) )

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

A fene enné meg, már tavaly is megakartam venni.

De ez az 1.1-es update trailer végképp meggyõzött.

Inkább ezt szerzem be mint a minecraft-ot. -_-

Hiába zsneiális játék az is. De ez a játék, ahogy ötvözi a régi Super Nintendo játékok világát, a Metroid és Castlevania féle felfedezõ stílussal, mindezt rpg-be keverve egy halom craftolási lehetõséggel.

Mint egy megelevenedett második álom a Cave Story játék után. B)

Reszkess Steam karácsony! Jövök! :D

(shotgun-os és késel hadonászó hóemberek mint ellenségek? MOAR! B) )

Amúgy olyan népszerû a cucc, hogy az 1.1 megjelenése után többen tolták, mint a CoD MW3-at :D

cikk -_-

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Tegnap elkezdtem bányászni a hellstone ore-t. Elég körülményes :D Viszont megéri az idõráfordítást, mivel ez a legjobb ore, amíg le nem gyõzzük a Wall of Flesht. (ami még nem most lesz :) ) Ha megcsináltam a full armort meg a fegyvereket, meg kéne idéznem a King Slimeot és pontot tenni végre az Eater of Worlds végére. Lesz dolgom hétvégén is :)

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Tegnap elkezdtem bányászni a hellstone ore-t. Elég körülményes :D Viszont megéri az idõráfordítást, mivel ez a legjobb ore, amíg le nem gyõzzük a Wall of Flesht. (ami még nem most lesz :) ) Ha megcsináltam a full armort meg a fegyvereket, meg kéne idéznem a King Slimeot és pontot tenni végre az Eater of Worlds végére. Lesz dolgom hétvégén is :)

Nekem csak most lett nightmare csákányom, miután 2x legyúrtam Kthulhu szemét. Meg persze kinyírtam az Eater of Worlds-öt is sok-sok shadow scale jutalomért. Most rágyúrok a shadow armorra szerintem B)

Amúgy tegnap megtámadott a Goblin hadsereg. A mocskok bespawn-oltak a falum közepére, szóval volt velük gondom elég, mire minden házból, emeletrõl, zugból összevadásztam õket :angry:

A mágusokat leszámítva elég egyszerû volt lelõdözni mindet, de így is majdnem kipurcantam egyszer. Voltak vagy százan :unsure:

Aztán kaptam egy üzenetet, hogy meteorit zuhant le valahol - azt is meg kéne keresni :D

Obsidian amúgy mennyire hasznos? Csak mert próbáltam aláásni pár vízzel teli üreget és a lávamezõre zúdítottam. Mondjuk tudtam belõle craft-olni egy obsidian koponyát, ami elvileg megvéd az izzó ércektõl :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Hellstone bar craftolásához kell, szóval hasznos. Obsidiant könnyû nagy mennyiségben kitermelni (és nagyon nagy fun^^), az igazi kihívás a hellstone ore bányászása lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Na ma költöztettem a pereputtyot :D

Csináltam egy small world-öt, mert a mostani akkora barom nagy volt, hogy komolyan egy nap nem volt elég, ha egy távolabbi pontba akartam eljutni.

SZóval új falum an, új NPC-kkel és meg kell mondjam sokkal kényelmesebb, mint az elõzõ volt. Csináltam egy all-in-one craft station-t, ahol helyben mindent meg tudok csinálni.

Ma belefutottam Skeletron-ba is és meglepõen könnyen levertem. Sok mindent nem dobott, de legalább már jött ruhaárus NPC a falumba, meg a mûszerész csaj, szóval már lehet csapdákat telepíteni ezerrel. Nemhiába gyûjtögettem a rengeteg kapcsolót, meg komponenseket :D

Majd dobok be képet az új kéglirõl B) Még könyvtára is van ^_^

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Hm, irigyellek. De hétvégén megpróbálom én is lenyomni :) Képeket meg várom ^_^

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Csak tök véletlenül akadtam rá az öreg csókára, akinél ki lehet hívni Skeletron-t -_-

Akkor a képek.

Kicsiny falum

[GSF] Picture

A legújabb szerzeményem, nagyon jól aprít B)

[GSF] Picture

Ez pedig az első támadóvarázslatom - végre van értelme a mana-nak :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Kint a karácsonyi update :) 10 percet játszottam vele gyorsban, eddig annyi a különbség, hogy random lootként kapsz ajándékot, amiben különbözõ színû cukorkás brickek vannak. Majd holnap jobban belemerülök otthon ^_^

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Kint a karácsonyi update :) 10 percet játszottam vele gyorsban, eddig annyi a különbség, hogy random lootként kapsz ajándékot, amiben különbözõ színû cukorkás brickek vannak. Majd holnap jobban belemerülök otthon ^_^

Találni kell egy hógolyót a sok szar brick közt, amivel megidézheted a hóembersereget :D Kb mint a goblin invázió - aztán ha legyõzöd õket a dungeon-ban random megtalálható lesz a mikulás, mint NPC - amitõl vehetsz karácsonyi égõket, jelmezeket, meg egyéb marhaságokat :D

Én jelenleg ezres nagyságrendû cukorka-brick-el rendelkezem, de még egy rohadt hógolyót sem találtam :angry:

Mind1, van még idõ :)

Ma elég sokat toltam. Sikerült találnom 2 meteorbecsapódás helyet és rengeteg meteoritot kibányásztam. Elsõ dolgom volt a Jedi lézerkard craftolása :P

Aztán unalomból megint megidéztem az Eater of Worlds-öt és megint kinyírtam B)

Ezután volt egy vörös teliholdam - egész éjjel zombikat irtottam (az egyiknél találtam egy frankó cilindert :lol: ), reggel pedig megtámadtak a goblinok - szóval nem unatkoztam.

Ja és végre megvan a rekétacipõ B) Össze is kombináltam a gyorsfutó cipõvel, szóval most simán le merek ugrani bárhová :D

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Csak érjek haza... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Még mindig semmi - pedig szívesen kinyírnám a hóembereket :D

Közben végre találtam ruby-t, ami a King Slime megidézéséhez kell. Már le is vertem - eddigi legkönnyebb boss szvsz. Igaz nem bíztam a véletlenre - a Skeletron-nak épített arénában idéztem meg B)

[GSF] Picture

Faxa kis ninja maszkot dobott B)

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Hétvégén akár co-opozhatnánk is :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

XCube

Olvasom itt a HSZ -eiteket és szabályosan fáj, hogy nem tudok játszani a játékkal :fuu: .

Na de nem baj, majd eljön az az idő is :) .

Btw nem tudom nem a Minecraft -al kapcsolatba hozni a játékot :D . Ami a Terraria -ban benne van az hiányzik igazán a Minecraft -ból szvsz ^_^ . Fordítva is igaz lenne, de a Terraria bája éppen a 2D perspektíva :) .

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Olvasom itt a HSZ -eiteket és szabályosan fáj, hogy nem tudok játszani a játékkal :fuu: .

Na de nem baj, majd eljön az az idõ is :) .

Btw nem tudom nem a Minecraft -al kapcsolatba hozni a játékot :D . Ami a Terraria -ban benne van az hiányzik igazán a Minecraft -ból szvsz ^_^ . Fordítva is igaz lenne, de a Terraria bája éppen a 2D perspektíva :) .

Nem tudom, nálam míg a Terraria a bûbájos kategóriába esik, addig a Minecraft-ot mindig is bumfordinak és jellegtelennek tartottam (ok, hogy direkt ilyen a kinézete - de nekem nem jött be). Mindenképp próbáld ki, ha lesz rá alkalmad :)

Persze ez csak saját vélemény - a neten nagy viták folynak T vs MC témában, nem szándékom itt is indítani egyet -_-

Hétvégén akár co-opozhatnánk is :rolleyes:

Majd meglátom. Holnap csak délelõtt érek rá, vasárnap viszont sok a programom. Majd írj rám, ha fenn leszek :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Nem tudom, nálam míg a Terraria a bűbájos kategóriába esik, addig a Minecraft-ot mindig is bumfordinak és jellegtelennek tartottam (ok, hogy direkt ilyen a kinézete - de nekem nem jött be). Mindenképp próbáld ki, ha lesz rá alkalmad :)

Persze ez csak saját vélemény - a neten nagy viták folynak T vs MC témában, nem szándékom itt is indítani egyet -_-

Nálam ez nem vita kérdése, mindkét játéknak meg van a maga varázsa, kinek mi jön be alapon :) . És persze mikor mit szeretünk alapon :D .

Amint lehet rámegyek, kipróbálni már kipróbáltam a csúnya verziót, de nem akartam nagyon belemenni, mert így nincs értelme :D .

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Na megtaláltam a voodoo babát, ami a Wall of Flash megidézéséhez kell. Ha összejön a co-op nekimehetünk a gazfickónak :rolleyes:

Nálam ez nem vita kérdése, mindkét játéknak meg van a maga varázsa, kinek mi jön be alapon :) . És persze mikor mit szeretünk alapon :D .

Amint lehet rámegyek, kipróbálni már kipróbáltam a csúnya verziót, de nem akartam nagyon belemenni, mert így nincs értelme :D .

Engem rég nem kötött le ennyire játék. Már 40+ órát beleöltem és még csak most kezdenek jó cuccaim lenni. A boss-ok közül csak a gagyibbakat csináltam meg, a legjobb ércet csak nemrég tudtam elkezdeni komolyabban bányászni, még mindig nincs meg minden NPC-m a faluban és még vagy egy tucat tárgyat meg akarok találni/craftolni, amiket neten láttam :D

Ez mellé jön még a karácsonyi addon - fúúú... tényleg.

Amúgy most építettem egy lebegõ szigetet a falum fölé, valamint elkezdtem csapdákat telepíteni a kapukhoz. Az éjszakai rémekkel nem is kell foglalkoznom, csak reggel összeszedem a loot-ot :D

Aztán tervbe van még, hogy minden egyes házat egy kapcsoló segítségével központilag le tudjak zárni kõfallal - vörös hold és goblintámadás esetére :rolleyes:

Nem is folytatom... :D Csak meg kell nézni a post-om idõpontját, az önmagáért beszél :D

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Itt hogy mûködik a multiplayer? Single-ben amit építesz, ha te vagy a host, ugyanúgy ott lesz multiplayer-ben, és az ismerõsöd "világa" lesz ott ha õ a host? Minecraft-tól az tart vissza hogy fõleg egyedül tudnám csak játszani, úgy meg senkinek nem tudnám megmutatni mit építettem max képeken.

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Na megtaláltam a voodoo babát, ami a Wall of Flash megidézéséhez kell. Ha összejön a co-op nekimehetünk a gazfickónak :rolleyes:

Nekem is van 2 belõle, egyik amikor lootoltam majdnem beleesett a lávába. Csak kicsit sz@rtam be :D

Itt hogy mûködik a multiplayer? Single-ben amit építesz, ha te vagy a host, ugyanúgy ott lesz multiplayer-ben, és az ismerõsöd "világa" lesz ott ha õ a host? Minecraft-tól az tart vissza hogy fõleg egyedül tudnám csak játszani, úgy meg senkinek nem tudnám megmutatni mit építettem max képeken.

Pontosan.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Itt hogy mûködik a multiplayer? Single-ben amit építesz, ha te vagy a host, ugyanúgy ott lesz multiplayer-ben, és az ismerõsöd "világa" lesz ott ha õ a host? Minecraft-tól az tart vissza hogy fõleg egyedül tudnám csak játszani, úgy meg senkinek nem tudnám megmutatni mit építettem max képeken.

Ez a legjobb, hogy "megvendégelheted" a többi játékost :D Mondjuk csak attól félek, hogy valami állat elkezd dinamitokat dobálni a városom közepén, meg lenyúlni a cuccaimat :lol:

Persze ezért is jó ez a topik - játékostársakat toborozni ^_^

Nekem is van 2 belõle, egyik amikor lootoltam majdnem beleesett a lávába. Csak kicsit sz@rtam be :D

Én elkezdtem lebetonozni a pokol lávamezõit :lol: Nemhogy a voodoo démonok beleejtik a guide babát :)

+ jól fog jönni a bossfight-nál.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...