Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Terraria


kaszman1

Recommended Posts

payskin
39 minutes ago, kaszman1 said:

de most gondolkodok hogy veszek egy második példányt asszonynak és nulláról nekifogni egy nagy coop kalandnak

Midweek Madnessben épp 50%-on van a Steamen, úgyhogy hajrá. :)

 

39 minutes ago, kaszman1 said:

Nagy kár lenne ha nem lenne több frissítés, vagy új rész tervben.

De, abszolút tervben van, csak... valahogy elfogyott a lendület meg a lelkesedés. Három éve csak ígérgetés van. Az 1.3 volt az utolsó nagy tartalmi frissítés, és az 5 (!!!) éves lesz idén. Miközben jöttek ki hozzá frissítések és javítások, olyan is, ami elég sok új dolgot hozott (1.5.3), 2017-ben már elkezdték lebegtetni az 1.4-et kisebb újdonságokkal és az 1.5-öt, ami egy ugyanolyan nagy content update lesz, mint az 1.3. 2018-ban már mindenki biztosra vette, hogy beesik az 1.4, aztán 2019-ben egyszer csak közölték, hogy oké, nem lesz külön 1.4 meg 1.5, hanem lesz még egy nagy, új Journey's End címmel, magyarul, ez lesz az utolsó, ezzel befejezik. 

Megértem. Sok pénzük lett, el akarnak menni nyugdíjba. A Terraria fő fejlesztője, Spinks, már nem is vesz részt a munkában, 3 éve nem nyúlt a kódhoz. Ez az utolsó tweetje 10 hónappal ezelőttről:

SaZtn4t.png


Szóval, mindenkinek rossz egy kicsit a szájíze. Az látszik, hogy az összes többi platform körül őrült nagy pörgés van, de azokat már nem a Re-Logic fejleszti.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
16 minutes ago, payskin said:

Szóval, mindenkinek rossz egy kicsit a szájíze. Az látszik, hogy az összes többi platform körül őrült nagy pörgés van, de azokat már nem a Re-Logic fejleszti.

Ja hát így maximálisan érthető a dolog. Lehet túlságosan megsztotta a stúdiót a sokféle platform verzió pátyolgatása.

21 minutes ago, payskin said:

Midweek Madnessben épp 50%-on van a Steamen, úgyhogy hajrá. :)

Igen, pontosan ezért gondoltam, de amint ezt gépelem már települ is asszony laptopján :s22:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
20 hours ago, payskin said:

Midweek Madnessben épp 50%-on van a Steamen, úgyhogy hajrá. :)

 

De, abszolút tervben van, csak... valahogy elfogyott a lendület meg a lelkesedés. Három éve csak ígérgetés van. Az 1.3 volt az utolsó nagy tartalmi frissítés, és az 5 (!!!) éves lesz idén. Miközben jöttek ki hozzá frissítések és javítások, olyan is, ami elég sok új dolgot hozott (1.5.3), 2017-ben már elkezdték lebegtetni az 1.4-et kisebb újdonságokkal és az 1.5-öt, ami egy ugyanolyan nagy content update lesz, mint az 1.3. 2018-ban már mindenki biztosra vette, hogy beesik az 1.4, aztán 2019-ben egyszer csak közölték, hogy oké, nem lesz külön 1.4 meg 1.5, hanem lesz még egy nagy, új Journey's End címmel, magyarul, ez lesz az utolsó, ezzel befejezik. 

Megértem. Sok pénzük lett, el akarnak menni nyugdíjba. A Terraria fő fejlesztője, Spinks, már nem is vesz részt a munkában, 3 éve nem nyúlt a kódhoz. Ez az utolsó tweetje 10 hónappal ezelőttről:

SaZtn4t.png


Szóval, mindenkinek rossz egy kicsit a szájíze. Az látszik, hogy az összes többi platform körül őrült nagy pörgés van, de azokat már nem a Re-Logic fejleszti.

Én elsősorban azt nem értem, hogy egy olyan alapvető problémát miért nem képesek egy apró update -el kezelni, hogy 21:9 -es monitorokon gyakorlatilag játszhatatlan a játék az automata zoom miatt, kevesebbet látsz a terepből, mint bármilyen más képaránynál. 1920x1080 -as felbontás fölött pedig hullámzik a kép, mert a zoom nincs pixelszinten fixálva. Annak idején 1280x1024 -ben játszottam, kiválóan működött, FHD -ben dettó. A 21:9 supportot és a nagyobb felbontásokat csak belehajították mindenféle optimalizálás nélkül.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kaszman1

@payskin :

Most jelentették be, az 1.4 Május 16-án jön.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi! Máris nézem!

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 4/14/2020 at 12:16 AM, kaszman1 said:

@payskin :

Most jelentették be, az 1.4 Május 16-án jön.

Akkor addig illene végigtolni az 1.3.5 hard mode -ját, annak idején abbahagytam.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
1 hour ago, XCube said:

Akkor addig illene végigtolni az 1.3.5 hard mode -ját, annak idején abbahagytam.

Mivel minden nagyobb update-kor illik új világot generálni én szinte biztos kezdek egy új karaktert. OMG a tárgyak száma közel ezerrel fog nőlni, új biome variációk, szél fizika és még eszméletlen sok új cucc. Alig várom :wub:

Addig valamivel el kell foglalnom magam...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, ha kijön, én is kezdek majd egy újat, aztán majd mesélünk, ki hol tart, mit talált... :) Arról nem is beszélve, hogy utána akár multiban is tolhatnánk egyet, ha van kedvetek.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
39 minutes ago, payskin said:

Na, ha kijön, én is kezdek majd egy újat, aztán majd mesélünk, ki hol tart, mit talált... :) Arról nem is beszélve, hogy utána akár multiban is tolhatnánk egyet, ha van kedvetek.

Ahogy a dolgok kinéznek egyhamar nem szabadulok a home office-ból, úgyhogy lesz időm gyepálni.

Link to comment
Share on other sites

XCube
7 hours ago, kaszman1 said:

Ahogy a dolgok kinéznek egyhamar nem szabadulok a home office-ból, úgyhogy lesz időm gyepálni.

- Mr. Kaszman, please tell us what you have achieved last week.

- Dear Leadership, my first effort was to build a base to protect my people from the Eye of Cthulhu. After I've defeated the bastard, the path was open to discover all the new technologies and items. I had no problem with proceeding into the dungeon and furthen on the way. The Wall of Flesh was also an easy task with my knowlege and equipment. Now, we should think about the future. The hard mode gives us many opportunities, but our enemies are tough and pepared for the for the fight, they are attackin more often.

- Do you mean corona?

- Yes, exactly.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1
1 hour ago, XCube said:

- Mr. Kaszman, please tell us what you have achieved last week.

- Dear Leadership, my first effort was to build a base to protect my people from the Eye of Cthulhu. After I've defeated the bastard, the path was open to discover all the new technologies and items. I had no problem with proceeding into the dungeon and furthen on the way. The Wall of Flesh was also an easy task with my knowlege and equipment. Now, we should think about the future. The hard mode gives us many opportunities, but our enemies are tough and pepared for the for the fight, they are attackin more often.

- Do you mean corona?

- Yes, exactly.

:D:biglol:

 

Hát kb. Őszintén mostanság abból áll a munkanapom, hogy 2-3 óra alatt megcsinálom a napi tennivalókat, aztán a harmadik monitoron filmezek, youtube-ozok 5-ig. A Terraria 1.4 hatalmas upgrade lenne és eszméletlen produktív lennék benne :s22:

Próbáltam addig kihúzni valahogy, felraktam a Starbound-ot, de nem tudott lelkötni hosszútávon. Van egy mostani friss Terraria játék asszonnyal, de sajna 6-8 óra után elvesztette az érdeklődést iránta, jelenleg pihen a falunk. Gondolkodom hogy beszerzek egy Minecraftot, de azt sosem toltam, nem tudom mennyire tatszene és érdemes-e egy hónapra belefogni. First world problems...

Link to comment
Share on other sites

XCube
49 minutes ago, kaszman1 said:

Gondolkodom hogy beszerzek egy Minecraftot, de azt sosem toltam, nem tudom mennyire tatszene és érdemes-e egy hónapra belefogni. First world problems...
 

Elfogult vagyok, de szerintem maximálisan megéri. Egy egészen más világ, de megéri felfedezni :) . Nem hasonlítható a Terraria intenzivitásához, cserébe a szabadságfaktor sokkal nagyobb. Mintha a Morrowind éledne újjá bármiféle fonal nélkül egy teljesen személyre szabható világban.

Szerk.: De óvakodj az éjszakától és a sötét bányajáratoktól.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Chippy kapott egy pre-release-t, hogy bemutassa a Journey módot:
 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Miközben számolunk vissza, Chippynek megengedték, hogy nyilvánosan játsszon.

Első rész: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
50 minutes ago, payskin said:

Miközben számolunk vissza, Chippynek megengedték, hogy nyilvánosan játsszon.

Első rész: 

 

 

Tegnap néztem és pazarul néz ki. A szél bazi jól mutat. Szombat este durván beleb.zulok szerintem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Próbálom végignézni, de ez iszonyúan szirupos, csöpögős lelkesedése a mindenért is, miközben nem tud megépíteni egy házat normálisan, ettől hülyét kapok. 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
51 minutes ago, payskin said:

Próbálom végignézni, de ez iszonyúan szirupos, csöpögős lelkesedése a mindenért is, miközben nem tud megépíteni egy házat normálisan, ettől hülyét kapok. 

Az igaz, ott magyarázza hogy milyen jól fog minden mutatni és egy ajtót nem tudott berakni a videó feléig :D

Én végignéztem és első óra alatt rengeteg apróság volt benne ami nagyon tetszett, a kis finomítások és a grafikai tuning, stb

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szombaton nekiesünk. Bízom benne, hogy nem cseszték el a grafikai részét annyira, hogy intel IGP-n ne lehessen vele játszani... 

Link to comment
Share on other sites

payskin

 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Ez már jobban tetszik. Végre lehet több fronton építkezni és egyszerűen közlekedni köztük.

Az a kis familiáris nagyszerű ötlet és a drágakő fák is menők. Tutira lesz underground városom, külön aréna az erdőben, tengerparti vityilló meg lehet valami dzsungel téma is.

16 hours ago, payskin said:

Szombaton nekiesünk. Bízom benne, hogy nem cseszték el a grafikai részét annyira, hogy intel IGP-n ne lehessen vele játszani... 

Tapasztalatom szerint a light beállítás(F9) volt eddig a legmeghatározóbb tényező fps ügyben. Asszony passzív hűtéssel működő laptopján azt hiszem a classic valami 20 fps-t dobott a játékon.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Golfozás. Őrület! :D
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Itt a lets play 3. része

 

Meg a trailer a hivatalos ModLoader-hez:

Komoly a hype. Pénteken mutatják be a Master mode-ot, és valamikor utánna jön a changelog.

Az update szombaton délután 1-re van írva PST időzónában, ami nálam este 9, mo-n pedig este 10, ha valakit érdekel.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

payskin
Quote

I feel like such a fanboi sometimes when I play this, I really do

Na, igen. :D Sometimes.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Csak átfutottam, a bossokra és érdekesebb újdonságokra  vonatkozó részt átugrottam, hogy maradjon meglepetés.

De.

WTF?!  

Quote

All fishing crates now come in pre-Wall of Flesh and post-Wall of Flesh variants. Pre-Wall of Flesh variants do not contain Hardmode Ores.

Ezzel, szerintem félig megölték a horgászást. Az ember azért horgászott lelkesen Wall of Flesh előtt, hogy minél több ládát összegyűjtsön, ami egy jó alapot adott a hard mode kezdetén. Én nem éreztem ezt akkora... nem is tudom... egyáltalán nem éreztem csalásnak még csak programhiba kihasználásának sem. Ládát pecázni egyáltalán nem volt könnyű.

Ez most ment a kukába. Maradt az, hogy talán fosz egy-két jó cuccot... Kár.

 

WTF 2:

Quote

Reaver Shark
    Mining power decreased from 100 to 59

:yikies:  miaf... Ok, akkor 3/4-ben ölték meg a horgászást, mert már ezért sem érdemes horgászni...

 

Rettentő boldogsággal tölt el az is, hogy a spike-ok a korábbinál jóval nagyobbat sebeznek. :)   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...