Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Éves toplisták


Warfoki

Recommended Posts

Warfoki

Top-akárhányas listák kedvenc idei albumokról, koncertekrõl, stb. Van még ugyan egy kis idõ év végéig, de akinek már most bombabiztos összképe van az évrõl, hajrá ossza meg velünk. :)

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Sok volt a jó lemez idén, de még hagyom alakulni a listát januárig. :)

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Hú mindig bajban vagyok, mert magam számára próbálok felállítani mindig valami topot ,hogy azért tisztában legyek miket is érdemes hallgatni tovább meg miket hallgattam eddig idén, de én már félévkor bajban szoktam lenni mert rohadt sok zenét hallgatok az adott évbõl de rengeteg számomra újdonság is van, amik meg tök régiek :D azért majd kitalálgatom ,hogy van mert ez egy érdekes év volt :P

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Biztos bennem van a hiba, mindenki mondja, hogy milyen jó lemezek jöttek ki idén, de nekem nagyon meg kell erõltetni magam, ha tényleg kiemelkedõt akarok találni :D Igazából egy volt, amire már elsõ hallgatásra is azt mondtam, hogy ez igen, ez akár év lemeze is lehet, az pedig az új Sólstafir album. És nálam már marad is év albuma szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Nem sok idei albumot hallgattam, de nálam mindenképpen a Foster The People - Torches albuma a nyerõ.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Biztos bennem van a hiba, mindenki mondja, hogy milyen jó lemezek jöttek ki idén, de nekem nagyon meg kell erõltetni magam, ha tényleg kiemelkedõt akarok találni :D Igazából egy volt, amire már elsõ hallgatásra is azt mondtam, hogy ez igen, ez akár év lemeze is lehet, az pedig az új Sólstafir album. És nálam már marad is év albuma szerintem.

Mert nem hallgatsz elég sludge-ot, death metalt és grindcore-t ! :D Amúgy nálam a Tesseract nagyon sokat ment, így elsõre ennyit tudok elmondani az évrõl :D Így most olyan mintha nem is hallgattam volna zenét, pedig jó sokat hallgattam :D

Az év egyik meghatározó albuma számomra a Black Dahlia Murdertõl a Ritual volt,

imádtam mindig is õket, a Nocturnal hatalmas témákat hoz, oldszkúl horrorfilmekre emlékeztetõ szövegekkel zseniális, ezután jött a gyenge Deflorate, azt kb 2-szer hallgattam meg aztán visszatértem a jó öreg albumokhoz, viszont a Ritual akkora életet hozott az egészbe ,hogy az valami kegyetlen. A Nocturne sodrása, dallamai, horrorfilmes hangulata újabb szinthez érkezett, valami kegyetlen jó, felállítottak tényleg egy olyan sztenderdet amire azt lehet mondani ,hogy igen ez TBDM-es.

Idén elkezdtem egyre több grindcore-t, crust punkot, és hasonló jellegû zenéket hallgatni, fogalmam sincs miért, néha jól esik, rohadt gyors, tökös, õszinte, itt rengeteg kedvenccel gyarapodtam az év során:

Wormrot, Maruta (ehhez a két csapathoz fûzõdik egyébként a legjobb koncertélményem is 2011-ben, hatalmas hangulat kevéske de annál lelkesebb emberekkel, még pólót is beújítottam pedig rám nem jellemzõ :D), egyre több Wolfbrigade-ot, Doom-ot stb-t is hallgattam, illetve még a magyar színtérrõl nyomtam rengeteg zenekart Dance or Die, PFA, Téveszme, Wasted Struggle (nekik most jött ki új albumuk, dallamos, agresszív, jó szövegek, király zene) ilyesmiket.

Kellemes volt még az August Burnd Red új lemeze,

a metalcore-t már nem nagyon csípem mert kicsit uncsi, de ezt a lemezt elég sokat hallgattam és jó is volt, tetszett, kb. õk jelentik most nekem a metalcore-t :D Persze a mûfaj jellegzetességei ott vannak, de õk valahogy igényesebben adják elõ magukat ,mint Parkway Drive és társai..

Idén a legtöbbet a The Secret-tõl a Solve et Coagula

c. albumát hallgattam, ami ugyan 2010-es, de a maga hangulatával nagyon belopta magát a szívembe, alapvetõen valami hardcore/crust/blackmetal/sludge kutyulmány az egész, iszonyat pusztító hangzással, agresszívitással, ahol kell a sludge hömpölygõ ganéjával, ahol kell ott hardcore-osan csapkodja az arcunkat, mindezt blackes köntösben elõadva, iszonyat jó zene az ilyen mûfajok kedvelõinek tuti tipp.

Sokat nyomtam még a Celestét, arról így nem is nagyon tudok mit mondani, sötét zene de gyönyörû (szintén black metal, bár nem szívesen hívom már így az ilyesmit mert ez alapján lehetne totál sz*r is).

Imádtam még a Tesseracttól a One

lemezt gyönyörû elszállós részek, technikás gitárjáték, és tudom ,hogy a gitárhangja Meshuggah kopi-pészt de teljesen máshová vitték el az egészet, a saját dolgukat hozták ki belõle és végeredményben nagyon szép zene, sajnos nagyon sokan elfelejtik mivel kezdenek ezek a bandák is felhalmozódni (Uneven Structure, Vildhjarta, jók-jók de közel se az a szint amit Tesseracték lemûvelnek). Sajnálom ,hogy az album után másik énekes lett, hallottam vele számot de a réginek szebb a hangja szerintem.

most így ennyi, ha valaki elolvassa, akkor annak jó zenehallgatást ha nem ismer valamit :D vagy esetleg megbeszélhetjük a dolgokat :D holnap folyt. köv :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
oFF.

1. By a Thread By a Thread

2. Balance and Composure Separation

3. The Wonder Years Suburbia I've Given You All and Now I'm Nothing

4. I Am the Avalanchef Avalanche United

5. Aliases Safer Than Reality

6. Téveszme Megosztom Veled, Mielõtt Feleslegesnek Tartanám

7. Astronautalis This Is Science

8. Troubled Coast Letters

9. Ever Forthright Ever Forthright

10. Life In Your Way Kingdoms

11. Deafheaven Roads to Judah

12. Defeater Empty Days & Sleepless Nights

13. East of the Wall The Apologist

14. Ghost Opus Eponymous

15. The Weeknd House of Balloons

16. Title Fight Shed

17. Fires of Waco Old Ghosts Never Sleep

18. I Hate Our Freedom I Hate Our Freedom

19. Touché Amoré Parting the Sea Between Brightness and Me

20. Thrice Major/Minor

21. Buck 65 20 Odd Years

22. Wolves At Bay Wolves At Bay

23. Decoder Decoder

24. Maylene and the Sons of Disaster IV

25. Basement I Wish I Could Stay Here

26. Ghostpoet Peanut Butter Blues & Melancholy Jam

27. Born of Osiris The Discovery

28. The Southern Oracle Hellwakening

29. The Blackout Argument Detention

30. The Dead Kenny G's Operation Long Leash

31. Joyce Manor Joyce Manor

32. Century Red Giant

33. Foo Fighters Wasting Light

34. Moving Mountains Waves

35. Frank Turner England Keep My Bones

36. Fireworks Gospel

37. Thot Obscured By the Wind

38. Yellowcard When You're Through Thinking, Say Yes

39. Funeral For a Friend Welcome Home Armageddon

40. Subscribe Bookmarks

41. Silverstein Rescue

42. Ill Bill & Vinnie Paz Heavy Metal Kings

43. Nothington Borrowed Time

44. Jay-Z & Kanye West Watch the Throne

45. Till We Drop The Summer Triangle

46. Tesseract One

47. Slates Prairie Fires

48. Into It. Over It. Proper

49. Counterparts The Current Will Carry Us

50. Castle In Witch Order

EP-k:

1. Daytrader Last Days of Rome

2. Glassjaw Our Color Green

3. Glassjaw Coloring Book

4. Palisade Palisade

5. Between the Buried and Me The Parallax: Hypersleep Dialogues

6. Memorial Mile High City

7. No Trigger Be Honest

8. Diamond Don't Lose Your Cool

9. Fuseism Hesdeadjim

10. Realistc Crew Blind Musician

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Biztos bennem van a hiba, mindenki mondja, hogy milyen jó lemezek jöttek ki idén, de nekem nagyon meg kell erõltetni magam, ha tényleg kiemelkedõt akarok találni :D Igazából egy volt, amire már elsõ hallgatásra is azt mondtam, hogy ez igen, ez akár év lemeze is lehet, az pedig az új Sólstafir album. És nálam már marad is év albuma szerintem.

Személy szerint én köszönöm, hogy fb-on ódákat zengtél arról az albumról, de amúgy nagyon egyetértek, nekem sem rémlik semmi igazán földrengetõen nagy dobás idénrõl. Na jó, végignézem a mappáimat, találni fogok azért valamit, amit elfelejtettem.

Egyet tudok csak biztosan, ami 2011 és nagyon nagy, az az Explosions in the Sky - Take Care, Take Care, Take Care, hozzák a trendet, hogy 4 évente iszonyú jó albummal jönnek elõ, 2003-tól kezdve ez megvan náluk. Az új 65daysofstatic nem üt, csak néhány szám jó rajta úgy igazán (az elsõ 3), a Russian Circles sem az igazi.

Na mappákból (fõleg post-rock és post-metal):

Light Bearer - Lapsus, ez valami elképesztõ dolog, olyan post-metal, ami minden fölé nõ körülbelül, iszonyat erõ, vészjósló dallamok tömkelege; és ez egy trilógia kezdete, ami Lucifer történetét meséli el a kitagadásától kezdve. Nagyon várom a folytatásokat, mert ez tényleg olyan volt, amihez foghatót én még nem hallottam. Neurosis erõ mellé néha olyan szép dallamok társulnak, amik megteremtenek egy kettõsséget, egy olyan kettõsséget, amit hallani kell.

Amik még tetszettek:

Maybeshewill - I Was Here for a Moment, Then I Was Gone (nem olyan jó, mint a Not for Want of Trying)

Meniscus - War of Currents (ausztrál banda, érdemes meghallgatni, nagyon-nagyon király zenét játszanak, szeretném ha jönnének a közelünkbe; és jönnek!)

Atlantis - Mistress of Ghosts (asszem, idei volt, nem olyan nagy, mint a Carpe Omnium, de az nekem az egyik legnagyobb kedvencem ezen a földön - de a pár napos új, ambient lemezük nagyon nem tetszik...)

Junius - A Martyrdom of a Catastrophist (szintén nem olyan jó, mint az s/t)

Ocoai - The Electric Hand (bár a régi szerintem sokkal jobb volt, ahogy az Atlantis esetében)

Aztán volt itt új Opeth is meg Puscifer meg új Ulver is, de ezektõl nem pisiltem be nagyon.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Ja tényleg, új Ulver is volt idén. Azt se hallgattam meg háromnál többször :D De adok még neki esélyt, az új Opethtel ellentétben...

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Az új Thy Catafalque idén elsöpört mindent a színrõl.... -_- , amúgy olyan sok idei lemezt nem hallgattam, majd olyan 2013-ben megmondom, milyen volt a 2011-es esztendõ, addigra talán eljutok odáig, hogy a fontosabb lemezeket meghallgatom. :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Jövőre várok elképesztő évet igazából, elvileg jön az új Tool, az új Meshuggah, plusz a Godspeed is dolgozik - meg hát a Mono is. De ezekből csak a Meshu a biztos, ők most őszről tolták el. A Neurosis most decemberben vonul stúdióba :)

A Pelican a 2 éves tendenciát töri meg, ha nem jön idén új dologgal, de ez már bukó a következő 7 napra nézve... ahogy a Tool 5 éve is bukott :D Nagyon remélem, hogy hatalmas dobások érkeznek be 2012-ben, de minden esélyt meglátok rá.

A Kylesa gyorsan dolgozik, ők is kidobhatnának valamit. Képzelt Város is dolgozik amúgy, szóval a top 10 zenekarom last.fm-en nagy eséllyel jön új lemezzel. (jó, Explosions in the Sky nem és Perfect Circle sem, de ez így szépen hangzott)

Link to comment
Share on other sites

Honi

Steven Wilson- Grace for Drowning (2011)

Részemrõl minden zenei anyag, amelyhez Steven Wilsonnak bármilyen köze is van, kitüntetett figyelmet kap. Az idei szólója nagyon nehezen adta magát, bár többször áthallgattam, még most is vannak pillanatai, melyek totál újszerûen hatnak. Komplex anyag, ezernyi részletbõl áll össze, sokszor teljesen elborult és õrült, rengeteg figyelemre van szükség a megértéséhez. Elfogultságom ellenére azonban kijelenthetem, hogy méltó ahhoz a zsenihez, ami eddig köszöntött Steven Wilson személyében.

The Black Keys- El Camino (2011)

A csapat korábbi anyagait elvétve ismerem, betettem a lejátszóba õket, de valahogy elmentek a fülem mellet. Az El Camino rögtön adta magát, tökös album, igazi feelgood leszarom a világot poprocksláger-felvételek váltják egymást, a Nova Baby mind közül a legkirályabb.

Death in Vegas- Trans-Love Energies (2011)

Jóformán egyetlen összefüggõ dallomot se tudnék felidézni egyelõre innen, csak azt tudom, hogy jó hallgatni ezeket a kába, elmerengõ, pszichedelikus és néhol szétcsúszott dolgokat. Az utóbbi hetekben pörgetem, még messze vagyok attól, hogy meghatározó cuccként kiáltsam ki, de egyre közelebb kerül hozzá, erõsen addiktív a részemrõl.

Cliff Martinez- Drive OST (2011)

Az idei év egyik legmenõbb filmjével karöltve érkezett az egyik legmenõbb soundtrack. Nosztalgiafaktor, éteri nõi vokál, minden hang a mesterien józan és megkomponált mozgóképet idézi, elválaszthatatlanná téve a kettõt egymástól. Mi más lenne az ízelítõ, mint a Nightcall, noha az instrumentális számok is lenyûgözõek.

Maybeshewill- I Was Here For a Moment, Then I Was Gone (2011)

Habár tõlük továbbra is a Not for Want of Trying az etalon, az idei kiadványuk se vall szégyent. Néhol egészen katarzisba hajlik a mára már egyébként totál agyonmûvelt postrock, szóval kellemes pillanatokat szerez az album. Epikusabb pillanatok, filmszerû jeleneteket pörgettet le az ember agyában, különösen a Words for Arabella.

RHCP- I’m with You (2011)

Persze messze vannak õk már a 91'es Blood Sugar... elképesztõen kúl funk-rockjától, és annak fényében megfáradtnak, hótt unalmasnak és kiszámíthatónak tûnhet az RHCP idei kiadványa, de én még mindig azt mondom, hogy korrekt és az elõzõekhez képest néhol meglepõen újszerû pillanatokat hoz az I'm with you. Ez már popzene, de a magam részérõl örülnék, ha ilyesmik mennének a rádióban.

O’Death- Outside (2011)

Õket ezelõtt nem ismertem, melankolikusabb folkos, bendzsós zenét tolnak, amit vagy megszeretsz rögtön vagy soha. Néhol könnyedebb, máskor meg súlyosabb témák követik egymást, sehol egy töltelék, nagyon jó vokál, és 37 perc- akinek bejön az elején, biztosan nem fogja megunni. Varázslatos, pedig errõl a szóról nekem totál más dolgok jutnak eszembe. Instant sláger a

, és ezt csakis nagyszerûbb számok követik majd.
Link to comment
Share on other sites

Kalti

Na igen, a Nightcall a legmenõbb dolog, amit el tudok képzelni :) , még nem is láttam a filmet, már akkor szarrá hallgattam, de moziban annyira adta a hangulatot, csak tátott szájjal, a székbe préselõdve lestem, mint a hülyegyerek. Komolyan ezt egyszer be kell játszani valamikor nyáron vagy nemtom, letekert ablak mellett erre a számra krúzolni éjjel, a szinte üres utcákon :D.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Most jutott eszembe ,hogy amikor kijött akkor folyton All Shall Perisht hallgattam, az is állat album lett csak az utóbbi 1-2 hónapban tökre nem ilyeneket hallgattam :D Death metalba a Benighted, Black Dahlia Murder és az All Shall Perish viszi az évet :D Jövõre minimum elvárás nálam egy Psycroptic és egy Beneath The Massacre, mert van potenciál a mûfajban régen csak ezt hallgattam... csak az utóbbi év elég halott volt azzal a 3 albummal meg nem lehet egy évig kihúzni :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Eddig a Thy Catafalque-t nem nyomtam még be itthon, de most végre meglestem, ölég jó, megy a Tesseract One-ja mellé az állandó hallgatnivalók közé :D

Link to comment
Share on other sites

Hares

Nekem ezéven nem lesz listám. Devin kiadványok ide vagy oda, nem lettek számomra kedvesek. Megvannak a pillanatai,de ez már nem olyan.

Link to comment
Share on other sites

Honi

Nem 2011-es albumok, de idén ismertem meg õket, sokat pörögtek:

Warpaint- The Fool (2010) (progresszív rock, mai napig az egyetlen csajbanda, amelyiket

)

RHCP- Blood Sugar Sex Magik (1991)

Parov Stelar- Coco (2009) (Catgroove és Letoile egy albumon :rolleyes: )

Crystal Castles- Crystal Castles (2008)

King Crimson- Red (1974)

John Frusciante- The Empyrean (2009)

Ataxia- Automatic Writing (2004)

Blakroc- s/t (2009)

Between the Buried and Me- Colours (2007)

Charlotte Gainsbourg- 5:55 (2006)

Apparat- Walls (2007)

Murray Gold- Doctor Who (2006)

Radiohead- Kid A (2000)

Mew- Frengers (2003)

Don’t Look Back- Brighter (2005)

127 Hours OST (2010) (a tavalyi-idei év filmje, minden idõk legPuding!ább nyitányával

Connan Mockasin- Please Turn Me in the Snat (2010)

Blackfield- s/t (2004)

Balmorhea- Rivers Arms (2008)

The Go! Team- Proof of Youth (2007)

Crystal Fighters- Star of Love (2010)

Hackney Colliery Band- Hackney Colliery Band

The Beatles- Sgt. Peppers (1967)

Touche Amore- To The Beat Of A Dead Horse (2009)

The Blue Violets- s/t (2009)

Kylesa- Spiral Shadow (2010)

Cynic- Traced in Air (2008)

Link to comment
Share on other sites

bullet50

Én többnyire tavalyi dolgokat hallgattam, az idei évben többször volt úgy, hogy csak 1 szám nagyon tetszett de maga a lemez nem fogott meg.

Amit kitudok emelni sorrend nélkül az a

Born of Osiris - The Discovery

Blindside - With Shivering Hearts We Wait

Between the Buried and Me - The Parallax Hypersleep Dialogues

*shels - Plains of the Purple Buffalo

SO HIDEOUS, MY LOVE... - To Clasp A Fallen Wish with Broken Fingers

The Circle Ends Here - Where Time Leaves The Rest

REKA - III

Elitist - Earth

az idei évben többször volt úgy, hogy csak 1 szám nagyon tetszett de maga a lemez nem fogott meg.

Ezek többnyire post-rock számok voltak még azt hozzáteszem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
-moki-

Itt vannak a tavalyi kedvenceim. Sorrend nélkül.

Bohren und der Club of Gore - Beileid

Gyönyörûen elhalós jazz.

Between the Buried and Me - The Parallax: Hypersleep Dialogues

Néha már kicsit túl prog nekem, de még bõven fogyasztható. Azért néha eszembe jutott a régebbi albumok puritánsága :D

Indian - Guiltless

Nálam az év masszív sludge albuma. Szerintem köröket ver az új Weedeaterre :D

Does It Offend You, Yeah? - You Have No Idea What You're Getting Yourself Into

Nálam az egyetlen értékelhetõ brit album volt tavaly. Bocsi, ritkán hallgatok (jó) brit dolgokat :D

Cultura Tres - El Mal Del Bien

A tavalyi év a sludge-é volt :D

Dirge - Sandstorm

Mondom :D

Arsonists Get All The Girls - Motherland

Egy kis grind õrület.

*Shels - Plains Of The Purple Buffalo

Más, mint az elõzõ albumuk, de tetszik ez a posztosabbság xD

iwrestledabearonce - Ruining It For Everybody

Nekem tetszik ez a vokálisabb irány.

Jesu - Ascension

Új Jesu :D

OvO - Cor Cordium

A tavalyi év troll avantgarde albuma... zseniális :D

Omega Massif - Karpatia

A kedvenc instru albumom tavalyról.

Black Tusk - Set The Dial

Ismét egy sludge alapság tavalyról.

Godstopper - Empty Crawlspace

Nálam az év holy fuck-ja volt. Elképesztõen súlyos dolgok vannak ebben az EPben.

John Zorn - A Dreamers Christmas

John Zorn karácsonyi kedvessége :D

Arborea - Red Planet

Szívmelengetõen gyönyörû folk :')

Mutyumu - Hope

Nem mondanám igazi albumnak, de bárminek örülök, ami Mutyumu. A két mix ami rajta van az valami csoda.

Russian Circles - Empros

Nem hallgattam sok posztrokit tavaly, eközött vaciláltam meg az új Maybeshewill között... ez nyert egy hajszállal.

Magyarok közül meg az új Angertea EP tetszett a legjobban.

Link to comment
Share on other sites

Honi

Between the Buried and Me - The Parallax: Hypersleep Dialogues

Néha már kicsit túl prog nekem, de még bõven fogyasztható. Azért néha eszembe jutott a régebbi albumok puritánsága :D

jaigen, ez nálam ki is maradt, bár a Colours is most ért be csak úgy igazán :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Itt vannak a tavalyi kedvenceim. Sorrend nélkül.

Hallod, Moki, az említett sludge-okat mindenképp meghallgatom, az Indian szerintem is hatalmas, de... neked a Love Sex Machine kell, de nagyon! Admiral Angry és Black Sheep Wall szint, becsatlakozott a két légvédelmi löveg mellé egy harmadik... az elképzelhetetlen súly lemeze. (Toolvidék blogján ott figyel, ha elkerülte volna a figyelmed) Mondjuk kb. 1 hete jött ki, szóval ja, nem is ebbe a topikba való.

De amúgy ha tudsz még bármit, ami ezekhez hasonlít, kééérlek említsd meg őket. (az ott kommentekben említett Rorcal megközelíti néha, a Time to Burn elég messze van, de az is jó zene, meg néha még a Floor is elég kemény)

(amúgy ma megyek Kylesára, ha már sludge :) )

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Hallod, Moki, az említett sludge-okat mindenképp meghallgatom, az Indian szerintem is hatalmas, de... neked a Love Sex Machine kell, de nagyon! Admiral Angry és Black Sheep Wall szint, becsatlakozott a két légvédelmi löveg mellé egy harmadik... az elképzelhetetlen súly lemeze. (Toolvidék blogján ott figyel, ha elkerülte volna a figyelmed) Mondjuk kb. 1 hete jött ki, szóval ja, nem is ebbe a topikba való.

De amúgy ha tudsz még bármit, ami ezekhez hasonlít, kééérlek említsd meg õket. (az ott kommentekben említett Rorcal megközelíti néha, a Time to Burn elég messze van, de az is jó zene, meg néha még a Floor is elég kemény)

(amúgy ma megyek Kylesára, ha már sludge :) )

Kylesára mennék én is dagasztani a sarat :D

A Time To Burn haaaatalmas kedvenc. A Nayeli meg az Emma Peel... Úúúúristen mekkora nóták.

Nem tudom mennyire jártál utánuk, de találtam egy dalt, ami a feloszlásuk elõtt adtak ki egy hatalmasságokat összefogó válogatáslemezre.

ZYPt666bmzU

Ha már meglenne, akkor mindegy. Elég durva az a válogatásalbum amúgy :D

A Love Sex Machine-t csekkolom, köszi.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Moki nézz majd rá a Subrosára, ellehet vele lenni, még jó, hogy ma megtaláltam ,h itt csücsül kb. május óta a gépemen, meg azért jó ,hogy az utóbbi 2 hétben elkezdtem hallgatni a tavalyi zenéket... :D Most nekiállok pótolni ,mert nem állapot ,hogy a 4-5 albumból amire egyáltalán emlékszem az egyik kedvencem ráadásul decemberben jött ki.. mintha egész évben nem történt volna semmi, pedig ahogy elnézem tényleg kemény sludge dolgok jöhettek, grindból is kemény 2 lemez belopta nálam az évet pedig biztos volt még rengeteg jó :D

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
_z0LEe_

Idén nincs senkinek toplistája?

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Idén nincs senkinek toplistája?

1. Paradise Lost - Tragic Idol

2. Overkill - The Electric Age

3. Accept - Stalingrad

4. Kreator - Phantom Antichrist

5. Ex Deo - Caligvla

6. My Dying Bride - A Map Of All Our Failures

7. Cauldron - Tomorrow's Lost

8. Testament - Dark Roots of Earth

9. Cannibal Corpse - Torture

10. Sabaton - Carolus Rex

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...