Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hó végi top 5


Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Recommended Posts

M3LK0R

újból felfedeztem a technikás death örömeit, ez a szám meg valami isten, olyan gitár riff van benne ,mintha Chuck Schuldiner kipattant volna sírjából ,hogy még egy utolsót játszon. A basszer meg badass :D

hatalmas a zenéjük, akármikor elõveszem mindig függõvé tesz :D hatalmas atmoszféra, szép elszállós témák egy kis Meshuggah jellegû zúzdával keverve, priceless. Az énekes hangja meg szerintem rohadt jó :)

a magyar színtérrõl ez az album a jelenlegi kedvencem, alapvetõen punk, dallamos témákkal (ez tõlem durva azért :D), ez mellé még zseniális szöveg is párosul, néha ordítva néha énekelve, a srácnak marhára passzol a zenéhez a hangja. Remek dolog ez :)

még egy kis magyar instru prog metal, na ezek odavernek rendesen mindenkinek, legalábbis úgy a hasonló bandák 90%-ának :D félévente rám jön náluk is, hogy egy hónapig kb. csak az õ zenéik mennek :D
Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Hasonló futott át az én agyamon is, és nekem ez különösen fájdalmas, hogy így elment egy hónap - persze én tudom nagyjából, mivel, de akkor is nagyon durván rohant el.

Olyan nincs, hogy YT, ezért nincs last.fm-en, ez csak hiányos információ :)

Last.fm scrobbler

Tökéletesen működik, elég régóta használom már.

Az pedig biztos, hogy ez egy nagyon érdekes top5 volt, szélsőséges, de elképesztően - a Bleed meg az utolsó szám egymás mellett! Dúúrva :)

---

Nekem amúgy ebben a hónapban egyértelműen kiemelkedett egy zenekar, aminek a koncertje előtt rommá hallgattam a legjobb albumait, és gyakorlatilag olyan szintre emelkedett nálam, amit nem sok zenekar mondhat el magáról - de ezt most nem nevezném meg. Nem nehéz kitalálni, de akkor sem.

Két probléma van:

1) Nem használok Chrome-t.

2) Ami sokat megy a YouTube videók közül, az nem a YouTube domainjén megy konkrétan, hanem így.

Manuálisan tudok scrobblezni a Firefox-szal is, de a fene fogja minden szám után benyomni, még akkor sem, ha tényleg a YouTube-on hallgatok zenét. Ha eszembe jut benyomom, ha nem nem.

Ami a szélsőségességet illeti, ez közelebb van az átlagoshoz, mint az előző havi. Mindig olyan zenét hallgatok, ami tükrözi a kedvemet éppen. A hangulatom változása meg teljesen kiszámíthatatlan és brutálisan szélsőséges, mindenféle külső ráhatás nélkül is. A hallgatott zene meg ezt követi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
hunocsi

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Most nincs elsõ helyezettem. :D

Viszont bekúszott két spanyol popdal...én voltam a legjobban meglepõdve. :unsure:

Rosana - Pa Ti No Estoy

Chichi Peralta - Amor Narcótico

és szabályszegõ leszek

+1

Az új évben pedig meghallgatom az érkezett topokat. :D

Link to comment
Share on other sites

Honi

(a fúvósok pont kellenek bele, szerintem nagyon kellemes és elképesztõen laza felvétel!)

Apparat- Fractales Ritkán fog meg ilyesmi electronic-ambient izé, ez viszont betalált.

Crystal Fighters- At Home

vagány kis fúvószenekar, nagyon dögös B) .
Link to comment
Share on other sites

oFF.

Az ex-Movielife (pop punk alapvetés) énekes új zenekarának második lemeze 2011 talán legfogósabbja. Bár vannak rajta nagyobb slágerek is (Brooklyn Dodgers, Amsterdam, stb.), nekem mégis ez a kedvenc dalom róla.

Big Boi - Follow Us (Ft. Vonnegutt)

Habkönnyû hip-hop, remek, ragadós alappal, és egy rohadt fülbemászó refrénnel.

The Qemists - Lost Weekend

Party-pozitív drum and bass a zseniális Mike Pattonnal a mikrofon mögött.

Pofátlanul slágeres indie rock egy remek énekesnõvel.

Seggrázós gitártémák, rémegyszerû dobalapok, basszer hiánya, és egy folyamat krákogó csaj, röviden így lehetne összefoglalni. Jellemezni meg úgy, hogy Ledér!jó. Ez > Iwrestledabearonce meg hasonlók.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

és szabályszegõ leszek

+1

Az új évben pedig meghallgatom az érkezett topokat. :D

Ez marha jó! :o Egy büdös szót sem értek, de akkor is jó!

Na, akkor az én listám:

pcHt733Yin8

Kajiura Yuki - A Song Of Storm And Fire

Yuko Kawai - Exorcist

ZIZZ Studio - Schizophrenia

ZIZZ Studio - Scream

Nem volt egy változatos hónap. :unsure: A hónap elején agyonhallgattam a Saya no UTA OST-ját, azóta lényegében a YouTUbe-on hallgattam HDSounDI playlistjeit. Hangulat szempontjából is depis/epikus határmezsgyén van mind.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Egy hónap késéssel, de válaszolok. :D

A Molotovban a politikáról, az emberek kizsákmányolásáról, a szegények és gazdagok közötti ellentétrõl, korrupcióról, a kormány minél több pénzt akar dologról van szó. Ami Magyarországon is folyt/folyik.

E hónap. A minap fejeztem be egy playlistet, amiben összedobtam azokat az elõadókat, akik már nem mainstreamek és hypeoltak, mint régen, de jó számaik vannak.

Szóval azok valószínûleg a következõ hónapban fognak szerepelni. :D

. Azt hiszem, ez az elsõ, 1:26-tól gyönyörû. Igazából elektronikus alap, dnb, nõi ének, egyszerû dallam, de az ilyenek meg tudnak fogni.

Zenehallgatókör, köszönöm, megragadt.

Red Hot Chili Peppers - Hey Soha nem hallottam még eddig, ez nem a hey oh dolog, sokkal jobban tetszik annál. Meglepõ.

Ja, végre nem agyonhypeolt. <_< :D
Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Megkönnyítették a dolgunkat, a last.fm már kiírja az utolsó hónap leghallgatottabjait is :) Holnap linkelek majd.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Kylesa - Unknown Awareness (stoner/sludge)

Eljutottam végre egy Kylesa koncertre, nem kellett kihagynom... szerintem nem kell sokaknak bemutatni, stoner/sludge alap zenekar, jóféle férfi-női énekessel, rettentő lendülettel és viszonylagos változatossággal, dallamossággal. Meg hát röfögő gitárokkal. Hatalmas koncert volt, és szerencsére az is nagyon élvezte, akit magammal vittem.

(post-rock)

A "Hogyan játsszunk egyetlen dallamot egy egész számon keresztül változatosan és őrülten fogósan" iskolapéldája. Fülbemászó, de ezt kivételesen nem sajnálom, hogy beragad az agyamba.

(psych-post-stoner-akármi)

Hangulatbomba, ami néha beteg, néha csak szimplán bólogatós, de mindenképpen krvajó. Érzem, ahogy foglalják el az utcát a romlott agyú bohócok.

(pop-sludge)

A Floor még mindig egy hihetetlen ugri-bugri, kis vidám döngölést nyom, állati jól. SCIMITAR! Full pop az ének, a gitárok meg szétröfögnek itt is.

(én ezt nem tudom behatárolni, gyönyörűzene)

Ez kérem az egyik legszebb szám, amit hallottam... szomorúan éneklős, erős, hegedűs, zongorás. Persze én ezt felértékelem, mert valaki olyan mutatta, aki nagyon messze van tőlem, így bőven van benne plusz nálam, de iszonyú hangulatos dolog, amúgy is szeretném :)

Link to comment
Share on other sites

Hor1

M83 - Midnight City

How To Make It In America című sorozatban akadtam rá, be is került a kedvenceim közé.

Marhajó sztorija van, hogyan hozta össze a srác a videót.

Lykke Li. Pont.

Nagyon rákattantam mostanában a brit énekesnőkre, ennek a néninek is csodás hangja van.

Ez meg a szám, amiről azt hittem, hogy Coldplay, denem.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

havi zúzda kell, őket még egy darabig nem fogom megunni, remélem a következő hasonlóan sötét hangulatú de már kiforrottabb albumig

havi oldszkúl halál, egyik nap gondoltam lepörgetek tőlük egy albumot, úgy végződött ,hogy utána egy egész hétig minimum hallgattam őket :D

havi ex-Sikth tagos, hárdkóros, káoszos dolog, szerintem hatalmas, változatos de mégis arcletépős, agresszív, jók :)

havi oldszkúl káosz, hárdkór, akármi 2. Szóval itt vannak ők akik minden kiadványukkal képesek teljesen más képet alkotni az egészről de mégis érezni lehet azért mindig ,hogy ennek Converge íze van :D És a régi ráadásul még jobb is! Pont ezt szeretem mostanában, hallgatok egy Godflesht, Converge-t, Sikth-et, és eszméletlen, egyszerűen fölösleges jelzőket találni rá, mert határok nélkül mozognak, és ez a király a régebbi zenékben.

Godflesh - I Wasn't Born to Follow és akkor itt az előbb említett Godflesh, hatalmas zenészekkel, rohadt jó. Többször elkezdtem már hallgatgatni őket, mindig más albumot eddig, hatalmas a hangulata, igazából ezt hallgatni kell nem beszélni róla :D

Link to comment
Share on other sites

oFF.

No, megérkezett az új Foxy lemez is. Az elõzõt ugye sokan csalódásként élték meg, mivel a félõrült énekes egy kicsit lenyugodott, a szintifutamok kevésbé lettek hangsúlyosak, és elég tisztán hallatszódott rajta, hogy mennyire imádják a Queen-t (nekem mondjuk így is tetszett). Az új lemez is leginkább ezt a vonalat folytatja, bár azért valamivel tökösebb lett, meg kevesebb a giccs, és még mindig nem lehet nem szeretni. Az énekes stílusa, a retro hangulat, a slágeresség és a remek szaxofonos részek eladják az egészet.

Elképesztõen jó progresszív metalcore, fantasztikus gitár- és énektémákkal, remek dalokkal. Az utóbbi 5 évben a legjobb dolog, ami a metalcore-ban történt, nagyon nagy kár, hogy feloszlottak. Az ezelõtti lemezük is elég jó volt egyébként, bár ott még szanaszét tördelt, tömény, nagyon technikás deathcore-t játszottak, de már ott is megvolt a kísérletezõs kedvük, a dalokba már akkor is csempésztek tiszta éneket, és még egy gyöyörû

is meg mertek lépni.

Az új MatSoD lemezt is nagyon sokan fikázták, mert teljesen odalett a whiskey-szagú traktormetál, van helyette azonban southern beütésû rádiórock, amivel engem tökéletesen kielégítettek, ugyanis hatalmas dallamokat írtak a lemezre, fülbemászóbb tételek vannak itt, mint a rádióban.

Thrice - In Years to Come

A Thrice az elõzõ évtized egyik legnagyobb zenekara volt, a 2000-es évek elsõ felében kiadtak 3, stílusban eléggé különbözõ, de szinte közel tökéletes nagylemezt. Ez a dal a 3 közül a legkorábbi lemezrõl van, kellõen technikás és ragadós gitártémák, fülbemászó dallamok és sokszínûség jellemzi ezt a zenekart, akik ezen a lemezükön egy elég egyedi punk/(poszt-)hardcore/metal keveréket játszottak.

Aki látta a Drive-ot, annak gondolom nem kell magyarázni. Remek hangulatot teremtettekk a film alá a '80-as éveket idézõ, electro/szintipop dalok, amik önmagukban is megállják a helyüket.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Akkor idézgetések nélkül. Az Unknown Awareness óriási szám, hangzásvilága engem valamiért a Primordialéra emlékeztet, meg amúgy is, hangulatos szám nagyon. :D

M83 zsír, nekem a Skin of Night a kedvencem, de a Midnight City közel van hozzá. A Sooner or Later címrõl meg eszembe jutott ez, szerintem tetszene neked Hor1:

Trifonic - Sooner or Later

Legvégül pedig WAAAAAAAT új Foxy Shazam? Leghallgatottabb elõadóm a lastfmen, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan új albummal rukkolnak elõ. Holnapi program megvan. :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1

A Sooner or Later címrõl meg eszembe jutott ez, szerintem tetszene neked Hor1:

Trifonic - Sooner or Later

Köszi, tényleg zsivány. ^_^

Link to comment
Share on other sites

vargapeter55

. Azt hiszem, ez az elsõ, 1:26-tól gyönyörû. Igazából elektronikus alap, dnb, nõi ének, egyszerû dallam, de az ilyenek meg tudnak fogni.

Kissé off, de B-Complex-tõl mindenképp meg kell hallgatnod a Broken Windows-t, a

-t, az Ocean Deep-et, meg a
-t. :D Én körülbelül egy éve hallgattam utoljára, akkor nagyon rá voltam kattanva, de szerintem most elõ is veszem. Hírtelen ezek a számok jutottak eszembe, amik anno nagyon megfogtak, de aztán biztos van még sok jó, meg biztos vannak új számai is :) Winter hatalmas tud lenni, kocsiba/buszon hallgatva, télen, amikor havas a táj :D

Hogy annyira ne legyen off, pár szám ami mostanában nagyon megfogott:

Mindkét számra így találtam rá, de szerintem jobb is így a hangulat. :)

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Ja, ismerem a többit is B-Complextõl, csak a Beautiful Lies tetszik a legjobban, azt hallgatom a legtöbbször. :D

Ez az új Foxy Shazam meg... úúú...iszonyatosan jó, legalább annyit fog menni, mint az elõzõ album. Mennyire slágeres, laza, dallamos, szarokbele, fülbemászó már. Az elsõ albumukat is szeretem, de szerintem jót tett nekik ez a stílusváltás, ilyen hangzásvilágú banda tényleg nem sok van. B)

Link to comment
Share on other sites

Honi

Nagyon beindultatok B)

Nálam most megint tök slágeres dalok gyûltek össze, tipikusan olyanok, amikre alig kell figyelni, de már elsõ hallásra nagyon fogósak. Kedvenc együttesek között nem valószínû, hogy lesznek valaha is, de egy-egy ilyen szám azért kell havonta legalább.

Loquat-

(indie-pop, csajénekes)

Ez a hónap se múlhat el elérzékenyülõ, finoman lötyögõs, de azért kõepikus popzene nélkül. Az egész Secrets of the Sea nagyon ajánlott.

Foster the People-

(indie-pop)

Lehet, hogy pár évtized, és a föld alatt se találunk olyan embert, aki emlékezne akár egy számcímre is ettõl az együttestõl, de addig elfér az éves listák végén, meg az ilyen hóvégi top5-ben.

John Maus-

(pop)

Errõl csak annyit, hogy akár még a Drive-ban hallható 80'as évekbeli nosztalgikus zeneszámok mellé is nyugodtan feltehetõ. Albumszinten a fenti nyugis cuccok mellett kisebb-nagyon szétcsúszás is szerepel.

Blackmill-

(dubstep)

A zenehallgatókör eddigi egyik legjobb ajánlása, bevezetés az igényes, dallamos dubstepbe.

Mastodon-

(pszichedelikus metál)

Ezt berakod, és viszi a fejed öt és fél percen keresztül. Így kell lezárni egy albumot.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Kis késéssel:

Megint nem volt egy változatos hónap. Fõleg YouTube-on hallgattam zenét ismét, a last.fm alig frissült. Elsõsorban a Katawa Shoujo OST-je ment ezúttal. Mostanában valahogy nem igazán hallgatok zenét csak úgy, maximum háttérnek. :unsure:

Kezdek az egyetlen nem KS OST számmal:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
hunocsi

Még egy hónap elment.

Deep Purple - Lazy (ez valami nagyon király)

(ez is nagyon király)

(ebbe jól belerángattatok)

(de még mennyire)

(nem igazán értem, mert ki nem állhatom a Coldplayt...)
Link to comment
Share on other sites

oFF.

Nagyon király, 80-as évek hangulatát idézõ szintipop, hatalmas slágerekkel és egy remek énekesnõvel.

A hagyományosabb hip-hop ritkán fog meg, de az ilyen kísérletezõs, indie-s dolgokért élek-halok.

Eszeveszett no wave punk jazz a 70-es évek végérõl.

Indie hip-hop ez is, itt kb. folk alapokra rappel meg szövegel rá a pali.

Itt van a gitáros félisten, Tosin Abasi, a másik Animals As Leaders gitáros, Javier Reyes, a fúvósokat a Mars Volta-s Adrian Terrazas kezeli, a dobot pedig Eric Moore csapkodja a Suicidal Tendencies-bõl, mindezt pedig a Sumerian Records adja ki. Ezek után az ember nyilván nem vár szart, és nem is kellett csalódni, nagyon jó fúziós jazz-t játszanak a srácok, barátságos hosszúságú dalokkal.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Lehet, hogy pár évtized, és a föld alatt se találunk olyan embert, aki emlékezne akár egy számcímre is ettõl az együttestõl

Én ott leszek. :D

(ebbe jól belerángattatok)

(de még mennyire)

:wub:

Jó is az. B)

( Sokkal kaotikusabb, mint azt az elõzõ albumtól megszoktuk, de élvezetes. )

Foxy Shazam - Wasted Feelings ( nincs youtubeon )

Foxy Shazam - I Wanna Be Yours ( ez sincs )

( isssssszonyat tökös popdal aranyos énekesnõvel )

( lassú chill )

A hagyományosabb hip-hop ritkán fog meg, de az ilyen kísérletezõs, indie-s dolgokért élek-halok.

Indie hip-hop ez is, itt kb. folk alapokra rappel meg szövegel rá a pali.

Az elsõ egész tetszõs, a másodiknál meg az volt az érzésem ,hogy egy hip-hop Tenacious D-t hallgatok. :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

A hagyományosabb hip-hop ritkán fog meg, de az ilyen kísérletezős, indie-s dolgokért élek-halok.

Voltál a koncerten? Hatalmas bulit nyomott egy másik fickóval Dürerben február 8-án (vagy 9-én, mittomén), elfogyasztottak a koncert alatt egy egész üveg Jim Beamet, a közönséggel kölcsönösen imádták egymást :) Meglepően élveztem, kurrrva jó volt!

Hatalmas szám, elképesztően fülbemászó szöveggel, ami abszolút nem megy ki a fejemből... 2:25-nél pedig olyan pillanata van, amit mindenkinek hallania kell, a hegedű és a gitár olyan tökéletes párosa, amit ritkán lehet csak hallani. Konkrétan szerintem csak a Godspeed zenészei érzik ennyire, márpedig a HRSTA és a Zion is pontosan ez. Dominálta főleg az utolsó hetem ez a szám.

Azért ők is nagyon érzik a hegedűt, elég hangulatos és bonyolult zenét játszanak, math-rock néven nyomják őket főleg, de erősen post-rockba hajlik.

Az Explosions in the Sky - Your Hand in Mine-t be sem linkelem, mindenki ismeri.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Foxy Shazam - Killin' It (jumpin' on the bandwagon... egyébként sok tekintetben erõsen a Queen-re emlékeztet, ami önmagában elég ahhoz, hogy megvegyen kilóra :rolleyes: )

(betehetném ide az egész Rengeteg albumot, de az FH miatt csak ez ment a legtöbbet)

(megint FH-s "felfedezés", csak ez esetben az albumról összesen ez az egy szám tetszik, de ez nagyon)

Turmion Kätilöt - Rautaketju (öhm... mert jó... értelmesebb kommentem ide nincs :D )

(Shikata Akiko jelenléte de marha meglepõ a havi toplistámon... :D )
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...