Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Friss, ropogós, hot!


GustyX

Recommended Posts

Hor1
13 hours ago, XCube said:

Én ezt a számot is nagyon éltem, lassan gurulva egy Sentinel -ben :D .

 

Én sem értettem, hogy mi a gond vele, az első próbálkozás alatt belőttem az irányítást úgy, hogy kézre álljon és másodjára sikerült is.

Élem ezt is. :D

Billentyűzeten járműveket mindig az iránybillentyűkkel irányítottam, a space volt a kézifék. Helikopteresnél az iránybillentyűk mellé a numerikus billentyűzet jött be, és keresztbetett kézzel csináltam mindig. :D De meglett mindig bőven. De a Vice City volt az egyik első játék amit kontrollerrel próbáltam játszani havernál, volt az a küldi, hogy a tetőn kell üldözni valakit, na ott az egyenesen előre futást nem sikerült kivitelezni. :D

Link to comment
Share on other sites

Cori

Most nézem Age of Empires 4 megjelent tegnap. What? :D Lemaradtam. Mondjuk egyelőre nem izgat, de azért, ha valaki megveszi véleményezze pls.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A népszerűbb AoE II-es játékosoknak és "közvetítőknek" odaadták már hétfőn és azóta tolják Twitchen, úgyhogy lehet játékélményt nézni. Nekik, úgy tűnik, bejön (vagy csak nagyon udvariasak a Microsofttal, ha már ingyen megkapták), nekem nagyon nem jön be. Egyrészt, szerintem nem volt szükséges még egy AoE II-re, mert ez az, AoE II - IV. Edition tematikailag. Másrészt viszont semmiben nem hasonlít az AoE II-höz: a grafika sivár, színtelen-szagtalan, hangulattalan és a látókép pedig jóval szűkebb annál, mint amit AoE II-ben látsz.

Értetlenül állok a dolog előtt, hogy miért és főleg kinek kellett ez? A közösség szénné tolja az AoE II DE-t, szinte nem telik el úgy hét, hogy ne lenne valami kupa vagy helyi verseny, bajnokság rendezve, ráadásul ezek nagyon változatosak is, köszönhetően a  rugalmas szabályrendszernek és az aktív térképkészítőknek. Nekik, szerintem semmi újat nem hoz az AoE IV, mert ez nem "az" az AoE. Semmi másra nem lesz jó ez a játék, minthogy ezt a közösséget megossza, szétbarmolja. 

Állítólag a single player kampány nagyon jó. Hurrá.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cori
23 hours ago, payskin said:

A népszerűbb AoE II-es játékosoknak és "közvetítőknek" odaadták már hétfőn és azóta tolják Twitchen, úgyhogy lehet játékélményt nézni. Nekik, úgy tűnik, bejön (vagy csak nagyon udvariasak a Microsofttal, ha már ingyen megkapták), nekem nagyon nem jön be. Egyrészt, szerintem nem volt szükséges még egy AoE II-re, mert ez az, AoE II - IV. Edition tematikailag. Másrészt viszont semmiben nem hasonlít az AoE II-höz: a grafika sivár, színtelen-szagtalan, hangulattalan és a látókép pedig jóval szűkebb annál, mint amit AoE II-ben látsz.

Értetlenül állok a dolog előtt, hogy miért és főleg kinek kellett ez? A közösség szénné tolja az AoE II DE-t, szinte nem telik el úgy hét, hogy ne lenne valami kupa vagy helyi verseny, bajnokság rendezve, ráadásul ezek nagyon változatosak is, köszönhetően a  rugalmas szabályrendszernek és az aktív térképkészítőknek. Nekik, szerintem semmi újat nem hoz az AoE IV, mert ez nem "az" az AoE. Semmi másra nem lesz jó ez a játék, minthogy ezt a közösséget megossza, szétbarmolja. 

Állítólag a single player kampány nagyon jó. Hurrá.

Köszi.

AOE 2 Definitivvel se játszottam :D Sőt nem AOEztam lassan 15éve szerintem... akkoriban még nagyon éltem a stratégiákat, mostanra már alig játszok párral és az se RTS (mint Total Warok, körökre osztott stratégia stb), csak reménykedtem, hogy baromi jó lesz és talán vissza tudok térni az RTS-ekhez.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Benne van a Game Passban, úgyhogy ha van neked olyan, ki tudod próbálni. De én csak azt mondom, hogy az AoE II DE-ben számtalan nép, végtelen újrajátszhatóság, rengeteg kampány és elég szép, felújított grafika vár a klasszikus AoE-látványvilággal. Én, egyébként, még a sima HD-val játszom és sosem unom meg (főleg mert a gép folyton lever :blush:). 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Most hogy a Steam kijelentette hogy ki fogja tiltani az összes NFT tartalmú játékot az Epic store azonnal ráugrott a dologra és ők tárt karokkal várják az NFT-s cuccokat nyomató fejlesztőket. (Más téma de ebből is látni az Epic üzletpolitikáját és nem kellenének az ingyen játékaik ha fizetnének sem)

Erre az Ubisoft kijelentette, hogy elkezdenek ők is NFT/blockchain tartalmakat gyártani a jàtékaikhoz.

Na most ebből két dolog következtethető ki:

1. Ha ez megvalósul és a Steam nem változtat a nézőpontján az Ubi cuccok repülnek a Steam-ről. Ezt maximálisan támogatom, ilyen szemetet ne támogassanak.

2. Az NFT lesz a 2020-as évek kozmetikai DLC-je. A kiadók már most megpróbálják lenyomni a vásárlók torkán és standardizálni a dolgot. Én maximálisan ellenzem és olyan játékot nem támogatok a pénztárcámmal, akik ilyesmikkel próbálnak még több pénzt kicsikarni a vásárlókból.

Cikk az Ubiról

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
1 hour ago, kaszman1 said:

Most hogy a Steam kijelentette hogy ki fogja tiltani az összes NFT tartalmú játékot az Epic store azonnal ráugrott a dologra és ők tárt karokkal várják az NFT-s cuccokat nyomató fejlesztőket. (Más téma de ebből is látni az Epic üzletpolitikáját és nem kellenének az ingyen játékaik ha fizetnének sem)

Erre az Ubisoft kijelentette, hogy elkezdenek ők is NFT/blockchain tartalmakat gyártani a jàtékaikhoz.

Na most ebből két dolog következtethető ki:

1. Ha ez megvalósul és a Steam nem változtat a nézőpontján az Ubi cuccok repülnek a Steam-ről. Ezt maximálisan támogatom, ilyen szemetet ne támogassanak.

2. Az NFT lesz a 2020-as évek kozmetikai DLC-je. A kiadók már most megpróbálják lenyomni a vásárlók torkán és standardizálni a dolgot. Én maximálisan ellenzem és olyan játékot nem támogatok a pénztárcámmal, akik ilyesmikkel próbálnak még több pénzt kicsikarni a vásárlókból.

Cikk az Ubiról

Szerintem a blockchain technológia egyébként tök jó dolog, viszont még nem találtak fel olyan alkalmazási módot, aminek szerintem lenne értelme. És ez se lesz az. Egyetértek a steammel én is, vesszenek ezek a kókler cuccok és ezzel a lépéssel már a ubisoftot egy szinten tartom az activisionnel. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hor1

Valamennyit utánaolvastam, valamennyire értem is miről akar szólni az NFT, de játékokban hogy képzelik ennek az alkalmazását?

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
3 hours ago, Hor1 said:

Valamennyit utánaolvastam, valamennyire értem is miről akar szólni az NFT, de játékokban hogy képzelik ennek az alkalmazását?

Mesterségesen megalkotott "Egyedi" in-game cuccok birtoklása és adàs-vétele valós pénzért. Mindezt blockchain techolnológiával, ahol érdemes megemlíteni, hogy a legtöbb NFT technológia környezetszennyező is, akkora karbon lábnyomot hagy a blockchain mozgatásának/tárolásának technikai- és energiakövetelménye.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom

Az Ubisoft bejelentette hogy két játékuk, nevezetesen a Division Heartland (free to play) és a Prince of Persia Sand of Time Remake megjelenése csúszik. Megjelenés: PoP SoT Remake 2023 március.

Nem tudom elhinni, hogy a PoP Sands of Time Remake megint késik egy évet! Komolyan reménykedtem benne, hogy az Xbox One-ra megjelenik, de már leteszek róla. Konkrétan az egyetlen játék aminek a megjelenése fontos számomra. Valami nagy gubanc lehet ott. Amikor bemutatták legelsőnek sokaknál kiverte a biztosítékot.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Rosszabbra számítottam. Kiderül majd, mi igaz a teljes játékban. :D

Link to comment
Share on other sites

Cori

Gyorsabb voltál! :D 

 

Nekem nagyon tetszik eddig... baromi jól néz ki (nem grafikai minőségre gondolok, hanem a hangulatra), jó minden. Open world Soulsnak tűnik, az meg jó :D Annyi, hogy kár, hogy nem dolgoztak át adott animációkat vagy modelleket (mint a láda pl 1:1-ben souls láda). Értem én, hogy pénzspórolás, de azért szeretem, ha új modelleke csinálnak egy új játékhoz, meg a hangokon is változtathattak volna és ha jó lesz, és szerintem kb biztos, hogy az lesz akkor tök mindegy lesz ez a pár kifogás.

Kecske combat nem tudom, milyennek fog érződni... mert itt jól nézett ki, de ha a játékban szar lesz irányítani akkor soha senki nem fogja használni :D De tetszik minden, pályák, ellenfelek, fegyverek, ruhát nagyon szexik... megmarad a fashion souls :D 

Vajon lesz-e nehézségi mód választásra lehetőség? 

 

 

szerk.: ja arról ne is beszéljünk, hogy a Collector's Edition MÁR out of stock és 260 euró volt... jó ég... pedig egy pillanatra elgondolkodtam aztán látom 90ezer forint... és már nincs is :D 

Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom

3:35-nél a látvány festői!

Nem tudom itt van kikapcsolva a hud, de remélem látszani fog az életerő, föleg Bossoknál. Nem vagyok nagy fan a Resident Evil Monster Hunter World féle Bossoknak. 

Ahogy látom inkább a Souls féle vonalon mentek tovább, ahogy előttem említették egy az egyben átemeltek elemeket belőle, ilyen pl. a leltár, tárgylista. OP-k a varázslatok amiket bemutattak, de itt se lesz éles vonal a karakter osztályok között. Kicsit könnyebbnek tünt nekem, mint amire számítottam. De átemelték a lopakodást a Sekiróból, ami ok amíg nem viszi túlzásba a játék. Ami nagyon tetszett az a duál fegyverek használata a DS3ban és itt is van.

Grafika pompás, és ahogy megismertem a From Software-t technikailag is jól összerakott stabil játékokat készítenek minden platformon. Van egy kivétel, de az most nem számít. Úgyhogy laggolás kizárva. Az a kérdés milyen konzolokon fog megjelenni?

Én kellemesen csalódtam a gameplay videóban, kötelező vétel!

Ghost of Tsushima irányt is látni vélek!?

Link to comment
Share on other sites

moody
5 hours ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Rosszabbra számítottam. Kiderül majd, mi igaz a teljes játékban. :D

Azt hiszem a Silksong mögé beáll szépen ez is az instant buy sorba. :D

Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom
3 hours ago, Cori said:

szerk.: ja arról ne is beszéljünk, hogy a Collector's Edition MÁR out of stock és 260 euró volt... jó ég... pedig egy pillanatra elgondolkodtam aztán látom 90ezer forint... és már nincs is :D 

Kicsit elszálltak az utóbbi években CE árak, de nagyon!

Egyszer néztem egy videót a PCGruru oldalán a játékok piaci árának drágulásáról, amiben az egyik alak (nem tudom a nevét) arról  beszél hogy a 23-meg 25ezer forintos játékárak (alapjátékokért!) szerinte korrekt, mert rég volt áremelés. Én nálam kiverte a biztosítékot. Amiben ha benne lenne minden tartalom későbbi dlc-k, akkor el is fogadnám. Itt egy pl.a konzolvilágról: Far Cry 6 Gold Edition 32 890 Ft.  A FC 6 Ultimate már majdnem 40 ezer. De egy sima bármilyen más Deluxe kiadás is 30 ezret kóstál. Szóval az áremelés meg van csak az alap kiadásokat kurtítják meg alaposan. Nem beszélve az NBA játékokról tonnányi mikrotranzakcióval.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jimkingdom

Nem tudom srácok, de nekem kicsit Bloodborne feelinges a dolog!

Nagyon kíváncsi vagyok rá!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

"Bloomberg: PlayStation is planning its own subscription service, codename Spartacus. This will apparently be a 3-tier service, with one of them allowing access to a library of classic PS1, PS2, PS3 and even PSP games.

More details on project Spartacus - available on PS4/5, expected this Spring. It will merge PS+ and Now

- Tier 1: PS+ benefits

- Tier 2: access to PS4 and select PS5 games

- Tier 3: access to classic library - Sony is also investing more heavily into cloud gaming. "

Ez jól hangzik.

Link to comment
Share on other sites

Jimkingdom

Már csak az árazás érdekes. Tulajdonképpen a Tier 2-től olyan lenne mint egy Gamepass, ha jól értem. Érdekes, hogy a klasszikus pl. PS1 játékokért külön van egy 3-mas szint. Nem rossz elgondolás, már csak a megvalósítás a kérdés. De szerintem mindenki sejtette hogy ez hamarosan következik! 

p.s.: jelenleg én is GP Ultimate tag vagyok és a tartalom ami elérhető, plusz cloud, EA play durva. 

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

VGA lesz ma ugye.

Gogdb-n szúrták ki.

Benne lehet egy Silksong shadowdrop.

@moody

FGKjEiMXEAAnQvZ?format=jpg&name=medium

Link to comment
Share on other sites

moody
15 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

VGA lesz ma ugye.

Gogdb-n szúrták ki.

Benne lehet egy Silksong shadowdrop.

@moody

A shadowdrop nem az, hogy amelyik nap bejelentik az nap adják ki? Nyilván nem, mert a Silksong még tuti messze van. :D

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
6 minutes ago, moody said:

A shadowdrop nem az, hogy amelyik nap bejelentik az nap adják ki? Nyilván nem, mert a Silksong még tuti messze van. :D

De az.

Itt az történt, hogy a játék "adat" frissült a gog adatbázisában. 

Ez meg szokott történni, ha valamit patchelnek, ha valamit kiadnak, meg ha valamit tesztre szánnak. Ha build változik, akkor ez látható így.

Build változhat sok minden miatt, viszont elég érdekes egybeesés, hogy pont VGA napján, mikor már korábban volt pletyi, hogy előkerül a Silksong valamilyen formában...

 

Edit: Persze a shadowdrop egy erős reménykedés, de benne lehet a pakliban. Azonban mindenképp jó hír, közeledünk...:D

Link to comment
Share on other sites

moody
2 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

De az.

Itt az történt, hogy a játék "adat" frissült a gog adatbázisában. 

Ez meg szokott történni, ha valamit patchelnek, ha valamit kiadnak, meg ha valamit tesztre szánnak. Ha build változik, akkor ez látható így.

Build változhat sok minden miatt, viszont elég érdekes egybeesés, hogy pont VGA napján, mikor már korábban volt pletyi, hogy előkerül a Silksong valamilyen formában...

Öregem, ha ez valóban megtörténik, az számomra a legszebb karácsonyi ajándék lenne. Holnap munkában végig azon kattogna az agyam hogy hazaérjek. Az sem érdekelne, ha túl lenne árazva. :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 10/11/2021 at 12:14 PM, moody said:

Lehet azért nincs új GTA mert a teljes banda a 3 rész felújított változatára koncentrált? :huh:

Ismerve, hogy mi lett a vége, kizárt :D 

21,569

On 11/4/2021 at 11:18 PM, Jimkingdom said:

Amiben ha benne lenne minden tartalom későbbi dlc-k, akkor el is fogadnám

Akkor nem lennének DLC-k. 

Azoknak ugyanis elég rég (tapasztalatom szerint) z a céljuk, hogykésőbb még egy kis pénzt ki lehessen húzni a játékból

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
10 hours ago, moody said:

Öregem, ha ez valóban megtörténik, az számomra a legszebb karácsonyi ajándék lenne. Holnap munkában végig azon kattogna az agyam hogy hazaérjek. Az sem érdekelne, ha túl lenne árazva. :D

Na, tehát a lényeg, hogy SEMMI nem történt. Még csak meg sem említették. Szó sem esett róla. Hát, ennyi. :D

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
19 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Na, tehát a lényeg, hogy SEMMI nem történt. Még csak meg sem említették. Szó sem esett róla. Hát, ennyi. :D

De legalább jó felkurbliztad moody-t :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...