Jump to content
GustyX

Friss, ropogós, hot!

Recommended Posts

tenderlumpling
55 minutes ago, SaltyDave said:

Hát ugye kérdéses a kiadó mennyire szól bele. Játékon belül Yoko Taro kreativitásába nem hiszem, szerintem pontosan tudják hogy annak a szabadságnak köszönhető a siker. Viszont ha valamelyik piackutatójuk bedobja a megfelelő ember elé hogy ez azért működik mert az emberek imádták 9S / 2B / A2 kapcsolatát és történetét, és kötik az ebet a karóhoz hogy márpedig akkor kapsz erre zöld lámpát ha róluk szól majd, akkor Automata 2 lesz. Más kérdés hogy szerintem óriási lábon lövés lenne mert belőlük bőven kihoztak mindent amit lehet szvsz, csak úgy mint a mellékkarakterekből (Pascal, Emil, Devola / Popola), mind a történelmi konfliktusból. Akármennyire is imádom, nem akarok hozzá folytatást pont azért hogy ne csesszék szét azt a képet amit alkottam róluk és úgy a játék egészéről, mondanivalójáról. 

Viszont, ha egész másról szól a dolog, akkor meg ugye kérdés hogy mennyiben érinti ez az Automata fanokat, mert engem speciel a mai napig nem érdekel hogy ennek volt valami nagy távlatokban kapcsolódó előzménye és hogy ki volt Emil mielőtt Thomas a gőzmozdony lett. Volt az Automatában egy kibányászható háttérsztorija, és az úgy... elég. A többit jótékony homály fedi, pont a misztikum ami kellett a karakter imázsa mellé. Na ha most megint lesz egy fantasy vagy egy olyan folytatás mi történelemként hivatkozik az Automatára és nem közvetlen folytatása... akkor félő hogy számomra érdektelen így látatlanban még. Ezt pedig nem hiszem hogy a kiadó így szeretné hogy így legyen. 

De sok baromságot tudsz beszélni, te jó ég. Devola és Popola sztorija kb semmi az előző rész nélkül, és az is sci-fi, robotokkal meg minden, csak nem alakult meg még a Yorha.

És pont az tett jót az Automatának, hogy történelmi távlatban vitte tovább.

Hor1
1 hour ago, tenderlumpling said:

De sok baromságot tudsz beszélni, te jó ég. Devola és Popola sztorija kb semmi az előző rész nélkül, és az is sci-fi, robotokkal meg minden, csak nem alakult meg még a Yorha.

És pont az tett jót az Automatának, hogy történelmi távlatban vitte tovább.

És méghozzá mennyire ku.rvajó, uhh.

moody

2020ra a pletykák szerint jön a DIO 4 és az OW 2. ohyeohyee :taps:

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
17 minutes ago, moody said:

Mobilra?

• Upvote 1
  • Haha 1

Cori
1 hour ago, moody said:

És elvileg emiatt töröltek egy Starcraft FPS-t :( 

1 hour ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Mobilra?

Is this an out of season April Fool's joke?

moody
1 hour ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Mobilra?

giphy.gif

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
1 hour ago, moody said:

giphy.gif

Miért? Teljesen jogos a kérdésem...

1 hour ago, Cori said:

És elvileg emiatt töröltek egy Starcraft FPS-t :(

Szerintem szívesen törölnék magát a StarCraftot, mivel csak nyűg már a nyakukon.

Edemking

Kíváncsi vagyok, hogy hogyan lesz ez az ow2.

Cori
7 minutes ago, Edemking said:

Kíváncsi vagyok, hogy hogyan lesz ez az ow2.

Szebb grafikával ugyanaz :D 3-4 év után nem tudom mit akarnak kiadni még 1 hasonló multis játékot, bár egy single kampánnyal már azt mondom érdekesebb lenne.

Diablo 3 után meg nem bízok a Blizzardban, hogy képes jó ARPG-t csinálni.

Szóval különösebben egyikre se vagyok hypolva, de meglátjuk mit mutatnak BlizzConon belőlük.

gebali1991
Just now, Cori said:

Szebb grafikával ugyanaz :D 3-4 év után nem tudom mit akarnak kiadni még 1 hasonló multis játékot, bár egy single kampánnyal már azt mondom érdekesebb lenne.

Hát az oké, de mi is beszélgettünk erről a múltkor, hogy akkor mondjuk a hősök harmada átjönne a második részre? És melléjük csatlakoznának újak? Vagy régi hősöket teljesen újrahúznák? Mondjuk szerintem az OW2 érkezésének első jele az lesz, ha az OW átmegy FtP-be.

moody
3 hours ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Miért? Teljesen jogos a kérdésem...

Szerintem szívesen törölnék magát a StarCraftot, mivel csak nyűg már a nyakukon.

Azért durva lenne ha az egész Dio franchise mobilon folytatódna, az OW-ról nem is beszélve. Warcraft mobil játék is készülőben (POGO-hoz hasonló google maps alapú), mégse hiszem hogy egy újabb mmo vagy rts mobilra érkezne. :D

Cori
58 minutes ago, gebali1991 said:

Hát az oké, de mi is beszélgettünk erről a múltkor, hogy akkor mondjuk a hősök harmada átjönne a második részre? És melléjük csatlakoznának újak? Vagy régi hősöket teljesen újrahúznák? Mondjuk szerintem az OW2 érkezésének első jele az lesz, ha az OW átmegy FtP-be.

Amit szar volt balanszolni gondolom kidobják, vagy átdolgozzák, raknak be új hősöket. Több állandó módot se zárnám ki(pl deathmatch, battle royale XD) , különben saját magukkal versenyeznek. Egy teljesen új single player módot, rendes storyval, direkt arra kialakitott karakterrel/karakterekkel, hogy ne érződjön olyannak, mintha multiznánk botokkal.

De nem tudom mennyire lesz sikeres, a játék 3 éve van kint és már egyre több a negatívum a játékról. (Nem játszom, szóval nem tudom mi igaz és mi nem. Ti játszotok a Bögrében vele talán többet tudsz mondani róla)

3 minutes ago, moody said:

Azért durva lenne ha az egész Dio franchise mobilon folytatódna, az OW-ról nem is beszélve. Warcraft mobil játék is készülőben (POGO-hoz hasonló google maps alapú), mégse hiszem hogy egy újabb mmo vagy rts mobilra érkezne. :D

Immortal miatt én sem hiszem, hogy a 4-et mobilra vinnék.

moody
57 minutes ago, Cori said:

Szóval különösebben egyikre se vagyok hypolva, de meglátjuk mit mutatnak BlizzConon belőlük.

OW 2be több PVE content lesz elvileg, viszont semmi köze nem lesz az első részhez. Gondolom akkor új grafika, karakterek, pályák, játékmódok.

59 minutes ago, gebali1991 said:

Nem hiszem hogy ingyen fogják osztogatni az OW-t, max lesz ftp rész is ami korlátozva lesz.

gebali1991
14 minutes ago, Cori said:

Amit szar volt balanszolni gondolom kidobják, vagy átdolgozzák, raknak be új hősöket. Több állandó módot se zárnám ki(pl deathmatch, battle royale XD) , különben saját magukkal versenyeznek. Egy teljesen új single player módot, rendes storyval, direkt arra kialakitott karakterrel/karakterekkel, hogy ne érződjön olyannak, mintha multiznánk botokkal.

De nem tudom mennyire lesz sikeres, a játék 3 éve van kint és már egyre több a negatívum a játékról. (Nem játszom, szóval nem tudom mi igaz és mi nem. Ti játszotok a Bögrében vele talán többet tudsz mondani róla)

Immortal miatt én sem hiszem, hogy a 4-et mobilra vinnék.

Én mint casual játékos nem érzek minőségbeli visszaesést. Nyilván hiszti az minden egyes alkalommal van, de mind az új pályák mind az új hősök érdekesek és jól illeszkednek a világba. Az eventek kicsit meh mostanában, pl. az Anniversary új pályája kifejezetten gyenge lett, de a skinek meg extra cuccok eléggé adjak. A meta persze minden patchben mashogy broken, de ez nem kompetitívben nem game breaking.

SaltyDave

OW1-en igazából azt érzem hogy volt egy iszonyatosan jó alapjuk ami koherenssé tette, és akár a régi CS-knél, addig lett rommá modolva - igaz fejlesztői oldalról - amíg elérték az határokat. A menük mára teljesen szétesnek, össze-vissza vannak lerakva gombok, össze-vissza betűstílus és betűméret váltogatással, szövegdobozokkal, a hősök pedig pont ugyanígy egyre inkább a clunky kategóriába esnek és megbomlott a játék "streamlined" jellege, és szignifikánsan megnőtt ezáltal a belépési szint, mint pl. egy MOBA-nál amihez sok évvel később akar csatlakozni valaki. Meg ugye a loot lufi is lassan kipukkad, mert minden eventtel addig hígítják a loot táblát hogy olyan elenyésző esélye van hogy megtalálsz bármit amit szeretnél, hogy az emberek nem vesznek inkább több dobozt. 

Szóval egy kis ráncfelvarrás + technikai előrelépés / interfész tisztítás + reset gomb az unlockable cuccokon, és 4-5 új hős, és el is adható. 

gebali1991
8 minutes ago, SaltyDave said:

OW1-en igazából azt érzem hogy volt egy iszonyatosan jó alapjuk ami koherenssé tette, és akár a régi CS-knél, addig lett rommá modolva - igaz fejlesztői oldalról - amíg elérték az határokat. A menük mára teljesen szétesnek, össze-vissza vannak lerakva gombok, össze-vissza betűstílus és betűméret váltogatással, szövegdobozokkal, a hősök pedig pont ugyanígy egyre inkább a clunky kategóriába esnek és megbomlott a játék "streamlined" jellege, és szignifikánsan megnőtt ezáltal a belépési szint, mint pl. egy MOBA-nál amihez sok évvel később akar csatlakozni valaki. Meg ugye a loot lufi is lassan kipukkad, mert minden eventtel addig hígítják a loot táblát hogy olyan elenyésző esélye van hogy megtalálsz bármit amit szeretnél, hogy az emberek nem vesznek inkább több dobozt. 

Szóval egy kis ráncfelvarrás + technikai előrelépés / interfész tisztítás + reset gomb az unlockable cuccokon, és 4-5 új hős, és el is adható. 

Az tény hogy nem annyira streamlined már, viszont a jó értelemben lett összetett (már amikor). Az utolsó három hős Wrecking Ball, aki szerintem fantasztikusan kitalált és egészen frissítően új karakter, illetve Ash és Baptiste, akik pedig csak követték azt a vonalat, hogy minden fegyverfajta legyen a játékban (emellett mindkettő másodlagos játékmechanikája fun, mind a TNT kilövése mind a Baptiste immortality field-je).