Jump to content
GSForum - Segélyvonal

RAGE 1-2


XCube

Recommended Posts

Feared
ehh. én tervezem a játék megvételét, de azon kívül h felrakom a legújabb ati driver-t, másra nem vagyok hajlandó. illene megoldaniuk h ha valaki megveszi és rákattint a play-re a steam library-ben akkor elinduljon és hibamentesen fusson. :blink:

Még ne vedd meg, mert tragikus!

Én azt hittem, hogy bármi gond lesz megoldom, ahogy más játékoknál is, de kb. második napomat töltöm azzal, hogy mindenféle driver le/fel telepítek, config fájlokat buherálok és törlök, játékot újratelepítek, a legtávolabb addig jutottam, hogy fut a játék, de ha menteni akarok lefagy minden. Ennyi, innentõl várom a patchet, és soha többé ID játék (eredetiben legalábbis)!

Link to comment
Share on other sites

Qwerty4

Hasonló konfiggal hogy mûxik a játék? Valakinek tapasztalata?

Gépem: MSI K9N Neo V2 alaplap, Athlon 4000+ proci, Galaxy 9600GT kártya, 1GB+1GB Kingston+Kingmax DDR2, RaidMax 500 táp

Link to comment
Share on other sites

Raven

Még ne vedd meg, mert tragikus!

Én azt hittem, hogy bármi gond lesz megoldom, ahogy más játékoknál is, de kb. második napomat töltöm azzal, hogy mindenféle driver le/fel telepítek, config fájlokat buherálok és törlök, játékot újratelepítek, a legtávolabb addig jutottam, hogy fut a játék, de ha menteni akarok lefagy minden. Ennyi, innentõl várom a patchet, és soha többé ID játék (eredetiben legalábbis)!

ha rendbehozzák, akkor megfontolom. legalább lemegy az ára addig. most úgyse lenne idõm játszani vele :)

Link to comment
Share on other sites

Barniman

Még ne vedd meg, mert tragikus!

Én azt hittem, hogy bármi gond lesz megoldom, ahogy más játékoknál is, de kb. második napomat töltöm azzal, hogy mindenféle driver le/fel telepítek, config fájlokat buherálok és törlök, játékot újratelepítek, a legtávolabb addig jutottam, hogy fut a játék, de ha menteni akarok lefagy minden. Ennyi, innentől várom a patchet, és soha többé ID játék (eredetiben legalábbis)!

Felőlem várhatsz, de végre készült egy működő változat ami eddig ahogy nézem mindenkinek bejött a steam fórumon:

config:

seta image_usecompression "0"

seta image_anisotropy "16"

seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 "4096"

seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly "4096"

seta vt_pageimagesizeunique "4096"

seta vt_pageimagesizevmtr "4096"

seta vt_maxppf "24"

seta vt_maxlockedpages "256"

seta vt_minlod "-2"

seta vt_lodBias "-2"

seta vt_maxaniso "2"

seta vt_qualityhdplossless "1"

seta vt_qualityhdppower "0"

seta vt_qualityhdpspecular "0"

seta vt_qualityhdpnormal "0"

seta vt_qualityhdpdiffuse "0"

seta vt_qualitydctpower "100"

seta vt_qualitydctspecular "100"

seta vt_qualitydctnormal "100"

seta vt_qualitydctchroma "100"

seta vt_qualitydctluma "100"

seta vt_restart

launch options:

+cvaradd g_fov 12 +com_allowconsole 1 +com_skipIntroVideo 1 +image_anisotropy 16 +image_usecompression 0 +g_showplayershadow 1 +m_smooth 0 +jobs_numThreads 0

Fél óra alatt 0 grafikai hiba, 0 fagyás és többeknél működik (HD4600, 4850, 4870 kártyákkal) :)

11.9 Rage performance driver van fenn. (11.10 V2 is megfelel)

Ezt az egyet még kipróbálnám a helyedben.

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

egy szaftos kis patch jött ki, amiben elvileg javitva lettek a hibák, nemsokára kiderül majd, a biztosnság kedvéért, kivettem a házi készitésû cuccokat.

Link to comment
Share on other sites

jim78

e7500 kevéske

haver megvette ma , és e7400 procijával ment simán a cucc.... (a többi dolog a gépben kb olyan mint nálam... )

Ma zárás elõtt majdnem elhoztam, aztán inkább bezártam az üzletet, várok vele egy picit... késõbb biztos nem lesz vele ennyi baj :) .

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

a kis robotokat mikor kapom ? vagy vennem kell ? mert a ruhaárusnál nem láttam még,ahol a japo csávo van :)

4 ora játék van eddig benne, ez a patch sokat javitott, de még kell neki :)

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Lol... szaggatott a cucc, plusz nem töltögette be a textúrákat a játék normálisan (ATI). Mondom felrakom az ajánlott(!!!) legújabb beta drivert, amitõl a játék 1 másodpercig fut, majd 2 másodpercre leáll, a textúrák pedig úgy néznek ki, mintha Doom 2-vel játszanék xD Mindez a ma kiadott patch után természetesen. Nem változott semmi.

És ezt így komolyan kiadták? xD Lenyûgözõ, de komolyan. El se hiszem, hogy mennyire dühös volnék, ha megvettem volna eredetiben. Így csak alt f4, uninstall és egy idõre leírtam az ID software-t :D

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Lol... szaggatott a cucc, plusz nem töltögette be a textúrákat a játék normálisan (ATI). Mondom felrakom az ajánlott(!!!) legújabb beta drivert, amitõl a játék 1 másodpercig fut, majd 2 másodpercre leáll, a textúrák pedig úgy néznek ki, mintha Doom 2-vel játszanék xD Mindez a ma kiadott patch után természetesen. Nem változott semmi.

És ezt így komolyan kiadták? xD Lenyûgözõ, de komolyan. El se hiszem, hogy mennyire dühös volnék, ha megvettem volna eredetiben. Így csak alt f4, uninstall és egy idõre leírtam az ID software-t :D

Próbáld ki >EZT<. Ha jól látom, nem ez a legújabb (hanem EZ), de nálam ezzel (majdnem) hibátlanul megy.

Mondjuk az a HD3870 elég gyengusz... Az ATI-nak soha nem volt erõssége az OpenGL, ráadásul nem is mai csirke szaladbál a gépedben...

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Próbáld ki >EZT<. Ha jól látom, nem ez a legújabb (hanem EZ), de nálam ezzel (majdnem) hibátlanul megy.

Mondjuk az a HD3870 elég gyengusz... Az ATI-nak soha nem volt erõssége az OpenGL, ráadásul nem is mai csirke szaladbál a gépedben...

Nah, felraktam ezt a patchet, a textúrák tökéletesen betöltenek, de ez a fura "kis ideig tökéletesen futok, majd leállok teljesen" dolog még mindig fenn áll. Szal nem értem. Megáll a cucc, majd visszajön és 60 fps, bármit csinálok. Vajon ez az új textúrázó eljárás miatt van? Ennyire megviselné a gépem az új textúrák újra töltése? De akkor attól miért nem lassul be, ha forgatom a kamerát és ugrálok jobbra balra?

Lehet, hogy visszarakom a régi, 11.9es drivert ezzel a performance patchel... a 11.9-essel annyi volt a baj, hogy kicsit akadozott a játék :huh:

Link to comment
Share on other sites

Raven

a reakciók alapján kell majd még pár patch mire olyan állapotban lesz a játék h pénzt lehet rá áldozni.

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

nagyon sokat javitott ez a frissités, semmi baja nincs már, viszont egy nagyon felbontású textura pakk az jöhetne :)

Link to comment
Share on other sites

Raven

nagyon sokat javitott ez a frissités, semmi baja nincs már, viszont egy nagyon felbontású textura pakk az jöhetne :)

sajnos sok embernek többet ártott mint használt a frissítés.

Link to comment
Share on other sites

XCube

sajnos sok embernek többet ártott mint használt a frissítés.

Hát igen, sajnos így van. De a mérleg még mindig pozitív, tehát többeknek lett jobb, mint rosszabb tõle :) .

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Hát igen, sajnos így van. De a mérleg még mindig pozitív, tehát többeknek lett jobb, mint rosszabb tõle :) .

Igazi optimista :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

Igazi optimista :D

Lassan majdcsak eljutunk odáig, hogy jó lesz a játék mindenkinél :D .

Link to comment
Share on other sites

Raven

cdkeysdiscount.com-on orosz dobozos cd kulcsokat árulnak, már 24 dolláért. nem is rossz. már vettem náluk hasonlóan fear 3-at és nem volt semmi gond vele, érdemes odafigyelni az árakra az oldalon.

Link to comment
Share on other sites

Feared

Nekem már csak a betöltõdõ textúrák és a folyamatos CTD okoz gondot. Komolyan, 10-15 percnél többet sosem tudok játszani, mert megállás nélkül kidobálgat az asztalra. Próbáltam állítani a CCC-ben ezt azt amit írtak, de nem segített. Úgy tûnik erre nincs megoldás egyelõre. Amúgy a játék jó lenne...

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Nah, a héten vettem egy laptopon és azon ez a játék szépen muzsikál, szóval lehet adok neki egy esélyt :D Viszont a textúrák közül néhány igencsak mosottas közelrõl. Ez csak nálam van, vagy másnál is ilyen? Vagy ez a patch miatt van? Mert távolról minden oké, fõleg akkor, amikor lenézek egy nagyobb szakadékba és elém tárul a panoráma.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Nah, a héten vettem egy laptopon és azon ez a játék szépen muzsikál, szóval lehet adok neki egy esélyt :D Viszont a textúrák közül néhány igencsak mosottas közelrõl. Ez csak nálam van, vagy másnál is ilyen? Vagy ez a patch miatt van? Mert távolról minden oké, fõleg akkor, amikor lenézek egy nagyobb szakadékba és elém tárul a panoráma.

Azért ilyen mosottak, mert ekkora a felbontásuk. Elvileg készül PC -sek számára egy nagyfelbontású textúra csomag.

Link to comment
Share on other sites

Raven

készül PC -sek számára egy nagyfelbontású textúra csomag.

ez azért nem egészen így van

Link to comment
Share on other sites

XCube

ez azért nem egészen így van

Ezért írtam, hogy elvileg. De a következõ patchet ne vedd hozzá a kijelentéshez, abban nem ez lesz.

Link to comment
Share on other sites

Raven

Ezért írtam, hogy elvileg. De a következõ patchet ne vedd hozzá a kijelentéshez, abban nem ez lesz.

We have a bicubic-upsample+detail texture option for the next PC patch that will help alleviate the blurry textures in Rage.

our first test of a higher res page file didn't help much, because most source textures didn't actually have any more detail.

ennyi "hivatalos" info van eddig.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

De még mindig nem tudom felfogni, hogy hogyan tudták ezt így kiadni. Nem volt egy nyamvadt PC az irodájukban, amin le tudták volna tesztelni? Oké, azt hiszem írják is, hogy az új "technológia" miatt nagyon nehéz minden egyes PCre külön lebontva megoldást találni, de ez azért igencsak terelõ dumának tûnik. Szal még így is fenn áll a kérdés, ha ezt így tudják, akkor minek nyomták ki aranylemezre.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...