Jump to content
GSForum - Segélyvonal

RAGE 1-2


XCube

Recommended Posts

Razon

Mi a zavaró? Beállítottad a VRAM mennyiségét?

Esetleg próbáld meg úgy is, hogy az alsó négy sor számait megfelezed.

A textúra betöltögetés, már nem olyan drasztikus de még mindig gyakran csinálja.

Megfeleztem, rosszabb lett tõle mint azelõtt :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

A textúra betöltögetés, már nem olyan drasztikus de még mindig gyakran csinálja.

Megfeleztem, rosszabb lett tõle mint azelõtt :D

Majd próbáld ki azért otthon is :) .

Link to comment
Share on other sites

Razon

Majd próbáld ki azért otthon is :) .

Hát azon a gépen már nem hiszem hogy az újabb játékok rendesen menni fognak, nagyon nem bírja a processor őket (full HD monitor mellet a VGA se) :D

Még próbálkozok majd notebookon, biztos létezik olyan beállítás amivel rendesen fog működni.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Hát azon a gépen már nem hiszem hogy az újabb játékok menni fognak, nagyon nem bírja a processor õket (meg a VGA se) :D

Még próbálkozok majd notebookon, biztos létezik olyan beállítás amivel rendesen fog mûködni.

Miért, a laptopodban erõsebb a GPU, mint az otthoni 8800GT -d? Ezt azért kétlem :D . Mi van benne?

Link to comment
Share on other sites

Razon

Miért, a laptopodban erősebb a GPU, mint az otthoni 8800GT -d? Ezt azért kétlem :D . Mi van benne?

Nem erősebb, de laptopon nem is Full HD a felbontás (ha lejebb veszem akkor nagyon mosott a kép ami a legzavaróbb dolog számomra ) :D GT540M 1GB 675/1350/1600 amúgy.

Link to comment
Share on other sites

fifaboy

Na asszem már rég nem számíthatok semmi jóra, pláne , hogy egyik barátomnál megnéztem volna és majdnem ugyanilyen konfigja van csak c2d e8400, meg a ram kevesebb, de videókártya 4850 és ott mutatta , hogy felrakta rá ezt a "javító ati-drivert is" ami egyáltalán nem javít semmit, ugyanúgy a játék 5-10másodpercenkénti diavetítés maradt pff... hát királyok ezért perkálhattam(vagyis majd holnap -.-) lehet nem is lesz jó később sem

Link to comment
Share on other sites

Gruffersten

) lehet nem is lesz jó késõbb sem

Késõbb biztos jó lesz, megjelenéskor a terméktámogatás az elsõ, minden más másodlagos. :)

Nem tipp. ;)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Nem erõsebb, de laptopon nem is Full HD a felbontás (ha lejebb veszem akkor nagyon mosott a kép ami a legzavaróbb dolog számomra ) :D GT540M 1GB 675/1350/1600 amúgy.

Ez mondjuk azért nem egy rossz GPU, simán jó akár játékra is :) . De otthon is le tudod venni a felbontást kis HD -re :D (720p).

Na asszem már rég nem számíthatok semmi jóra, pláne , hogy egyik barátomnál megnéztem volna és majdnem ugyanilyen konfigja van csak c2d e8400, meg a ram kevesebb, de videókártya 4850 és ott mutatta , hogy felrakta rá ezt a "javító ati-drivert is" ami egyáltalán nem javít semmit, ugyanúgy a játék 5-10másodpercenkénti diavetítés maradt pff... hát királyok ezért perkálhattam(vagyis majd holnap -.-) lehet nem is lesz jó késõbb sem

Ez a Rage Performance Driver a HD 5000 és 6000 szériához érkezett, tehát nem meglepõ, hogy a 4000 -eseken nem segít, inkább bosszantó. Abban pedig biztos lehetsz, hogy záros határidõn belül jön a javítás mind az id -tõl, mind az AMD -tõl.

Link to comment
Share on other sites

fifaboy

Az a komoly hogy bezzeg úgy hallottam az nvidia graf kártyákon többnyire "kifogástalanul" fut, nem tudom mit bu.ulnak , hogy csomószor kitolnak az atisokkal ...

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Rosszul hallottad. :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

Az a komoly hogy bezzeg úgy hallottam az nvidia graf kártyákon többnyire "kifogástalanul" fut, nem tudom mit bu.ulnak , hogy csomószor kitolnak az atisokkal ...

A hibátlan azért nem igaz, mert tweak nélkül majdnem mindenkinél meg van a textúra betöltődéses bug még a legerősebb nvidia kártyákon is. Az AMD kártyáival az volt a különbség, hogy indokolatlanul szaggatott a játék, erre jött a Rage Performance Driver és megoldotta.

Egyébként én most direkt alapon kezdtem el próbálni, még az új Catalyst -ot sem raktam fel. 11.8 -al tweak nélkül sem volt komplett katasztrófa a játék, bár kicsit akadozott és természetesen a textúra betöltődés is meg volt. A Performance Driver telepítése után az akadozás és szaggatás megszűnt, de maradt a textúra probléma. Azt viszont megoldotta a tweakelés, úgyhogy most már felkészülten várom a csomagot :D .

Link to comment
Share on other sites

Cori

De nyílt terep van mint a Borderlandsba hogy bóklászhatsz questek közt vagy menni kell előre mint egy sima fps?

nem olyan, mint a Borderlands vagy Stalker vagy WoW, ahol akármerre mehetsz. itt pl van a kezdőhely, és onnan van 2 irány, az egyik balra másik jobbra, elvisznek jobbra, ott lesz egy város. a városnál van 3 irány és arról az utrol le nem térhetsz(max visszafordulsz, h mert másik irányba szeretnél menni, levágni vagy letérni nem lehet), pl romos épületeket felfedezni, mint stalkerbe... ugyh lineáris de megvan a szabadságérzet.

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Nálam közel hibátlan a játék és a BF 3-as béta driver van fönnt.

Link to comment
Share on other sites

fifaboy

Nemhogy adnák már kifele azt a szerencsétlen javítást hozzá , 1órája telepítettem fel és tényleg bebizonyosodtak baljós elõítéleteim : diavetítés,5mp megáll a kép + még textúrahibás is

Link to comment
Share on other sites

kalen

Felraktam a legújabb Ati drivert 11.9 asszem, és textúrahibás szétesik a kép, játszhatatlan így :S Pedig a config megvan hozzá azért

I5 2500k 3,6 Ghz

Ati 6970 2gb

4 Gb ram

Nem tudjátok hogy mikor jön valami javítás amivel legalább játszható lesz ? :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Felraktam a legújabb Ati drivert 11.9 asszem, és textúrahibás szétesik a kép, játszhatatlan így :S Pedig a config megvan hozzá azért

I5 2500k 3,6 Ghz

Ati 6970 2gb

4 Gb ram

Nem tudjátok hogy mikor jön valami javítás amivel legalább játszható lesz ? :)

A Rage Performance Driver -t rakd fel és olvass vissza a topikban, többek közt én magam is írtam megoldást a textúra problémára.

Link to comment
Share on other sites

kalen

Köszönöm a segítséget :)

Link to comment
Share on other sites

Feared

A Rage Performance Driver -t rakd fel és olvass vissza a topikban, többek közt én magam is írtam megoldást a textúra problémára.

Lehet hülye kérdés, de mi van ha nekem XP-m van? Ez a driver Win7-re van, mint írják. A sima 11.9 ati drivert lehet xp-re feltenni. Igaz nekem még most telepít, szóval nem tudom fog e szaggatni, de ha arra gondolok, hogy pl. anno a Witcher 2 nekem elsõre hibátlanul futott a 3 éves 4850-es kártyámon, míg fórumokon a legújabb százezres kártyákkal felszerelt gépeken összevissza fagyott, szaggatott, akkor talán a Rage esetében is szerencsém lesz. :D

Link to comment
Share on other sites

Feared

Nos azt hittem szerencsém lesz, de nem lett.

Új ati driver ellenére ugráló elõttem betöltõ textúrák, borzasztóan töredezett képernyõ, és kemény 1 perc játék után CTD.

Kicsit irónikus, hogy pont egy ID játékkal van több baj, mint szinte bármivel ami az utóbbi években megjelent, mert azért sok új megjelenéssel akadtak gondok, de ilyen, hogy pár perc játék után kifagy, elõttem betöltõdõ textúrák, azért kicsit húzós. Mindegy, csak jön valami patch féleség. <_<

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Na megjött a játék :)

Reméem mihamarabb lesz patch, meg egy rendes whql nvidia driver, mert ettöl ami fent van, minden youtube video laggol..

Link to comment
Share on other sites

fifaboy

Am a konfignál mi az, hogy azt írja készítsek 1 mappát ebben az : C:\Users\UserName\AppData\Local\ . nincs is ilyenem pff... xÐ

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Am a konfignál mi az, hogy azt írja készítsek 1 mappát ebben az : C:\Users\UserName\AppData\Local\ . nincs is ilyenem pff... xÐ

rejtett fájlokban van.

Nos, én meg megkérdem, valaki leriná számomra részletesen hogy nvidiasok számára mi a megoldás erre a roadht textura problémára ? tudom irták korábban. Csak egyben jolenne.

Köszi elöre ;)

Link to comment
Share on other sites

Sarakrael

Sziasztok!

Megvettem ma a játékot, a dobozában van 3 dvd, ennek ellenére az installálásnál a netrõl tölti most le nekem a játékot de valami észveszejtõen lassan, miközben dvdrõl fent lenne 20 perc alatt. Hogyan tudnám rábírni a telepítõt, hogy ne a netrõl töltse nekem, hanem hagyományosan installálja?

Link to comment
Share on other sites

XCube

Sziasztok!

Megvettem ma a játékot, a dobozában van 3 dvd, ennek ellenére az installálásnál a netrõl tölti most le nekem a játékot de valami észveszejtõen lassan, miközben dvdrõl fent lenne 20 perc alatt. Hogyan tudnám rábírni a telepítõt, hogy ne a netrõl töltse nekem, hanem hagyományosan installálja?

Itt a válasz a problémádra: How to install Steam games form disc, instead of downloading

rejtett fájlokban van.

Nos, én meg megkérdem, valaki leriná számomra részletesen hogy nvidiasok számára mi a megoldás erre a roadht textura problémára ? tudom irták korábban. Csak egyben jolenne.

Köszi elöre ;)

Csak neked csak most képes melléklettel :D :

Egy saját konfig, amivel sikerült a játékot 95% -ban hibátlanná tenni. Nincsenek textúra hibák, van VSync és anizotróp szûrés.

Ez a konfig olyan gépekhez való, amiben újabb és erõsebb VGA van 1024MB memóriával. Ha valakinek más a kártya memóriája az írja át az elsõ sort a kártyájának megfelelõ mennyiségre.

A Rage\base könyvtárban kell létrehozni egy rageconfig.cfg nevû fájlt és abba bemásolni:

seta com_videoRam "1024"
seta com_maxfps "60"
seta image_anisotropy "8"
seta image_usecompression 0
seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"
seta image_preload "1"
seta image_lodbias "-1"
seta image_ignoreHighQuality "0"
seta image_ignoreLowQuality "1"
seta image_useCache "1"
seta image_cacheMegs "125"
seta image_cacheMinK "50"
seta r_swapInterval "1"
seta r_useHighQualityPostProcess "1"
seta r_shadowsHighQuality "1"
seta r_displayRefresh "1"
seta r_renderer "best"
seta r_multiSamples "4"
seta r_useHBAO "1"
seta r_useRenderThread "1"
seta r_visDistMult "1"
seta r_useMotionBlur "1"
seta r_skipBump "0"
seta r_skipSpecular "1"
seta r_skipNewAmbient "0"
seta r_shadows "0"
seta r_cgFragmentProfile "best"
seta r_cgVertexProfile "best"
seta vt_lodBias "-1"


vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
vt_pageimagesizeunique 8192
vt_pageimagesizevmtr 8192
vt_restart

Ahhoz, hogy tökéletesen mûködjön létre kell hozni a C:\Users\-saját neved-\AppData\Local könyvtárban egy id software könyvtárat, azon belül pedig egy rage könyvtárat, tehát a végsõ elérési út így kell, hogy kinézzen: C:\Users\-saját neved-\AppData\Local\id software\rage. A játék ide rakja majd a cache fájljait.

nvidia kártyákon a driverben kell bekapcsolni a VSync -et!

Képen is leírtam:

[GSF] Picture

Az elsõ sorban lévõ parancs a VGA memóriára vonatkozik, mindenki annyit írjon oda, amennyi memória a kártyáján van.

A konfig beállítása nem garancia arra, hogy a játék teljesen rendbe jön, mivel ezt a saját gépemre "optimalizáltam".

Link to comment
Share on other sites

Raven

steam-en a játék oldala miért írja h "not available in this region"? tehát steam-en nem lehet megvenni. ez csak azért van mert nem jelent még meg és a mi régiónkban nem engednek pre-load-okat? vagy megjelent már és a botli verziók aktiválhatóak?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...