Jump to content
GSForum - Segélyvonal

RAGE 1-2


XCube

Recommended Posts

Karez

Ezen besz*rtam! :lol: (csak óvatosan, picit spoileres easter egg):

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

aki letölti torrentrol annak ez jár...

Az eredetikkel is, ez a probléma, még mielött a warez kijött, már ez a probléma fentállt.

Én még gondolkodom meg e veszem, ugyanis már 1 éve ezt tervezem hogy megveszem, de ezek a dolgok kissé csalodást keltöek számomra, és a textura késöi betöltése nálam is megvan, de gyanitom egy frissités majd ezt eszközöli.

Viszont nagyon remélem hogy lesznek majd rendes grafikai opciok.

Link to comment
Share on other sites

Nyce

A level design valami eszméletlen, milyen aprólékos és részletes, viszont a textúrák kb. half-life 1 szintûek.

Link to comment
Share on other sites

Karez

És itt a következõ easter egg:

Gondolom Doom is lesz azért. :D

Link to comment
Share on other sites

Cori

Link to comment
Share on other sites

Balee

A Doom pálya hatalmas, még hatalmasabb lenne, ha belerakták volna legalább egy egész pályát. :D

Amúgy holnap jön a játék, nagyon kíváncsi vagyok rá, elvileg baromi jó lett a Ps3-as verzió.

Link to comment
Share on other sites

Raven

a játék elvileg jó lett egyébként... errõl kevés szó esik a textúra stream-elési problémák miatt. ami egyébként úgy néz ki hamarosan meg lesz oldva, sokaknak az új driver-ek megoldották, sokaknak segített a cfg piszkálás, szóval remélhetõleg hamarosan lesz valami hivatalos javítás is.

Link to comment
Share on other sites

Cori

a játék elvileg jó lett egyébként... errõl kevés szó esik a textúra stream-elési problémák miatt. ami egyébként úgy néz ki hamarosan meg lesz oldva, sokaknak az új driver-ek megoldották, sokaknak segített a cfg piszkálás, szóval remélhetõleg hamarosan lesz valami hivatalos javítás is.

igen. tanusíthatom, h a játék nagyon Puding!a lett ^_^

Link to comment
Share on other sites

fifaboy

Én nem tudom valakinek, hogy nem tetszhet ez a játék... valami nem okés ott ,vagy nem tudom, én még nem próbáltam ki , de a gameplay videók is elég hangulatosak számomra, pláne, h majd holnapra meglesz és felteszem és játszok majd vele

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Én azt nem értem h ez nektek miért csúnya. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Cori

Én azt nem értem h ez nektek miért csúnya. :unsure:

én sem értem :D a karakterek meg fegyverek baromi jól néznek ki. mondjuk a falak elég csunyácskák de azokat észre se venni.

Link to comment
Share on other sites

Meridius

A szépen kidolgozott környezeten kívül (ami egyébként tök eredeti, banditáktól hemzsegő posztapokaliptikus sivatag) mi érdekes ebben a játékban? Néztem gameplayt, de nekem iszonyatosan monotonnak tűnik, az ellenfelek is teljesen ostobák, a harc meg pofonegyszerű. Akkor mi volt ez a nagy felhajtás körülötte?

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Holnap jelenik meg, akkor kérdem én, hol a fenében van steamen ? Mert érdekes modon nem találom =(

Link to comment
Share on other sites

fifaboy

Imádom az FPS játékokat , ezt is sokan letolták már és fogják is, de attól én még holnap nagy örömmel fogom tolni vele:D a dnf-el is így volt lehúzták de nagyon sokan és lehet igazuk is van. de bejött . talán annak aki jobban kedveli akár egy kicsikét is az fps-féle játékokat annak bejön és nem figyeli , hogy ilyen újítás e olyan újítás e.

Link to comment
Share on other sites

XCube

én sem értem :D a karakterek meg fegyverek baromi jól néznek ki. mondjuk a falak elég csunyácskák de azokat észre se venni.

A környezet textúrái közelrõl láthatóan kis felbontásúak, de ezt az egyet leszámítva a látvány mindent überel, amit eddig bármilyen játékban láttam. Az utolsó porszem is a helyén van, az árnyékok fantasztikusak, minden egyes szoba egyedi, aprólékos mûgonddal dolgozták ki. A karakterek mozgása élethû, piszok jó ahogy a bandita váll lövés után a vállát fogva halad tovább feléd, vagy ahogy fejlövés után még pár tétova lépés után orra bukik. Az AI valóban nem egy világmegváltó része a programnak, de eddigi tapasztalataim alapján kellõen szórakoztatóak a küzdelmek. Nem nagyon mélyedtem el a játékban, megvárom, amíg megérkezik a csomagom, de nem tudtam megállni, hogy ne próbáljam ki :) .

Link to comment
Share on other sites

Raven

A szépen kidolgozott környezeten kívül (ami egyébként tök eredeti, banditáktól hemzsegõ posztapokaliptikus sivatag) mi érdekes ebben a játékban? Néztem gameplayt, de nekem iszonyatosan monotonnak tûnik, az ellenfelek is teljesen ostobák, a harc meg pofonegyszerû. Akkor mi volt ez a nagy felhajtás körülötte?

az id elég jól el szokta találni a lövöldözéseket és a fegyvereket minõségileg. ebben a doom 3 is nagyon jó volt. sok jó fps van de kevésben IGAZÁN élvezetes a harc.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

milyen típusú küldetések vannak benne?hogyan képzeljem el a játékmenetet?

Link to comment
Share on other sites

Razon

Kipróbáltam én is, ez nagyon jól néz ki a notebookomon 50-60 FPS mellet, sokkal szebb a grafika mint pl. a Bulletstormban (hirtelen ez ugrott be) kivéve ezt a textúra betöltögetõs dolgot. Próbáltam youtubeon mutatott fixet rá, nem segített.

milyen típusú küldetések vannak benne?hogyan képzeljem el a játékmenetet?

Emberke megment, bevisz a telepre, ad questet (rendesen leclickeled hogy accept vagy decline), át küld egy másik telepre, ott megint valaki más ad questet (írtani bandítákat, rádió tornyot javítani, megtalálni valakit), és ad érte fegyvert, kötszert. A telepeken vannak üzletesek (adnak/vesznek cuccokat), autószerelõ is van......és ennyit tudok róla az elsõ 25 perc alapján :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Emberke megment, bevisz a telepre, ad questet (rendesen leclickeled hogy accept vagy decline), át küld egy másik telepre, ott megint valaki más ad questet (írtani bandítákat, rádió tornyot javítani, megtalálni valakit), és ad érte fegyvert, kötszert. A telepeken vannak üzletesek (adnak/vesznek cuccokat), autószerelõ is van......és ennyit tudok róla az elsõ 25 perc alapján :D

De nyílt terep van mint a Borderlandsba hogy bóklászhatsz questek közt vagy menni kell elõre mint egy sima fps?

Link to comment
Share on other sites

Razon

De nyílt terep van mint a Borderlandsba hogy bóklászhatsz questek közt vagy menni kell elõre?

Eddig nyíltnak tûnik, jelzi a térképen hova kell menni de mehetsz nyugodtan a másik irányba is. Szóval igen, olyan mint a Borderlands.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Itt a megoldás elmosódott textúra problémára, amíg nem jön fix:

1. Ha jobb kártyád van, akkor GPU Transcoding enable a beállításoknál.

2. A játék nem csinál magának cache mappát (szerintem ez okozza leginkább a lassan töltõdõ textúrákat), ezért neked kell cisnálnod:

C:Users saját usernév AppData Local mappába csináljatok egy "id software" mappát, azon belül pedig egy "rage" mappát (természetesen aposztróf nélkül mind a kettõt).

Tehát így kell kinéznie:

C: Users saját userneved AppData Local id software rage

ahol a "saját userneved" a saját userneved.

3. Ha a kártyád memóriája 512MB és 1.5GB között van, akkor:

lentebb a leírás

2GB fölött:

Szintén lentebb a leírás

Rageconfig.cfg fájlba ezt kell beírni aki 512MB-os és 1.5G VGA-val rendelkezik!

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192

vt_pageimagesizeunique 8192

vt_pageimagesizevmtr 8192

vt_maxaniso 4

vt_restart

image_anisotropy 4

Rageconfig.cfg-be ezt kell beírni aki 2G VGA-val rendelkezik!

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 16384

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 16384

vt_pageimagesizeunique 16384

vt_pageimagesizevmtr 16384

vt_maxaniso 4

vt_restart

image_anisotropy 4

MAjd a cfg fájlunkat elmentjük oda ahova telepítettük a játékunkat Tehát meghajtónk:mappa RAGE BASE mappába

CFG fájl készítése:

jegyzettömb-öt megnyitod be írod a parancssorokat (videokártyádtól függõen) és névnek megadod rageconfig.cfg majd a jegyzettömbbe átállítod a fájl típusát minden fájl-ra!

állítólag ez megoldás a textúra problémára

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ajánlanám ezt a konfigot:

seta com_videoRam "1024"
seta com_maxfps "60"
seta image_anisotropy "8"
seta image_usecompression 0
seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"
seta image_preload "1"
seta image_lodbias "-1"
seta image_ignoreHighQuality "0"
seta image_ignoreLowQuality "1"
seta image_useCache "1"
seta image_cacheMegs "125"
seta image_cacheMinK "50"
seta r_swapInterval "1"
seta r_useHighQualityPostProcess "1"
seta r_shadowsHighQuality "1"
seta r_displayRefresh "1"
seta r_renderer "best"
seta r_multiSamples "4"
seta r_useHBAO "1"
seta r_useRenderThread "1"
seta r_visDistMult "1"
seta r_useMotionBlur "1"
seta r_skipBump "0"
seta r_skipSpecular "1"
seta r_skipNewAmbient "0"
seta r_shadows "0"
seta r_cgFragmentProfile "best"
seta r_cgVertexProfile "best"
seta vt_lodBias "-1"

vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
vt_pageimagesizeunique 8192
vt_pageimagesizevmtr 8192
vt_restart

Az eddigi infók alapján raktam össze és nálam megoldotta a problémák 95% -át. Van VSync is alig észlelhető lag mellett (tényleg nem vészes, a DOOM III -ban durvább bekapcsolt VSync -el). Az anizotróp szűrést ne rakjátok 16 -ra, mert a textúrák elkezdenek majd blokkosodni (játékbeli mértékben olyan 20 x 20 cm -es kockákban rácsozódik sok helyen). Akinek 2GB -os kártyája van, az a végén használja a Snexi féle második verzió számait és ne felejtse el átírni az első változót sem.

Ugyanúgy kell életre kelteni, mint amit Snexi leírt és kell hozzá a cache mappák létrehozása is.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Valamivel jobb lett tőle, de még így is zavaró. Várok majd egy officiális fixre vagy valami, úgyssem fogom most játszani, végig kell tolni deus exet :)

XCube configja meg annyit tett hogy 60 helyett 30 FPSem lett (ami ennél a játéknál valamiért majdnem játszhatatlan o.O) Lehet nem tetszik neki a laptop VGA :D

De azért kösz.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Valamivel jobb lett tőle, de még így is zavaró. Várok majd egy officiális fixre vagy valami, úgyssem fogom most játszani, végig kell tolni deus exet :)

Mi a zavaró? Beállítottad a VRAM mennyiségét?

Esetleg próbáld meg úgy is, hogy az alsó négy sor számait megfelezed.

Valamivel jobb lett tõle, de még így is zavaró. Várok majd egy officiális fixre vagy valami, úgyssem fogom most játszani, végig kell tolni deus exet :)

XCube configja meg annyit tett hogy 60 helyett 30 FPSem lett (ami ennél a játéknál valamiért majdnem játszhatatlan o.O) Lehet nem tetszik neki a laptop VGA :D

De azért kösz.

Na igen, ez kilövi az automatikus butítás funkciót :D .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...