Jump to content
GSForum - Segélyvonal

RAGE 1-2


XCube

Recommended Posts

XCube

Angliában :D .

Én is a Game.co.uk -rõl rendeltem :) .

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Angliában :D .

Én is a Game.co.uk -rõl rendeltem :) .

Ez szinte ugyanaz, mint amit a GAME-rõl rendeltél. :) Pár vacak képregény meg úgyse fontos. :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ez szinte ugyanaz, mint amit a GAME-ről rendeltél. :) Pár vacak képregény meg úgyse fontos. :D

Sőt, az 576 -ban csak 7990 az Anarchy Edition. De amit én rendeltem, annak más a borítója + dupla tokos és van hozzá "Making of" DVD. Jah és az a pár vacak képregény jobban érdekel, mint ha valami vacak, rosszul lefestett akciófigurát adnának hozzá :D . Egy Artwork Book azért még beleférhetett volna... :) .

Link to comment
Share on other sites

Karez

Két hét maradt gyerekek.

Aki pesti lakos vagy közeli, Október 7.-én premier buli lesz a Club4Players-ben. (Oktogontól egy köpésre, nagyon komfortos és minõségi gamer kocsma, a legtöbb premier bulit mostanság itt rendezik)

Érdemes kinézni, hisz a hajnali elsõ vásárló mellett, rögtönzött versenyek, és nyereményjátékok is várják az érdeklõdõket. További infó majd késõbb lesz.

Jah és kis ráhangolódás egy klasszikus ID játék zenéjével:

Jt8xiD73BlA

Merem remélni, Chris Vrenna (NIN frontembere) újra a zenekészítõk körét fogja erõsíteni, és meglep minket pár jó kis muzsikával. B)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Két hét maradt gyerekek.

Aki pesti lakos vagy közeli, Október 7.-én premier buli lesz a Club4Players-ben. (Oktogontól egy köpésre, nagyon komfortos és minőségi gamer kocsma, a legtöbb premier bulit mostanság itt rendezik)

Érdemes kinézni, hisz a hajnali első vásárló mellett, rögtönzött versenyek, és nyereményjátékok is várják az érdeklődőket. További infó majd később lesz.

Jah és kis ráhangolódás egy klasszikus ID játék zenéjével:

Jt8xiD73BlA

Merem remélni, Chris Vrenna (NIN frontembere) újra a zenekészítők körét fogja erősíteni, és meglep minket pár jó kis muzsikával. B)

Ehh, nyár végén éppen a Quake és a Quake II OST -ivel sokkolgattam magam, végigtoltam a The Reckoning -ot és még egy kis szösszenetet is írtam róla :D . Imádom ezeket a muzsikákat, bárhol hallom felismerem, a fiatal korom örök emlékei :) .

Szívesen mennék a nyitó buliba, de valószínűleg melózni fogok :( . Illetve nincs közel BP sem :D .

Link to comment
Share on other sites

Karez

Útközben kiderültek hogy platformonként hogy fog változni a telepítési metódus.

Playstation 3 esetén, mint megannyi játéknak, ami ps3-ra jelenik meg, kötelező telepítés fog érvényesülni. Ami összesen 8 gigát kell feltelepítenie. Ez elméletben a megatextúra részleg egészét telepíti fel, valamint a multiplayer részt is. A játék többi részét blu-ray lemezen lesz tárolva, és folyamatos betöltés lesz így. Tim Willits szerint a két konzol közül a ps3 lesz a legkényelmesebb játszani, hisz a hatalmas megatextúra telepítése során a pálya betöltéseket letudták redukálni maximum 3-5 másodperces töltésekre, de ezt az értéket is nagyon ritkán érte el, az is csak a maximális tesztek során így nem aggódnak ezen felül. Kis érdekesség, a játék blu-ray lemezen összesen 50 gigát fog nyomni!

Xbox 360 esetén a játék három dupla rétegű DVD lemezen jelenik meg. Ez amiatt is kellett, mert három részlegre osztották a játék sztori részét, így ha elérkezünk egy ilyen részhez, kérni fogja a következő lemezt. Persze x360 esetén is van lehetőség telepítésre, így mindhárom lemez adatmennyiségét feltelepíthetjük a vinyóra, és utána már csak a lemezek ellenőrzése folytán kell a lemeznek bent lennie. Ám Tim szerint nem szükséges mindhármat egyszerre feltenni. Ha elértük a következő lemez tartalmát, akkor elég csak az előző lemez adatait törölni és telepíteni a következő lemezt ha valaki spórolni akar. És mi a helyzet ha vissza akarunk menni egy régebbi helyre? Nos...Tim erre azt válaszolta, akkor természetesen az előző lemezt kell visszarakni/telepíteni. De megjegyezte hogy maga a játék úgy van felépítve hogy maximum második, harmadik végigjátszás során fog visszamenni a játékos, főleg a kihívások, mellékküldetések, achivementek miatt.

PC esetén pedig cirka 25 gigát kell feltelepítenünk, ami a játék egészét fogja képezni, ám lemez beolvasás kötelező lesz az első egy hónapban. A közeljövőben érkező patch-ek valamelyike pedig megszünteti a DRM támogatást is, mint mostanság szokás, de ez csak idővel történik meg.

És három platform közül melyik teljesít jobban?

Természetesen a pc fog, persze megfelelő konfig mellet. De Carmack-ét ismerve a végtelenekig optimalizálták a játékot.

A két konzol esetén már érdekes. A fejlesztés során egyértelműen 360-ra volt a legkönnyebb portolni, ám a lemezenként 8 gigás limit miatt rengeteget kellett dolgozni hogy három lemezen a teljes készlet elférjen, és mellette még be is töltse normálisan. Legnagyobb kihívást a ps3-ra való portolás volt. Ez nem új hisz minden multiplatform fejlesztő ezen lovagol hogy a ps3 esetén más a felépítése, de nem lehetetlen mint 6 évvel ezelőtt a ps3 startján volt. Carmack szerint a két konzol közül egyértelműen a ps3 változat megvétele éri meg. A kötelező 8 gigás telepítés, és a blu-ray lemez hatalmas kapacitásának hála, háromnegyedére esik a pályák betöltése és folyamatos működése is. Persze akinek xbox 360-ja van annak sem kell panaszkodnia, csak bizony le kell nyelnie hogy egy idő után lemez csere fog érvényesülni.

Kis érdekesség hogy az ID tech 5 által újdonsága a megatextúra csomag csak PC-n és Ps3-on lesz elérhető és teljesen élvezhető is. Xbox 360-an esetén egy alternatívát találtak ki, ami úgymond "leutánozza" a megatextúra csomagot, így ha szabad szemmel nem is lesz észrevehető, ami a motor egyik újdonsága lesz. Ezt úgy kell elképzelni hogy ha pc-n low beállításokra állítjuk, ugyanolyan szép lesz minden, mintha super-high-ra tennénk mindent.

Ennyit mára a nagy okoskodásból. ögüü

Link to comment
Share on other sites

djlaczoka

Útközben kiderültek hogy platformonként hogy fog változni a .....

Azért érdemes megjegyezni hogy nem direkt x, szoval, ritkán látunk open gl alapu motorokat, és szerintem ezért reménykedhetünk hogy majd szépen fog futni a játék.

Ez a drm.. Mivel teljes steam támogatása van, ezért nem fog ott lemezt kérni, legalábbis az eddigi drm védelmes játékoknál nem kellet, söt egy játéknál sem volt eddig szükségem rá:)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Útközben kiderültek hogy platformonként hogy fog változni a telepítési metódus.

...

Kis érdekesség hogy az ID tech 5 által újdonsága a megatextúra csomag csak PC-n és Ps3-on lesz elérhetõ és teljesen élvezhetõ is. Xbox 360-an esetén egy alternatívát találtak ki, ami úgymond "leutánozza" a megatextúra csomagot, így ha szabad szemmel nem is lesz észrevehetõ, ami a motor egyik újdonsága lesz. Ezt úgy kell elképzelni hogy ha pc-n low beállításokra állítjuk, ugyanolyan szép lesz minden, mintha super-high-ra tennénk mindent.

Ennyit mára a nagy okoskodásból. ögüü

Eddig oké minden (leszámítva a DRM dolgot), de ez a rész nekem kicsit furcsa. Az valamennyire érthetõ, hogy XBox 360 -on nincs teljes értékû MegaTexture de a PC -s részt nem értem, hogy te hogy érted.

Link to comment
Share on other sites

Gruffersten

Izé, a Rage nem steamworks támogatással érkezik PC-re?Akkor miért kell a lemez?

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

A dobozos verzióhoz esetleg?

Link to comment
Share on other sites

fifaboy

Nem nagyon hallottam még hírt mostanság eme játék felõl. Pedig jövõ héten már a boltokban lesz/kellene lennie. Lehet elcsúsztatják a megjelenését ...

Link to comment
Share on other sites

Gruffersten

Nem nagyon hallottam még hírt mostanság eme játék felõl. Pedig jövõ héten már a boltokban lesz/kellene lennie. Lehet elcsúsztatják a megjelenését ...

Megy a marketing a kiadó blogján, más "játékos" portált meg nem nézek. :/

Link to comment
Share on other sites

Karez

Eddig oké minden (leszámítva a DRM dolgot), de ez a rész nekem kicsit furcsa. Az valamennyire érthető, hogy XBox 360 -on nincs teljes értékű MegaTexture de a PC -s részt nem értem, hogy te hogy érted.

Igaz a DRM dolgot lehet félreolvastam. Most esik le nekem is, hogy a Bethesda is áttért a steamworks támogatásra elnézést. :D

A PC-s dologról úgy értettem, hogy az ID tech-et úgy építeték fel, hogy ha az ember low beállításokkal is játszik majd a játékkal, még úgyse lesz csúnya a játék. Azaz nem lesznek elmosódott textúrák meg ilyesmik, mint más játékoknál. Hanem egy-két dolog inkább egyszerűbbnek fog kinézni. Pl. a növényzet kevesebb lesz, a falak is inkább egyszerű fekvések lesznek, így nem lesznek látható mélyedések stb. bár ez csak teória, plusz az így készült videókból meséltekből lehet leszűrni.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Nem nagyon hallottam még hírt mostanság eme játék felõl. Pedig jövõ héten már a boltokban lesz/kellene lennie. Lehet elcsúsztatják a megjelenését ...

TV reklámja is van, blogokon jönnek az információk. Nem hájpolják szét az biztos, de azért ott van a "köztudatban" :) . Elcsúsztatni nem fogják, azt már bejelentették volna.

Igaz a DRM dolgot lehet félreolvastam. Most esik le nekem is, hogy a Bethesda is áttért a steamworks támogatásra elnézést. :D

A PC-s dologról úgy értettem, hogy az ID tech-et úgy építeték fel, hogy ha az ember low beállításokkal is játszik majd a játékkal, még úgyse lesz csúnya a játék. Azaz nem lesznek elmosódott textúrák meg ilyesmik, mint más játékoknál. Hanem egy-két dolog inkább egyszerûbbnek fog kinézni. Pl. a növényzet kevesebb lesz, a falak is inkább egyszerû fekvések lesznek, így nem lesznek látható mélyedések stb. bár ez csak teória, plusz az így készült videókból meséltekbõl lehet leszûrni.

Én kb. az összes fejlesztõi videót láttam és ilyet sehol sem hallottam. A grafikai butításnál biztosan lesz olyan opció, ami a textúra részletességet is csökkenti, mert azzal lehet a legtöbb erõforrást spórolni a geometria mellett. A geometria viszont a Rage esetén nem lesz olyan vészes, így ha csak abban történik változás az nem jelent majd nagy sebességelõnyt. Ha volt is valami ilyen jellegû kijelentés az szerintem éppen arra vonatkozott, hogy a részletgazdagság nem fogja megsínyleni a grafikai butítást, de ez ugye eleve a MegaTexture meglétébõl adódik :) .

Link to comment
Share on other sites

XCube

Két nap és kint van USA -ban. Reszketek érte :D . Pénteken végre nálunk is kapható lesz :) . Reménykedem benne, hogy pénteken csönget vele a futár, mert ha nem, akkor kiborulok :vao: .

Link to comment
Share on other sites

Gruffersten

Két nap és kint van USA -ban. Reszketek érte :D . Pénteken végre nálunk is kapható lesz :) . Reménykedem benne, hogy pénteken csönget vele a futár, mert ha nem, akkor kiborulok :vao: .

Én meg várok egy mindennel megpakkolt gotyra, sajnos nincs hitelkártyám, hogy tudjak vásárolni steamstore-on DLC-ket meg...csak dlc.ket. :(

szerk.: Jut eszembe, napokban nézegettem a storet és nem dobta ki se a Ragere, se a Skyrimra az oldalt wtf?Azt írja, hogy nem érhető el nálunk (ugyanez van az utolsó FONV dlc-vel is)

Link to comment
Share on other sites

Snexi

amúgy ennek a játéknak nem 2008ban kellett volna megjelennie? :D emlékszem amikor elõször mutogattak képet róla milyen állejetõsen nézett ki,most meg inkább átlagosan :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

amúgy ennek a játéknak nem 2008ban kellett volna megjelennie? :D emlékszem amikor először mutogattak képet róla milyen állejetősen nézett ki,most meg inkább átlagosan :D

Manapság nem könnyű grafikai forradalmat csinálni, a Crysis 2 is sikeresen csúnyább az első résznél. Egyébént 2007 -ben jelentették be, elég nehéz lett volna egy év alatt befejezni :D . Szerintem nagyon szép lesz, főleg az egyedisége miatt :) .

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Itt az elsõ 20 perc... :)

O6yvW72A8q8&feature

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

uhh inkább nem nézem meg :D de biztos jó :)

A játékot már én is várom, de szerintem csak később szerzem be, jó pár AAA game fog mostanában kijönni :ninja:

Link to comment
Share on other sites

XCube

Itt az elsõ 20 perc... :)

O6yvW72A8q8&feature

Úton útfélen ebbe futok bele :lol: . Az egyik felem szívbõl akarja látni, a másik pedig elevenen elégetné azt, aki feltette :D .

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

ne izguljatok, már letörölték :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

ne izguljatok, már letörölték :D

Oh, jó hogy megnéztem. :D

Link to comment
Share on other sites

smoke04

Én még épp belenéztem nemrég de én õszintén szólva többet vártam!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...