Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8


oPalRx7

Recommended Posts

oliba

Holnap visszakerül a Win7. Legközelebb Karácsonykor próbálkozok be a Win8-al. A poén, hogy a legtöbb alkalmazás a tesóm gépén gyorsabban futott, mint nálam SSD-vel. Értem a gyorsabb alatt a sokkal gyorsabbat.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Felraktam kis notebookomra a win8-at, nekem úgy alapból tetszik az egész, a metro is (bár annyi elõnyöm van, hogy érintõképernyõs, még ha 1 pontot is tud érzékelni és régi is (nem tudom a neve az ilyennek, a satu sarkával is mûködik)), csak az a baj, hogy az ms úgy döntött hogy 1024x600-on nem megy a metro... pedig szerintem ez még ma sem egy ritka felbontás notebookokra... azt azért meg belehet látni, hogy a metro nélkül legalább start menüt oda kellett volna rakni, mert pl felraktam a chrome-ot is, amit metron belül akar elindítani Oo és nem engedi mivel kicsi a felbontásom... és még csak be sem lehet állítani, hogy akkor nyissa meg desktop-on. Remélem erre hamar találnak megoldást, és akkor megleszek vele elégedve, így viszont csak a memóriát eszi, amibõl amúgy is kevés van.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Holnap visszakerül a Win7. Legközelebb Karácsonykor próbálkozok be a Win8-al. A poén, hogy a legtöbb alkalmazás a tesóm gépén gyorsabban futott, mint nálam SSD-vel. Értem a gyorsabb alatt a sokkal gyorsabbat.

nem bírtad sokáig :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
BajuszGG

Nohát felraktam én is, de szerintem annyira nem rossz. A start is viszonylag könnyen szokható, bár az appok-ból egyelõre nem jöttem rá, hogyan lehet kilépni Alt+F4-en kívül. Bekapcsolástól asztalig kb. 15mp míg ez Win7 alatt néha 1-1,5 perc is lehetett. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Fogd meg a tetejét az appnak és húzd le alulra :D . Amúgy ez a rendszer a bottal se piszkálnám meg kategória... <_<

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Fogd meg a tetejét az appnak és húzd le alulra :D . Amúgy ez a rendszer a bottal se piszkálnám meg kategória... <_<

Uhú és tényleg. :D Amúgy a Start-ot leszámítva pont olyan mint a Win7. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Uhú és tényleg. :D Amúgy a Start-ot leszámítva pont olyan mint a Win7. :unsure:

Meg a többi... Laptopomon volt rajta mert csak freedost adtak hozzá, APU-hoz meg nem volt normális Linux driver. Hát örültem amikor végre kijött Linuxra és pucolhattam le ezt a szutykot. Ez nagyobb bukás lesz mint a Vista....

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Meg a többi... Laptopomon volt rajta mert csak freedost adtak hozzá, APU-hoz meg nem volt normális Linux driver. Hát örültem amikor végre kijött Linuxra és pucolhattam le ezt a szutykot. Ez nagyobb bukás lesz mint a Vista....

Igen... 2mp-el tovább tart rajta megnyitni valamit. :(

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Igen... 2mp-el tovább tart rajta megnyitni valamit. :(

Még ha csak annyi lenne.... Az a gond hogy MS nem akarja felismerni hogy 2 platformot "egy rendszerrel" nem lehet kiszolgálni. A w8 tapicskolós képernyõn lehet hogy jó lesz de PC-n tök kényelmetlen...

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Még ha csak annyi lenne.... Az a gond hogy MS nem akarja felismerni hogy 2 platformot "egy rendszerrel" nem lehet kiszolgálni. A w8 tapicskolós képernyõn lehet hogy jó lesz de PC-n tök kényelmetlen...

Ebbõl a problémakörbõl továbbra is az jön le nekem, hogy 2mp-el tovább tart megnyitni valamit. :unsure: Emiatt nem hiszem, hogy annyira kuka lenne... :huh: Fura nekem is, de nem megszokhatatlan, meg azért a Futtatást beraktam tálcára is. :D Viszont továbbra is nagy elõnynek tartom, hogy nagyságrendekkel gyorsabban áll fel mint a Win7 anno (tényleg 10-15mp asztalig) illetve valamilyen csoda folytán CAD/CAM programokban a nagyobb számítást igénylõ feladatokkal is (pl. render stb.) sokkal gyorsabban végez és nem változott a konfig. a Win7-hez képest. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ízlések és pofonok... -_- A gyorsulással kapcsolatban meg szkeptikus vagyok mert az én notimon(Asus X53U) bőven több volt a boot idő mint 15 sec...

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

win8 az ütemezõvel, és gondolom az ilyen opencl, directcompute kompatibilis programokkal dobbant nagyot...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
chrisnagy13

Üdv Windows 8! :D

Link to comment
Share on other sites

Razon

Na, milyen a Windows 8? Mit tud nyújtani nekem filmnéző, zenehallgató, netező és iskolába dolgokat intéző (programozás, word, excel, stb.) embernek? Csak azért kérdezem mert az egyetemnek köszönhetően ingyen beszerezhetem, és gondolkodtam hogy felrakom laptopra.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Elsõ blikkre tetszik. Nem hiányzik a start menü, amitõl a legjobban tartottam. Most lakom be. Szóval gyûjtöm a tapasztalatokat. :)

Link to comment
Share on other sites

jetine

Szerintem el lett találva, én régebben akciósan vettem egy kis érintõképernyõs notebookot (intel n270 1,6g, 1gb ram és valami integrált videókártya, 160 gb hdd) és ezen 20 másodperc alatt tölt be a rendszer oda, hogy beírhassam a jelszavam, szóval a sebességével nincs gond szerintem (így 1-2 hónap után sem). Persze az érintõ miatt az egészet kényelmesebb kezelni, mint touchpaddal, vagy akár egérrel, de megszokható.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ti tudtátok minõsíteni a rendszert? Nálam nem engedi, lehet az NV még nem áll a helyzet magaslatán...

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

Razon

Úgy döntöttem én is felteszem, már csak a 200 giga backup folderem kéne elmenteni valahova :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Érdekes mennyien szidták ezt a metro felületet. Szerintem tök jó. Sokkal könnyebb mindent elérni.

Link to comment
Share on other sites

Razon

Érdekes mennyien szidták ezt a metro felületet. Szerintem tök jó. Sokkal könnyebb mindent elérni.

Engem az nyugtalanít kicsit hogy az egész mintha érintõképernyõre lenne tervezve, és mivel nekem olyan nincs hátrányban leszek, nem lesz kényelmes vagy valami hasonló. Na de majd kiderül, remélem még ma :D

Link to comment
Share on other sites

HD2

Érdekes mennyien szidták ezt a metro felületet. Szerintem tök jó. Sokkal könnyebb mindent elérni.

Kedvenc funkcióm, hogyha a régi start menü helyére jobb egérgombbal kattintunk (értelemszerűen a desktopnál), akkor feljön egy egész "hagyományos" menü, ahol egy rakat beállítást el lehet érni egy gombbal. :) Nem rossz ez annyira, mondjuk a metrot én nem nagyon használom, éppen ezért nagyon nem is érdekel, hogy ott van, nem lassít a gépen.

Kiraktam a Sajátgépet asztalra ikonnak, vezérlőpult jobboldalon a beállítások gomb alatt (vagy a jobbklikkes startnál), meg ezek a menük a start gombnál, és máris mindent el tudok érni szinte azonnal. :)

Link to comment
Share on other sites

Razon

Na, hello world Windows 8ról :D De azt azért nem értem hogy miért nem angol a Start képernyõ amikor minden más az. Idegesít és nemtom átállítani :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...