Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8


oPalRx7

Recommended Posts

jagdtigger

Szintén, a start menü leginkább, baromi szokatlan, alig találom meg a beállításokat is, mindenhol csak ezek a batár ikonok vannak. Még a teljesítményre leszek kíváncsi, nemsokára letesztelem, ha nem gyorsabb, akkor holnap teszem is vissza a 7-et, mert ezt egyszerûen nem tudom megszokni.

Hát a notim nem egy erõmû de elég "pattogós" rajta a win8. Gyorsabban feláll mint az asztali gépem :lol: .

Link to comment
Share on other sites

HD2

Hát a notim nem egy erõmû de elég "pattogós" rajta a win8. Gyorsabban feláll mint az asztali gépem :lol: .

Az indulással eddig sem volt gondom, játékok terén, meg konvertálásnál gondoltam. :D Bár gondolom nem valami nagy a változás, egy az egyben win7 az alap.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Letöltöttem a Win8 Consumer Preview-t de nem tom feltenni. Ha simán Windows 7 alól akarom az a pár megás exével akkor azt kapom h nem elég a procim, mert min 1 ghzesnek kell lennie (pedig AMD Athlon X2 4800+ (2,5ghz). Ha pedig isoról próbálom, akkor ezt a hiba üzenetet kapom: Something happened. Sorry, we are having trouble determining if your PC can run Windows 8. Please close Setup and try again.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Letöltöttem a Win8 Consumer Preview-t de nem tom feltenni. Ha simán Windows 7 alól akarom az a pár megás exével akkor azt kapom h nem elég a procim, mert min 1 ghzesnek kell lennie (pedig AMD Athlon X2 4800+ (2,5ghz). Ha pedig isoról próbálom, akkor ezt a hiba üzenetet kapom: Something happened. Sorry, we are having trouble determining if your PC can run Windows 8. Please close Setup and try again.

Szép, lehet berágott a SATA vezérlõdre. VBOX-nál is ez volt, próbáld meg IDE emulációra átállítani a vezérlõt.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Szép, lehet berágott a SATA vezérlõdre. VBOX-nál is ez volt, próbáld meg IDE emulációra átállítani a vezérlõt.

ÖÖÖ magyarul mit kéne csinálnom, hol és hogy? :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

ÖÖÖ magyarul mit kéne csinálnom, hol és hogy? :D

Hopszi :blush: , kicsit félreérthettem valamit, azt hittem hibával száll el de csak nem tudja megállapítani hogy tudja-e futtatni a gép. Érdekes, nekem csak a windowsban futtatható telepítő majrézott :huh: .

Link to comment
Share on other sites

odordaniel

Kis pontosítás most néztem az Nvidia Driverbõl is kiadtak már Windows 8-as verziót szóval már azzal sincs gond.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

No azt kérdezném, hogy ha nem az ISO-t hanem a sima ~5 megás telepítõt használom, akkor az lényegében csak a rendszert fogja frissíteni, a cuccaimat (doksik, képek, zenék) meghagyja? :unsure: Illetve vannak Win7-en néha problémáim a Catalysttal, valaki esetleg tapasztalat problémákat ATI-s gépen Win8-al?

Link to comment
Share on other sites

odordaniel

Elvileg van rá lehetöség hogy meghagyja a dolgaidat. De ami pótolhatatlna arról azért készíts biztonsági másolatot.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Valakinek valami ötlet az alant taglalt problémáimra?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Valakinek valami ötlet az alant taglalt problémáimra?

Hogyan akarod telepíteni ?

Normál DVD-rõl való Boot-olással ?

Link to comment
Share on other sites

mark44

Hogyan akarod telepíteni ?

Normál DVD-rõl való Boot-olással ?

Nem, Win7 alól akarom, upgradelni.

Link to comment
Share on other sites

odordaniel

Hát elég f*s lesz ez a z új kezelõfelület. Nem tudom miért akarják összeboronálni tableteket a desktop gépekkel. Egyszerûen nem képesek felfogni, hogy a kettõ két külön dolog. <_< Én a gépen melózni akarok, gyorsan hatékonyan. Nem ilyen csempékkel p*csölni. Oké mamikáknak, agyhalott 10-enéveseknek egyszerûbb, de gondoljunk már azokra is akik HASZNÁLNI szeretnék a gépet valamire, nem csak bohóckodni a Facebookon... Én anno simán elboldogultam még Dos-sal is mikor megmutatták, hogy kell kezelni. Teljesen ki akarják az emberbõl irtani gondolkodást vagy mi?

Az a baj hogy erre igény van. A többség nem akar gondolkodni csak annyit akar hogy 1 kattintásra minden ott legyen elötte.

Link to comment
Share on other sites

HD2

A poén az, hogy még szo.pat is, mert ha a sajátgép "mappát" oda akarnám lockolni a tálcára, akkor az rögtön átvált Libraries-re. Nehogy már meg tudd nézni mi van a gépedben, ahhoz előbb át kell szenvedni magad egy rakat grafikus menün. A start menün kívül a sajátgép a leggyakoribb hely, ahova az ember szerintem megy, még jó hogy van rá gyorsgomb a billentyűzetemen.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Nem, Win7 alól akarom, upgradelni.

Hja... jobban jársz ha csinálsz egy külön partíciót neki és oda pakolod fel, így marad a W7 is.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Az a baj hogy erre igény van. A többség nem akar gondolkodni csak annyit akar hogy 1 kattintásra minden ott legyen elötte.

Nem, az nem baj, hogy erre igény van. Miért lenne baj ha valaki szeretne magának egy SOKKAL intuitívabb, logikusabb, egyszerûbb és letisztultabb kezelõfelületet? A userek túlnyomó többsége nem buherál semmit. Bekapcsolja a gépet, filmet és fotókat nézeget, netezik, emailezik, webkamerázik, zenét hallgat majd szépen kikapcsolja a gépet. Erre teljesen megfelelõ a Win8 jelenlegi kezelõfelülete.

Sosem értettem az érveket, hogy miért is kéne valamit 5-6 kattintásból elindítani. Miért jobb az? És miért baj ha valaki szeretne egy kattintásból elindítani valamit?

Az igazi baj viszont az, hogy nincs opciód választani. Mert engem is idegesít, hogy az ilyen átlagos felhasználási feladatokon túlmenõen minden macerásabb lett. Jó lenne ha lehetne választani, hogy mit szeretnél.

Mellesleg ha bemész a "More PC Settings" menübe akkor az a lehetõ legértelmesebben, leglogikusabban csoportosítva tárja eléd a beállításokat. A Vezérlõpult ehhez képes kusza és átláthatatlan, logikátlan halmaz amiben a lehetõségek csak egymásra vannak hányva. Szóval én a Vezérlõpultot is el tudnám képzelni ilyen felépítés mellett.

De lenne kérdésem is: Feltettem a rendszer a netbookomra. De annak a felbontása 1024*600 ami a minimálisan meghatározott 1024*768 alatt van (valójában ugyan az, csak widescreen formátumban). Ezért nem enged elindítani semmit a Metro felületrõl. Úgy kell minden telepített szarságot a Program Files alatt kikeresni és parancsikonokat létrehozni az asztalra. Van már erre valami megoldás? Mert viszont Metro alkalmazások csak a Metro felületrõl indíthatók és a Marketplace-t sem lehet máshogy elindítani, hogy alkalmazásokat lehessen letölteni.

Ez így hihetetlenül átgondolatlan dolog a Microsoft részérõl! Netbook userként SEMMIT nem lehet elindítani aminek köze van a Metrohoz. Kerülõúton sem.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Mellesleg ha bemész a "More PC Settings" menübe akkor az a lehetõ legértelmesebben, leglogikusabban csoportosítva tárja eléd a beállításokat. A Vezérlõpult ehhez képes kusza és átláthatatlan, logikátlan halmaz amiben a lehetõségek csak egymásra vannak hányva. Szóval én a Vezérlõpultot is el tudnám képzelni ilyen felépítés mellett.

Az már más kérdés, hogy onnan a vezérlõpulthoz képest gyakorlatilag a beállítások negyedét nem érheted el. A grafikus felület mindig helyigényesebb lesz, ekkora batár gombokkal meg fõleg. Ok, hogy tableten jó, de egy 22 inches monitoron már elég fosul néz ki.

Nekem komolyan mondom két dolog kéne, start menü, meg sajátgép, innentõl kezdve még a metro-t is megszoknám, legalább van valami értelme a windows gombnak, meg pár hasznos cuccot is gyorsan el lehet érni onnan. Pl a mail kifejezetten tetszett.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Lassan én is felteszem az asztali gépre (vhd boot for ever :B :D ). De lenne egy kérdésem is, miért nem látja a win8 azt az otthoni csoportot amit a win7 hozott létre? :unsure: Gépek látják egymást és az elérésükkel sincs semmi gond.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Lassan én is felteszem az asztali gépre (vhd boot for ever :B :D ). De lenne egy kérdésem is, miért nem látja a win8 azt az otthoni csoportot amit a win7 hozott létre? :unsure: Gépek látják egymást és az elérésükkel sincs semmi gond.

Nekem mûködik, fel is ajánlja, hogy csatlakozzak oda, mert a mostaniban egyedül vagyok. (Amit magától hoz létre elõször) Ez elég hülye kérdés, de ugye megy az a gép, amin az otthoni csoport van? :D

Link to comment
Share on other sites

mark44

Hja... jobban jársz ha csinálsz egy külön partíciót neki és oda pakolod fel, így marad a W7 is.

Macerás lenne felszabadítani a Linux Mint partícióját :D Szal felraknám főrendszernek.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Macerás lenne felszabadítani a Linux Mint partícióját :D Szal felraknám fõrendszernek.

Akkor adatmentés és rakd a W7 helyére, ami telepített program írt a registrybe az ugysem fog utána mûködni, meg a legtisztább egy clean telepítés.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Az már más kérdés, hogy onnan a vezérlõpulthoz képest gyakorlatilag a beállítások negyedét nem érheted el.

Nem errõl beszéltem, hanem arról, hogy ha a Vezérlõpult is így nézne ki, értelmesen csoportosítva, átláthatóan akkor nem lenne az, hogy hosszú percekig turkálsz a különbözõ logikátlan módon csoportosított szarok között mire megtalálsz valamit. A jelenlegi Vezérlõpult egyszerûen elavult... pont olyan, mint a legelsõ még évszázadokkal ezelõtt.

Ez az új kinézet pedig sokkal logikusabb, fõleg ha találnak egy normálisabb rendezési elvet a mostaninál.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Nem errõl beszéltem, hanem arról, hogy ha a Vezérlõpult is így nézne ki, értelmesen csoportosítva, átláthatóan akkor nem lenne az, hogy hosszú percekig turkálsz a különbözõ logikátlan módon csoportosított szarok között mire megtalálsz valamit. A jelenlegi Vezérlõpult egyszerûen elavult... pont olyan, mint a legelsõ még évszázadokkal ezelõtt.

Ez az új kinézet pedig sokkal logikusabb, fõleg ha találnak egy normálisabb rendezési elvet a mostaninál.

Logikusabb a nyavaját :D

Legfeljebb annak ismerõs és így könnyebben elfogadható, aki már egy ideje lelkesen böködi az okostelefonok képernyõjét de egy desktopon edzõdött kockának ez így egy rémálom (kis túlzással) és sajna egyáltalán nem tart kevesebb kattintásból elérni valamit, sõt... viszont érintõképernyõn remekül mûködik bár számomra túlságosan "letisztult" ez a csempekinézet.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Feltettem a Win8at a Win7 helyére. Elsõ indítás, nagy nehezen varázsoltam internetet (kábel kellett, nem volt hajlandó felismerni az USB-s wifi sticket), felraktam frissítéseket. Restart. Erre kék halál, még mielõtt egyáltalán elindulna a rendszer. Valami ilyesmit ír h: IRQL IS NOT LESS THAN EQUAL

Azóta folyamatosan ezt kapom. Mi lehet a probléma? Valaki sürgõsen írjon plz :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...