Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8


oPalRx7

Recommended Posts

oPalRx7

Nos, mivel van már dev preview, lassan jöhetnek a tapasztalataink is róla :)

részemrõl nemsoká nekikezdek letölteni egyet.. meglássuk :)

jah, én még csak az x86 kompatibilitást fogom próbálni, az ARM-ról nem tudom hogy külön release lesz-e...

Link to comment
Share on other sites

odordaniel

Nekem tetszik. Még így is hogy sok minden nincs benne. Kicsit furcsa hogy, ha rányomok a start gombra egy másik oldal jön be. talán ezt lesz a legnehezebb megszokni. Kár hogy még nincs app store. Amit hiányolok, vagy csak még nem találtam meg, ha megnyitok egy metro alkalmazást azt be lehet zárni valahogy?. Az Nvidia drivert képtelenség rá telepíteni, legalábbis én sehogy se tudtam pedig mindenhol beállítottam a Windows 7 kompalibitást. És nem mûkszik a Pinelés a startmenübe. Szóval ha egy olyan ikont akarsz kitenni startmenübe ami egy szoftverhez tartozik amit nem rendesen telepítettél akkor elvileg azt is ki lehetne tenni a jobb egérgomb Pin to Startra kattintva de nem mûködik. A kikapcsoló gombot meg jól elrejtették. Eddig kb ennyi meglátásom van hozzá.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

nah notira felkerült :)

elsõdleges vélemény: sokat kell szokni, nem lehet elsõre átlátni. plusz egyelõre elég sok olyan "programot" kapni hozzá, amit még azt se tudom mire lesz jó (web2 féle funkciók) viszont a céges wifivel nem is akart megbarátkozni.

rendszer-segédprogramok még a win7 hez képest is jpbban el vannak tüntetve, a futtatás rendszergazdaként se 2 kattintás. szóval inkább bonyolultnak tûnik mint egyszerûnek. a sebességébe beleszól a net is. tehát ha valamihez net kell a számára, akkor kicsit gondolkodóba tud esni (a logout, login eléggé be tud ájulni)

már összebarátkoztattam a proxyval, szóval talán egy kicsit flegyorsulnak az események holnap :)

screenshotok így még nem érkeznek...

Nekem tetszik. Még így is hogy sok minden nincs benne. Kicsit furcsa hogy, ha rányomok a start gombra egy másik oldal jön be. talán ezt lesz a legnehezebb megszokni. Kár hogy még nincs app store. Amit hiányolok, vagy csak még nem találtam meg, ha megnyitok egy metro alkalmazást azt be lehet zárni valahogy?. Az Nvidia drivert képtelenség rá telepíteni, legalábbis én sehogy se tudtam pedig mindenhol beállítottam a Windows 7 kompalibitást. És nem mûkszik a Pinelés a startmenübe. Szóval ha egy olyan ikont akarsz kitenni startmenübe ami egy szoftverhez tartozik amit nem rendesen telepítettél akkor elvileg azt is ki lehetne tenni a jobb egérgomb Pin to Startra kattintva de nem mûködik. A kikapcsoló gombot meg jól elrejtették. Eddig kb ennyi meglátásom van hozzá.

a ctrl+esc a legtöbb metro alkalmazásnál müxik, és van store, más kértés hogy még rá se kattintottam hogy müxik-e :D

eddig felraktam rá a dx frissítést, nightly 64bitet, thunderbirdet.

coretemp gadget nem müxik (még)

egyelõre ennyit volt idõm kipróbálni :)

Link to comment
Share on other sites

odordaniel

nah notira felkerült :)

elsõdleges vélemény: sokat kell szokni, nem lehet elsõre átlátni. plusz egyelõre elég sok olyan "programot" kapni hozzá, amit még azt se tudom mire lesz jó (web2 féle funkciók) viszont a céges wifivel nem is akart megbarátkozni.

rendszer-segédprogramok még a win7 hez képest is jpbban el vannak tüntetve, a futtatás rendszergazdaként se 2 kattintás. szóval inkább bonyolultnak tûnik mint egyszerûnek. a sebességébe beleszól a net is. tehát ha valamihez net kell a számára, akkor kicsit gondolkodóba tud esni (a logout, login eléggé be tud ájulni)

már összebarátkoztattam a proxyval, szóval talán egy kicsit flegyorsulnak az események holnap :)

screenshotok így még nem érkeznek...

a ctrl+esc a legtöbb metro alkalmazásnál müxik, és van store, más kértés hogy még rá se kattintottam hogy müxik-e :D

eddig felraktam rá a dx frissítést, nightly 64bitet, thunderbirdet.

coretemp gadget nem müxik (még)

egyelõre ennyit volt idõm kipróbálni :)

Hát a ctrl+Esc csak lapoz nálam egyet mert ha ránézek utána a futó programokra akkor még mindig látom hogy, a háttérben megy. Persze ez nem akkora baj mert ha jólnéztem a processzorból nem eszik semmit. A memóriából is csak keveset esznek, de ha megvan már pár nyitva akkor azok azért összeadódnak. Amúgy a Windows Task Manager jól meg lett csinálva. Arra nem emlékszem hogy, a Windows 7-nél miket hozott ki a programok mellé hogy mibõl mit használ de itt elég jól meg lett csinálva az egész.

[GSF] Picture

Az App Store még nem elérhetõ

[GSF] Picture

Egszerre lehet a képernyõn 2 metrós program vagy 1 metros program és az asztal. Ezek között navigálhatunk a zöld csúszka huzogatásával vagy ha esetleg már nincs rá szükségünk egyszerûen a zöld csúszkával letoljuk a képernyõrõl.

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Ha egy megnyitott alkalmazást szeretnénk a képernyõ szélére tenni estleg az egész képernyõre akkor a képernyõ bal odalához húzva az egeret megjelenik egy a megnyitott alkalmazások közül. Ha ez nem az ami nekünk kel toljuk vissza a kisképet és húzzuk ki újra ekkor egy új program lesz a kisképen. Ehhez folyamatosan tartsuk nyomva az egerek.

Ja és persze az egész Windows Developer Prewiew angol nyelvû maximum a billentyûzetet tudod magyarra átállítani.

Egy kis segítség anak aki arra adja a fejét hogy, telepíti: az angol billentyûzeten a z=y, y=z, a 0=ö, @=shift+2 (ez nem biztos)

Edited by odordaniel
Link to comment
Share on other sites

UC

Mi is feltettük egy céges gépre VirtualBox-ra a 32 bites verziót (jó sokadjára, mert először VMWare-en és VPC-n próbáltuk, de azokon kékhalállal kezd (ami amúgy viccesen néz ki :))).

Egyelőre úgy tűnik én vagyok az egyeten aki szerint ez a Metro egy kényelmetlen, otromba dolog? Engem nagyon zavar. Szerencsére pillanatok alatt letiltható, így egyből a hagyományos desktopot kapjuk, de az meg egy az egyben Win 7. És még a programok (intéző pl) új ribbonbar-ját is eltűnteti, pedig az tetszik).

(Tényleg hogy kell csinálni, hogy a 8-as "kocka" kinézetet kaptjuk a Start menüre és a tálcára, de ne a 8-as verziójú legyen, hanem a 7-es? Neten láttam róla screenshotot, de nem tudtuk elővarázsolni).

Nem titkolom, nekem eddig csalódás ez a Win, pedig nem vagyok az újítások ellen, a Win 7 bétát is nagyon szerettem és sokat használtam, pedig az sem volt - számomra - kis újdonság az XP után. De ez... ronda, kényelmetlen, ami pedig a régi maradt, abban az eddigi felületes vizsgálataim alapján szinte semmi változás nincs. :ninja: De azért még nyúzom tovább :)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

én még nem akartam ennyire gyilkosan nyilatkozni az új kezelõfelületrõl :D

számomra egyelõre még csak a "nem teljesen átlátható" jellemzést érdemelte ki. se nem tetszik, se nem csúnya, stb...

metro nélkül amúgy látszólag sok feature is eltûnik...

Link to comment
Share on other sites

UC

én még nem akartam ennyire gyilkosan nyilatkozni az új kezelőfelületről :D

számomra egyelőre még csak a "nem teljesen átlátható" jellemzést érdemelte ki. se nem tetszik, se nem csúnya, stb...

metro nélkül amúgy látszólag sok feature is eltűnik...

Gyakorlatilag minden látható :D Legalábbis elsőre. Én sem szeretném gyorsan leírni az egészet, de két problémám van:

1. A Metro-n található appok 99%-a nem érdekel, vagy mert nincs rá szükségem, vagy mert utálom a felhő alapú megoldásokat, és ezt az erőltetett szociális hálót, amit képvisel. Vállalati környezetben nagyon jó, nagyon hasznos a cluod, rengeteg lehetőség van benne (ld. pl szolgáltatás hosztolás úgy, hogy nem kell jó pénzért szervert fenntartani), de felhasználói oldalon nem érzem rá felkészültnek magam. Engem nem nyugtat meg az internet biztonsága, a "netbe integrálódás", a Metro pedig pont ennek a desktop alapú előszele :)

2. Megláttam a kapcsoló kinézetét, amellyel egyes funkciókat lehet a Metro saját beállításai közt ki- és bekapcsolni és az életkedvem is elment :D

Ja, amúgy tök érdekes: 7.0-ás kernel verzióként jelentették be, én úgy értelmeztem az olvasottkat, hogy az eddig megszokott desktop kinézet csak egy feature, ha úgy tetszik egy app lesz a sok közül, de a Metro letiltása után amikor barangoltam a vezérlőpult, computer management, és hasonló mélyebb funkciók közt, nem úgy tűnt, mint egy az eddigiektől teljesen eltérő alapokon nyugvó OS, nem keltette az elképesztően új perspektíva érzését. A 6.1-es kernelverzió is erre utal.

Aztán persze lehet, hogy én vagyok túl nagyképű, hogy egyes beállítási lehetőségek és hasonlók alapjén rossz oldalról közelítem meg a dolgokat - amennyire értek hozzá, az is lehet, hogy totál nincs igazam, és amit láttam az semmire nem bizonyíték :D

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

A metrót nekem is szokni kell.. nagyom furcsa és fele nekem nem is kell belõle. Viszont a bootolás nagyon gyors :D

Ja és valaki tudja, hogy a metró hátterét hogyan változtatom meg. ez a zöld nem valami jó :S

Link to comment
Share on other sites

odordaniel

Szerintem azt a fejlesztõi változatban még nem lehet. Amúgy gondolom a Startmenü-->Settingsben lehetne de ott még igazából semmilyen beállítási lehetõség nincs.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

na az itthoni sima wpa2 wifire feljött már.

bár most már megtalálta a certificate-t is az egyetemen, de mégse tudott felkapcsolódni :S

Link to comment
Share on other sites

skybot

Hát elég f*s lesz ez a z új kezelõfelület. Nem tudom miért akarják összeboronálni tableteket a desktop gépekkel. Egyszerûen nem képesek felfogni, hogy a kettõ két külön dolog. <_< Én a gépen melózni akarok, gyorsan hatékonyan. Nem ilyen csempékkel p*csölni. Oké mamikáknak, agyhalott 10-enéveseknek egyszerûbb, de gondoljunk már azokra is akik HASZNÁLNI szeretnék a gépet valamire, nem csak bohóckodni a Facebookon... Én anno simán elboldogultam még Dos-sal is mikor megmutatták, hogy kell kezelni. Teljesen ki akarják az emberbõl irtani gondolkodást vagy mi?

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

nah. most érzem elõször komolyabb hiányát az amd drivernek:

hdmi-re kötve a monitor méretezését nem tudom beállítani, igaz kép és hang van, csak a 1080p nem az igazi összetömöríti a monitor valamiért. ez rendes driverrel jó szokott lenni...

viszont a kiterjesztett asztal érdekes. 2 táca is jár hozzá :-o

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Mekkora virtuális winyó kell neki hogy menjen rendesen? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Mekkora virtuális winyó kell neki hogy menjen rendesen? :unsure:

20g alatt nem is engedi magát települni... sztem 20-30 elég hogy kipróbáld.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Na megjöttem én is :D

Még aznap feltelepítettem, ahogy az MSDN-en megjelent (próbáltam belépni a Gamestárra másik oprendszerrõl de egyszerûen nem enged... aszongya rossz a jelszó, vagy a felh.név...)

No tehát.

Meglepõen stabil és gyors, az összes hardvert felismerte és telepítette hozzá a drivert, kivéve a scannerhez, ahhoz kézzel kellett leszedni a W7-es drivert de az is jó hozzá.

A Metro felület desktopon szerintem használhatatlan... tableten, vagy okostelefonon remekül mûködik de itt... szörnyû, viszont ott a klasszikus desktop is, azzal meg jól használható.

Telepítésnél ugyanúgy kell telepíteni, mint bármelyik másik oprendszert, csinál egy Boot-menüt magának (bár elõször leizzadtam, ugyanis nem a megszokott Boot-menüt adja elõ, hanem elindul a W8 és utána adja elõ a választási lehetõséget :omg: )

A megnyitott mappák menüsora szerintem nagyon helypazarló de ez ízlés kérdése, nekem nem tetszik.

A mûködésére egy rossz szót sem tudok szólni, még csak fagyást sem tapasztaltam, pedig ugye ez még csak nem is Béta verzió...

Link to comment
Share on other sites

UC

Mekkora virtuális winyó kell neki hogy menjen rendesen? :unsure:

Nekünk felment 12 gigára szó nélkül.

Link to comment
Share on other sites

burucs94

Na megjöttem én is :D

Még aznap feltelepítettem, ahogy az MSDN-en megjelent (próbáltam belépni a Gamestárra másik oprendszerrõl de egyszerûen nem enged... aszongya rossz a jelszó, vagy a felh.név...)

No tehát.

Meglepõen stabil és gyors, az összes hardvert felismerte és telepítette hozzá a drivert, kivéve a scannerhez, ahhoz kézzel kellett leszedni a W7-es drivert de az is jó hozzá.

A Metro felület desktopon szerintem használhatatlan... tableten, vagy okostelefonon remekül mûködik de itt... szörnyû, viszont ott a klasszikus desktop is, azzal meg jól használható.

Telepítésnél ugyanúgy kell telepíteni, mint bármelyik másik oprendszert, csinál egy Boot-menüt magának (bár elõször leizzadtam, ugyanis nem a megszokott Boot-menüt adja elõ, hanem elindul a W8 és utána adja elõ a választási lehetõséget :omg: )

A megnyitott mappák menüsora szerintem nagyon helypazarló de ez ízlés kérdése, nekem nem tetszik.

A mûködésére egy rossz szót sem tudok szólni, még csak fagyást sem tapasztaltam, pedig ugye ez még csak nem is Béta verzió...

Énis teljesen meg vagyok elégedve vele és nekem még a Metro UI is bejött. Egyetlen dolog ami zavar ha a Metro UI-s internet explorerrel böngészel akkor nincs flash support.

Link to comment
Share on other sites

odordaniel

Énis teljesen meg vagyok elégedve vele és nekem még a Metro UI is bejött. Egyetlen dolog ami zavar ha a Metro UI-s internet explorerrel böngészel akkor nincs flash support.

És nem is lesz az ugyanis az full html5-ös megoldásokat támogatja.

Link to comment
Share on other sites

Superlompos

Nekünk a suliba felrakták 1 gépre a Win8-at. Nekem nem nagyon tetszett. :)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Nekünk a suliba felrakták 1 gépre a Win8-at. Nekem nem nagyon tetszett. :)

minél tovább használom, annál kevésbé tecc, bár nem vészes. használható azért.

...bár most valamiért nem indul el a skype... :D

Link to comment
Share on other sites

Superlompos

Mondjuk nagyom kezdetleges ez, még egy bezáró gomb sincs. :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

csináltam pár screenshotot

Hát ez nekem elég win7-esnek tûnik, de azért van ami a Movie Makerre emlékeztet :)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

...most van idõm elõször rendesebben játszani vele, és egyelõre egy hatalmas negatívumként jött elõ most az egyik win8 feature.

ha a képernyõ jobb szélén van az egér, akkor ugye esetlegesen futó html5 oldalakat/programokat hoz elõ, ha kattintunk, akkor ugye át is lép. fps-be nem tudom elõjön-e, most blade kittenezés közbe elõjött hogy párszor átkerültem a controlpanelbe....

még a startgomb is aktív sajnos..... hozza a metro felületet....

szerk.:

a legutóbbi frissítés óta megy a coretemp gadget win8 alatt X) eddig valamiért nem tudta a gadget kiolvasni a fõprogram adatait :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Na én is feldobtam vbox-ra, idáig 4 dolog nem tetszik:

-ne bacogasson a windows live id-vel hogy majd neten keresztül szinkronizál... ( :omg:[GSF] Picture )

-az új startmenü nem egészen bejövős(legalábbbis nem ekkora méretű csempékkel)

-nem ismeri fel a w7 által létrehozott home group-ot

-a start gomb működése

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...