Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fable-sorozat


-Dan-

Recommended Posts

Plata

Bárhol lehet menteni. De ha küldetés közben vagy, akkor a küldetés elejére vonatkozik a mentés (ezt hívják karakter mentésnek), kivéve a közben összeszedett tárgyakat/TP-t. Ez 1-2 helyen kellemetlen, egyébként beépített csalás lehetõség (avagy hogyan szedjünk össze 1 küldi közben 20-30 ezüstkulcsot, 5-10 ügyesség TP adó lötyit, párezer aranyat sírokból, késõbb meg hogyan fiatalodjunk vissza aggastyánból 18 éves korra, ha van rá 1 millió aranyunk, hogy minden alkalommal adakozzunk a Fény Templomában, amikor arra járunk (egyébként csak elsõ alkalommal fiatalít pár évet, de ha újrakezdjük a küldit, akkor ez a számláló is újraindul.))

Sebeket szerintem ott is a nagyobb ütéseknél osztanak. Halál nincs, csak kiütnek. Gyógyítás meg csak tárgyakból, amikbõl nincs túl sok.

Én sose csináltam ezt a csalást,igaz kulcsokat se gyûjtöttem sose.Pénzem meg már a méhkirálynõ leölése után annyi volt amennyit nem voltam lusta farmolni a városban kereskedéssel.Bár lehet a fiatalítóst meg kellett volna.

Link to comment
Share on other sites

Qwerty4

Engem az egyben kifejezetten zavart, de a kettõ meg a három esetén fel sem tûnt.... én azt hiszem, hogy igenis lehet mindenhol menteni, küldetés közben is.

Ja de Luke az egyrõl írta azt a kis szösszenetet, ne tévesszen meg!

Jó, de nem arról kérdeztem, már van tapasztalatom, ami az elsõ részt illeti.Azt kérdeztem, hogy a 3. résznél is ugyanolyan-e...de akkor végülis nem olyan, mint az 1-ben!

Link to comment
Share on other sites

Qwerty4

Ma kipróbáltam, szerencsére tényleg jobb a mentés...van quicksave. :)

De nem ártana manuális mentés is.Lehet hogy van, csak nem találtam?

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Ma kipróbáltam, szerencsére tényleg jobb a mentés...van quicksave. :)

De nem ártana manuális mentés is.Lehet hogy van, csak nem találtam?

2. vagy 3. rész?

Link to comment
Share on other sites

Qwerty4

2. vagy 3. rész?

A 3., mivel xboxom nincs.

De már megkaptam hol lehet menteni manuálisan is...

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Ma kipróbáltam, szerencsére tényleg jobb a mentés...van quicksave. :)

De nem ártana manuális mentés is.Lehet hogy van, csak nem találtam?

Nincs igazán jelentõsége a mentésnek, mivel a harcok eleve elég tétnélküliek, így legfeljebb két játék között van értelme menteni. Hacsak nem hajtasz a halál nélküli végigjátszásra achievement miatt.

Link to comment
Share on other sites

Qwerty4

Hát azért nem tét nélküliek a harcok, "pontok" múlnak rajta, a "pontokon" meg a fejlesztések.

De elég fura az, hogy nem lehet igazából meghalni, csak "pontokat" veszíteni, mert valami folytán visszadob az életbe halál esetén. :omg:

Nagyon szájbarág ez a játék mindent, igazi új generációs darab.Gondolok itt az útvonalra, korábban még térképet, ezt-azt nézni, olvasni kellett, hogy eljuss a célpontig (pl. Morrowindben), de ez vezet, mutatja az utat.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Hát azért nem tét nélküliek a harcok, "pontok" múlnak rajta, a "pontokon" meg a fejlesztések.

De elég fura az, hogy nem lehet igazából meghalni, csak "pontokat" veszíteni, mert valami folytán visszadob az életbe halál esetén. :omg:

Nagyon szájbarág ez a játék mindent, igazi új generációs darab.Gondolok itt az útvonalra, korábban még térképet, ezt-azt nézni, olvasni kellett, hogy eljuss a célpontig (pl. Morrowindben), de ez vezet, mutatja az utat.

Egyrészt kikapcsolható, ha épp macsó akarsz lenni, másrészt így nincs sima térkép, harmadrészt meg a felfedezést most a kulcsokkal meg a gnómokkal jutalmazza, amiket természetesen nem mutat a térkép, nincs hozzájuk útvonal.

Link to comment
Share on other sites

Qwerty4

Egyrészt kikapcsolható, ha épp macsó akarsz lenni, másrészt így nincs sima térkép, harmadrészt meg a felfedezést most a kulcsokkal meg a gnómokkal jutalmazza, amiket természetesen nem mutat a térkép, nincs hozzájuk útvonal.

Ja, tényleg nincs igazi világtérkép, így viszont tényleg bosszantó lenne...

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Ja, tényleg nincs igazi világtérkép, így viszont tényleg bosszantó lenne...

Mondjuk Morrowindben én is nagyon élveztem némely küldetésben ezt az útbaigazítás alapján való tájékozódást, de azért ez nem egy olyan játékelem, amit rendszeres visszatérõként is szeretnék látni. :)

Link to comment
Share on other sites

Qwerty4

Mondjuk Morrowindben én is nagyon élveztem némely küldetésben ezt az útbaigazítás alapján való tájékozódást, de azért ez nem egy olyan játékelem, amit rendszeres visszatérõként is szeretnék látni. :)

Hátránya, hogy idõigényes, de annak is megvan a maga hangulata. :)

Itt az utazás nagyon kényelmesen meg van oldva.Mondjuk az elsõ részben sem volt sokkal komolyabb, mint a 3.-ban.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gebali1991

2013-ban érkezik a Fable 4 (ami nem azonos a Fable: The Journey-vel). :wub:

Link to comment
Share on other sites

Trungi.X

2013-ban érkezik a Fable 4 (ami nem azonos a Fable: The Journey-vel). :wub:

Nah az nagyon finom lesz, csak azt szeretném tudni hogy milyen környezetbe fog játszódni. Az elsõ rész a kb olyan középkoros volt. A 2. rész a középkor vége és az iparosodás eleje volt, a 3. rész meg abszolult iparos volt :D Érdekes lenne ha elhoznák a 1. 2. világháború fícsöreit hangulatát, és csatáit...mondjuk az nem Fable lenne, de gondoljunk csak bele..jön a sok n00b felénk, és mi elõkapunk 1 mp40-et ezzel megpuhítjuk õket, aztán lángoat dobálunk rá, majd félig átsült testüket kettékaszabolnánk :D

Oké ez csak egy elmélet :D Ettõl én még szeretnék egy magával ragadó, lebilincselõ, vicces de mégis epikus játékot kapni úgy hogy valamivel öszetetteb legyen a harc, mint a fejlõdés és halál rendszer (mert az hogy kiütöttek és elveszett pár pontunk az szánalmasra sikeredett) rendszer mint a Fable 3-ban :) - Ja és ha gonoszak vagyunk akkor nyugodtan legyen bazi nagy tülkünk, mint Hellboy-nak ha meghagyná hosszúra ögüü

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
VassGabor

Az e3-on befogják mutatni a 4-dik részét már várom nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...