Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fight Club - The Sequel


grasslover

  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

grasslover

Mekkora egy paraszt ez a Lucas.

De most komolyan, mi rossz van abból, ha a fanok összegyűlnek és együtt szeretnek valamit? Pont a Star Wars-é akkora tábor, hogy ezeket már nem is lehet kordában tartani...ez Lucas számára harminc év múlva is egy ingyenreklám lenne, egy olyan dolog, amivel még többet adhatna el. Azok a rajongók, akik Chewbacca-nak vagy Leia-nak öltöznek egy ilyen partyn és ezredszerre is képesek végigizgulni az összes kívülről fújt jelenetet, ezek a rajongók lesznek azok, akik majd beülnek a 3D-s felújított vetítésre és milliomodszorra is újra kiadják DVD-n - nem azok, akiknek f*ngjuk nincs a Star Warsról. Annyi rókabőrt húzott már le a sagáról amennyit nem szégyellt, de ezt már azért tényleg nem ártana neki szégyellni. De ha ilyeneket csinál, akkor a régi rajongók inkább bennehagyják azt a plusz dollárköteget a pénztárcában és megelégszenek a klasszikus élményekkel és inkább a gyűrött VHS-t teszik be a szar minőségű TV-jük kiégő képcsövein átsugározva...az legalább az eredeti, vágatlan (jobb esetben).

Mikor anno, még az első évadok egyikében a South Parkban kikezdték Spielberget, hogy felújítja a Raiders of the Lost Arkot és Lucast meg milyen kis jófejnek állították be aki nem tehet semmiről - na akkor iszonyú nagyot tévedtek az alkotók. Ha már Spielberget mocskolják, tegyék mindkettővel, bár éppenséggel Spielberg soha nem adta ki tudtommal egyetlen filmjét sem úgy újrakiadásban, hogy azon lényeges digitális utómunka lenne (esetleg ilyet, hogy Jaws - 20th Anniversary-t láttam már boltok polcain, de az meg szerintem nem az ő műve, ráadásul a film érintetlen volt és csak az extrakínálat különbözött a sima fapadostól) - ellentétben Lucas téveszmés javítási lázával. Spielbergnek ha jól tudom még VHS-en/DVD-n megjelent, moziváltozattól eltérő Director's Cut filmje sincs, egy sem (javítsatok ki ha tévednék).

(Parker és Stone védelmére legyen mondva, hogy az Indiana Jones megerőszakolós South Park részben azért szegény Indy kapta Lucastól is hátulról...addigra belátták :D)

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Az ET-bõl van rendezõi, nem is kevés utómunkával.

Kedvencem, hogy a pisztolyokat lecserélték adóvevõkre, nehogy megnyomorítson a látvány egy gyereket.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Lucas egy hatalmas fas-zkalap, nem méltó a Star Wars-hoz, hiába õ találta ki...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az ET-bõl van rendezõi, nem is kevés utómunkával.

Kedvencem, hogy a pisztolyokat lecserélték adóvevõkre, nehogy megnyomorítson a látvány egy gyereket.

Errõl nem tudtam, bár szerintem az ET gyerekfilmnek nagyon merész elemeket vonultat fel (és épp nem a lóbált vadászpuska az ami a vészes, hanem a szarcsimbók, ijesztõ földönkívüli aki még visít is), felnõttebbeknek meg nagyon b*zis... Nem hiszem egyébként, hogy bárki, aki megnézte gyerekkorában ezt a filmet, az egy félõrült és mániákus sorozatgyilkossá és honvággyal telt földönkívülivé transzmutálódott - bár egy korai Cronenberg filmet el tudnék képzelni eme vérgõzös képrõl.

---

(Mellesleg bejelentem: halad a Godzilla-írásom! Már a harmadik filmrõl is kész a rövid ismertetõ, odébb is toltam az aláírásomban a kis bigyót kettõvel :D Ilyen sebességgel három-négy hónap múlva talán kész leszek a showa era felével.)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nem tudom eldönteni, hogy a Dark Knight Rises vagy a The Avengers teasere volt odacsapósabb...

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

sztem a fradi ultrái :D

Link to comment
Share on other sites

Real013

sztem a fradi ultrái :D

Tudod te hogyan kell olyan poént írni, amit senki nem érdekel, ügyes vagy! :D

Egyébként engem sem a DKR, sem az Avengers elõzetese nem csigázott fel túlzottan, illetve inkább úgy mondanám, hogy a filmeket már annyira várom, hogy ezek sem tudtak semmi extrát hozzárakni.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Egyébként engem sem a DKR, sem az Avengers elõzetese nem csigázott fel túlzottan, illetve inkább úgy mondanám, hogy a filmeket már annyira várom, hogy ezek sem tudtak semmi extrát hozzárakni.

Na mondjuk ez is valami, de én szeretem a néha elcseppentett morzsákat - jobban is szeretem a teasereket, mert szerintem a trailerek már túl sok mindent lõnek le...a teaser meg felcsigáz, alapoz, célba vesz hátulról és mikor már valamit elárulna (lásd: Bane vs Batman közeledés ^^) akkor hirtelen vége az egésznek. Ez mûvészet, a trailer meg véleményem szerint csak egy spoilergyûjtemény :D.

Na valahogy így van nálam:

1. The Dark Knight Rises

2. The Avengers

3. Green Lantern

4. The Adventures of Tin-Tin

5. The Skin I live in (Almodóvar)

Link to comment
Share on other sites

Joey

Kisebb fórumos szünetem utáni elsõ hetem arra ment rá, hogy az engem érdeklõ topicokat nyálazgassam át (ami amúgy nem volt túl nagy feladat…), a Fight Club pedig az elsõk között kapott helyet a filmes altémák után, és már többször is nekikezdtem az itteni beköszönõmhöz, de állandóan félbehagytam különbözõ okokból kifolyólag. Mindegy, ezt már befejezem, nem szólhat közbe semmi.

Szóval szasztok, Joey vagyok, és nekiugrok a legerõsebbnek is közületek, legalább arra emlékeznek majd rólam, hogy hülye volt, de állva halt meg. :D

A fórumra még 2005-ben regisztráltam, ahogy azt az élelmesebbek kiszimatolhatták. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy az elsõ pillanatoktól aktívan részt vettem volna a közösség életében, és akkor még finoman is fogalmaztam. Igazából csak 2008-ban kezdtem feltérképezni az itteni dolgokat (tehát még hamisítatlan rookie vagyok a többséghez képest), amikor már a többek által is emlegetett állítólagos „aranykor” lecsengõben volt. Ettõl függetlenül nagyon hamar kikötöttem a filmes részlegnél, az elsõ akciómat pedig egy Godzilla vs Mechagodzilla post jelentette a Mit láttálban. Utóbbi azóta is az elsõ, amit feljövetelkor megtekintek, még akkor is, ha csak a három évvel ezelõtti viszonyokat nézve is siralmasan kevés az új komment, az a pár szál pedig nagy százalékban ilyen Chuck/Krok-szerû agyeldobós, azonnal skippelõs fajtából származik. Itt korábban már volt is róla szó, hogy az átlagnézõkkel nem nagyon lehet szót érteni filmes témákban, és ez elég tisztán nyilvánul meg a mit láttálban is. Az meg igen érdekes dolog, hogy a filmes közösséget egyfajta zárt, elefántcsonttoronyban éldegélõ társaságnak tartják többen is, legalábbis a fórumon elejtett kommentekbõl erre következtetek.

Páran már leírtátok, hogy mit köszönhettek a fóromnak a filmekkel kapcsolatban, én háááát, nos megpróbálom körülírni a dolgot.

Már egészen kicsi korom óta rengeteg filmet nézek, amit a családom és a rokonságom sajátos berendezkedésének köszönhetek. A família, amiben éldegélek közel se nevezhetõ idillinek, amivel ugye nem vagyok egyedül a világon, de mindenki másképpen birkózik meg a problémákkal. Nekem a könyvek mellett a filmek voltak az elsõdleges mentsvárak, így a több száz darabosra bõvült vhs állományomat néztem rongyosra, amikor „menekülni” akartam, ebben a bácsikám is segítségemre volt a kezdetektõl fogva, akit igen hamar túlnõttem a témában (fõleg, hogy õ inkább csak olyan casual nézõ, aki sokat filmezik, de csak popcornmoviekat), viszont kétségtelen, hogy sok alap dologgal ismertetett meg a kezdeti idõkben. Már elsõ pillanatokban vonzottak a véres filmek, elsõsorban a horrorok, és az akciófilmek, meg úgy általában minden, amitõl a szüleim eltiltottak. Így a nyári táborok alatt én voltam az elsõdleges rémtörténet felelõs, máig nem felejtem azokat a sápadt arcokat (mondjuk az enyém se lehetett élettel telibb). :D A lényeg, hogy ha bármikor problémám volt, a filmek felé fordultam, a pajtásaimat nem mindig tekintettem mentsvárnak. Ez akkor változott, amikor Pestre kezdtem bejárni középiskolába, és sokkal kevesebb idõt töltöttem otthon. Pár évre rá jött életem eddigi egyetlen szerelme, amikor is elkövettem életem eddigi legnagyobb hibáinak egyikét, és mint egy szenvedélybeteg, a filmek világába menekültem. Azóta se néztem annyi – elsõsorban trash – filmet, mint abban az idõben (2008 környékén). Egyébként közvetve ez a szakadás vezérelt engem ide a fórumra, és ha már itt voltam, akkor gyökeret is vertem, elsõsorban azért, mert két pillanat alatt le lehetett szûrni, hogy vannak hozzám hasonló filmbúzák, méghozzá tekintélyes mennyiségben. Kis „érdekességként” írom le, hogy az itteni Ana-kultuszom abból a ténybõl fakad, hogy az elõbb leírt lány és Ana nagyon sokban hasonlítanak egymásra.

Tehát, fórum. Mire idejutottam már rengeteg mindent láttam, sõt az ízlésem is nagyrészt kialakult, tehát az itteni közösség nekem közel sem adott annyit, mint másoknak (mint Real példája is mutatja). Bár jobban belegondolva mégis, hiszen az eddig is kedvelt mûfajokban sokkal inkább kibõvítettem az ismereteimet (ami nekem nagyon sokat jelent, és köszönet is ezért mindenkinek), szerelmes lettem a Starship Troopersbe :lol: , és furcsa fintorként ahogy mélyebbre rágom magamat, úgy jövök rá, hogy még mindig milyen keveset tudok a mozgóképekrõl (mostanában a Hammer-féle horrorok felé kacsintgatok, csak nem tudom mivel kezdjem, így bármiféle tanácsot elfogadok a témában). Az már más dolog, hogy nekem nincsenek filmes ambícióim, még akkor se, ha a környezetembõl sokan próbáltak errefelé terelni, de szvsz ez megmarad hobbiszinten, amivel mindenki jobban is jár vélhetõleg.

Ennek a topicnak meg örülök, és bár szurkolok, hogy minél szebb karriert fusson be, sõt emelkedjen kult státuszba, de mint annyi jó filmet, ezt is megölheti a közönség érdektelensége, aminek elsõdleges okaként a fórumozók számának csökkenését tekintem. Jellemzõ, hogy az én mostani szóömlésem elõtt mikor született ide utoljára komment.

Mielõtt elfelejteném: mostanában eléggé rákattantam a high school filmekre, méghozzá 99%-ban a ’80-as évekbõl szemezgetek, de aki tud értelmes, ’90s, vagy új évezredbõl származó csemegéket, az ne tartsa magában. :rolleyes:

Ja, és még mindig nem láttam a Donnie Darkót. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Mit akarsz, most eléggé pörög a topic: napi 2-3 komment. xD ögüü

Forró rágógumi, azt sasold. :lol: (bár én egyet sem láttam végig)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A Hammer Frankensteineket mindenképp ajánlom - de előtte érdemes megsasolni az eredeti, Universal-féle Frankensteint Boris Karloffal - aztán meg fogj bele a Cushing-verziókba.

Amit még láttam a Hammertől az a Harryhausen által stop motion-ileg feltuningolt I.E 100000 évvel vagy mi a címe, amiben nincs semmi beszélgetés és vannak benne tigrisbikinis szőke nénik a hatvanas évekből. Ez volt a Hammernél a "Cave Woman" korszak. :D De inkább Harryhausen miatt ajánlom...

Meg miatta ugye még mindig feldobom, hogy a Jason and the Argonauts és a három Sinbad film minden idők legjobb kalandfilmjei az Indy epicek után/mellett.

A Donnie Darko 2001-ben készült, de 100%-ig egy 80-as évekbeli movie.

Link to comment
Share on other sites

Joey

A Hammer Frankensteineket mindenképp ajánlom - de elõtte érdemes megsasolni az eredeti, Universal-féle Frankensteint Boris Karloffal - aztán meg fogj bele a Cushing-verziókba.

Amit még láttam a Hammertõl az a Harryhausen által stop motion-ileg feltuningolt I.E 100000 évvel vagy mi a címe, amiben nincs semmi beszélgetés és vannak benne tigrisbikinis szõke nénik a hatvanas évekbõl. Ez volt a Hammernél a "Cave Woman" korszak. :D De inkább Harryhausen miatt ajánlom...

Meg miatta ugye még mindig feldobom, hogy a Jason and the Argonauts és a három Sinbad film minden idõk legjobb kalandfilmjei az Indy epicek után/mellett.

A Donnie Darko 2001-ben készült, de 100%-ig egy 80-as évekbeli movie.

Nem tudod véletlenül, hogy a múmiás/vámpíros felhozatalból érdemes-e szemezgetni? :unsure:

A Frankensteineket szépen végigzongorázom majd (Jason alap, a Sinbadokat meg már régóta csekkolni szeretném), de ezekre az õsasszonyokra most nagyon beindultam. :lol: Ez a When Dinosaurs Ruled the Earth-One Million Years B.C. kombó nagyon szimpi. :D Btw, utóbbiak ilyen sword and sorcery feelingû fantasy kalandok vagy hova lõjem be? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nem tudod véletlenül, hogy a múmiás/vámpíros felhozatalból érdemes-e szemezgetni? :unsure:

A Frankensteineket szépen végigzongorázom majd (Jason alap, a Sinbadokat meg már régóta csekkolni szeretném), de ezekre az ősasszonyokra most nagyon beindultam. :lol: Ez a When Dinosaurs Ruled the Earth-One Million Years B.C. kombó nagyon szimpi. :D Btw, utóbbiak ilyen sword and sorcery feelingű fantasy kalandok vagy hova lőjem be? :unsure:

A múmiásról tudom, hogy az kivételesen nem az Universal monster remake, hanem egy másabb irányvonal, tehát azt magában is értelmezheted, összehasonlítási alap nélkül. Az eredeti Universal Mummy inkább egy szerelmi történet a Dracula alapszituációját felhasználva.

A Hammer-Dracula széria valószínűleg must see, már csak Christopher Lee miatt is, de Peter Cushing Van Helsing (- ő Frankenstein a Hammer szériában, félelmetesen jól alakít; ráadásul még egy kapcsolat: Lee az első monster a Frankenstein szériában); a Hammer sorozat félelmetesen jó atmoszférát teremt a viktoriánus kori goth díszletekkel/ruhákkal. Ráadásul a Lugosi Béle-féle első Draculánál mindenképpen csak jobb lehet...

Ezeket az infokat inkább csak olvasgatás alapján fedeztem fel, csak a Frankenstein szériát láttam. Az Angry Video Game Nerd úgy jellemezte egyébként a Hammer szériát három szóban, hogy: "Color, blood and cleveage". És szerintem tökéletesen lefedi, érdemes megnézni mekkora nagy ugródeszka-szerű a különbség az Universal Monster Movies-hoz képest. :) Utóbbiakban (vagyis kronológiában korábban készült Universalnál :D) pl fedezhető fel a tipikusan amerikai családi filmekben felfedezhető, játékos-gyerekes momentumok (még a vérszívó vámpír, ködös, pókos légkörében is ott van az idétlen úri szolga a takarítónővel egy csomó jelenetben ami megöli az egészet) - velük szöges ellentétben a Hammer filmek szexualitást, nagytotál leszúrást, vérfröcsögést, beleket és szóbeli gore-t keverve klasszikus horror elemekkel ("kiműtöttem...az agyát" - BZZZZNNNGG hangos zene alatta...félelmetes :D)...szóval na, a horror műfajra tett hatása felbecsülhetetlen.

---

A Cave Woman filmekből csak a One Million Years B.C-t láttam; ez arról szól, hogy dinoszauruszok meg nagyra nőtt ősállatok garázdálkodnak mindenfelé, az ősemberek meg kalandokat élnek át...egyikük az egyik törzsből a másikba vándorol, megtetszik neki egy szőke nő...stb. Nincs beszélgetés, csak nyögdécselnek, az összes szöveg az elején egy unalmas narráció ami megindítja az elejét. A monster vs monster jelenetek miatt szerintem filmtörténeti jelentőségűek, még akkor is, ha félelmetesen nagy földrajzi és földtörténeti baklövések vannak benne (két külön korban élt élőlény egyszerre szerepeltetése pl). Szóval nem annyira sword and sorcery, mert beszélgetések hiányában elmarad az intrika vagy a konkrét szituációs összeütközések. Egyébként mágia vagy bármiféle természetfeletti sincs, csak szimplán egy áltörtörténelmi kalandfilm.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Egyébként...ma 25 éves az Aliens. Mivel én az utóbbi egy hónapban kétszer is láttam, szerintem méltó módon megemlékeztem a gyönyörûségrõl :wub:

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Az igen :D hát én már rég nem láttam, de vannak részek amiket elég gyakran megnézek a YT-on :)

Majdnem pontosan 1 évvel idősebb nálam ögüü

Link to comment
Share on other sites

Real013

Új Spidey elõzetesben elnyomták, hogy a lengedezést Pókember szemszögébõl láthatjuk. Az általános vélemény: Mirrors edge nyúlás, és szar az egész. Miért? A szubjektív szemszög már rohadtul nem egy filmben kapott nagy szerepet, ezt ugye mondanom sem kell, az meg, hogy most mindezt Spidey 'közlekedése' során mutatják be, szerintem remek ötlet... Kíváncsian várom magát a filmet. ^_^

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Új Spidey előzetesben elnyomták, hogy a lengedezést Pókember szemszögéből láthatjuk. Az általános vélemény: Mirrors edge nyúlás, és szar az egész. Miért? A szubjektív szemszög már rohadtul nem egy filmben kapott nagy szerepet, ezt ugye mondanom sem kell, az meg, hogy most mindezt Spidey 'közlekedése' során mutatják be, szerintem remek ötlet... Kíváncsian várom magát a filmet. ^_^

Ja, a Mirrors Edge meg nyúlja a parkour-ösöket, azok meg Prince-t Persia-ból, ami meg a nyolcvanas években jobb volt Atarin 2D-ben, de a platformjáték katakombákban csak egy ócska másolata a kalandfilmeknek, de kalandfilmben Indy a legjobb, ami meg rengeteg aranykori Zorro meg egyéb kincskeresős adventure movie-ből lop, amelyek meg a valósághoz képest ferdítve hozzák a kalandorok világát a 18. századból, akik meg sokkal kevésbé úriemberek mint a viktoriánus kori lordok és ladyk, de a feudalizmusban szebb volt a tudományos eszménél a vakbuzgó keresztény hit, ami meg kevésbé kifinomult az ókori filozófusok eszmecseréinél, ami viszont nem jöhetett volna létre ha nincs a Big Bang.

Szóval szerintem is, az Amazing Spider-Man trailerben lévő POV hálóhintázás sokkal szarabb mint az Univerzum keletkezése.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Kezdem úgy érezni, hogy Neill Blomkamp pár éven belül egy számomra abszolút fanservice-gyártó rendező lesz. A District 9-ban is minden volt amit imádok: társadalombírálós sci-fi, média szerepeltetése, baromi szép speciális effektek, humor és horror elegye. Felfedezhető nála Dick, a Verhoeven-scifik sajátosságai (média, reklámok, cégek, akasztófahumor, pózolás), a Cameron scifik epicness-e és részletgazdagsága, Cronenberg body horror fogalomátvitele, és mindezt megdobva a távol-keleti filmek művészien komponált koreográfiájával. Mintha a nagy kedvenc rendezőim kiégett és új vizekre evezős tendenciáját meglovagolva azok műfaji elemeit ötvözné...

Ja és nem csak a levegőbe beszélek, nem sokat tudni még ugyan új filmjéről, az Elysiumról, de azt igen, hogy sci-fi lesz...és ott egy cég a középpontban, aminek már van egy honlapja: klikk

Ebből meg már asszociálok a Cyberdyne-re, Weyland-Yutani-ra, Aperture Science-re, Black Mesa-ra, Dharma Initiative-re. Nagyon nagy reményeket fűzök a fickóhoz.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Mi történt a cinemageddonnal?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Mi történt a cinemageddonnal?

Én is hiányolom, remélem nem lesz ez tartós.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Én is hiányolom, remélem nem lesz ez tartós.

Nem volt tartós, már tegnap visszatért.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Én is hiányolom, remélem nem lesz ez tartós.

Magam se értem, hogy miként jött össze, de mostanáig nemigen volt szükségem a cg-re, de most egy rakás giallo, policiesco, és mezei olasz horror került a kívánságlistámra (olyan százas nagyságrendet kell elképzelni, pedig eddig sem volt idegen tőlem a téma :D ), és erős a gyanúm, hogy nem fogom tudni beszerezni az összeset az eddigi forrásaimból. <_<

Btw, ha regisztrálni szeretnék, akkor csak annyi a dolgom, hogy ölbe tett kézzel F5-özök, amíg bizonyos időközönként törlik a ratykó acc-okat? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Magam se értem, hogy miként jött össze, de mostanáig nemigen volt szükségem a cg-re, de most egy rakás policiesco, giallo, és mezei olasz horror került a kívánságlistámra, és erős a gyanúm, hogy nem fogom tudni beszerezni az összeset az eddigi forrásaimból. <_<

Btw, ha regisztrálni szeretnék, akkor csak annyi a dolgom, hogy ölbe tett kézzel F5-özök, amíg bizonyos időközönként törlik a ratykó acc-okat? :unsure:

Jó avatar.

F5, ja xD

De ha gondolod használhatod az én accomat is, 20 megás nettel elég jól lehet javítani az arányt -_- Írj, azt megosztom pm-ben.

---

Btw, cave women filmeken túl vagy már?

Link to comment
Share on other sites

Joey

Jó avatar.

F5, ja xD

De ha gondolod használhatod az én accomat is, 20 megás nettel elég jól lehet javítani az arányt -_- Írj, azt megosztom pm-ben.

---

Btw, cave women filmeken túl vagy már?

Pont most vánszorognak lefelé pár egyéb ajánlásaiddal egyetemben. A cg-s ajánlatodat meg remélem fenntartod még egy-két hétig, mert igazán akkor válik aktuálissá a dolog, mikor végre értelmes netes szolgáltatóm lesz otthon, mert az eddigi (a modemmel egyetemben) egy rakás szart se ért az állandó szétkapcsolásokkal, most meg csak a melóhelyemen nyomatom egy tré 5 megás alapcsomaggal, aminek a tényleges feltöltése a 0,5 megát súrolja alulról. -_- Szóval előre is köszi az ajánlatot, még jelentkezem ez ügyben. :wub:

btw, a giallókban mennyire mélyültél el? Mert lejjebb olvastam, hogy nem vagy kibékülve velük. Igazából eddig csak felületesen kapargattam a dolgokat, de most igyekszem teljes képet kapni erről az alműfajról is. Az eddigi - ha nem is a legjobb, de mindenképpen a legszórakoztatóbb giallo, amivel dolgom volt az Argento Phenomenája, és csak annyira tetszett, hogy ahhoz írtam meg anno életem első és egyetlen feliratát, mert nem találtam rá méltónak az eddigi magyar próbálkozásokat (nem mintha az enyém olyan profi lenne, de mégis). :D Jennifer Conelly már 15 éves formán is kikészít, legalább annyira tehetsége, mint amennyire szép (és itt is kijön, hogy Argento leginkább a csajokért van oda...persze csak a kések után :D ), Donald Pleasence nagy kedvenc, és Michele Soavi is feltűnik. A sztori tulajdonképpen egy kifordított tündérmese, amiből látszik, hogy Argento egyik nagy kedvence a Hófehérke Disney változata. Tulajdonképpen borzasztóan látványos a színészvezetés nemlétezősége, és egyéb hibáktól sem mentes, de akkora feelingje van, hogy olyannal csak egy régi olasz horror rendelkezhet, és ha amúgy szar lenne a végeredmény (ahogy nagyon nem az), akkor is imádnám, ha csak ez a zene lenne az egyetlen pozitívuma a műnek. Simonetti, te zseni. -_- Ja meg jó ideje ilyen az asztalom. Gondolom, nem véletlen. -_- :D

szerk: a Demons 1-2 meg minden csak nem giallo. Igazából a perverzión, és az akkori alkotókon túl más közös keresztmetszetük nincsen a műfajjal.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Pont most vánszorognak lefelé pár egyéb ajánlásaiddal egyetemben. A cg-s ajánlatodat meg remélem fenntartod még egy-két hétig, mert igazán akkor válik aktuálissá a dolog, mikor végre értelmes netes szolgáltatóm lesz otthon, mert az eddigi (a modemmel egyetemben) egy rakás szart se ért az állandó szétkapcsolásokkal, most meg csak a melóhelyemen nyomatom egy tré 5 megás alapcsomaggal, aminek a tényleges feltöltése a 0,5 megát súrolja alulról. -_- Szóval előre is köszi az ajánlatot, még jelentkezem ez ügyben. :wub:

btw, a giallókban mennyire mélyültél el? Mert lejjebb olvastam, hogy nem vagy kibékülve velük. Igazából eddig csak felületesen kapargattam a dolgokat, de most igyekszem teljes képet kapni erről az alműfajról is. Az eddigi - ha nem is a legjobb, de mindenképpen a legszórakoztatóbb giallo, amivel dolgom volt az Argento Phenomenája, és csak annyira tetszett, hogy ahhoz írtam meg anno életem első és egyetlen feliratát, mert nem találtam rá méltónak az eddigi magyar próbálkozásokat (nem mintha az enyém olyan profi lenne, de mégis). :D Jennifer Conelly már 15 éves formán is kikészít, legalább annyira tehetsége, mint amennyire szép (és itt is kijön, hogy Argento leginkább a csajokért van oda...persze csak a kések után :D ), Donald Pleasence nagy kedvenc, és Michele Soavi is feltűnik. A sztori tulajdonképpen egy kifordított tündérmese, amiből látszik, hogy Argento egyik nagy kedvence a Hófehérke Disney változata. Tulajdonképpen borzasztóan látványos a színészvezetés nemlétezősége, és egyéb hibáktól sem mentes, de akkora feelingje van, hogy olyannal csak egy régi olasz horror rendelkezhet, és ha amúgy szar lenne a végeredmény (ahogy nagyon nem az), akkor is imádnám, ha csak ez a zene lenne az egyetlen pozitívuma a műnek. Simonetti, te zseni. -_- Ja meg jó ideje ilyen az asztalom. Gondolom, nem véletlen. -_- :D

szerk: a Demons 1-2 meg minden csak nem giallo. Igazából a perverzión, és az akkori alkotókon túl más közös keresztmetszetük nincsen a műfajjal.

Igen, a Demons esetleg a furcsa színekkel és reflektorokkal reflektál rá (hu, micsoda szóösszetételt finomítottam itt egybe, azta :D) a giallora, szerencsére. Sokkal inkább amerikai horrorra hajaz, de még inkább az exploitation horrorra. Épp ezért imádom annyira.

A Suspiriaval az volt a bajom, hogy összeszedetlen volt. Nem volt elég szürreális ahhoz, hogy szürreális horrorrá váljon és nem is volt annyira érdekes, hogy bármennyire klasszikusnak tarthassam. A vér színe, az egész díszlet színvilága (mondjuk triviát olvasgatva pár érdekes dologról vettem tudomást: eredetileg 10-12 éves lányokkal képzelte el az iskolát Argento, de a cenzorok nem engedtek olyan lányokat horror közelébe, és így ugyan felnőtt lányokkal forgatott, de az egész díszletet "megemelte", kb fejmagasságba a kilincsiket, magasabbra az ablakokat, hogy a gyerekkori félelmek kerüljenek elő, mint a teljes testtel nehézkedő kilincsnyitás vagy az ablakig fárasztó holmiösszepakolással és felmászással való feljutás), a rettentő gyenge színészek, a régi horrorokra jellemző brutál hangos zene és emellett elcseszett hangmérnöki melóval montírozott párbeszéd hangerő, maguk a halálnemek és az össze nem álló, széthulló és értelmetlen (nem szürreális, azzal rendben lennék, mert ugyan itt meg lett magyarázva a story, csak...üres maradt) plot. Ami giallot láttam, az meg Fulci volt (Zonbi 2, The Beyond), amelyek meg feelingesek, csak a giallo gyermekbetegségei miatt nálam nem működtek túlzottan. Zombi horrorban egyértelműen a három Romero mozi a nálam legmagasabb pontszámot érdemlő, Fulci hozzáállása és megvalósítása meg érdekes színfolt ugyan, csak ott is teljesen érthetetlenek számomra a társítások (értem én, hogy tangában monokiniző, búvárcsajt akart betenni, de hogy hirtelen megjelenő cápa és még víz alatti zombitámadás is legyen, az nekem már kicsit megmagyarázhatatlan :D). Na szóval ez nálam a giallo. A Phenomena-t majd megpróbálom, ha már ajánlod, de biztosan ferde szemmel fogom nézni.

Másoknak biztos ilyenek a japán filmek, befogadhatatlanok, idegen karizmájú és hozzáállású rendezők munkái...hozzám azok állnak közelebb.

(persze, állni fog két hét múlva is az ajánlás, csak írj rám, mert tuti, hogy elfelejtem!)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...