Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Falling Skies


Csubi90

Recommended Posts

marco045

Ez a 4. rész elég semmit mondóra sikerült, remélem lesznek azért jó részek is valamikor. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
marco045

Beszarás, hogy már a 6. rész ment le, és még mindig alig történik valami. :D

A köv. rész viszont ígéretesnek tûnik.

Link to comment
Share on other sites

berc00

Na végre volt idõm erre is, megnéztem a 6. részt. Összességében nekem ez még mindig eléggé bejön, attól függetlenül hogy maximum 6/10-es részeket hoz. A múltkori rész felderítõútja, motorkeresés meg ezek mindig is bejöttek a hasonló témájú sorozatokban, pont ezért szeretem a posztapokalpitikus cuccokat, a túlélés küzdelmének bemutatása és a többi. Annyira még az sem zavar, hogy nem pörögnek az események (bár ahhoz képest, hogy az elsõ néhány rész alapján az évad fõ szála Ben mentése lett volna, jó hamar letudták azt), de legalább egyre jobban építik ki az idegeneket.

Ben beszéde (õk voltak a családunk), akkor ez a rész végi cliff (szövetkeznek az emberekkel? hejj?) is mind jó arra, hogy bemutassák õket. Pope visszatértének meg örülök, szimpi volt korábban is, jó a szövege.Amúgy a CGI meg még mindig durva nekem, hogy például a pókokat milyen jól ábrázolják, közben meg a mechák mennyire mûszerûek.

Azt nem tudom, hogy a következõ rész be fog-e jönni nekem, mert nem szeretem a hasonló átbaszós jajjagyerekeim nemmegmondtamhogybajlesz típusú részeket, de talán meglepnek. Kiváncsi vagyok a magyaráztra, hogy alakul ki a szövetség az áruló meg a pókok között.

Link to comment
Share on other sites

berc00

Na, még nem láttam ugyan, és szerintem nem is ma fogom, de ez fogadott junkien: Falling Skies – 1×07: Felesleges. Hát igen, akkor jó volt a megérzésem, hogy a következõ rész nem lesz valami izgalmas, nagyjából már elõre lehet tudni, mi lesz.

Link to comment
Share on other sites

berc00

Csak miattam él a topik vagy mi? :D

Lecsusszant 7. rész, és meglepetésemre jobb lett, mint amire számítottam. Természetesen nagy újdonság nem ért, az történt, amit gondoltam:

idõvel kiderült, hogy nincs minden rendben a menedékhelyen, megtörtént a szökés, majd a menekítés. És az is tetszett, ahogy Carter doki kiszabadította õket. Szerencsére nem voltak nyávogós jelenetek a szülõktõl, Pope visszatérte meg öröm a számomra, van lehetõség a karakterében. Mike halálát viszont nem értem, mármint az tetszik, hogy az írók bevállalósak és így kiirnak alap(abbnak tûnõ) karaktereket, csak olyan semmilyen volt a véghezvitele. Legalább láttuk volna, ahogy lelövik, vagy valami, így egészen a temetésig biztosak sem lehettünk benne, hogy meghalt.

Nem volt tehát nagy eresztés, de szörnyû sem, és ezután talán kissé beindulhatnak az események, két rész van már csak hátra úgyis. 5/10 nálam.

Link to comment
Share on other sites

marco045

rajtunk kívül nem nézi senki. : D még nem láttam a 7. részt. majd ma valamikor megnézem.

Link to comment
Share on other sites

Zangetas

rajtunk kívül nem nézi senki. : D még nem láttam a 7. részt. majd ma valamikor megnézem.

én is nézem ha eszembe jut

Link to comment
Share on other sites

thewbie

nézem én is, szerintem egész jó rész volt a mostani

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

Azt tudja valaki, miért csak 10 részes az évad? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

berc00

Azt tudja valaki, miért csak 10 részes az évad? :unsure:

http://www.sorozatjunkie.hu/2011/07/07/fal...johet-a-2-evad/

"A folytatás is 10 részes lesz (hosszú a produkciós idõ, mint a Game of Thrones esetében)"

Meg hát ugye kábel, ott amúgy sem szoktak nagyon hosszabb évadok lenni, 13 rész a megszokott.

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

http://www.sorozatjunkie.hu/2011/07/07/fal...johet-a-2-evad/

"A folytatás is 10 részes lesz (hosszú a produkciós idõ, mint a Game of Thrones esetében)"

Meg hát ugye kábel, ott amúgy sem szoktak nagyon hosszabb évadok lenni, 13 rész a megszokott.

Köszi a választ, bár azért kábelen is szokott lenni 22 részes sorozat, még szebb és több CGI-vel is.

Amúgy a finálé...hát, elég gáz volt szvsz. A 9. részben gyakorlatilag semmi nem történt és az egész depressziós parancsnok téma ilyen egy csapásra megoldódott probléma volt, a 10.-ben meg a legvége volt nagy facepalm részemrõl.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

valaki leírja nekem spoilerbe, hogy mi a vége, mert kíváncsi vagyok, hogy mit tudtak kihozni ebbõl a fosból 10 részen keresztül :D

Link to comment
Share on other sites

berc00

Én még csak most néztem a 8. részt, de ez speciel egészen jó volt. Kár, hogy eddig nem tudtak ilyen részeket hozni... Megint kicsit megbolygatták az alienek körüli nézeteket:

a Pókokkal kapcsolatos fejlemények, hogy bizony õk is meg vannak béklyózva, azaz lehet ilyenné válhatnak Ben-ék is, aztán ez az új, már tipikusabban UFO-s kinézetû két lábon járó idegen behozása mind érdekes. Közben meg végre valaki elkezdett kutatni a mechákkal kapcsolatban, vicc mondjuk, hogy egy rab jön rá ennyi hónappal a támadás után, hogy használni kéne az õ technológiájukat, de mindegy is, legalább Pope még menõbb lett, és neki köszönhetõen egyre nagyobb az esély egy tökösebb visszavágásra.

Bár ahogy olvasom a zárás elég semmilyen lett, úgyhogy nem lovalom bele magam semmibe, de ettõl függetlenül végre egy igazán kellemes részt kaptunk.

Link to comment
Share on other sites

marco045

Én meg most fejeztem be a finálét. Áh ez nem volt jó, a 8. rész után azt gondoltam, hogy végre talán egy normális lezárást kapunk.

Aztán mégsem. Tele van logikátlanságokkal, egyik dolog csak úgy jön a semmiből, magyarázat meg felépítés az nulla.

A végső "nagy támadás" is elég szánalmasnak érződött.

Maga a téma viszont még mindig tetszik, és mivel más hasonló sorozat nincs, nézni fogom majd a 2. szezont, bármennyire szar is. B)

szerk.: pope meg tök cool karakter, 2. évadban még többet belőle.

Link to comment
Share on other sites

berc00

Úgy tûnik, hogy nekem szerencsém van, mert még mindig tudtam élvezni, annak ellenére, hogy 5/10-nél semmiképp nem adnék többet a sorozatra. A kilencedik rész nagyon mocsok volt, full idõhúzás, és szomorúsággal tölt egy hogy egy rövid, 10 részes évadnál ilyenekre kell pazarolni az idõt, pedig mennyi lehetõség lenne a sorozatban.

Az igazi zárásban tetszett, hogy végre rájöttek az ellenállóink, hogy kis gondolkodással, próbálkozással és eszkábálással létre lehet hozni hasznos dolgokra, gondolok itt a mecha töltényekre meg az antennára. Sajnos a grandiózus támadást nem sikerült összehozniuk, csak egy kisebb durr-ra futotta (az mondjuk szép volt, hogy Carter doki csak így simán eltalál egy olyan gépet...), ez gondolom a második évadra marad. Vagy ahogy a készítõket megismertük ezalatt a rövid idõ alatt még késõbbre... A cliffet meg lehet érdekesen és borzalmasan is továbbvinni, és mivel új írógárda lesz, nekem igenis maradt reményem .

Ja, és mindenképp maradok a második évadra, mert hiányoznak az ilyen posztapok cuccok, még ha jobbat is érdemelnénk.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
marco045

hinnye, már ez is elkezdődött, 3 rész már le is ment. :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
marco045

Nézi még itt valaki? Amilyen szar volt az elsõ, olyan jó ez a második évad, nekem megérte maradni. :D

és már a gyerek szereplõk sem annyira idegesítõek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Richo25

Ha jól láttam következõ részben szerepelni fog a Lostos John Locke, remélem mint állandó szereplõ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
berc00

El is felejtettem, hogy ennek van topikja, bár látom nem igazán pörög :D Nemrég fejeztem be a 3. évadot, és amennyire érdekesen indult az új felütés, annyira gyengére sikerült a folytatás, egy-két kivétellel. Hihetetlen, hogy egy 10 részes évaddal operáló sorozat esetén (amely szerintem talán a legjobb szám átívelõs sorozat esetében) töltelék részekkel, klisékkel, idõhúzásokkal jönnek az írók... Nagyon sok lehetne ebbe a sorozatba, az alapfelütés eszméletlen érdekes számomra (scifi? yes! posztapok? hellyeah! kettõ együtt? wtfgettoutofhere), és ez az egyetlen ami miatt még most sem hagyom abba - a minõség nem épp erre késztetne.

A cliff amúgy elég semmilyen volt, ez a szál eddig sem érdekelt, most sem csigázott fel.

(Kíváncsi vagyok, elolvassa-e ezt valaki :D)

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

már van 3. évad?

ó te jó ég

én már az első 3 epizód után kaszáltam a fenébe még a legelején :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...