Jump to content
GSForum - Segélyvonal

E-könyvek


tenderlumpling

Recommended Posts

M3LK0R

Ha a két ünnep között kell, akkor a helyedben vennék inkább két könyvet ... az nem 20 rupó... :D Legalábbis én nem szoktam olyan dolgokra sokat költeni ami ideiglenesen kell :D

Link to comment
Share on other sites

UTFan

Tudom nem éri meg, tudom a kindle...tudom a stb stb stb...

DE kell. Nincs más választásom. 20-25böl egy e könyv olvasó kell. Szóval mik a lehetõségeim?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Tudom nem éri meg, tudom a kindle...tudom a stb stb stb...

DE kell. Nincs más választásom. 20-25böl egy e könyv olvasó kell. Szóval mik a lehetõségeim?

Semmilyen lehetõséged nincs, mondom. Magyarországon ennyiért nem lehet kapni. A legolcsóbbak drágábbak és szarabbak a Kindle-nél. Ilyen egyszerû a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

UTFan

Üdv!

A célom ebook olvasása. Lehet kapni. Pl az Euronicsban 20000FT DPS E750. A célnak tökéletesen megfelel. De azért köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Üdv!

A célom ebook olvasása. Lehet kapni. Pl az Euronicsban 20000FT DPS E750. A célnak tökéletesen megfelel. De azért köszönöm.

De ez LCD, és hosszabb olvasásnál megérzi majd a szemed. Szerintem ha ilyet vesz az ember, akkor már használja ki az e-ink adta lehetõségeket.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Üdv!

A célom ebook olvasása. Lehet kapni. Pl az Euronicsban 20000FT DPS E750. A célnak tökéletesen megfelel. De azért köszönöm.

Na igen, csak TFT-kijelzõs, vagyis világít és hamar lemerül. Ennyi erõvel olvashatod mobilon is. Persze, ha ezek nem zavarnak, a célnak tökéletesen megfelel.

(Szerk.: megelõztek -_-)

Link to comment
Share on other sites

Alterego-X

Szerintem megéri az árát.

Hogy a TFT kijelző mennyire árt a szemnek, azt szerintem mindig felnagyították az e-ink használók. Elvégre amúgy is legtöbben egész nap monitor előtt ülünk, aztán attól sem folyik ki a szemünk. Velem például a nyáron volt hogy a monitor előtt olvastam el egy egész regényt, csak mert lusta voltam felállni, elővenni a készüléket, és feltölteni rá. Meg az e-ink "napon lehet olvasni" előnyét is nagyjából kiváltja az hogy sötétben viszont nem lehet olvasni.

Az egyetlen igazán érezhető minőségbeli különbség az a töltési idő, hogy tényleg úgy lehet hurcolni mindenhova mint egy könyvet, akár hetekig, szinte észre sem kell venni hogy van töltési állapota, szemben az összes többi laptop/mobil/tablet/stb készülékekkel, amikkel meg esténként következetesen rá kell dugni a töltőre, többnapost utazásra magaddal vinni a töltőt, konnektorra vadászni, stb.

De ennyi kényelmetlenséget szerintem lehet hogy megér ez az árkülönbség.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Amúgy a legalapabb Kindle-model 79$, szal postával együtt is megvan 25k-bõl.

Link to comment
Share on other sites

Alterego-X

Amúgy a legalapabb Kindle-model 79$, szal postával együtt is megvan 25k-ből.

Az a reklámokkal dúsított változat, amit nem szállítanak külföldre. Ugyanaz ide már $100, vagyis kb. 30 ezer Ft.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
silent

Én 32-ért vettem a reklámos kindle-t. Postával mindennel együtt.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Agent_Gabor

Végigolvastam a topicot, és nagyon durván kedvet kaptam egy Kindle beszerzéséhez, bár kedvenc íróim könyvét én is megvenném a továbbiakban, de elképesztõ elõnyökkel bír, szóval simán megérné az a 30k körüli beruházás. De. Nagyon szeretnék egy olyan ebook olvasót, amivel (színes) képregényeket is kényelmesen olvashatnék, de úgy tudom, hogy egyelõre csak szürkeárnyalatos eink létezik (javítsatok, ha tévedek). LCD kijelzõs tabletet nem akarok venni, a DPS e-750-es készülékrõl rengeteg negatív véleményt olvastam, ipad-et inkább messzire elkerülném... Létezik valami alternatíva számomra, avagy álmodozzak tovább, és várjam a további fejlesztéseket?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Végigolvastam a topicot, és nagyon durván kedvet kaptam egy Kindle beszerzéséhez, bár kedvenc íróim könyvét én is megvenném a továbbiakban, de elképesztõ elõnyökkel bír, szóval simán megérné az a 30k körüli beruházás. De. Nagyon szeretnék egy olyan ebook olvasót, amivel (színes) képregényeket is kényelmesen olvashatnék, de úgy tudom, hogy egyelõre csak szürkeárnyalatos eink létezik (javítsatok, ha tévedek). LCD kijelzõs tabletet nem akarok venni, a DPS e-750-es készülékrõl rengeteg negatív véleményt olvastam, ipad-et inkább messzire elkerülném... Létezik valami alternatíva számomra, avagy álmodozzak tovább, és várjam a további fejlesztéseket?

Színes e-ink még nagyon a jövõ zenéje (van, de még nagyon kezdetleges), mindenképpen lcd-érintõs megoldás lesz - ha van amerikai ismerõsöd, a legolcsóbb és legjobb megoldás a Kindle Fire, mellé egy tükrözõdéscsökkentõ filmmatrica. Egyébként vegyél egy olcsó tabletet, más megoldás színes képregényre nincs.

Szigorúan könyvolvasásra meg még mindig a Kindle a legjobb.

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Színes e-ink még nagyon a jövõ zenéje (van, de még nagyon kezdetleges), mindenképpen lcd-érintõs megoldás lesz - ha van amerikai ismerõsöd, a legolcsóbb és legjobb megoldás a Kindle Fire, mellé egy tükrözõdéscsökkentõ filmmatrica. Egyébként vegyél egy olcsó tabletet, más megoldás színes képregényre nincs.

Szigorúan könyvolvasásra meg még mindig a Kindle a legjobb.

Úgy rémlik, hogy a Képregény topicban említetted, hogy a Kindle gépeden olvastál jónéhány feketefehér képregényt.

Nem okozott gondot a 7 hüvelykes képernyõ? Mármint nem merült fel esetleg az, hogy a teljes oldal egészben megjelenítve túl kicsi, a panelekre egyenként ráközelíteni pedig kényelmetlen?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Úgy rémlik, hogy a Képregény topicban említetted, hogy a Kindle gépeden olvastál jónéhány feketefehér képregényt.

Nem okozott gondot a 7 hüvelykes képernyõ? Mármint nem merült fel esetleg az, hogy a teljes oldal egészben megjelenítve túl kicsi, a panelekre egyenként ráközelíteni pedig kényelmetlen?

A Bone, a Habibi, a Blankets, a Carnet de Voyage teljesen kényelmes volt (közelíteni nem lehet, viszont olvasható méreten volt úgy nagyjából a szöveg). Kipróbáltam pl. a nagyobb formátumú Locke & Key-t, ott a betûk már túl kicsik voltak nekem.

Hát igen, alapvetõen nem képregényolvasásra van, de az említett (egyébként elég vastag) képregények szerencsére jól mentek, hatalmas élményeket tudtam zsebre rakni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tenderlumpling

Há akkó jóvan akkó. -_-

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Ez az, aminek újabban háttérvilágítása is van? Van ennek bármi értelme? :unsure:

btw még nem vettem kindle-t, októberig várnom kell, akkor lesz elegendő pénzem

szer.: no, úgy látom, a régebbi gen. kindle már csak 89 dollár, úgyhogy no problem :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ez az, aminek újabban háttérvilágítása is van? Van ennek bármi értelme? :unsure:

A világítás opcionális, szóval sötétben felkapcsolod, nappal meg nem. Rávilágít a lapra. Ugyanaz az e-ink.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tenderlumpling

Eh, tönkrement a Kindle-m -_-

Garancia lejárt. Előfordulhat, hogy figyelmetlenségből megnyomódott, azért szaródott el a kép, de hát... ez van. Elvileg kapok 20% kedvezményt a köv. vásárlásra, de tök mindegy, mert felmentek az árak valami vámmal.

Legközelebb 2 éves garancia-opciót választom +29$-ért, megéri.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A sima (olcsóbb kategóriás) Kindle milyen formátumokat tud beolvasni?

Tud pl pdf-et, doc-ot, docx-et olvasni és az azokban lévő egyszerű grafikonokat, szín nélküli táblázatokat meg hasonló prezentációs alakzatokat megjeleníteni?

Barátnőm édesapja (egyetemi tanár) érdeklődött iránta, sokat szokott utazni és a közgazdasági meg matematikai kurzusaihoz lévő témákat, felkészüléseket, újításokat nézné rajta hosszú vonatutakon ahelyett, hogy egy köteg papírt visz magával, és főként pdf-et szokott használni, és arra nem tudtam neki felelni, hogy a pdf-et meg abban az ábrákat hogyan jeleníti meg...

Említett még valami Linux vagy Snow Leopard alatti szövegszerkesztőben összerakott dokumentumot, aminek a képeit, ábráit nem tudja Word-del megnyitni és nem tudtam felelni neki arra, hogy ez hogyan jelenne meg Kindle-ön.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

A sima (olcsóbb kategóriás) Kindle milyen formátumokat tud beolvasni?

Tud pl pdf-et, doc-ot, docx-et olvasni és az azokban lévő egyszerű grafikonokat, szín nélküli táblázatokat meg hasonló prezentációs alakzatokat megjeleníteni?

Barátnőm édesapja (egyetemi tanár) érdeklődött iránta, sokat szokott utazni és a közgazdasági meg matematikai kurzusaihoz lévő témákat, felkészüléseket, újításokat nézné rajta hosszú vonatutakon ahelyett, hogy egy köteg papírt visz magával, és főként pdf-et szokott használni, és arra nem tudtam neki felelni, hogy a pdf-et meg abban az ábrákat hogyan jeleníti meg...

Említett még valami Linux vagy Snow Leopard alatti szövegszerkesztőben összerakott dokumentumot, aminek a képeit, ábráit nem tudja Word-del megnyitni és nem tudtam felelni neki arra, hogy ez hogyan jelenne meg Kindle-ön.

Egyszerű: le kell tölteni egy Calibre nevű programot, belehúzni a word / pdf / akármit, és klikkelni, hogy "convert to mobi". Nagyon szimpla, kiválóan működik.

Jó, olvassa natúr a PDF-et, de lassabb a lapozás, és jobban eszi az akksit. Ezzel a megoldással bármit el lehet olvasni. Mivel a CBR-képregényeket is tök jól átbúrta mobiba, szerintem az ábrákkal sem lenne gond. Annyi csak, hogy talán kicsi lesz, képet nagyítani nem nagyon lehet. Erre megoldás a Kindle DX, de az meg drága.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Real013

Valaki nem tudna megdobni egy Hobbit E-bookkal? Könyvtárban nem tudom beszerezni, megvenni nem tudom ( most kell a pénz másra), viszont el akarom olvasni a film elõtt. Kerestem, de nem találtam a neten megfelelõ verziót (magyar kéne). MIndegykben volt hiba, kimaradó bekezdések, vagy fanfordítás stb. Szóval hálás lennék..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tenderlumpling

Na, megrendeltem életem második Kindle-jét, kb. 26k-ért. Hajh, ha az elõzõt nem cseszem szét, most nem lenne ez a fájdalom, de hát így is megérte. Az elõzõ 30k-s Kindlen bõven olvastam annyit, amennyit ér. Ha nem háromszor annyit.

Link to comment
Share on other sites

robbantea

Én is hamarosan fogok egyet rendelni karácsonyra a barátnõmnek. A Kindle-nek van több verziója is, nem? Melyiket rendelted meg?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Én is hamarosan fogok egyet rendelni karácsonyra a barátnõmnek. A Kindle-nek van több verziója is, nem? Melyiket rendelted meg?

Legolcsóbbat. Ez a sima wi-fis, ötgombos Kindle 4. Kaptam arra is 20% kedvezményt, mint korábbi használó.

Van a Kindle Keyboard és a Kindle Paperwhite is, de most õszintén szólva nem engedhetem meg magamnak az extrákat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...