Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Game Of Thrones


thewbie

Recommended Posts

gebali1991
1 minute ago, Hor1 said:
  Hide contents

Annyi volt, hogy az első rohamnál függőlegesen csapott le Drogon és kihasználta mögötte a napot h elvakítsa a lövészeket. De utána rengeteg lehetőség lett volna leszedni, ha a 4. részben látott skorpiók lettek volna itt is. Igazából ez van közelebb a vélt erőviszonyokhoz, így a 4. rész az igazán dühítő.

 

Igen én is azt érzem, hogy ebben a részben sok jó dolog volt de korábban rosszul establisheltek erőviszonyokat és ezért most meg bötén jött ki.

Link to comment
Share on other sites

moody
Spoiler

Varys kinek írhatott levelet? Mert amit elégetett először azt hittem hogy az ő levele volt, aztán utána gondolkodtam hogy az a válasz lehetett.

 

Link to comment
Share on other sites

Leon121
35 minutes ago, Hor1 said:

Dehogy, azelőtt terhes volt, hogy Jaime elindult Északra.

Sőt talán mire mentek neki zombitmutatni.

 

Spoiler

Biztos ez? Nem volt ott egy vetélős jelenete, vérrel, meg mindennel? 

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
Just now, Leon121 said:
  Hide contents

Biztos ez? Nem volt ott egy vetélős jelenete, vérrel, meg mindennel? 

 

Spoiler

Én is úgy értettem hogy ez Jaime gyereke (többször utalnak rá korábban), míg Euronnak csak bekamuzta.

 

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
Spoiler

Igen, én is úgy tudom, hogy Jaime-é és Euronnak cska kamuzott, hogy szerezzen sereget.

A sárkány túúl OP, azért azt hiszem könyvekben volt említés, hogy a legnagyobb sárkány se tudott konkrétan lerombolni egy várost, meg Harrenhalt se egy intézte el, és az kb egy vár pár toronnyal, nem egy város. Honnan van ennyi tüze, meg Kings Landing mikor nőtt ekkorára?:D Lassan New York méretű. Az egy dolog, hogy negyedik részben meglepte őket egy FLOTTA ami ott van a VÍZEN, és akkor le tudnak egyet szedni, talán hihető. Az is ,hogy felülről támad és felfelé nem tudnak lőni, azt is elfogadom. De a sárkány szabadon repkedett, oldalról ment a várfalnál és senki még csak rá se lőtt. Nagyon gagyi, meg aztán ahogy felperzselte a várost...így tök fölösleges is 3 sárkány ha egyetlennel is el lehet intézni a legnagyobb várost egy óra alatt. :D

Egyébként tényleg szépek jelenetek voltak benne, meg jó képeket lehetne kimenteni.

Még egy kérdés...honnan maradt az a retek sok dothraki? Nem meghalt mind?

Varyst is annyira lebutították, mint Tyriont. Könyvekben is Varys a kedvenc karakterem és a sorozatban is ő volt, amíg adtak amíg értelmes mennyiségben szerepelt, nagyon jól alakítja Conleth Hill.

Ezek után borítékolható Dany halála, de hogy ki ül a trónra...szerintem nem Jon. Bran? Nem. Sansa se. Remélem Gendry lesz, őt tippeltem a tippjátékban. :D

Mondjuk nagyon elfogadnék egy olyan befejezést, hogy rossz hát bizony rosszul döntöttek az emberek, rossz uralkodót választottak, szenvedés és tyranny lesz Danyval is, ez van. Értelmesebb lenne, mint egy erőltetett happy end. Kinyírhatja Tyriont meg Jon-t, onnantól kezdve Sansa úgyse megy ellene, és senki más se, szóval uralkodhat őrülten, ahogy a rokona. :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

A Dotharikaik mennyisége olyan vadul fluktuál folyamatosan évadok óta hogy én csak elhiszem amit mondanak. Az előző rész elején látványosan elmondják hogy a dothrakiak és a Makulátlanok fele élte túl a csatát.

Illetve Harrenhalt egy sárkány olvasztotta szét, Balerion.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
8 minutes ago, gebali1991 said:

A Dotharikaik mennyisége olyan vadul fluktuál folyamatosan évadok óta hogy én csak elhiszem amit mondanak. Az előző rész elején látványosan elmondják hogy a dothrakiak és a Makulátlanok fele élte túl a csatát.

Ez igaz, de én ezt el is felejtettem, mert ugye a nagy sötét csatában előrement az összes dotrák és ki is aludt a fáklyájuk, és úgy értelmeztem, hogy meghaltak.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
3 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Ez igaz, de én ezt el is felejtettem, mert ugye a nagy sötét csatában előrement az összes dotrák és ki is aludt a fáklyájuk, és úgy értelmeztem, hogy meghaltak.

Hagyjuk azt a jelenetet. Annyira felbsz hogy szavak nincsenek.

Harrenhalt amúgy percek alatt olvasztotta szét Balerion és az egész Westeros legdurvább kastélya volt.

Link to comment
Share on other sites

Cori
18 minutes ago, gebali1991 said:

Harrenhalt amúgy percek alatt olvasztotta szét Balerion és az egész Westeros legdurvább kastélya volt.

Balerion sokkal nagyobb is volt mint Drogon.

 

Spoiler

De egyébként igazán meghagyhatták volna a másik sárkányt is :D Ha már Drogonnal ilyen pusztítást lehet csinálni, mi értelme balanszolni a két oldalt Rhaegal megölésével :D Inkább néztem volna, hogy 2 lény pusztít :D 

Azt se értem, hogy mi okozta a sorozat minőségének hirtelen zuhanását? Az első 4 évad tökéletes volt, 5-6. évadban már nem volt ott Martin könyve alapnak, érződött is, de még jó volt, aztán a 7. évadban kezdett rezegni a léc, de még élvezhető volt + elfogadom, hogy le akarják zárni a sorozatot és fel kell pörgetni a dolgokat, de ez a 8. évad ez kritikán aluli? Miért akarnak direkt új hülye csavarokat behozni, mikor nincs rá idő, hogy kifejtsék őket rendesen.

Spoiler

(Dany megőrül, tök jó, de annyira a semmiből jött, cleganebowl, tök jó, de akkora hülyeség volt, ahogy és amiért harcoltak, sárkány felégítia várost, tök jó, de az előző epizódokban is voltak jó ötletek, de a kivitelezés az wtf. Varys, Littlefinger és Tyrion a legbutább karakterek lettek, mikor ennek a szöges ellentétei voltak az előző évadokban.)

Komolyan nem értem, ezek csinálták az előző 7 évadot, és most ezt? Annyira inkonzisztens, mintha tök más ember csinálta volna.

Azt sem értem miért akarták 6 rész alatt lezavarni, mikor a HBO 10 részre is adott volna nekik pénzt. Ennyire húznának már a Star Warshoz? Komolyan nem értem. De azt se értem, hogy a HBOnál senki nem mondta azt, hogy srácok ez nagyon más mint az eddigi évadok, át kéne írni.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
Spoiler

 

Igen, Balerion nagyobb volt. De Harrenhal akkor is egy kastély, még ha a legnagyobb is, ez meg a legnagyobb VÁROS. Jó nem pusztította el teljesen, de annyi tüzet használt, ha beleszámoljuk a flottát is...csalás. :D

Dany megőrülése nem jött a semmiből. Egész évadban már paranoiáskodott, élvezte ha félnek tőle (mikor Winterfellbe lovagoltak be) stb. kicsit gyors volt a váltás az előző és a mostani részek között, ezt aláírom, de azért volt építgetve a megőrülése.

A Hound célja meg évadok óta az, hogy megölje a testvérét, aki úgymond tönkretette az életét. Semmi más célja nincs, piálással meg harccal kezeli a félelmeit, ezeket élvezi.

 

Link to comment
Share on other sites

Cori
38 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:
  Hide contents

 

Igen, Balerion nagyobb volt. De Harrenhal akkor is egy kastély, még ha a legnagyobb is, ez meg a legnagyobb VÁROS. Jó nem pusztította el teljesen, de annyi tüzet használt, ha beleszámoljuk a flottát is...csalás. :D

Dany megőrülése nem jött a semmiből. Egész évadban már paranoiáskodott, élvezte ha félnek tőle (mikor Winterfellbe lovagoltak be) stb. kicsit gyors volt a váltás az előző és a mostani részek között, ezt aláírom, de azért volt építgetve a megőrülése.

A Hound célja meg évadok óta az, hogy megölje a testvérét, aki úgymond tönkretette az életét. Semmi más célja nincs, piálással meg harccal kezeli a félelmeit, ezeket élvezi.

 

Spoiler

Dany megőrülésére voltak utaló jelek, de mi történt azzal a Danyvel aki rabszolgákat és ártatlanokat szabadított fel a tengeren túl? Mi történt azzal a Danyvel aki az előző évadban azt mondta nem akar a hamu királynője lenni? Értem én, hogy megőrül de ehhez kellett volna még egy rakat idő, hogy hihetőre sikerüljön. Inkább lett volna klisés jó arc Dany és házasodott volna össze Jonnal, több értelme lenne mint ennek ami most megy.
 

Hound pedig az egyik évadban szerzetesekkel építgetett meg próbálta elérni a belső megnyugvást, azt hittem túllépett a karaktere a bosszún. De ha nem is, nem a cleganebowllal van a baj, hanem hogy átutazza a fél világot, egy csata kellős közepén belovagol a városba, hogy aztán megküzdjön a tesójával. Mi van, ha az őrök az útját állják, mi van ha elkapják, mi van ha Cersei nyer... és még egyéb hasonló kérdések, annyira nem volt életszerű az egész.

 

Szintén nem az ötletekkel van a baj, hanem a megvalósítással, de az meg olyan szinten gagyi, mintha valami low budget cuccot néznék, egyszerűen nem tudom felfogni, hogy történhetett meg ez az egész 8. évad.

 

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
4 minutes ago, Cori said:
  Hide contents

Dany megőrülésére voltak utaló jelek, de mi történt azzal a Danyvel aki rabszolgákat és ártatlanokat szabadított fel a tengeren túl? Mi történt azzal a Danyvel aki az előző évadban azt mondta nem akar a hamu királynője lenni? Értem én, hogy megőrül de ehhez kellett volna még egy rakat idő, hogy hihetőre sikerüljön. Inkább lett volna klisés jó arc Dany és házasodott volna össze Jonnal, több értelme lenne mint ennek ami most megy.
 

Hound pedig az egyik évadban szerzetesekkel építgetett meg próbálta elérni a belső megnyugvást, azt hittem túllépett a karaktere a bosszún. De ha nem is, nem a cleganebowllal van a baj, hanem hogy átutazza a fél világot, egy csata kellős közepén belovagol a városba, hogy aztán megküzdjön a tesójával. Mi van, ha az őrök az útját állják, mi van ha elkapják, mi van ha Cersei nyer... és még egyéb hasonló kérdések, annyira nem volt életszerű az egész.

 

Szintén nem az ötletekkel van a baj, hanem a megvalósítással, de az meg olyan szinten gagyi, mintha valami low budget cuccot néznék, egyszerűen nem tudom felfogni, hogy történhetett meg ez az egész 8. évad.

 

Spoiler

Igen, kellett volna még idő, de nem a semmiből jött. Én még egy két részt szántam volna rá, de több szerintem nem kell. mindenhol látja, hogy ami jót ő cselekszik, mások visszacsinálják (Még a másik kontinensen, a felszabadított rabszolgákat újra igába fogták, amint elment, ártatlanok haltak meg így is ,hogy ő ott volt. Mindig is próbálta védeni az ártatlanokat, de rosszul jártak. Egy ideje már csak a trón érdekli és az uralkodás, nem az, hogy jó legyen a népnek. Missandei lehetett az utolsó csepp, de az meg így bosszúnak tűnik, nem megőrülésnek. Jó, mondjuk hozzátett a megboruláshoz, hogy "elárulták" satöbbi. Szerintem Dany már rég nem az ártatlanok védelmezője, csak konkrétan eddig nem tett olyat, amiből ez látható. Picit volt sietős a szál, de szerintem teljesen vállalható, ennél sokkal nagyobb hülyeségek vannak.

Hound olyan mint Jaime, megpróbál tenni és élni az ellen, ami árt neki, meg amire fókuszál, de végül mindkettő visszarohan ahhoz, ami az élete értelmét adja. Esendő emberek, nem hősök. Teljesen jó. Függenek a szerelemtől, bosszútól, egy ideig ellen lehet állni, de ha ez alkotja a lényegüket, akkor visszatérnek egy idő után. A Hound megpróbált szerzetes lenni, nem neki való. Jaime megpróbálta Briennel, de nem Cersei akkor is többet jelentett neki. Mi lett volna, ha nem jut át a kapun? Akkor nem jut át. Sosem tudta, hogy beteljesül a bosszúja, de azon volt, hogy úgy legyen. Ha meghal közben, akkor ez van. Ráadásul egy akkora káoszban, csuklyában nem fogják kiszúrni, a sárkány eléggé elterelte a figyelmet. :D

Nekem is a megvalósítással vannak gondjaim, de pont ezeknél nem. Az egész csata menete az, ami zavar. Meg a random Euron feltűnés. :D Meg hogy minek hozták be a karaktert ha nem tudnak vele mit kezdeni.

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Én viszont most már nagyon várom a könyveket, mert ott szerintem ugyanez lesz a kifutása, de két-háromezer oldalon át megágyazva neki és kibontva.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hor1
2 hours ago, Cori said:

 

  Hide contents

De egyébként igazán meghagyhatták volna a másik sárkányt is :D Ha már Drogonnal ilyen pusztítást lehet csinálni, mi értelme balanszolni a két oldalt Rhaegal megölésével :D Inkább néztem volna, hogy 2 lény pusztít :D 

 

Spoiler

Azért kellett megölni Rhaegalt, hogy elfoghassák-megölhessék Missandeit (ami megint nettó f.aszság, ugyanazon a hajón volt mint Féreg), és Danyt eggyel közelebb lökhessék az égetéshez. Csak tök hiteltelen/hihetetlen az egész.

 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
16 minutes ago, Hor1 said:
  Hide contents

Azért kellett megölni Rhaegalt, hogy elfoghassák-megölhessék Missandeit (ami megint nettó f.aszság, ugyanazon a hajón volt mint Féreg), és Danyt eggyel közelebb lökhessék az égetéshez. Csak tök hiteltelen/hihetetlen az egész.

 

Szerintem negyed óra alatt hitelesebb folyamatot tudnál ennél leírni a meglévő eszköztárral.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

bcom
2 hours ago, Hor1 said:
  Reveal hidden contents

Azért kellett megölni Rhaegalt, hogy elfoghassák-megölhessék Missandeit (ami megint nettó f.aszság, ugyanazon a hajón volt mint Féreg), és Danyt eggyel közelebb lökhessék az égetéshez. Csak tök hiteltelen/hihetetlen az egész.

 

Spoiler

Missandeit kihalasztak a tobbi fuldoklot meg hagytak partra uszni, ahelyett, hogy, ott a vizben vegeztek volna veluk. Masnap reggel meg ugyanazok ott alltak Kiralyvar elott teljes fegyverzetben.

 

3 hours ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:
  Hide contents

Meg a random Euron feltűnés. :D Meg hogy minek hozták be a karaktert ha nem tudnak vele mit kezdeni.

 

Spoiler

A konyvhoz kepest szamomra legrosszabbul sikerult karakter itt a filmben. Igaz a konyvben nem volt annyira nagyszabasu szereplese viszont a rengeteg utalas meg a rokonok sztorizgatasa Euronrol egy igazi eszelos sotet badass kepet festett. Ehhez kepest kaptam egy rozsaszin piperkoc orultet.

 

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
2 hours ago, bcom said:

 

Euron

ÉS ott ugye volt egy kürtje is, amit sárkányok ellen való és még nem használta.

Link to comment
Share on other sites

bcom
27 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

ÉS ott ugye volt egy kürtje is, amit sárkányok ellen való és még nem használta.

Tényleg. El is felejtettem, bazi régen olvastam. 

:pff:Annyi mindent lehetett volna kihozni a csávóból.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Mondjuk egyik misztikus kürtről se tudjuk hogy ténylegesen működnek-e.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Sárkánytojása is volt. Vagyis volt rá utalás.

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 5/14/2019 at 8:05 AM, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

igaz-e a pletyka, hogy Martin már legalább egy új könyvvel elkészült, csak szerződés alapján nem adhatja ki, amíg megy a sorozat.

Vagy kétségbeesett reménykedés, vagy trollkodás, vagy igazság, mindenesetre belegondolva van értelme egy ilyen húzásnak az HBO szempontjából,

Azt mondta valamelyik reggel Balázséknak az HBO sajtósa, hogy valami 4-5 sorozaton dolgozik az öreg évek óta, abszolút nem ér rá könyvet írni. Két-három előzménysorozat készül (?!?!?), spinoffokban is gondolkodnak, meg valami GoT-tól teljesen független sorozatra is van szerződése.

Link to comment
Share on other sites

moody

Előzmény könyvben rég kint van, csak kérdéses hogy mikor filmesírik meg.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
2 hours ago, payskin said:

Azt mondta valamelyik reggel Balázséknak az HBO sajtósa, hogy valami 4-5 sorozaton dolgozik az öreg évek óta, abszolút nem ér rá könyvet írni. Két-három előzménysorozat készül (?!?!?), spinoffokban is gondolkodnak, meg valami GoT-tól teljesen független sorozatra is van szerződése.

Nagyon sok mindennel foglalkozik, de könyvekből is adott ki részleteket, szóval ki tudja. Tény, hogy nehezen megy neki, valamilyen szinten érthető is, befejezni mindig nehéz és szar, ráadásul be is fejezték a történetet helyette. Hátha ez a szar évad ad neki lelkesedést, hogy megmutassa, lehet ezt a sztorit jobban is befejezni. :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991
3 hours ago, payskin said:

Azt mondta valamelyik reggel Balázséknak az HBO sajtósa, hogy valami 4-5 sorozaton dolgozik az öreg évek óta, abszolút nem ér rá könyvet írni. Két-három előzménysorozat készül (?!?!?), spinoffokban is gondolkodnak, meg valami GoT-tól teljesen független sorozatra is van szerződése.

Engem annyira azért nem lepne meg ha a HBO sajtósa a HBO hivatalos álláspontját mondaná.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Kib.szott 9gagen tényleg főoldalon spoilerezik a sorozatzáró történéseit, vagy ez csak valami rossz vicc? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...