Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Oscar Topic


Real013

Recommended Posts

getro2

Moonrise Kingdom komolyan csak egy jelölést kapott? :s12: Amúgy most hogy nézem a legjobb filmekre jelölteket, rá kellett döbbennem hogy egyet se láttam közölük :D Pedig egy híján mind érdekel.

Tudtommal van egy bizonyos határidő, ha nem sikerül addigra bemutatni a filmet, akkor átcsúszik a következő évre. Django-nak szerintem mostanában volt a díszbemutatója, a jelölések meg már valamikor december eleje táján megkezdődtek.

Még belefért az idei keretbe, 5 Oscarra jelölték.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Még a túlnyomó többségét nem láttam, de a Djangon és a Pi-n (meg talán a Flight) kívül nem is nagyon érdekelnek. A Moonrise cuki volt (a legerotikusabb film, amit az utóbbi években láttam :D ) A DTKR és az Avangers (néhány elvetemült azért azt is bevárta még a legjobb filmek közé is) mellõzésével mélyen egyetértek.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Jelölések

Érdekes hogy DiCaprio nem kapott jelölést, még nem láttam a Djangot, de mindenhol dícsérik hogy milyen jól hozta a karaktert. Hobbit Dwarf ének sincs :/

Amit láttam belõle, szerintem messze nem Oscar-díjas alakítás. Egyszerûen kicsit megerõltette magát, de semmi Waltz-magasság.

Link to comment
Share on other sites

Joey

Nem látom a legjobb film jelöltek között az olyan nagyágyúkat, mint a Dredd meg a Cabin in the Woods.

Ja, mondtam már, hogy az oszit kb szarba se veszem? :unsure: :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Amit láttam belõle, szerintem messze nem Oscar-díjas alakítás. Egyszerûen kicsit megerõltette magát, de semmi Waltz-magasság.

Hát igen, az, hogy Leo nagyot alakít, azt lehet kétféleképpen értelmezni...hogy rendkívüli az alakítása oscar esélyes versenyben, vagy önmagához képest :D

Daniel Day-Lewisnak egyetlen idegszálában több tehetség van, mint DiCaprio teljes pályafutásában.

Link to comment
Share on other sites

getro2

Amúgy csak most tûnt fel... Cloud Atlas hogyhogy nem kapott egy jelölést sem? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Amúgy csak most tûnt fel... Cloud Atlas hogyhogy nem kapott egy jelölést sem? :unsure:

Az ilyen német arthouse filmek sose kapnak VÁHANEKE!!!! :dj:

Link to comment
Share on other sites

getro2

Az ilyen német arthouse filmek sose kapnak VÁHANEKE!!!! :dj:

Külföldi film egyáltalán nyert már legjobb filmért járó oszit?

Link to comment
Share on other sites

crocki

Külföldi film egyáltalán nyert már legjobb filmért járó oszit?

nem akarok belekontárkodni a dolgokba, de Oscarra nem csak amerikai filmet jelölhetnek? mert ha jól tudom, van legjobb külföldi filmnek járó díj is.

Link to comment
Share on other sites

getro2

nem akarok belekontárkodni a dolgokba, de Oscarra nem csak amerikai filmet jelölhetnek? mert ha jól tudom, van legjobb külföldi filmnek járó díj is.

A lenti listán Haneke alkotását is jelölték legjobb filmként, szóval biztosan lehet.

Link to comment
Share on other sites

crocki

A lenti listán Haneke alkotását is jelölték legjobb filmként, szóval biztosan lehet.

akkor csak angolul beszélő filmet lehet jelölni? valami szakértő felvilágosíthatna (nem mintha fél perc guglizással nem tudhatnám meg, de akkor nem lenne értelme hozzászólni).

szerk.: fél perc guglizás után: ha jól értettem, csak eredetileg angolul beszélő filmet lehet jelölni, a nem angolul bezsélő filmeknek ott a Best Foreign Language Film, de még ahhoz is kell angol felirat. mystery solved.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

akkor csak angolul beszélõ filmet lehet jelölni? valami szakértõ felvilágosíthatna (nem mintha fél perc guglizással nem tudhatnám meg, de akkor nem lenne értelme hozzászólni).

szerk.: fél perc guglizás után: ha jól értettem, csak eredetileg angolul beszélõ filmet lehet jelölni, a nem angolul bezsélõ filmeknek ott a Best Foreign Language Film, de még ahhoz is kell angol felirat. mystery solved.

Pár éve még nem lehetett külföldi filmet nevezni más kategóriában, mint BFL, ez egy viszonylag új változás a szabályzatban (azt hiszem az El Laberinto del Fauno az elsõ olyanok között volt, akik indulhattak 2006 környékén).

Külföldi film egyáltalán nyert már legjobb filmért járó oszit?

Most nem a külföldin van a hangsúly, hanem az arthouse-on. Tehát aminek nem hagyományos narratívája van, kísérleti, vagy nem feltétlenül közönségbarát, az nem fog az Oscar közelében lenni. Az Akadémia nagyon kényes arra, ha az átlagnézõ mocorog egy filmen, a Cloud Atlas azért ilyen. Wes Anderson filmjei is ilyenek. Ezek mind szerzõi filmek, az Akadémia pedig jobban értékeli a klasszikus cinema-értékeket.

Annyi zseniális film nem került az Oscar közelébe, mert újítóak, másmilyenek voltak, pont ezért tudni kell a helyén kezelni az Akadémia értékrendjét.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Pár éve még nem lehetett külföldi filmet nevezni más kategóriában, mint BFL, ez egy viszonylag új változás a szabályzatban (azt hiszem az El Laberinto del Fauno az első olyanok között volt, akik indulhattak 2006 környékén).

Most nem a külföldin van a hangsúly, hanem az arthouse-on. Tehát aminek nem hagyományos narratívája van, kísérleti, vagy nem feltétlenül közönségbarát, az nem fog az Oscar közelében lenni. Az Akadémia nagyon kényes arra, ha az átlagnéző mocorog egy filmen, a Cloud Atlas azért ilyen. Wes Anderson filmjei is ilyenek. Ezek mind szerzői filmek, az Akadémia pedig jobban értékeli a klasszikus cinema-értékeket.

Annyi zseniális film nem került az Oscar közelébe, mert újítóak, másmilyenek voltak, pont ezért tudni kell a helyén kezelni az Akadémia értékrendjét.

Más részről ahhoz, hogy Oscar-ra jelölhessenek egy filmet, a rendezőnek filmakadémiai tagnak is kellett lennie - annak idején a Pulp Fiction után Tarantino-t azért nem jelölték sokáig, mert részt vett a Four Rooms-ban, ahol egy filmnek több rendezője is volt, ami alapvetően szembe ment a filmakadémiai szabályokkal. Ez nem tudom változott-e, de a Cloud Atlas esetében ugye van 3 :D Watchowskiék meg alapból kettesben dolgoznak, az nem tudom, hogy működhet...

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Más részrõl ahhoz, hogy Oscar-ra jelölhessenek egy filmet, a rendezõnek filmakadémiai tagnak is kellett lennie - annak idején a Pulp Fiction után Tarantino-t azért nem jelölték sokáig, mert részt vett a Four Rooms-ban, ahol egy filmnek több rendezõje is volt, ami alapvetõen szembe ment a filmakadémiai szabályokkal. Ez nem tudom változott-e, de a Cloud Atlas esetében ugye van 3 :D Watchowskiék meg alapból kettesben dolgoznak, az nem tudom, hogy mûködhet...

Igen, ez is egy hülyesége a rendszernek, a Coenék évekig szenvedtek azzal, hogy elfogadtassák magukat egy alkotóként, és ezért a jelölések miatt felváltva írták ki magukat rendezõi/írói creditként.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Igen, ez is egy hülyesége a rendszernek, a Coenék évekig szenvedtek azzal, hogy elfogadtassák magukat egy alkotóként, és ezért a jelölések miatt felváltva írták ki magukat rendezői/írói creditként.

++

Taxidermia esetében, mikor kapott Pálffi egy levelet, hogy lehetséges, hogy Oscarra jelöljék a filmjét, akkor elég sok interjút olvastam a neten, ami vele készült. Abban mondta, hogy esélye nincs arra, hogy bekerüljön, mert a foreign language szekcióba nagyon kevés film fér be, azok meg már többnyire le is vannak zsírozva - még azelőtt, hogy bármit bejelentenének. E mellé (több millióért) fogadásokat kellene rendezni, ahová meghívja az akadémia tagjait, sok filmfesztiválon bemutattatni a Taxidermiát, reklámozni - mert ugye nem elég az, hogy a zsűrit lekenyerezed, nem lehet csak úgy egy ismeretlen, zseniális filmet Oscarral díjazni, mert az milyen már? -_- Áh, szemét és szörnyű bagázs ez, én már évek óta szarok bele egy nagyot a vörös szőnyegükbe.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

++

Taxidermia esetében, mikor kapott Pálffi egy levelet, hogy lehetséges, hogy Oscarra jelöljék a filmjét, akkor elég sok interjút olvastam a neten, ami vele készült. Abban mondta, hogy esélye nincs arra, hogy bekerüljön, mert a foreign language szekcióba nagyon kevés film fér be, azok meg már többnyire le is vannak zsírozva - még azelõtt, hogy bármit bejelentenének. E mellé (több millióért) fogadásokat kellene rendezni, ahová meghívja az akadémia tagjait, sok filmfesztiválon bemutattatni a Taxidermiát, reklámozni - mert ugye nem elég az, hogy a zsûrit lekenyerezed, nem lehet csak úgy egy ismeretlen, zseniális filmet Oscarral díjazni, mert az milyen már? -_- Áh, szemét és szörnyû bagázs ez, én már évek óta szarok bele egy nagyot a vörös szõnyegükbe.

Ez a filmkészítéssel jár - eleve, ha egy ésszerû költségvetést akarsz a filmed alá, ezt kell csinálni, még itthon is... egy normális filmrendezõi karriert beindítani közel képtelenség függetlenként és ismerõsök v. pénz nélkül.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
getro2

Itt a fórumról követi valaki élõben? Én sanszos, hogy fennmaradok, évente egyszer kibírom az éjszakázást. Remélem a Lincoln hoppon marad...

Link to comment
Share on other sites

Honi

Itt a fórumról követi valaki élõben? Én sanszos, hogy fennmaradok, évente egyszer kibírom az éjszakázást. Remélem a Lincoln hoppon marad...

Hát nemtom, reggel suli van nyolctól, mondjuk tavalyelõtt simán érdekelt annyira az átadó, hogy majdnem sikerült végignéznem és hullafáradtan tengtem-lengtem egész nap... de most nem nagyon van hozzá kedvem, túl sok a reklám meg a pucc, és nekem a jelöltek se jöttek be annyira nagyon, már amit láttam belõlük (MacFarlane meg fõleg nem hat meg :lol: ) - a Lincolnnal szemben asszem még az Argót favorizálják, ami meg szerintem amúgy se egy nagy eresztés. Azért estére a Silver Linings lehet le fog csúszni.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Jobb dolgom úgy sincs.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nekem van jobb dolgom, pl. aludni. 3 órás ninnanannát azért, hogy fecsesszem az agyam... nyilván.

Holnap, ha Phoenix megkapja a legjobb színészt, a Pi élete megkapja a legjobb látványt, akkor örülök, a többi... nem tudom, hogy volt-e 2012-ben olyan film, amit én "legjobb film" nevezetû plakettel tudnék kitüntetni. Oh, de, de nem jelölték -_-

Link to comment
Share on other sites

Real013

Még nem döntöttem. 5-6-7 éve mindig megnéztem az átadót, de... ehh. QT miatt, egy esetleges díj miatt megérné fentmaradni végül is, csak az a gáz, hogy max streamen tudom nézni (Pro7-et a szaros szolgáltató kivette a csomgból), az meg ugye nem életbiztosítás arra, hogy tudom is majd nézni és nem lövik le mindig. Viszont ha valaki talál valami jót, ne féljen megosztanI! :D

Link to comment
Share on other sites

Real013

No, most megpróbálok aludni, fél 2-kor felkelek, ha minden jól megy. Ha nem, akkor simán továbbalszom és kelek reggel, majd elolvasom a híreket. -_-

Link to comment
Share on other sites

getro2

Meh. Waltz megint nyert. Persze, k-rvajól játszott, de ugyanezt hozta három éve a BB-ben is. PSH jobban megérdemelte volna...

Link to comment
Share on other sites

Real013

Meh. Waltz megint nyert. Persze, k-rvajól játszott, de ugyanezt hozta három éve a BB-ben is. PSH jobban megérdemelte volna...

Nem, nem ugyanezt hozta.

Viszont én is PSH-nak adtam volna. Megyek aludni, ötkor kelek megint, a fõbb díjakat megnézem a gála végén. -_- Talán QT még kap egy díjat a forgatókönyvért.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...