Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Oscar Topic


Real013

Recommended Posts

Real013

A Golden Globe még mindig ötször szakmaibb, mint az oszkár -_-

A 9-es terv a világûrbõl meg ötször nagyobb költségvetéssel készült, mint az Avatar!

Link to comment
Share on other sites

Honi

Se nem limonádé, se nem vígjáték az a film X) Trendi külsõ, de megvannak a maga értékei a filmnek, nekem tetszett :rolleyes:

Hát azért túl sok drámázgatást sem szórtak el, vagy csak én nem vettem kellõ komolysággal.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Nemrégiben láttam a The King’s Speech -et és így, hogy szinte az összes filmet láttam a "jelölések" közül, remélem ez kapja a díjat. B)

Link to comment
Share on other sites

a880120

Nos, mikor az elsõ írások megjelentek a Social Networkról, már sejtettem, hogy ebbõl szinkronos megtekintés lesz. "iszonyatosan pörgõ párbeszédek, agyat ostorozó forgatókönyv" stb... Nos, aztán csak nem bírtam magammal, és megnéztem január közepe fele felirattal és ahogy vártam, nem jött a varázslat. Nehezen követhetõ volt, néhány helyen vissza kellett tekernem, mert lemaradtam egy-egy mondatrészrõl. Felüdülés volt, mikor nem beszéltek.

Így hát izgatottan vártam a szinkronos verziót és ahogy vártam, a Fincher boszorkánysága fejbe csapott. Tudtam figyelni a zenére, igyekeztem a kamera munkára figyelmet fordítani sõt, az utolsó képsorok még katarzist is okoztak, az annyira szép. Elsõ alkalommal teljesen hidegen hagyott. De, amin leginkább meglepõdtem, hogy több helyen is nevettem rajt, ami elsõ alkalommal csak a Bill Gates résznél fordult elõ.

A technikai részhez nem igen mit hozzáfûzni, az operatõri munkában szerintem nem volt semmi rendkívülit, a vágáshoz meg még annyira sem értek, mint az operatõr munkájának megítéléséhez. Zene nem rossz, de nem hinném, hogy nem volt nagyságrendekkel jobb anyag.

Finchernek mindképp adnám a díját, viszont legjobb film címét nálam a 127 óra viszi. Na, de vannak még filmek, abból a 10-es listából, amit nem láttam.

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Elvitte majdnem az osszes Malna dijat a Last Airbender. Ugy velem jogosan, bar egy ideig vacilaltam hogy az Alice in Wonderland vagy ezen film volt e karasztrofalisabb..( Sex and City meg ilyeneket be sem szamitom, mert vannak filmek amik azert nem lesznek csalodasok, mert ugyanazt a szart adjak amit igernek) Szoval az Alice vegulis meg igy is hatarozottan elvezhetobb volt mint az Airbender ezert egyet ertek a dijjal.

Ma este meg az Oscar. Tobb filmnek is szurkolok. Igazabol 2 film eselyes a Social Network es a King Speech. Nekem mindket film nagyon tetszett es mindket filmben sok erteket latok, formai es tartalmi szempontbol is. Egyik valoban inkabb hagyomanyosabb, mig a masik modernebb izlest kepvisel. Igazan nem szurkolok egyiknek sem, mindketto meg erdemli a dijat.

Link to comment
Share on other sites

Hares

Elvitte majdnem az osszes Malna dijat a Last Airbender. Ugy velem jogosan, bar egy ideig vacilaltam hogy az Alice in Wonderland vagy ezen film volt e karasztrofalisabb..( Sex and City meg ilyeneket be sem szamitom, mert vannak filmek amik azert nem lesznek csalodasok, mert ugyanazt a szart adjak amit igernek) Szoval az Alice vegulis meg igy is hatarozottan elvezhetobb volt mint az Airbender ezert egyet ertek a dijjal.

Ma este meg az Oscar. Tobb filmnek is szurkolok. Igazabol 2 film eselyes a Social Network es a King Speech. Nekem mindket film nagyon tetszett es mindket filmben sok erteket latok, formai es tartalmi szempontbol is. Egyik valoban inkabb hagyomanyosabb, mig a masik modernebb izlest kepvisel. Igazan nem szurkolok egyiknek sem, mindketto meg erdemli a dijat.

Bármelyik Arany Málna díj adható lett volna az Airbendernek...

Én minden kategóriában a 127 Órának szurkolok,de nem fogom a fejemet a falba verni ha más nyer, mert igazából az összes tetszett amit láttam. :)

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Idén egyik csatorna sem közvetíti a gálát? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Hor1

HBO de

Link to comment
Share on other sites

martin_dante

A Videodrome-on most is szétblogoljuk az agyunkat - és persze az Oscar-t! Hajnali kettõkor nézzetek be hozzánk, vicces lesz, izgi, robbanni fog minden, és néhány könnycseppet is morzsolunk majd, csak hogy a sznob drámaimádókat is megnyerjük B)

Szóval gyertek ide ;)

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Én sztem kihagyom, amúgy is korán kelek holnap.

Majd reggel elolvasom a gyõzteseket, aztán részemrõl annyit az Oscarról :D

HBO de

Ki fizet azért? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Honi

:(, nekem se fog összejönni, majd reggel elolvasom a remélhetõleg ezer feletti Drome-kommenteket. Hajrá fiúk!

És hajrá Fekete hattyú B) .

Link to comment
Share on other sites

gerhajdu

Én a jelöltek közül egyes egyedül az Eredetet láttam, de talán megértitek - egyetemre tanultam.

Link to comment
Share on other sites

Honi

A legjobb filmnek járó díjat amúgy mikor adják? Legutoljára? Tavaly 5:58kor kapta a Bombák földjén a díjat, ha jól olvastam a Drome-on...

Link to comment
Share on other sites

a880120

A legjobb filmnek járó díjat amúgy mikor adják? Legutoljára? Tavaly 5:58kor kapta a Bombák földjén a díjat, ha jól olvastam a Drome-on...

Biza, a legvégén.

egyetemre tanultam.

Mint, ahogy itt majdnem mindnyájan :)

Link to comment
Share on other sites

Real013

Én is leszek ma. Addig megnézek egy filmet, vagy játszok NFS-t, elütöm az idõt.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Oscarra készülõdve elhatároztam, hogy ma megnéztem a Félszemût és a Király beszédét. Az elsõn túl is vagyok (kicsi csalódás), viszont a másodikra nem visz rá a lélek.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Oscarra készülõdve elhatároztam, hogy ma megnéztem a Félszemût és a Király beszédét. Az elsõn túl is vagyok (kicsi csalódás), viszont a másodikra nem visz rá a lélek.

És miért is van ez így? Nagyon jó film.

Link to comment
Share on other sites

a880120

És miért is van ez így? Nagyon jó film.

Mert egész egyszerûen nem érdekel :)

Az utóbbi évek Oscar jelölt filmjei közül is van több, ami évek óta porosodik, de szerintem még jövõ ilyenkor is ebben az állapotban lesznek :) Pl. Milk, Michael Clayton, Precious, Blind side, An education, vagy a Királynõ.

Link to comment
Share on other sites

Hares

Mert egész egyszerûen nem érdekel :)

Az utóbbi évek Oscar jelölt filmjei közül is van több, ami évek óta porosodik, de szerintem még jövõ ilyenkor is ebben az állapotban lesznek :) Pl. Milk, Michael Clayton, Precious, Blind side, An education, vagy a Királynõ.

Pontosan ezeket én sem láttam. Jhájdejó.

Link to comment
Share on other sites

Ante

Énm a True Gritbõl várok valami emészthetõ verziót, a Fighterrel meg még szemezek.

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

Most végeztem a The Fighter-rel és ezzel végeztem is a legjobb film kategóriával. Az idei termés szerintem egyáltalán nem volt olyan hú de erõs. A 10 film közül egyik sem volt rossz, de mindegyikben találtam valamit ami nem tetszett. A tavalyi és tavalyelõtti felhozatalhoz képest jobb a helyzet, de azért 2008-as díjkiosztó viszi a prímet az általam is látott Oscarok közül. A No Country és a There Will Be Blood szintjére szerintem egyik film sem jutott el idén.

Tavaly még élõben követtem az eseményeket, de idén maradok a torrentnél és a holnap délutáni megnézésnél.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Nézzétek ma ahogyan a......... A Király beszéde tarol a gálán! Wheheheheh :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Real013

Mokinak õszinte részvétem.

Link to comment
Share on other sites

Honi

Nézzétek ma ahogyan a......... A Király beszéde tarol a gálán! Wheheheheh :lol: :lol: :lol: :lol:

Hát bazzeg, ez ennyire kiszámítható :angry: .

Link to comment
Share on other sites

Hares

Az Original Score-ral nem vagyok kibékülve,egészen mást vártam...

Amúgy nagyon kiegyenlített a szobrocskák száma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...