Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Deus Ex Sorozat


chrisnagy13

Recommended Posts

kaszman1

Viszont az szerintem nem lenne egy rossz vonal, ha ezzel hangsúlyozzák, hogy egyre gépiesebb lesz a fickó, és végül kb. olyan érzelemmentes lesz, mint Denton, és hagyja a csibét feláldozni, hogy elkapja az öltönyöst :D

Vagy pedig az amcsi filmek rókabõrkollekciójából elõszedik az elrabolták-akit-szeretek-ezért-egyszemélyes-hadseregként-kiszabadítom-heppyend darabot.

Amúgy amit leírtál nem hangzik rosszul. Persze az alap DX-ben egy szem érzelgõsség nem volt, csak kõkemény politika.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Úgy beszéltek a dologról mint ha erre épülne a játék fõ cselekménye, nem egy random kis mellékszál lenne a többi közül... :unsure:.

Úgy beszéltek a dologról mint ha erre épülne a játék fõ cselekménye, nem egy random kis mellékszál lenne a többi közül... :unsure:.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Mindenesetre a nőügy benne van/lesz a játékban. Nem egy videóban is szerepel - nem biztos, hogy ennyire huszadrangú szerepe lenne.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Viszont az szerintem nem lenne egy rossz vonal, ha ezzel hangsúlyozzák, hogy egyre gépiesebb lesz a fickó, és végül kb. olyan érzelemmentes lesz, mint Denton, és hagyja a csibét feláldozni, hogy elkapja az öltönyöst :D

na ez a dolog tetszene nekem

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

na ez a dolog tetszene nekem

Ha nem ez lesz, megírom regényben -_-

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

Ha nem ez lesz, megírom regényben -_-

Azt elolvasnám, ha létrejönne az iromány elõrendelek egy kópiát -_-

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Azt elolvasnám, ha létrejönne az iromány elõrendelek egy kópiát -_-

én is, ha a new york times rádob a könyv hátuljára egy "must see" vagy "amazing" kritikát :lol:

Link to comment
Share on other sites

efperel

én is, ha a new york times rádob a könyv hátuljára egy "must see" vagy "amazing" kritikát :lol:

Én csak akkor olvasom el, ha Oprah jókat mond róla a showjában

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Remélem, jók lesznek az eladások és õszinték a kritikák, hogy a Thief 4-re minden rendben legyen. Nekem béta alapján se annyira meggyõzõ még a HR, de hát lehet, hogy felpörög a késõbbi fejezetekben. Fene tudja, Deus Ex 1 sem volt elsõre, sem másodszorra értelmes élmény. Aztán most meg félévente végig akarom pakolni.

Link to comment
Share on other sites

Godzilla2

Én nagyon várom... az elsõ részét vagy 6x végigvihettem és mind a hatszor remek szórakozás volt... a másodikat asszem 1x, azt is csak azért mert "mégis csak Deus Ex akar lenni"(plusz azóta sem sikerült elindítani egyik eredeti példányomat se a gépen... vagy grafikai hibákat dobál, vagy induláskor kihal hibaüzenettel... )... a HE-vel meg eddig 4x játszottam el, h "nem bírom ki, ezt le kell töltsem", de mind a 4x meg bírtam állni... asszem karácsonyra be fogom újítani, bármennyire is módosuljon addig az ára :)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hm, hát... elsõ blikkre amit el tudok mondani:

Pozitívumok:

- Gyorsan meg lehet halni. Vagyis megfontolt játékra kényszerít, és ez jó a Deus Ex névhez

- Igényes, ránézésre, elég sok tekintetben

- Játszható :)

Negatívumok:

- Grafika és engine majdhogynem ugyanolyan szar, mint a Mass Effectnél: remegõ effektek, plasztik fejek, furcsa árnyékok és szélilleszkedés, és valamiért nem mûködik a FXAA.

- Lassú animációk és hosszas filmszerûség: a guggolás szerintem még sose volt ilyen lassú, a mozgás olyan sínszerû, nincs meg az intuitív, könnyed és folyékony érzete, és a félig-cutscene jelenetekben erõsen korlátolt, mit tehetek. Ebben és az elõzõ pontban sokat tanulhatna az EM a Valve-tól.

- Az egész cover-rendszer valahogy kizökkent, meg a TPS-nézetbe való kiugrások is tök feleslegesek, mondjuk mászáskor.

- Átugorhatatlan intro

Szóval... lehet ez végül is jó játék, csak még ráfér egy-két patch meg mod, remélhetõleg jön ki néhány nekem való.

Link to comment
Share on other sites

KaiL

én azt nem értem, hogy miért kellett úgy megoldani az egészet, hogy cseszegesse a játékost, hogy vegye lejjebb a grafikai beállításokat, mert különben nem hajlandó mûködni. erre valami fix kéne, mert én így nem fogok vele szívni.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

A guggolás lassúsága nekem egyáltalán nem tûnt fel, most direkt megnéztem, és így se :D (PS3)

A cover rendszer nekem tetszik, de egyébként nem kényszerít rá a játék a használatára.

A graf gyengeségeivel viszont maximálisan egyetértek.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Még relatíve az elején járok (az elsõ küldetés vége felé), de azt kell mondjam, nagyon Puding!a kis játék lett ez - és ez tõlem nagy szó, mert az ilyen konzolcímek alapból nagy handicappel indítanak nálam, fõleg, ha egy olyan überklasszikus folytatásáról van szó, mint a Deus Ex. Nehéz szinten játszok (Give me Deus Ex!), ami ezúttal tényleg igen keményre sikeredett. Sokan panaszkodnak a gyenge AI miatt, érdekes módon nekem eddig nem volt problémám vele, sõt, a legelsõ nagyobb tûzharcom a tutorial pályán konkrétan a legszebb FEAR-es emlékeimet hozta vissza: az ellenfelek tûz alatt tartottak, elkezdtek megkerülni, majd egy flashbanggel meg is vakítottak. Próbáltam futni, de késõ volt, gond nélkül ledaráltak. Na, akkor jöttem rá, hogy a lopakodás itt nem csak dísznek van betéve...

Szóval na, tetszik, legalábbis eddig.

Link to comment
Share on other sites

sadoman

hali! naon faxa kis game lett sztem...

1 kérdés: a cuccaimat tudom valahol tárolni??? mert ott van egy baxott nagy sniper ami nem naon kell, de lehet késõbb elõkapnám. Nem akarom eladni, de sok helyet foglal.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

hali! naon faxa kis game lett sztem...

1 kérdés: a cuccaimat tudom valahol tárolni??? mert ott van egy baxott nagy sniper ami nem naon kell, de lehet késõbb elõkapnám. Nem akarom eladni, de sok helyet foglal.

naon van inventojicskád ami naon kicsike de naon faxán lehet bõvíteni ahogy a naon helyes magyar nyelvhasználatodat is NAGYON KÉNE.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Az apartmanodban szerintem ha lerakod megmarad, de még nem próbáltam. Meg gondolom nem ezen a helyszínen játszódik végig a játék és ki tudja mikor van az utolsó alkalom, hogy felszedheted még az itteni cuccokat..

Link to comment
Share on other sites

sadoman

saltydave....ha nem tudsz értelmeset hozzászólni akkor inkább ne írj....

Hor1: köszi a tippet...most kaptam olyan questet h húzzak haza....meglesem mivan :D

Link to comment
Share on other sites

Feared

Az elsõ két résszel nem játszottam,de ennek tetszett ez az enyhén Mass Effectes hangulata.

Ami viszont már biztos levon 1 pontot a végsõ értékelésbõl, az a hackelés. Valami tragédia, van egy ajtó amit most próbáltam kb. 10. alkalommal hackelni, és elsõ szintû. Egysze

Link to comment
Share on other sites

KaiL

jézusom ez a párbeszéd rendszer nagyon durva. megvettem azt az augot amivel egy párbeszédet tudok elemezni, többször is megpróbáltam a police station-on az ex-swat parancsnokkal, és hiába mentem rá ugyanarra, mint elõzõleg, más lett az eredmény. :huh:

rohadtul bejön a játék, nem is vártam mást. tökéletes cyberpunk fíling, beszippant a világa egyszerûen azt kaptam amit vártam, ami kellett. nem sok játékot tolok, de ez így év játéka gyanús.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Hackelésre meg csak rá kell érezni (meg felnyomni a Hack Stealthet :D) és utána gyerekjáték.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Montrealban tartok, eddig két komolyabb negatívumot tudnék felhozni: az egyik a relatíve érdektelen történet (legalábbis az elsõ részhez képest, egyszerûen nem fog meg annyira), valamint az unalmas NPC-k. A DX 1-ben nagyon jó karakterek voltak, itt meg olyan... semmilyen az összes, talán Pritchard az egyetlen kivétel. Amúgy továbbra is abbahagyhatatlan, nálam szintén erõsen év játéka-esélyes.

Link to comment
Share on other sites

csaba86

Most kezdtem a játékot, az első pályát sikerült végigvinnem a tutorial után, és lenne pár kérdésem (az első résszel nem játszottam).

Szeretek lopakodni, így csak a pálya legelején lévő őrt ártalmatlanítottam, a többit végig elkerültem (mintha ott sem lettem volna). Viszont néztem utána egy videós végigjátszást neten, ahol a játékos minden terroristát a nagy lőtávú fegyverrel elkábít. Az elkábítottakhoz meg odafutnak a társuk, így azokat is ugyanabból a pozícióból el lehet intézni. Ez nekem elég könnyűnek tűnik, ráadásul ki is foszthatta a testeket, xp-t is kapott értük, és még el sem kellett vonszolni, hisz nincs aki észrevegye őket.

Az lenne a kérdésem, hogy ha csak a minimális ellen elkábítása mellett döntesz, kapsz a pályák végén valami xp bónuszt? Ha már egyszer így nehezebb, meg menőbb...

A másik pedig az, hogy nehéz fokozaton játszok (Pacifist, Foxiest of the Hounds, Legend achievementekre hajtok) hisz ha egyszer úgysem bocsátkozom tűzharcba, akkor mindegy, és azt vettem észre, hogy a használható tárgyak nincsenek körülvilágítva. Van más hatása is a Give Me Deus Ex nehézségnek?

Link to comment
Share on other sites

sadoman

Most kezdtem a játékot, az elsõ pályát sikerült végigvinnem a tutorial után, és lenne pár kérdésem (az elsõ résszel nem játszottam).

Szeretek lopakodni, így csak a pálya legelején lévõ õrt ártalmatlanítottam, a többit végig elkerültem (mintha ott sem lettem volna). Viszont néztem utána egy videós végigjátszást neten, ahol a játékos minden terroristát a nagy lõtávú fegyverrel elkábít. Az elkábítottakhoz meg odafutnak a társuk, így azokat is ugyanabból a pozícióból el lehet intézni. Ez nekem elég könnyûnek tûnik, ráadásul ki is foszthatta a testeket, xp-t is kapott értük, és még el sem kellett vonszolni, hisz nincs aki észrevegye õket.

Az lenne a kérdésem, hogy ha csak a minimális ellen elkábítása mellett döntesz, kapsz a pályák végén valami xp bónuszt? Ha már egyszer így nehezebb, meg menõbb...

A másik pedig az, hogy nehéz fokozaton játszok (Pacifist, Foxiest of the Hounds, Legend achievementekre hajtok) hisz ha egyszer úgysem bocsátkozom tûzharcba, akkor mindegy, és azt vettem észre, hogy a használható tárgyak nincsenek körülvilágítva. Van más hatása is a Give Me Deus Ex nehézségnek?

Küldetések végén kaphatsz két féle bónuszt is lopakodásért:

Ghost - Nem lát meg senki

Smooth Operator - Megláthatnak, csak alarm ne legyen

Ha csak kábítod õket akkor ott helyben kapsz +20 bonus XP/ellen

Hackeléshez: Nekem naon teccik a hekk dolog. Annyira h azokat a terminálokat is hekkelem amikhez megvan a password...kell az XP :D

Ja és még szó volt a stash-rõl. Hát olyan nem létezik a gameban (az apartmanomban van egy secret stash, de onnan is csak fel tudom szedni a cuccokat.) szal az csináltam hogy eldobálatam a cuccokat a lakásban, mert állítólag ott maradnak. Remélem :D

Link to comment
Share on other sites

csaba86

Küldetések végén kaphatsz két féle bónuszt is lopakodásért:

Ghost - Nem lát meg senki

Smooth Operator - Megláthatnak, csak alarm ne legyen

Ha csak kábítod õket akkor ott helyben kapsz +20 bonus XP/ellen

Hackeléshez: Nekem naon teccik a hekk dolog. Annyira h azokat a terminálokat is hekkelem amikhez megvan a password...kell az XP :D

Ja és még szó volt a stash-rõl. Hát olyan nem létezik a gameban (az apartmanomban van egy secret stash, de onnan is csak fel tudom szedni a cuccokat.) szal az csináltam hogy eldobálatam a cuccokat a lakásban, mert állítólag ott maradnak. Remélem :D

Értem, ez tetszik. Ghostra fogok hajtani. Köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...