Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Maxis Games


Pasolinifan

Recommended Posts

Pasolinifan

Sziasztok!

Szerintem mindenki szereti a Maxis-nak legalább egy darabját.

Ugyebár õk készítették a Sims, a Sim City játéksorozatokat is.

Nektek melyik a kedvencetek?

Link to comment
Share on other sites

Del-Griffith

A Sim City 2000-ben mindig mindig felrobbannak a szén erõmûveim, de miért?

Az épületek egyfolytában csökkennek minõségileg, egyszer felhõkarcolók, egy másodperccel késõbb meg már poros, koszos bódék...

Pedig még vízhálózatot is kiépítettem, meg árammal is körbe van véve a város.

Mit csinálhatok rosszul?

Link to comment
Share on other sites

OG

A Sim City 2000-ben mindig mindig felrobbannak a szén erõmûveim, de miért?

Az épületek egyfolytában csökkennek minõségileg, egyszer felhõkarcolók, egy másodperccel késõbb meg már poros, koszos bódék...

Pedig még vízhálózatot is kiépítettem, meg árammal is körbe van véve a város.

Mit csinálhatok rosszul?

Erõmûveidre nincs pénz. Szóval amikor megveszel valamilyen erõmûvet 50 év után ugyanazt az árat meg kell érte fizetni, amennyiért vetted.

Lehet magas az adó, esetleg a légszennyezés, vagy a bûnözés. Van olyan kis térképes cucc, ott kell megnézni a helyzetet, kimutatja, hogy mekkora ezeknek az aránya a városon belül.

Link to comment
Share on other sites

Del-Griffith

Erõmûveidre nincs pénz. Szóval amikor megveszel valamilyen erõmûvet 50 év után ugyanazt az árat meg kell érte fizetni, amennyiért vetted.

Lehet magas az adó, esetleg a légszennyezés, vagy a bûnözés. Van olyan kis térképes cucc, ott kell megnézni a helyzetet, kimutatja, hogy mekkora ezeknek az aránya a városon belül.

A légszennyezés ellen mit lehet tenni?

Link to comment
Share on other sites

OG

A légszennyezés ellen mit lehet tenni?

Nehéz kérdés...próbáld egy helyre épiteni a gyárakat, hátha bejön.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

A légszennyezés ellen mit lehet tenni?

  • Kevesebb személygépkocsi használata...
  • ....Magasabb szintû tömegközlekedés
  • Olcsó jegyek
  • Zöld energia használata
  • Nagy mértékû újrahasznosítás
  • Gyárak 1 helyre való csoportosítása, távol a várostól, illetve a külvárosban

stb...........kár, hogy a játékban kb. 1et lehet megcsinálni a felsoroltakból....... :D

Link to comment
Share on other sites

Del-Griffith

Köszi mindenkinek a válaszokat!

A Sim City 4-ben az történt hogy megépítettem a vasútállomást, a vasutakat, még csináltam vasút összeköttetést is a szomszédos városokkal, de nem látom hogy elindulna egy vonat is...

Miért?

Link to comment
Share on other sites

crocki

légszennyezésre jó, ha nem szénerõmûvekkel próbálod fenntartani a lakosság áramigényét. segít még a sok fa, park meg ilyen zöld szemét, a tömegközlekedés bevezetése, és a nehéz meg a vegyiipar elûzése a városból.

utánanéztem neked guglin is, és állítólag van vmi ipari törvény is rá, de azt nem tudom hogy mûködik, vagy hogyan kell elõkaparni :/

és még: http://www.ehow.com/how_7336870_reduce-air...-simcity-4.html

Link to comment
Share on other sites

OG

Legjobb módszer, ha először kiépited a magas szintű oktatást. Utánna jól megadóztatod a gyártó és koszos ipart, a magas technológiájú ipar adóját csökkented 1-2%-al. Kesőbb meg hidrogén erőművet telepitesz a városba. Igy eléggé "zöld" lesz a városod.

Ha ipar kész, azután szépen kiépited a forgalmat, úgy,hogy ne nagyon legyen túlterhelve az úthálózat. Buszok+metró,esetleg valamilyen vasút még bevételt is hoz. Végül, de nem utolsó sorban néhány park épitésével szépen megnő a városban a magas bevételű épületek száma. A szemét növekedését meg rendeletekkel, és néhány újrahasznositó központal meg is lehet állitani. Én pl 100000 lakosú városnál 5 újrahasznositó központal sikerült a szemét növekedését ha nem is teljesen megállitani, de nagyon minimálisra csökkenteni.

Szerk: ha valaki nem tud nevet adni városának, itt találhat párat: http://k4-pacific.com/nametown.php

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
anjunabeast

sim city 4-nek a deluxe verzióban, milyen feltételei vannak egy normális hídnak? part és víz magasság különbsége esetleg a part formája?

egyszerûen képtelen vagyok hidat építeni, mert állandóan ezzel az üzenettel fáraszt a program:

[GSF] Picture

magát a szöveget értem (remélhetõleg :)), így kiegyenesítettem egy másik városban a talajt, de úgy se fogadta el.

a segítségeket köszi elõre is

Link to comment
Share on other sites

OG

sim city 4-nek a deluxe verzióban, milyen feltételei vannak egy normális hídnak? part és víz magasság különbsége esetleg a part formája?

egyszerûen képtelen vagyok hidat építeni, mert állandóan ezzel az üzenettel fáraszt a program:

[GSF] Picture

magát a szöveget értem (remélhetõleg :)), így kiegyenesítettem egy másik városban a talajt, de úgy se fogadta el.

a segítségeket köszi elõre is

Lehetõleg egy szintben legyen a híd két vége, ezen kívül próbáld úgy építeni a hidat, hogy semmilyen domb, vagy valamilyen emelkedõ ne legyen a vízen, szóval teljesen sík terepnek kell lenni, hogy hidat tudj építeni. Másik dolog, a híd mindkét felének ugyanazon a pályán kell lennie, mert az nélkül nem tudsz hidat építeni.

Link to comment
Share on other sites

anjunabeast

köszi a segítséget, akkor meg is van, hogy mi volt a gondja állandóan. balga fejjel azt hittem, hogy ami hidat elkezdek egyik pályán azt a másikon tudom folytatni, mint minden más vonalas létesítményt a játékban.

Link to comment
Share on other sites

Gravedigger666

Tolja valaki a Darkspore-t?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Del-Griffith

Nekem volna egy olyan gondom, hogy a Sim City 2000-ben el kezdtem felépíteni az én kis poliszomat, viszont a resident és commercial zónáknál egyre több fekete viskó jelenik meg (érdekes mód az industrial zónák tökéletesen mûködnek), és nem tudom, hogy miért, mikor van víz ellátás is, energia ellátás is, rendõrség és tûzoltóság is. Sõt még a környezetszennyezési kontrollálásra is fizetek x összeget és parkokat is raktam le. Mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

OG

Nekem volna egy olyan gondom, hogy a Sim City 2000-ben el kezdtem felépíteni az én kis poliszomat, viszont a resident és commercial zónáknál egyre több fekete viskó jelenik meg (érdekes mód az industrial zónák tökéletesen mûködnek), és nem tudom, hogy miért, mikor van víz ellátás is, energia ellátás is, rendõrség és tûzoltóság is. Sõt még a környezetszennyezési kontrollálásra is fizetek x összeget és parkokat is raktam le. Mi lehet a baj?

Talán nincs munka, mert kevés a gyártelep. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
-Laslie-

Berakom ide is hátha :)

Aki esetleg játsza a SimCityt, csináltam a Magyar közösségnek egy 16fõs játékteret :) EU nyugat 3-as szerver Hungary néven megtalálja mindenki, vagy vegyetek fel Origin, WOLF-HUN néven vagyok fent, aztán játszhatunk :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...