Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Telltale-játékok


gebali1991

Recommended Posts

wYth-NRG

A válaszidõk engem felhúztak néhol, elolvasni még volt idõm, de aztán választani közülük... :rolleyes: Húgom is játszott a játékkal és csak néztem ki a fejembõl, mikor a space gombbal megállította a játékot választások alatt. Eddig abban a hitben voltam, hogy csak sima gameplay alatt lehet, de nem :lol:

Szóval ha gondod van az angollal, vagy kevés az idõ akkor simán nyomj spacet :D

Link to comment
Share on other sites

SH4D0W

oh, ez de nagy segítség, köszi! :D mennyivel egyszerûbb így :lol:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

A válaszidõk engem felhúztak néhol, elolvasni még volt idõm, de aztán választani közülük... :rolleyes: Húgom is játszott a játékkal és csak néztem ki a fejembõl, mikor a space gombbal megállította a játékot választások alatt. Eddig abban a hitben voltam, hogy csak sima gameplay alatt lehet, de nem :lol:

Szóval ha gondod van az angollal, vagy kevés az idõ akkor simán nyomj spacet :D

Vagy válassz random bármit úgy is csak a választás illúziója van pont ugyan oda visz a sztori bármit is csinálsz.

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Vagy válassz random bármit úgy is csak a választás illúziója van pont ugyan oda visz a sztori bármit is csinálsz.

Had ringassuk magunkat a karakterfejlesztés illúziójába! Én szerettem a Bigbymet, még ha ugyan oda is vezetnek a válaszok.

Egyébként tetszett, fõleg az elsõ rész, és vagy a harmadik vagy a negyedik, nem is tudom már, egybefolyt. :D

Kicsit sajnáltam, hogy nem volt piroska, ha lesz esetleg második szezon, akkor jó lenne, ha fõszerephez jutna. Nagyon szerettem azokat a jeleneteket, amikor olyan karakterek kerültek össze, akik egy történetben szerepelnek. A vége elég nagy wtf volt, de azt nem értem, hogy hófehérke miért ekkora Ledér nõszemély!. Kiálltam mellette, csak a kedvéért beráncigáltam a "bíróságra", észérvekkel meggyõztünk mindenkit, és miután megpróbált kinyírni, letéptem a fejét. Semmi puszi, semmi köszi, csak egy "most dolgom van, majd késõbb beszélünk", engem meg megint utál, pontosabban retteg mindenki. Sajnálom a manust.

Én a TWD s2-ben vettem észre a pauzt, onnét nyúltam le a twau-hoz, ami egyébként sokat kölcsönzött a twd s2-nek. Amit sajnálom, hogy kihagytak, az a szabályok elmagyarázása. Online diskurzusok olvasgatása közben kellett pl. meg tudnom, hogy minél híresebb egy karakter története, meséje, annál nehezebben hal meg. Azért ezt így jó tudni, miután végigvitte az ember.

Link to comment
Share on other sites

Hero44

doublepostmybad

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
SH4D0W

uhh, ez a TWD második évad is elég erõs volt... mûvészet.

ránézek majd az alternatív befejezésekre is, aztán kíváncsi vagyok, merre halad tovább a történet :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
MailMan

Letoltam én is a Wolf Among Ust, méghozzá elég gyorsan, annyira beszippantott :) Nem gondoltam volna, de még a TWD-nél is jobban tetszett, valahogy úgy éreztem, jobban egyben van stílusban, sztoriban és játékmenetben. TWD után nem voltak illúzióim a választások fontosságával kapcsolatban, mégis úgy éreztem, ezen a téren is többet nyújtott. A végére még egy nekem egész jó befejezést is sikerült összehoznom. Az epilógusba viszont egy kicsit talán sok csavart zsúfoltak... :D

Egyetlen dolog rontotta el az utolsó epizódot, az utolsó nagyobb jelenet előtt bejött egy nagyon durva bug, üres dialógus választási lehetőségekkel teli képek, aztán újra a harc az 5. rész elejéről... szerencsére elég volt meghalni, hogy a jó helyen betöltsön és folytatódjon a játék, de sajnos a hangulatot erősen rombolta ez a kis esemény.

Ezt az egy dolgot leszámítva nekem nagyon-nagyon bejött :) Tetszett pluszban, hogy a szinkronhangok is ismerősek volt a TWD-ből :D

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Nekem valamilyen oknál fogva egyszerûbbnek tûnt a TWD-hez képest, talán azért mert alig voltak helyszínek, minimális harc volt, az is sokszor döntéshozatallal zárult. De ez persze nem rontott az összképen, imádom a sorozatot. A Fablest régebben olvasgattam, jó volt ezeket a karaktereket Telltale stílusban látni :D

A szinkronok nekem is tetszettek, Beast pl Kenny a TWD-bõl. Bluebeard meg Lee :troll:

Én nagyon várom a folytatást, egy két karakter már jelen volt ebben az évadban is aki nagy szerepet fog játszani a jövõben, némelyik új villain lesz pl :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

A szinkronok nekem is tetszettek, Beast pl Kenny a TWD-bõl. Bluebeard meg Lee :troll:

Én nagyon várom a folytatást, egy két karakter már jelen volt ebben az évadban is aki nagy szerepet fog játszani a jövõben, némelyik új villain lesz pl :D

No meg Caroline mint Beauty meg a kis béka :D

Akkor lesz következõ évad? Király :)

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

No meg Caroline mint Beauty meg a kis béka :D

Akkor lesz következõ évad? Király :)

Mármint Clementine? :P

Igen, tervben van. Csak ugye még ki kell, hogy jöjjön a 2 soron következõ sorozatuk. A Tales from the Borderlands és a Game of Thrones

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Mármint Clementine? :P

Igen, tervben van. Csak ugye még ki kell, hogy jöjjön a 2 soron következõ sorozatuk. A Tales from the Borderlands és a Game of Thrones

B@sszus, pont most ugrott be a hiba és javítani akartam, de már beelõztél -_- :D

Ezekrõl is hallottam, a Game of Thrones-ra különösen kíváncsi leszek :) Picit félek, hogy elrontják, remélem alaptalanul :unsure:

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

B@sszus, pont most ugrott be a hiba és javítani akartam, de már beelõztél -_- :D

Ezekrõl is hallottam, a Game of Thrones-ra különösen kíváncsi leszek :) Picit félek, hogy elrontják, remélem alaptalanul :unsure:

:D

Én nem vagyok nagy Game of Thrones fan, nem is nézem a sorozatot ( :troll: ) de valószínû, hogy ki fogom próbálni a játékot. A Borderlands-es meg tuti vétel, imádtam az eddigi részeket.

Tegnap amúgy befejeztem a TWD második évadát, hát... vegyes érzelmeim vannak, de javarészt pozitív. Sõt a negatívumok egyike rögtön az volt, hogy még mennyi kell várni a folytatásra... :fuu: :lol:

Jöhet a második végigjátszás idióta döntésekkel, ezt az elsõnél is eljátszottam, voltak ott érdekes dolgok :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Doggar

Leírjátok nekem melyik telltale Játékok a must have? The Walking death season 1-et végig toltam.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

http://en.wikipedia.org/wiki/Telltale_Games

Itt a teljes lista, TWD S1 volt az első új típusú kaland a részükről, azóta csak olyan kalandokat adtak ki. (TWD, TWAU, TFTBL, GOT)

Én speciel imádtam a Vissza a jövőbe játékot, teljesen visszaadta a film hangulatát - szintén epizódikus, 5 részből áll. De ez még a régi stílusú "pixelvadászós"/fejtőrős kalandjáték.

A Tales of Monkey Island-et és a Sam & Max részeket ajánlanám még esetleg, de csak akkor, ha próbáltad a régieket (hogy tudd mire vállalkozol). Ezekre még inkább jellemző a lassú játékmenet és szintén több hangsúly van a fejtörőkön.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Athesz
[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Enkidu

A Tales of Borderlandhez mennyire kell ismerni és szeretni a többi Borderlands játékot? Játszottam a 2-vel és a presequellel, de egyiket sem tudtam befejezni, mert hamar meguntam õket.

Link to comment
Share on other sites

Almier

A Tales of Borderlandhez mennyire kell ismerni és szeretni a többi Borderlands játékot? Játszottam a 2-vel és a presequellel, de egyiket sem tudtam befejezni, mert hamar meguntam õket.

Hát... valószínûleg így is élvezni fogod, de vannak benne viccek és utalások amiket csak akkor értesz ha ismered a játékok világát. A második epizódban még több a korábbi játékokból ismerõs karakter jelent meg. Ja meg a helyszínek. Neked így semmit sem fog jelenteni, de pl. visszatérni Old Haven-be, ahol az elsõ Borderlandsben órákat lövöldöztünk nekem egybõl mosolyt csalt az arcomra. Tehát vannak ilyenek de elõzetes ismeret nélkül is bõven élvezhetõ, sokan olyanok is megszerették akik még csak nem is hallották a Borderlands címet elõtte.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...