Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Telltale-játékok

gebali1991
 Share

Recommended Posts

Enkidu

Más is végigjátszotta itt rajtam kívül a Walking Deadet?

MailMan

Más is végigjátszotta itt rajtam kívül a Walking Deadet?

Most végeztem vele. Nem szégyellem bevallani, hogy elpityeredtem a végén.

wYth-NRG

Én most fogok nekiugrani mind az 5 résznek, nem tudtam volna kivárni egyesével -_- :D

MailMan

A Steamen leárazták - féláron lehet kapni, 12,5 eurót szerintem simán megér :)

Enkidu

Most végeztem vele. Nem szégyellem bevallani, hogy elpityeredtem a végén.

Én is. :D Nekem egyértelmûen év játéka.

wYth-NRG

A Steamen leárazták - féláron lehet kapni, 12,5 eurót szerintem simán megér :)

Mindenképp beszerzem majd, de várok a karácsonyi akcióra, úgyis most jött ki az ötödik része. Hátha kap 75%ot majd :P

wYth-NRG

Basszus, ez a TWD játék.. lehet, hogy régen játszottam kalandjátékkal, de nagyon rákattantam :D Kb a 3. fejezet vége felé lehetek és már volt szerencsém pár mindfuckos részben. :ninja:

Carley-t sajnáltam (igen õt választottam a 2. fejezetben :troll: )... fõleg, hogy késõbb kiderült nem õ volt, aki lopta a cuccokat. Amint kiderül, ott helyben lebas.ztam volna a vonatról a kölyköt. Utána olvastam neten és ha jól néztem, nincs mód rá, hogy megmentsük Carley-t (vagy a másik tagot - Doug?), ami elég szar húzás volt a fejlesztõk részérõl, csak így kiírni. Nem igen játszottam még a másik vonalat Doug-al, de Carley azért elég nagy szerepet kapott a történésekben, nem volt amolyan statiszta. A 3. fejezetben pl utalást is tesz nekünk, hogy szeret és sokkal mélyebbek voltak a beszélgetések, mint Clem-el.

Olyan dolog még felmerült bennem, hogy ha nincs Ben (ha jól tudom, ez a kölyök neve), tehát valahogy nem tudna velünk jönni a 2. fejezetben, akkor nincs gond. Nem halnának meg emberek a 3. részben, mert ha belegondolunk, ha nincs a támadás a motelnél akkor ez nem történik meg :D Kár hogy ilyen kaliberû cselekményszövés nincs a játékban. Majd esetleg a következõ évadban.

MailMan

Basszus, ez a TWD játék.. lehet, hogy régen játszottam kalandjátékkal, de nagyon rákattantam :D Kb a 3. fejezet vége felé lehetek és már volt szerencsém pár mindfuckos részben. :ninja:

Carley-t sajnáltam (igen õt választottam a 2. fejezetben :troll: )... fõleg, hogy késõbb kiderült nem õ volt, aki lopta a cuccokat. Amint kiderül, ott helyben lebas.ztam volna a vonatról a kölyköt. Utána olvastam neten és ha jól néztem, nincs mód rá, hogy megmentsük Carley-t (vagy a másik tagot - Doug?), ami elég szar húzás volt a fejlesztõk részérõl, csak így kiírni. Nem igen játszottam még a másik vonalat Doug-al, de Carley azért elég nagy szerepet kapott a történésekben, nem volt amolyan statiszta. A 3. fejezetben pl utalást is tesz nekünk, hogy szeret és sokkal mélyebbek voltak a beszélgetések, mint Clem-el.

Olyan dolog még felmerült bennem, hogy ha nincs Ben (ha jól tudom, ez a kölyök neve), tehát valahogy nem tudna velünk jönni a 2. fejezetben, akkor nincs gond. Nem halnának meg emberek a 3. részben, mert ha belegondolunk, ha nincs a támadás a motelnél akkor ez nem történik meg :D Kár hogy ilyen kaliberû cselekményszövés nincs a játékban. Majd esetleg a következõ évadban.

Amikor Carleyt megölte az a szerencsétlen nõszemély, konkrétan fél percig csak néztem magam elé :D Ezért imádom ezt a játékot, valós érzelmeket tudott kiváltani belõlem. Az úgynevezett "választásoknak" sajna tényleg nem szabad túl nagy jelentõséget tulajdonítani - ebbe nem éltem bele magam különösebben, és nem is csalódtam nagyon nagyokat. De azért az apró nüanszokra eléggé figyeltek, a szereplõk meg-megemlítik, amit tettél, ilyen szempontból azért ügyeltek rá.

Én a második végigjátszásomban, ahol Dougot vittem, megpróbáltam megmenteni, és Ben felé terelni a gyanút. Ennek az lett a vége, hogy Lilly Bent próbálta meg lelõni, mire Doug eléugrott, és õ kapta a hedsátot (utánaolvastam: Carleynál mindegy, mit mondasz, õt akarja majd lelõni, nem Bent).

Lee amputációja viszont elég alja húzás volt a fejlesztõktõl -_- Látván a sorozatot, ahol elég szkeptikusan figyeltem Hershel lábamputációját, ami végül mégis bejött, itt is elkezdtem reménykedni. Erre nagy lóf.szt, ugyanaz lesz a vége, csak elõtte szenvedsz egy csomót hiába :D

wYth-NRG

Amikor Carleyt megölte az a szerencsétlen nõszemély, konkrétan fél percig csak néztem magam elé :D Ezért imádom ezt a játékot, valós érzelmeket tudott kiváltani belõlem. Az úgynevezett "választásoknak" sajna tényleg nem szabad túl nagy jelentõséget tulajdonítani - ebbe nem éltem bele magam különösebben, és nem is csalódtam nagyon nagyokat. De azért az apró nüanszokra eléggé figyeltek, a szereplõk meg-megemlítik, amit tettél, ilyen szempontból azért ügyeltek rá.

Én a második végigjátszásomban, ahol Dougot vittem, megpróbáltam megmenteni, és Ben felé terelni a gyanút. Ennek az lett a vége, hogy Lilly Bent próbálta meg lelõni, mire Doug eléugrott, és õ kapta a hedsátot (utánaolvastam: Carleynál mindegy, mit mondasz, õt akarja majd lelõni, nem Bent).

Lee amputációja viszont elég alja húzás volt a fejlesztõktõl -_- Látván a sorozatot, ahol elég szkeptikusan figyeltem Hershel lábamputációját, ami végül mégis bejött, itt is elkezdtem reménykedni. Erre nagy lóf.szt, ugyanaz lesz a vége, csak elõtte szenvedsz egy csomót hiába :D

Nálam kicsivel az amputáció után belehalt a sérülésbe a tag :o Szóval részemrõl nem volt meglepõ, hogy Lee is arra a sorsra jutott. Kíváncsi leszek, hogyan fog folytatódni, remélem a mezõn túl a háttérben Omid és Christa sétál, ne legyen már tök egyedül Clem. :D

Neki ugrom újra majd késõbb. Idióta, önzõ döntésekkel, megnézem mik a határok :troll:

• 2 weeks later...
Almier

Rendben, de a sorozatban a harapás után egybõl lecsapták, itt viszont csak jóval késõbb, már el is ájultunk egyszer azóta. Szóval én örülök, hogy meghagytam a kezet, már csak azért a jelenetért is, mikor az utcán lehet írtani õket cleaverrel meg üvegpengével. Az nagyon állat volt.

• 3 months later...
CastleCRS

Esetleg akinek megvan TWD játék tudna nekem egy mentést küldeni az elsõ chapter elsõ mapjának elejérõl? Miután lement minden videó vagy akármi. Sajnos nekem a Chapter 1 betöltésénél kifagy a játék. Hátha ez segít... :(

• 1 month later...
  • 1 month later...
wYth-NRG

Mától kapható PS-re a Walking Dead dlc-je, honap PCre, azt követõen xboxra jön majd.

Az ára még kérdés, de 5-10 euró közé sorolják, ami azért nem is olyan vészes.

• 2 weeks later...
SnarkovX

Milyen lett a Walking Dead DLC?

Kellerman

Most értem az 1. évad végére. Speechless.

wYth-NRG

Milyen lett a Walking Dead DLC?

Még nem kezdtem neki, de azt tudom, hogy rövid.

• 1 month later...
Kellerman

WD DlC leárazás alkalmából beszerezve. Hát, elég sovány volt. 5 kis történet, mindegyik max. 20 perc. Nem csoda, hogy különösebben egyik szereplõ sem lett szimpatikus ennyi idõ alatt.

wYth-NRG

Wyatt és a néger gyerek története tetszett. A rabé viszont nagyon jellegtelen lett, a másik kettõ meg so-so.

• 6 months later...
wYth-NRG

VxzE9k1CzUw

Infó a Tales from the Borderlands-rõl

• 2 months later...
Jimkingdom

Nem vagyok egy képregény-Fan, de a Wolf Among Us, bõven kiérdemelte a TellTale Hallmark of Fame-jében a díjat. A játék képi világa szerintem semmihez nem hasonlítható tényleg minden képkockája képregénybe illõ/illik. Mint mondtam a képregénysorozatot nem ismerem viszont a Disney, Grimm és egyéb mesék visszacsengenek (DC karaktereket se igazán ismerem) még számomra is. Egy szóval király a cucc, SnowWhite pedig dögös! :B

- remélem kisiskolások nem olvassák ezt!

• 1 month later...
MailMan

Letoltam tegnap a 400 Dayst, és elkezdtem a második évadot is. Rögtön az elsõ részben sikerült egy olyan pillanatot összehozni, hogy fél percig tátva maradt a szám.

A kutyával :unsure:

Amúgy nem vártam nagy újításokat, de meglepõdtem, a kezelõfelület szebben néz ki, és a grafika is fejlõdött, rajzfilmszerûbb lett kicsit, nekem bejön.

• 4 weeks later...
Hero44

TWD S2 4. része is kitolva, a minõséget továbbra is hozzák a srácok. A végére nem is tudok mit mondani, imádom amikor ilyen hype van egy utolsó rész elõtt. Ez az s2 (az elsõ részt leszámítva) a folyamatosságról szól. Nincsenek mászkálások, meg fejtörõk, nem, vontatnak elõre, van hogy 20 percig nem is az enyém a kontrol, de egy percig se bánom, mert az interakciókról szól az egész. Ez az évad könyörtelen, és aki úgy vág neki, hogy kisangyalként végigviszi, annak csalódnia kell. Folyamatosan adagolják az új szereplõket, szálakat, csavarokat, nagyon jó. És ha nem lenne elég nehéz dolgunk, akkor egy-egy szereplõ elejt olyan mondatokat, amin elgondolkodhatunk. Épp ebben a részben azon találtam magam, hogy egy elõzõleg gonosznak titulált ember politikáját követtem az egyik választásomban.

Kipróbálom majd a WAA-t is, mert nagyon felhypeolt ez a rész. :D

SH4D0W

A The Wolf Among Us-hoz készül(t) magyarítás? keresgélés közben itt-ott elcsíptem ilyen félmondatokat, de magyaritasok-hu-n nincs semmi...

wYth-NRG

Valószínû hogy készül, de nem hiszem hogy kész, legalábbis nem teljes. A TWD S1-hez is nemrég jött ki ha jól rémlik.

Nem hiszem hogy mostanában kiadnák :unsure:

Kipróbálom majd a WAA-t is, mert nagyon felhypeolt ez a rész. :D

Hasonló nagyon, mindenképp ajánlom

SH4D0W

igen, nagyjából én is erre a következtetésre jutottam :( mindegy, elkezdtem angolul, egy jó 70-75%-át értem a feliratoknak, gond csak a gyors válaszoknál akad, néha fel sem fogom a válaszlehetõségeket, mielõtt lejár az idõ :D aztán majd ha elkészül valamikor, lehet elõszedem újra :)