Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gran Turismo Sorozat


Bullittt

Recommended Posts

Bullittt

Remélem senkinek nem kell bemutatni ezt az autós játékok körében kiskirályként kezelt sorozatot. Aki mégsem ismerné, az kattanjon át a Wikipédia megfelelõ szócikkjére.

Az ötödik rész érkezik mostanság, 5-6 év fejlesztés után, az ígéretek szerint 1000 autóval és csodaszép grafikával.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Pár versenyt lefutottam, nekem tetszik. :) Rengeteg autó van, sokféle tuningolási lehetõség, különbözõ event-futamok (tesztek, kart-versenyek, eddig jutottam egyelõre :)) gyakorlási lehetõségek, különféle jogosítványok. Annyira nyílván nem szép, mint a fotó módos neten terjedõ képek, de biztosan a legszebb autós játék amivel én valaha játszottam. :)

Majd holnap meg a hétvégén belemélyedek jobban.

Link to comment
Share on other sites

takii

Osztálytársam is megvette, neki is nagyon tetszik, G25-el tolja, lehet én is kipróbálom, ha átmegyek, mert nem akar felkelni a kormány mögül :D.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Pár versenyt lefutottam, nekem tetszik. :) Rengeteg autó van, sokféle tuningolási lehetőség, különböző event-futamok (tesztek, kart-versenyek, eddig jutottam egyelőre :)) gyakorlási lehetőségek, különféle jogosítványok. Annyira nyílván nem szép, mint a fotó módos neten terjedő képek, de biztosan a legszebb autós játék amivel én valaha játszottam. :)

Majd holnap meg a hétvégén belemélyedek jobban.

milyen az irányítás? van benne valamiféle rásegítő mod, mint a shiftben v gridben? mert a jatek tetszik, de a szimulatorok már kevésbe :D

Link to comment
Share on other sites

Balee

Pár versenyt lefutottam, nekem tetszik. :) Rengeteg autó van, sokféle tuningolási lehetõség, különbözõ event-futamok (tesztek, kart-versenyek, eddig jutottam egyelõre :)) gyakorlási lehetõségek, különféle jogosítványok. Annyira nyílván nem szép, mint a fotó módos neten terjedõ képek, de biztosan a legszebb autós játék amivel én valaha játszottam. :)

Majd holnap meg a hétvégén belemélyedek jobban.

Részletesen számolj majd be, mert nem tudom, hogy megvegyem-e. :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Hát nekem nagyon bejön. :D Ma is pár órát beleraktam, de a karriert szinte még el se kezdtem. :D Mire vagy kíváncsi?

Jah, és egyértelműen a legszebb autós játék amivel valaha játszottam. :) Most pénzt gyűjtök egy normális autóra, mert a Toyota Vitz egy vicc. :D

Be lehet tenni saját zenét, beállítani hogy menü közben, verseny közben játsza, ez nagyon tetszik, csak elõ kéne kerítenem a pendriveomat hogy rakhassak a psre. :D

Egyelõre egyedül a verseny közbeni ideális ív-mutatás nem tetszik, nem találtam opciót ennek kikapcsolására, de lehet, hogy csak a kezdõ versenyeken van így.

Ha tudod Balee rakd egybe az elõzõ kommentel, még szerkeszteni akartam, de mintha már rövidebb ideig lehetne.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Standard kocsikról pedig annyit, hogy tényleg nem annyira gyönyörűek mint a premiumok, de csúnyának semmiképp sem mondanám őket. :)

Viszont sokat tölt a játék. Elég sokat.

Link to comment
Share on other sites

Balee

2 nap alatt 1,8 milliót adtak el a játékból.

Én meg még mindig nem tudom mi legyen. Jövõ héten még nem, de következõ héten lehet, hogy megveszem, még nem tudom.

Van egyébként 22.500-ért egy fincsi CE is, egész korrekt tartalommal. De én örülök, ha az alap árát ki tudom csengetni. :D Vagyis kitudnék érte többet is adni, de most karácsony közeledtével rengeteg a költeni való.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Az hagyján, 50ért van Signature Edition. :D Elég durván néz ki.

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

Az hagyján, 50ért van Signature Edition. :D Elég durván néz ki.

És nyerhetsz vele egy IGAZI Mercedes SLS AMG-t :D

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Másik fórumon írták:

"Nem hittem a kritikáknak ezért kipróbáltam a GT-t Ps3-on. Sajnos tényleg nem sikerült olyan jól mint az elõzõ epizód. Nem rossz, de elmaradt a katarzis. Vannak jobb autós játékok konzolon és pc-n is...

GT5-öt haveromnál próbáltam, GT4-em (és ps2-õm) van. GT4 sztem nagyságrendekkel jobb. "

És kicsit hosszabban egy másik srác:

"GT5 témában vegyesek az érzelmeim.

Grafika: a 200 premium autó gyönyörû. A többi nem, elnagyolt, 3D objektumokra feszített fos textúra. Az borzalmasan néz ki. A premiumok miatt adok rá 80%-ot.

Hangok: az autóhangok nagyon jók, fõleg ugye a premium. Minden tuningot hallani is lehet a motorzajon. A zene másodlagos, vezetés közben a motor szóljon. Az ütközések kukahanga siralmas lett. Emiatt 90%.

Fizika: egészen addig, amíg "Real driving simulator", 100%. Azonban az ütközések katasztrofálisan szarok, mintha megrekedtek volna a 2000-es szinten. Gyakorlatilag nincs fizika erre kihegyezve, és ez ma már akkor is kevés, ha én vezetni szeretek, nem ütközni... A multi élményt ez így hazavágja teljesen. Összességében 85%.

Játékélmény: a karrier része, és ami mögötte van, nagyon jó, hozza a GT élményt. Persze nem tökéletes, és én eddig nem találtam benne a maratoni futamokat. További negatív pont, hogy a fényezéseket megszerezni lehet vásárolt, vagy kapott kocsikról, és ha felhasználtad, akkor elfogy... Ezzel együtt simán 97%.

AI: sajnos nem sikerült megcsinálni ezt sem. A régi részekhez képest ugyan már nem egy sávon, hanem hármon mennek a gépi ellenfelek, de ugyanúgy scripteltek, ebben a Forza3 magasan veri. 70%.

Összességében ez még mindig egy nagyon jól sikerült játék, és ha csak a vezetés élményét nézem, akkor nincs jobb a piacon. Ha a többit is hozzászámolom, akkor alulmarad a Forza3mal szemben. Szerencsére azonban ezek pont olyan dolgok, amik nem befolyásolnak, és emiatt nekem perpill a GT5 a legjobb autószimulátor!

De azért felmerül a kérdés bennem: mi a Puding!omat kellett ezen 6 évet fejleszteni?????"

Link to comment
Share on other sites

PartyTuja

Ilyenek is vannak benne ? :D Ez elég ódszkúl :D xD

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

Link to comment
Share on other sites

Cori

Ilyenek is vannak benne ? :D Ez elég ódszkúl :D xD

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

lol :D

ezzel mennék az egész játék alatt :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Van. :)

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

GT4-ben meg ilyenek voltak :D :

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Na elvileg jövõ hét kedden vagy szerdán meglesz a game. B)

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Kezdem érezni milyen kínkeserves lesz mindent aranyra csinálni, amikor már a legelsõ jogsit se sikerül. :D

Link to comment
Share on other sites

Balee

Nem kellett sokat várni a világszintû eladási adatokra a Gran Turismo 5 (PS3) esetében: a Sony és a Polyphony Digital közzétette az eredményeket.

Hétfõig, azaz december hatodikáig bezárólag több, mint 5.5 millió példány talált gazdára az ötödik részbõl. A három fõ régióban 3.5 millió (Európa), 1.2 millió (Észak-Amerika) és 550 ezer (Japán) vásárló pakolta a kosarába a legújabb epizódot.

Ezzel egyébként maga a sorozat is elért egy új mérföldkõhöz: a Gran Turismo játékok összeladásai átlépték a 60 milliós határt.

info: gamer365

Link to comment
Share on other sites

Cori

Nem kellett sokat várni a világszintû eladási adatokra a Gran Turismo 5 (PS3) esetében: a Sony és a Polyphony Digital közzétette az eredményeket.

Hétfõig, azaz december hatodikáig bezárólag több, mint 5.5 millió példány talált gazdára az ötödik részbõl. A három fõ régióban 3.5 millió (Európa), 1.2 millió (Észak-Amerika) és 550 ezer (Japán) vásárló pakolta a kosarába a legújabb epizódot.

Ezzel egyébként maga a sorozat is elért egy új mérföldkõhöz: a Gran Turismo játékok összeladásai átlépték a 60 milliós határt.

info: gamer365

szép teljesitmeny

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Jó is. Fater is rákattant ma teljesen. :D

Link to comment
Share on other sites

Balee

Vettem ki néhány képet.

De rohadt érdekes, a HDTV-n még maga a kép is sokkal jobban néz ki, CRT moncsin az egész tökre mosott, alig jönnek ki a részletek, pl. a lámpa tök mosott, TV-n meg tûéles. :o Hmm laptopon már majdnem olyan szépek, mint TV-n, úgy látszik számít a felbontás is.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Én elvagyok vele így kettõben is. :D Ahogy ma láttam te is. :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Hát én talán össz-vissz egy órát toltam eddig, beteg voltam, tesóm játszott vele rengeteget.

Ha emberi áron lesz, tuti, hogy beszerzek egy 3D-s Tv-t, nem semmi élmény lehet így gamelni. B)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...