Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Továbbtanulás - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

MikaRoss

Nekem egy olyan kérdésem van, hogyha késik a tanár vizsgáról, utána egy óra múlva más valaki íratja meg máshol a vizsgát (persze, addigra a csapat fele lelép), akkor mi történik?

Gondolom másik idõpontot kell meghirdetni, nem? (Mert ETR-en olyan hülyeségeket írnak, hogy automatikus ötös jár mindenkinek... :lol: )

Link to comment
Share on other sites

-Hel-

Nekem egy olyan kérdésem van, hogyha késik a tanár vizsgáról, utána egy óra múlva más valaki íratja meg máshol a vizsgát (persze, addigra a csapat fele lelép), akkor mi történik?

Gondolom másik idõpontot kell meghirdetni, nem? (Mert ETR-en olyan hülyeségeket írnak, hogy automatikus ötös jár mindenkinek... :lol: )

Keresd meg, hogy írnak e errõl valamit a TVSZ-ben. Mert hõzöngeni ellene csak akkor lehet, ha írva vagyon, hogy ilyen esetben mi a teendõ. Amúgy meg örülnék én a megajánlott 5nek :D

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Keresd meg, hogy írnak e errõl valamit a TVSZ-ben. Mert hõzöngeni ellene csak akkor lehet, ha írva vagyon, hogy ilyen esetben mi a teendõ. Amúgy meg örülnék én a megajánlott 5nek :D

Én is örülnék, csak engem nem érint. Én már megkaptam ebbõl a tárgyból a 3-asom.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Nekem egy olyan kérdésem van, hogyha késik a tanár vizsgáról, utána egy óra múlva más valaki íratja meg máshol a vizsgát (persze, addigra a csapat fele lelép), akkor mi történik?

Gondolom másik idõpontot kell meghirdetni, nem? (Mert ETR-en olyan hülyeségeket írnak, hogy automatikus ötös jár mindenkinek... :lol: )

elvileg 1/4 óra késés után el lehet menni, és a tanárnak új idõpontot kell kijelölni.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

elvileg 1/4 óra késés után el lehet menni, és a tanárnak új idõpontot kell kijelölni.

Igen, úgy tûnik, ez lesz a megoldás. :)

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Anglisztikáról mit tudtok elmondani? Csak mert legtöbb helyen ~360 pont környékén van, ami szerintem nem egy lehetetlen vállalkozás, ha a nyelvvizsgáért jár a pont. (azt tudom, hogy kötelezõ az emelt angol és azért nem jár a pluszpont)

Link to comment
Share on other sites

Lezlie407

Anglisztikáról mit tudtok elmondani? Csak mert legtöbb helyen ~360 pont környékén van, ami szerintem nem egy lehetetlen vállalkozás, ha a nyelvvizsgáért jár a pont. (azt tudom, hogy kötelezõ az emelt angol és azért nem jár a pluszpont)

nekem volt osztálytársam debrecenbe jár anglisztikára, neki nagyon tetszik. Jó a közösség azt mondja és nagyon jól érzi magát. Annyira nem is vészes a tanulás (nyilván elsõ években rámennek az angolra nagyon). Tanulni sokat kell, de hát hol nem kell? szóval ha szereted az angolt és tudsz is angolul akkor mindenképpen jó választás.

persze én nem oda járok szóval nem tudok konkrétumokat mondani :)

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Anglisztikáról mit tudtok elmondani? Csak mert legtöbb helyen ~360 pont környékén van, ami szerintem nem egy lehetetlen vállalkozás, ha a nyelvvizsgáért jár a pont. (azt tudom, hogy kötelező az emelt angol és azért nem jár a pluszpont)

PM Mailman

Meg van egy nyíregyházi arc, a topikban megtalálod - fehér-piros-fekete avatar.

szerk.: Thalion.

Na, ők biztosan anglisztikások... de Mailman legalábbis tényleg 100%.

Link to comment
Share on other sites

Raven

Anglisztikáról mit tudtok elmondani? Csak mert legtöbb helyen ~360 pont környékén van, ami szerintem nem egy lehetetlen vállalkozás, ha a nyelvvizsgáért jár a pont. (azt tudom, hogy kötelezõ az emelt angol és azért nem jár a pluszpont)

nem tudom h azóta változtatták-e, de anglisztika szakon az emelt érettségire kapsz 40 pluszpontot és erre NEM jön rá a nyelvvizsga. onnan tudom h jelentkeztem ilyen szakra (de végül nem ide mentem) és láttam h h alakult a pontszámítás.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

ez nem csak azon a szakon van így, egy nyelvből egy jogcímen jár a pluszpont - emelt pluszpont VAGY nyelvvizsga pluszpont, kétszer ugyanazt a nyelvet nem lehet elsütni semmilyen szakon

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Én úgy tudom, hogy anglisztikán nem kapok plusz pontot SE a kötelező emelt angolért, SE az angol nyelvvizsgáért (mikor kérdeztem még nem voltam ebben biztos, bár az érettségis részében most sem igazán). És ha ez valóban így van, akkor inkább el is búcsúzom tőle, mert, hogy német nyelvvizsgám nem lesz az is biztos. :D

Felvi fórum is "nagyon sokat" segített: van aki azt a hivatalos választ kapta, hogy lehet kapni nyelvvizsgáért és emelt szintű angolértis többletpontot (természetesen úgy, mint bárhol máshol, tehát vagy az egyik, vagy a másik, attól függően, hogy melyik adna több pontot), van aki pedig azt, hogy NEM és NEM.

Ötlettelenségemben akkor még két kérdést bedobnék azért:

1. ha angollal és törivel szeretnék valahová jelentkezni, akkor mit ajánlanátok? Tudom, hogy kb. ezerféle helyre jó, de hátha...

2. Van olyan szak, hogy író (nem újság-)? Vagy valami hasonló, csak mert néha úgy érzem best seller játékokhoz adhatnám a nevem. :lol: Na jó, ez inkább tündérmese, de meg kellett kérdeznem. =D

Link to comment
Share on other sites

arazu

Tekintve, hogy kritérium az emelt szintű angol a felvételhez, nem jár érte pluszpont. Más nyelvből viszont igen - legyen az nyelvvizsga vagy emelt szintű érettségi. Nézd csak meg a pontszámító kalkulátorban itt.

Ezzel az angol-töri párossal tényleg elég sok helyre bekerülhetsz...ha mondjuk már két évvel ezelőtt tudtam volna, hogy mit akarok, akkor emelt töri (ha tényleg jól menne) + felső angollal az ELTE pszichot simán megpályáztam volna, meg a BCE-ről is elgondolkoznék pár K és G karos szakkal kapcsolatban ill. ELTE-közgáz se lett volna utolsó. Nem tudom mennyire "kamuképzés", de a szociológiát se tartom hülyeségnek...

De hát ugye ez én vagyok, és hála istennek különbözőek vagyunk...igazából szerintem ne az határozza meg a továbbtanulásodat, hogy ezzel a két tantárggyal hova tudsz bekerülni, hanem hogy mit szeretnél csinálni. Persze más a helyzet akkor, ha ezekből kiemelkedően jó vagy, vagy a többiből kevésbé jeleskedsz, vagy mindkettő.

Erre az írós kérdésre se tudok egész választ adni, szerintem a "xy nyelv és irodalom" és hasonló névvel ellátottt mesterképzések állnak hozzá a legközelebb, de hát ugye ezzel se író leszel, csak jobban el tudsz mélyedni benne. De ma már egyébként se egyszerű az írásból megélni, és régen se volt az...ugyanúgy kell "irodalmi érzék" és tudás, mint szerencse, meg gondolom azért kapcsolatok se ártanak (ezt beszéltük lentebb egyébként).

Nekem meg asszem megvan a végleges sorrendem... 5 vagy 6 szakot fogok megjelölni - biztos ami biztos. Nagyon gáz lenne, ha nem vennének fel sehova se, és jövőre 2 emelt + szocmunka és társaival kellene megbarátkoznom... :) úgyhogy egy pár 300 alatti szak is beírásra fog kerülni - ha annyit nem tudnék elérni, meg is érdemelném, hogy ne vegyenek fel sehova se.

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Tekintve, hogy kritérium az emelt szintû angol a felvételhez, nem jár érte pluszpont. Más nyelvbõl viszont igen - legyen az nyelvvizsga vagy emelt szintû érettségi. Nézd csak meg a pontszámító kalkulátorban itt.

Ezzel az angol-töri párossal tényleg elég sok helyre bekerülhetsz...ha mondjuk már két évvel ezelõtt tudtam volna, hogy mit akarok, akkor emelt töri (ha tényleg jól menne) + felsõ angollal az ELTE pszichot simán megpályáztam volna, meg a BCE-rõl is elgondolkoznék pár K és G karos szakkal kapcsolatban ill. ELTE-közgáz se lett volna utolsó. Nem tudom mennyire "kamuképzés", de a szociológiát se tartom hülyeségnek...

De hát ugye ez én vagyok, és hála istennek különbözõek vagyunk...igazából szerintem ne az határozza meg a továbbtanulásodat, hogy ezzel a két tantárggyal hova tudsz bekerülni, hanem hogy mit szeretnél csinálni. Persze más a helyzet akkor, ha ezekbõl kiemelkedõen jó vagy, vagy a többibõl kevésbé jeleskedsz, vagy mindkettõ.

Erre az írós kérdésre se tudok egész választ adni, szerintem a "xy nyelv és irodalom" és hasonló névvel ellátottt mesterképzések állnak hozzá a legközelebb, de hát ugye ezzel se író leszel, csak jobban el tudsz mélyedni benne. De ma már egyébként se egyszerû az írásból megélni, és régen se volt az...ugyanúgy kell "irodalmi érzék" és tudás, mint szerencse, meg gondolom azért kapcsolatok se ártanak (ezt beszéltük lentebb egyébként).

Nekem meg asszem megvan a végleges sorrendem... 5 vagy 6 szakot fogok megjelölni - biztos ami biztos. Nagyon gáz lenne, ha nem vennének fel sehova se, és jövõre 2 emelt + szocmunka és társaival kellene megbarátkoznom... :)

Nyelv+töri már nem jó a Közgázra, illetve csak az értékcsökkentett szakokra (GM, KM, NG, TV) lehet vele bejutni. K-karon mindenhez kötelezõ a matek, PSZ-en szintén.

Link to comment
Share on other sites

arazu

Na ja, igazad van. Az "és" elkerülte a figyelmem a vizsgakövetelményeknél.

Link to comment
Share on other sites

KaiL

marketing és meneddzsment-rõl van valakinek véleménye, tapasztalata?

Link to comment
Share on other sites

arazu

marketing és meneddzsment-rõl van valakinek véleménye, tapasztalata?

Ilyen nincs.

Két külön alapszak létezik: kereskedelem és marketing, és gazdálkodási és menedzsment. Mesterképzésben sincs marketing és menedzsment, ellenben külön "marketing" vagy külön pl. "turizmus menedzsment" vagy "logisztikai menedzsment", vagy akármi más létezik. De téged egyelõre az alapképzés érint.

Nem kötekedésbõl írtam, csak nem derül ki egyértelmûen a postodból, hogy melyikre gondolsz. A szokásos bullshittõl inkább megkíméllek - ami a két szakot illeti - , mert vannak nálam kompetensebbek is ebben a témakörben.

Link to comment
Share on other sites

Raven

Tekintve, hogy kritérium az emelt szintű angol a felvételhez, nem jár érte pluszpont. Más nyelvből viszont igen - legyen az nyelvvizsga vagy emelt szintű érettségi. Nézd csak meg a pontszámító kalkulátorban itt.

Ezzel az angol-töri párossal tényleg elég sok helyre bekerülhetsz...ha mondjuk már két évvel ezelőtt tudtam volna, hogy mit akarok, akkor emelt töri (ha tényleg jól menne) + felső angollal az ELTE pszichot simán megpályáztam volna, meg a BCE-ről is elgondolkoznék pár K és G karos szakkal kapcsolatban ill. ELTE-közgáz se lett volna utolsó. Nem tudom mennyire "kamuképzés", de a szociológiát se tartom hülyeségnek...

De hát ugye ez én vagyok, és hála istennek különbözőek vagyunk...igazából szerintem ne az határozza meg a továbbtanulásodat, hogy ezzel a két tantárggyal hova tudsz bekerülni, hanem hogy mit szeretnél csinálni. Persze más a helyzet akkor, ha ezekből kiemelkedően jó vagy, vagy a többiből kevésbé jeleskedsz, vagy mindkettő.

Erre az írós kérdésre se tudok egész választ adni, szerintem a "xy nyelv és irodalom" és hasonló névvel ellátottt mesterképzések állnak hozzá a legközelebb, de hát ugye ezzel se író leszel, csak jobban el tudsz mélyedni benne. De ma már egyébként se egyszerű az írásból megélni, és régen se volt az...ugyanúgy kell "irodalmi érzék" és tudás, mint szerencse, meg gondolom azért kapcsolatok se ártanak (ezt beszéltük lentebb egyébként).

Nekem meg asszem megvan a végleges sorrendem... 5 vagy 6 szakot fogok megjelölni - biztos ami biztos. Nagyon gáz lenne, ha nem vennének fel sehova se, és jövőre 2 emelt + szocmunka és társaival kellene megbarátkoznom... :) úgyhogy egy pár 300 alatti szak is beírásra fog kerülni - ha annyit nem tudnék elérni, meg is érdemelném, hogy ne vegyenek fel sehova se.

hát én a pannon egyetem anglisztikára szakára jelentkeztem. az emelt angolért +40 pont járt, a nyelvvizsgáért 0, tárgyakból pedig magyart és törit néztek ha jól emlékszem és dupláztam. majd lefotózom a papírt ha nem felejtem el, mert megvan még.

szerk: tessék beírtam a pontszámító kalkulátorba a tavalyi jelentkezésem adatait és ott a +40 pont, a levélben is így szerepelt:

[GSF] Picture

a tanulmányi pontjaimat ne nézzétek egyébként, mert nem emlékszem rájuk pontosan, de mind1 is, mert dupláztam.

Link to comment
Share on other sites

KaiL

Ilyen nincs.

Két külön alapszak létezik: kereskedelem és marketing, és gazdálkodási és menedzsment. Mesterképzésben sincs marketing és menedzsment, ellenben külön "marketing" vagy külön pl. "turizmus menedzsment" vagy "logisztikai menedzsment", vagy akármi más létezik. De téged egyelõre az alapképzés érint.

Nem kötekedésbõl írtam, csak nem derül ki egyértelmûen a postodból, hogy melyikre gondolsz. A szokásos bullshittõl inkább megkíméllek - ami a két szakot illeti - , mert vannak nálam kompetensebbek is ebben a témakörben.

értem, én találtam valamelyik nap ilyet azért kérdeztem hogy ez micsoda. így találtam nem tudom már hol.

kereskedelem és marketing után akkor érdeklõdnék.

Link to comment
Share on other sites

Hero44

hát én a pannon egyetem anglisztikára szakára jelentkeztem. az emelt angolért +40 pont járt, a nyelvvizsgáért 0, tárgyakból pedig magyart és törit néztek ha jól emlékszem és dupláztam. majd lefotózom a papírt ha nem felejtem el, mert megvan még.

szerk: tessék beírtam a pontszámító kalkulátorba a tavalyi jelentkezésem adatait és ott a +40 pont, a levélben is így szerepelt:

a tanulmányi pontjaimat ne nézzétek egyébként, mert nem emlékszem rájuk pontosan, de mind1 is, mert dupláztam.

Te írtál egy 94-es angol emeltet? :D

Egyébként kösz, hogy ezt leírtad, elég jó, hogy errõl nem adnak normális felvilágosítást. Amúgy mit tudsz elmondani a szakról? Te mit szeretnél vele "csinálni"?

Link to comment
Share on other sites

sajtburger

Egyetemeken megvan szabva egy félévre hány tárgyat lehet max felvenni? Kezdem tervezgetni 2. félévre miket veszek fel, és azért kérdem, nehogy akkor derüljön ki.. Széchenyin mennyit lehet, vagy egységes ez?

Link to comment
Share on other sites

Raven

Egyetemeken megvan szabva egy félévre hány tárgyat lehet max felvenni? Kezdem tervezgetni 2. félévre miket veszek fel, és azért kérdem, nehogy akkor derüljön ki.. Széchenyin mennyit lehet, vagy egységes ez?

van egy tanterv és minden tárgynak van ajánlott féléve, miért nem azt követed?

Te írtál egy 94-es angol emeltet? :D

Egyébként kösz, hogy ezt leírtad, elég jó, hogy errõl nem adnak normális felvilágosítást. Amúgy mit tudsz elmondani a szakról? Te mit szeretnél vele "csinálni"?

lett volna az több is 94%-nál, teljesen jó dolgokat húzott alá a javító, viszont azt a tanácsot kapam a többi angol tanártól az iskolában h ne reklamáljak, mert csúnyán írtam és hátha lepontoznak amiatt. (ami érdekes mert akkor hallottam elõször h csúnyán írok, szólhattak volna mondjuk érettségi ELÕTT).

nem mentem el anglisztika szakra, hátrébb volt a sorrendben, szóval nem tudom milyen.

Link to comment
Share on other sites

Bice

Egyetemeken megvan szabva egy félévre hány tárgyat lehet max felvenni? Kezdem tervezgetni 2. félévre miket veszek fel, és azért kérdem, nehogy akkor derüljön ki.. Széchenyin mennyit lehet, vagy egységes ez?

Nincs igazán megszabva, csak gyõzd teljesíteni. Egyik szaktársam 49 kreditet vett fel. Ilyenkor ugye az órák nagy részére már be sem tudsz járni. Érdemes ilyenkor elõadásokat felvenni, mert ha gyakorlatot veszel föl, arra nem biztos, hogy be fogsz tudni járni, és akkor bukod a tárgyat. Ja, meg olyanokat vegyél fel, amit tudsz is elsõre teljesíteni. Nálunk pl. úgy van, hogy a 180 kredit 10%-a szabadin elhasználható akármilyen tárgyra, és efölött már fizetni kell kemény összeget minden egyes plusz kreditért. Gondolom valami mérnöki szakon vagy, ott ha jól emlékszem 7 félév van. Szerintem még tartogasd magadnak a plusz tárgyakat a többi félévre. Nálunk is vannak specik, meg ilyen humán tárgyak, amiket el lehet végezni, de jó része az ilyen 4-5-6. féléveseknek van kitalálva és nem nagyon érdemes felvenni hamarabb, mert úgysem érti az ember, hogy mirõl szól. Szerintem jobban jársz, ha a teljesítendõ tárgyakra koncentrálsz egyenlõre, és majd csak a késõbbi félévekben veszel fel pluszt.

Link to comment
Share on other sites

jetine

Hali!

Lenne nekem egy olyan kérdésem, hogy én most idén végzek egy szakmunkás iskolával (ami értelemszerûen ad egy szakmát)... és mivel nekem ez a szakma nem igazán jön be (sajnos általánosba nemvoltam túl jó tanuló, így ezmaradt), ezért szeretnék egy új szakmát szerezni, csak nemtudom hogymegy meg mint, ugyanis, nekem érettségim nemlesz, és nemtudom, hogy lehet-e mondjuk új iskolát kezdenem, ami érettségit + mostmár megfelelõ szakmát ad, vagy van-e lehetõség érettségi nélkül szerezni újat? Nemtudom igazábol hogy megy ez, mert a 2. szakma az fizetõs, de akkor, ha nekem egy szakmunkás szakmám van, akkor ingyen sehogysem tudok egy számomra megfelelõbb szakmát letenni? (itt gondolok pl webdesignernek menni, nemtudom hogy van-e különbség így szakmám között, mivel ezt nem szakmunkás suliba lehet szerezni :D, szóval nemtudok semmit ><).

Link to comment
Share on other sites

Imishark

Több módja is van a költségtérítés (és érettségi) nélküli továbbtanulásnak tudomásom szerint, most csak az államilag támogatott OKJ képzés jut eszembe. Majd a legközelebbi munkaügyi központban érdeklõdj, hogy milyen képzések indulnak. Egyenlõre valószínûleg úgysem tudnak ebben segíteni, majd leghamarabb nyár végén.

Ha van más mód is, akkor a nálam tájékozottabbak majd kisegítenek, nekem most kapásból csak ez ugrott be :)

Link to comment
Share on other sites

jetine

Köszönöm a válaszod.

Még annyit, hogy ez az OKJ nem olyan, hogy csak 1 éves egy szakma és, ha nemsikerül, akkor kikell fizetni az árát? Ugyanis nekem olyan kéne, ahol tényleg megtanulom azt amit szeretnék, nemcsak papírt szerzek róla.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...