Jump to content
Sign in to follow this  
Balee

Fotográfia - Vol 2.

Recommended Posts

HD2

Galaxy A5 HDR - Szerintem ez a max amit még ki lehet hozni belőle, sokféle HDR app, "manual" HDR (azaz én csinálok 3 sima képet és PS-el rakom össze), és beállítás után ez a legjobb amit ki tudok préselni, egész tűrhető lett az eredmény, minimális utómunka van csak, (fehéregyensúly) zajcsökkentés pedig egyáltalán nincs, ami meglepő, figyelembe véve hogy már kezdett sötétedni és a HDR amúgyis zajosodik a több kép miatt.

20161015_173013_Richtone_HDR__www.kepfel

20161015_173203_Richtone_HDR__www.kepfel

Jackassbomb

Látom valaki(k) sikeresen feltámasztotta a fórumot. :) 

Érdekes, hogy ma este elővettem réges régi online dolgaimat, és kőkeményen nekiálltam nosztalgiázni. Mennyire durva már, hogy életem több, mint 
felét töltöttem online úgy, hogy 26 vagyok? :D Mindenesetre így került elő a fórum reboot is.

Vettem a nikkor 40mm f/2.8-as helyett egy tokina 100mm f/2.8-at, amivel toltam is már néhány fotót DA-ra. Jó objektív, de komoly hiányossága, hogy nincs saját motorja, így kénytelen az ember kézzel keresni azt a lehetetlenül keskeny sávot, ahol ténylegesen végtelenre fókuszál. Kellemetlen, hogy tovább lehet a végtelennél tekerni. :) 

A nikkor 40-est cserélni fogom egy nikkor 35mm f/1.8-ra, hogy legyen egy prime lens is a készletben. Majd beszámolok arról is, ha ismét erre járok. Illetve hosszabb távon tervezem egy sony mirrorless gép beszerzését, mert iszonyatosan beleszerelmesedtem a dologba. 

Mindenesetre álljon itt pár tokinával lőtt fotó: #1 #2 #3 #4 #5 #6

• Upvote 2

MailMan
On 2016. 11. 18. at 9:20 PM, Jackassbomb said:

Mindenesetre álljon itt pár tokinával lőtt fotó: #1 #2 #3 #4 #5 #6

Nem semmi, nagyon Puding!ák a fotók! Milyen gépet használsz?

Én februárban szereztem be az első DSLR-em (Nikon D5100 18-55-ös kit obival). Azóta tart az ismerkedés szép komótos tempóban :) Ide szoktam felszórni a képeimet.

(A fórum feltámasztása Godzillamessage érdeme :) Én 27 vagyok, és 2003-ban regeltem a GS fórumra, szóval átérzem... :D )