Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fotográfia - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

Bice

Most gondolkodom én is valami ultranagy beruházásban, így kicsit szemztem én is a Sigma 4,5mm-es csodájával, bár szerintem ez már erõs túlzás. :D

[GSF] Picture

Ugyanez 8mm-en:

[GSF] Picture

Én a helyedben megnézném a Samyang lencséit is, mert nagyon sokféle akad belõle nagylátószögben. (10 mm f/2.8 és 16 mm f/2.0 igen csábító lehet) Egyedüli "hátránya", hogy nincs benne AF-motor, de ezen a gyújtótávon szinten tényleg annyira felesleges, hogy csak na! Fõleg, ha tájképeket meg belteret fotóz az ember. Cserébe bazi nagy fényerõ és nagyon jó optikai minõség. Nem beszélve arról, hogy maga a lencse is igen masszív!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ardo

Sziasztok, nem tudom mennyire tartozik ehhez a topikhoz, de tabló tervezéssel/ fotózással foglalkozom, és ez a legújabb terv.

https://www.facebook.com/hajdubiharinaplo/p...e=1&theater

indult is egy versenyen a tabló, és akinek tetszik annak minden like-t / megosztást megköszönnénk a csapattal, nem sokkal vagyunk az elsõ hely mögött! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zwitter

az befolyásolhatja a képminõséget, ha véletlenül leejtettem a gépet és objektívvel lefelé ért földet?

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

az befolyásolhatja a képminõséget, ha véletlenül leejtettem a gépet és objektívvel lefelé ért földet?

Ha megsérült az objektív, vagy valamilyen módon elmozdultak benne a lencsék, akkor igen.

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Ha megsérült az objektív, vagy valamilyen módon elmozdultak benne a lencsék, akkor igen.

azt honnan tudom, hogy elmozdultak benne a lencsék? egyébként nem látható rajta sérülés, nem esett magasról és a szõnyegen ért földet.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

azt honnan tudom, hogy elmozdultak benne a lencsék? egyébként nem látható rajta sérülés, nem esett magasról és a szõnyegen ért földet.

Próbálj meg pár képet készíteni vele és rögtön kiderül, ha találsz valami oda nem illõt a képen.

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Próbálj meg pár képet készíteni vele és rögtön kiderül, ha találsz valami oda nem illõt a képen.

köszönöm a válaszokat!

nem találok rajta zavarót és úgy tûnik, hogy nem romlott a képminõség. ami továbbra is zavar viszont, hogy ha kicsit megrázom, kotyogó hangot hallok, mintha valami meglazult volna. szerintetek érdemes szervizbe vinnem? (mert ugyan úgy tûnik, hogy nincs baja, de ez a hang mégis zavar kicsit, és egy szimpla vizsgálatot szeretnék.)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

köszönöm a válaszokat!

nem találok rajta zavarót és úgy tûnik, hogy nem romlott a képminõség. ami továbbra is zavar viszont, hogy ha kicsit megrázom, kotyogó hangot hallok, mintha valami meglazult volna. szerintetek érdemes szervizbe vinnem? (mert ugyan úgy tûnik, hogy nincs baja, de ez a hang mégis zavar kicsit, és egy szimpla vizsgálatot szeretnék.)

Hát, ha a kotyogó hang szokatlan, akkor érdemes megmutatni szakembernek, de objektív minõségétõl függõen ez normális is lehet.

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Hát, ha a kotyogó hang szokatlan, akkor érdemes megmutatni szakembernek, de objektív minõségétõl függõen ez normális is lehet.

rendben, megnézetem akkor. egyébként Niko D3200 alap obiról van szó.

Link to comment
Share on other sites

Bice

rendben, megnézetem akkor. egyébként Niko D3200 alap obiról van szó.

Ha mechanikailag rendben van (nem hullik szét) és továbbra is jó képeket készít, illetve megy a zoom és az autofókusz rendesen, nem kell elvinni.

Ez egy zoom objektív, szóval vannak benne mozgó alkatrészek, plusz gyanítom a képstabilizátor is ott leledzik benne. Ezek miatt biztosan fog kotyogó hangot kiadni. A biztonság kedvéért én is megnéztem és megrázogattam az alapobim és ugyanúgy ad ki kotyogó-lötyögõ hangot. Hozzáteszem, ez nem volt leejtve és nincsen baja.

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Ha mechanikailag rendben van (nem hullik szét) és továbbra is jó képeket készít, illetve megy a zoom és az autofókusz rendesen, nem kell elvinni.

Ez egy zoom objektív, szóval vannak benne mozgó alkatrészek, plusz gyanítom a képstabilizátor is ott leledzik benne. Ezek miatt biztosan fog kotyogó hangot kiadni. A biztonság kedvéért én is megnéztem és megrázogattam az alapobim és ugyanúgy ad ki kotyogó-lötyögõ hangot. Hozzáteszem, ez nem volt leejtve és nincsen baja.

rendben, köszönöm a segítségeteket! ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jackassbomb

Felgyûlt pár fotóm még a nyár elejérõl, illetve ma is voltam esõ utáni állapotokat fotózni.

[GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture

[GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture

[GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

zwitter

Felgyûlt pár fotóm még a nyár elejérõl, illetve ma is voltam esõ utáni állapotokat fotózni.

megkérdezhetem, hogy ezeket milyen géppel és obival készítetted?

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

megkérdezhetem, hogy ezeket milyen géppel és obival készítetted?

Persze. Nikon d5100 + nikon micro nikkor 40mm f2.8.

A váz egy két generációval ezelõtti belépõ szintû darab, az objektív

pedig egy elég kompromisszumos, de valódi makróképességekkel bíró darab. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Jackassbomb

Nyaralás is megvolt. Azért ilyenkor mindig rájövök, hogy nem nagy erõsségem a tájfotózás. :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
HD2

Ultrabatár, 21mpixeles HDR panoráma Blackberry Z10-el. :) Semmi utó effekt nincs rajta, PS-el lettek összeillesztve a képek, kicsit elcsúszott mert szabad kézzel csináltam.

LINK

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Ultrabatár, 21mpixeles HDR panoráma Blackberry Z10-el. :) Semmi utó effekt nincs rajta, PS-el lettek összeillesztve a képek, kicsit elcsúszott mert szabad kézzel csináltam.

LINK

Szép lett. Nem is nagyon látom rajta, hogy hol van egyáltalán az elcsúszás. :)

Közben meg nagyon agyalok rajta, hogy veszek egy széles látószögût én is. :P

Legalább le tudnám fotózni belülrõl is a lakást :D Amúgy a legutóbbi kirándulásaim döbbentettek

rá, hogy a 40mm ugyan nem hangzik soknak, de csomószor nem fértek bele a témák, mert

nem volt elég helyem hátrálni, még nyitott tereknél se. Szóval lehet, beruházok egy 14-es samyangba,

ha már úgyse lesz mostanában keret egy normálisabb makró objektívre.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BajuszGG

Legutóbbi tajvani barbárkodásom egyik szüleménye:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

HD2

Szép lett. Nem is nagyon látom rajta, hogy hol van egyáltalán az elcsúszás. :)

Kösz, jobb oldalt a fán azért látszódik a hiba, de annyi baj legyen. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hunocsi

Sziasztok! :)

Vagy 5 éve nem fogtam tisztességes gépet a kezembe - tudom, szégyen :D Ma volt egy kis szabadidõm, megnéztem a Kertész-kiállítást Pesten (ajánlom mindenkinek, október végéig tart), és nagyon meghozta a kedvemet újra a fényképezéshez, viszont a Pentax K100D-mmel már régen is volt, hogy szenvedtem, úgyhogy mindenképp vennék egy új gépet.

Nikon akkoriban elég szimpatikusnak tûnt, most ezzel a D5500-zal szemezek - kb. ilyen tartományú objektívre gondoltam elsõnek, aztán késõbb meglátom, hogy akarok-e még valamilyet.

Szóval, ennek kapcsán lennének kérdéseim:

Látom, hogy pl. egy D5200-at egy árszinttel lejjebb lehetne szerezni, aztán néztem különbségeket, kényelmi szempontok alapján nyilván az új sokkal vonzóbb (könnyebb, hosszabb aksi élettartam), technikai szinten megéri?

Van esetleg valami ok, ami miatt jobb egy Canont választani manapság, vagy csak ízlés kérdése? Nikonnál van-e valami negatívum, amire érdemes figyelni?

Meg még egy felvetõdött bennem, beépített wifit milyen szinten lehet használni?

Elõre köszi a segítséget :)

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Van esetleg valami ok, ami miatt jobb egy Canont választani manapság, vagy csak ízlés kérdése?

Ja igen, vagy akár Sonyt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Jackassbomb

Sziasztok! :)

Vagy 5 éve nem fogtam tisztességes gépet a kezembe - tudom, szégyen :D Ma volt egy kis szabadidőm, megnéztem a Kertész-kiállítást Pesten (ajánlom mindenkinek, október végéig tart), és nagyon meghozta a kedvemet újra a fényképezéshez, viszont a Pentax K100D-mmel már régen is volt, hogy szenvedtem, úgyhogy mindenképp vennék egy új gépet.

Nikon akkoriban elég szimpatikusnak tűnt, most ezzel a D5500-zal szemezek - kb. ilyen tartományú objektívre gondoltam elsőnek, aztán később meglátom, hogy akarok-e még valamilyet.

Szóval, ennek kapcsán lennének kérdéseim:

Látom, hogy pl. egy D5200-at egy árszinttel lejjebb lehetne szerezni, aztán néztem különbségeket, kényelmi szempontok alapján nyilván az új sokkal vonzóbb (könnyebb, hosszabb aksi élettartam), technikai szinten megéri?

Van esetleg valami ok, ami miatt jobb egy Canont választani manapság, vagy csak ízlés kérdése? Nikonnál van-e valami negatívum, amire érdemes figyelni?

Meg még egy felvetődött bennem, beépített wifit milyen szinten lehet használni?

Előre köszi a segítséget :)

Bocsi a késői válaszért, de külföldön melóztam, ott pedig nem néztem a fórumot. :)

A helyedben úgy állnék neki, hogy kideríteném, mik azok a funkciók, amiket tudnia kéne a gépnek.

Keress neked megfelelő darabokat, majd keress róluk teszteket, beszámolókat. Illetve rengeteg fotót találsz

szinte minden objektívvel a flickriver.com oldalon. Érdemes a legrosszabbul elkészített fotókat is bevonni a nézelődésbe.

Amit viszont javasolni tudok, az akár egy "olcsóbb" váz kiválasztása, amire veszel egy jobb objektívet. Ha tudod, hogy

mit szeretnél fotózni, ezzel a módszerrel talán jobban is jársz.

Mellélőni nem igazán tudsz, manapság már szinte az összes dslr több, mint kielégítő tudással bír.

Szerk: a wifit szerintem leginkább csak a fájlok mozgatására tudod használni. Hasznos tud lenni, ha kifogysz éppen a tárhelyből,

de nincs nálad kábel. Vagy ha eleve nem akarsz kábellel vesződni.

Más: meggyüttem Athénból, ahol jóval kevesebb fotót lőttem, mint terveztem volt, köszönhetően a néha napi 15-16 óra

munkának, hétvégén is. :D Mindenesetre így is van kb 600 fotóm, amiből valószínűleg kiválasztom majd az 50 legjobbat, és

felrakom ide is.

No de, amit mondani akartam az az, hogy rohadt mód sajnáltam, hogy nem sikerült megvennem az indulás előtt a széleslátót.

40 mm-l végigfotózni mindent elég nagy kihívás. Illetve rengeteg fotót konkrétan nem tudtam elkészíteni, mert már nem tudtam

hova hátrálni. Vigyetek széleset, ha utaztok! :)

Link to comment
Share on other sites

Edemking

Bocsi a késõi válaszért, de külföldön melóztam, ott pedig nem néztem a fórumot. :)

A helyedben úgy állnék neki, hogy kideríteném, mik azok a funkciók, amiket tudnia kéne a gépnek.

Keress neked megfelelõ darabokat, majd keress róluk teszteket, beszámolókat. Illetve rengeteg fotót találsz

szinte minden objektívvel a flickriver.com oldalon. Érdemes a legrosszabbul elkészített fotókat is bevonni a nézelõdésbe.

Amit viszont javasolni tudok, az akár egy "olcsóbb" váz kiválasztása, amire veszel egy jobb objektívet. Ha tudod, hogy

mit szeretnél fotózni, ezzel a módszerrel talán jobban is jársz.

Mellélõni nem igazán tudsz, manapság már szinte az összes dslr több, mint kielégítõ tudással bír.

Szerk: a wifit szerintem leginkább csak a fájlok mozgatására tudod használni. Hasznos tud lenni, ha kifogysz éppen a tárhelybõl,

de nincs nálad kábel. Vagy ha eleve nem akarsz kábellel veszõdni.

Más: meggyüttem Athénból, ahol jóval kevesebb fotót lõttem, mint terveztem volt, köszönhetõen a néha napi 15-16 óra

munkának, hétvégén is. :D Mindenesetre így is van kb 600 fotóm, amibõl valószínûleg kiválasztom majd az 50 legjobbat, és

felrakom ide is.

No de, amit mondani akartam az az, hogy rohadt mód sajnáltam, hogy nem sikerült megvennem az indulás elõtt a széleslátót.

40 mm-l végigfotózni mindent elég nagy kihívás. Illetve rengeteg fotót konkrétan nem tudtam elkészíteni, mert már nem tudtam

hova hátrálni. Vigyetek széleset, ha utaztok! :)

Fúúú az nem semmi élmény lehetett, remélem esti képek is születtek :D Illetve hát mit beszélek, várjuk a makrókat az athéni környezetbõl! :D

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Fúúú az nem semmi élmény lehetett, remélem esti képek is születtek :D Illetve hát mit beszélek, várjuk a makrókat az athéni környezetbõl! :D

Sajnos se esti, se makró képek nem igazán születtek. Mivel egy hónap alatt sikerült dolgoznom kettõt, csak a sima

turistáskodásra maradt idõ. :| Inkább arra próbáltam figyelni, hogy másoknak meg tudjam mutatni, milyen az ottani környezet.

Várhatóan egy-két hét, mire lesz idõm foglalkozni ezzel.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Egyelõre pár erdei, gombás fotó. Még ezeket is csak most dolgoztam fel 2-3 hónap után.

[GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...