Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fotográfia - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

Jackassbomb

Igyekszik az ember kihasználni az esõt, ha már ennyi sokban van része.

[GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

UC

Sziasztok!

Nagy pofátlanság ebben a topikban is jelezni eladó fotós cuccokat? 2 objektívről van szó, gondoltam talán itt inkább eljut a célközönséghez.

Ha ezt így nem lehet, akkor kérem, hogy egy mod törölje a hozzászólást és elnézést kérek utólag is!

Szóval eladó egy 18-55 és egy 55-200 mm-es Nikon objektív + egy napellenző + polár szűrő. Részletek és fotók itt.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Nah, tukorobjektiv: Rokinon 500mm F6.3. Ar/ertek aranyban teljesen jo, egyetlen hatranya, hogy mivel nincs benne IS, USM meg egyeb csicsa, eleg nehez hirtelen elesre allitani, igy akciofotozashoz annyira nem eleonyos, illetve mivel nincs benne kepstab. igy kezbol eleg nehez hasznalni, amire meg ratesz az objektiv sulya is. Kepminoseget es a bokeh alakjanak zavaro hatasat meg mindenki dontse el maga, bar nyilvan RAW-ban fotozva, pici machinalassal meg szebbe tehetok a kepek. :D Szo se rola, van meg mit gyakorolni vele. :D

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Ja, meg vettem markolatot is a Rebel T3-ra (1100D), úgyhogy most már két egész akksit is be tudok vetni. B)

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Szerintem király.

Egészen úgy néznek ki a fotók, mintha analóggal lõtted volna õket.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Szerintem király.

Egészen úgy néznek ki a fotók, mintha analóggal lõtted volna õket.

Ja, sajnos nem kifejezetten élénkek a színek se. Utómunkát ugyan még nem végeztem egy képen se, amit ezzel az obival lõttem, úgyhogy arra majd még kíváncsi vagyok, hogy mit tudok kihozni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
BajuszGG

Ez a kép kicsivel jobban szemlélteti az érdekes bokeh-t, amit a tükörrendszer okoz.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jackassbomb
[GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jackassbomb

Úgy néz ki, hogy itt van az õsz. Mondjuk ehhez képest meglepõen zöld még minden, és egy csomó

minden javában virágzik. ^^ Remélem idén sikerül eljutni pár erdõbe is, az elõzõ évekkel ellentétben.

[GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BajuszGG

Sigma APO 50-200mm f3,5-4,5 B)

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
BajuszGG
[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

s0v1

Szép :))

fõleg az utolsó tetszik a színei miatt:)

Jó látni hogy nyomod még :))

Color efex pro-val támadd meg :) én szeretek vele dolgozni (lightroom beépülõ is) (meg silver efex is jóó illetve komplexen a viveza :))

https://www.google.com/nikcollection/produc...color-efex-pro/

[GSF] Picture

Ilyeneket lehet okosítani vele :))

(x.ar facebookos minõség csak gyorsan belinkeltem)

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Ez ilyen múzeum, vagy vásári falu?

Komoly fotó. Nem tudom mennyire volt tudatos a fények használata, de erõsen vezet a

sötétebb elõtér a világosabb háttér felé, amihez nyilván sokban hozzájárul az út is. Érdekes,

hogy a vonal végén a hegycsúcs ül ugyan, de újból "sötétben". Ügyesen helyezted keretbe, és

térbe a házikókat, kifejezetten életttõl duzzadónak tûnnek, ha lehet ilyet mondani rájuk. :D

A sok szép szó mögé bújtatás mellett a lényeg az, hogy király.

Rengeteg fotón látom, hogy minden részletet meg akarnak örökíteni egy-egy gazdag

témából, de épp emiatt tûnnek túlzsúfoltnak, kuszának. Itt ez nagyon a helyén van,

megfelelõen van adagolva minden. Tudom, hogy ez mennyire sokat számít, szóval még

lájkolnám is, ha lennének itt mindenféle gombok pluszban. ^^ ;)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Ez ilyen múzeum, vagy vásári falu?

Komoly fotó. Nem tudom mennyire volt tudatos a fények használata, de erõsen vezet a

sötétebb elõtér a világosabb háttér felé, amihez nyilván sokban hozzájárul az út is. Érdekes,

hogy a vonal végén a hegycsúcs ül ugyan, de újból "sötétben". Ügyesen helyezted keretbe, és

térbe a házikókat, kifejezetten életttõl duzzadónak tûnnek, ha lehet ilyet mondani rájuk. :D

A sok szép szó mögé bújtatás mellett a lényeg az, hogy király.

Rengeteg fotón látom, hogy minden részletet meg akarnak örökíteni egy-egy gazdag

témából, de épp emiatt tûnnek túlzsúfoltnak, kuszának. Itt ez nagyon a helyén van,

megfelelõen van adagolva minden. Tudom, hogy ez mennyire sokat számít, szóval még

lájkolnám is, ha lennének itt mindenféle gombok pluszban. ^^ ;)

Valahogy úgy. :D

A fényekre Lightroom-ban még kicsit rádolgoztam, azért tûnik kontrasztosabbnak, a hegyen viszont természetesen pont a kép készülte elõtt úszott be pár felhõnek az árnyéka, pedig szerintem baróbb lenne, ha jobban látszódna a hófedte hegycsúcs.

Ez meg itt egy erõsen reprezentatív példa az "excuse for bad photography"-ra. :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Jackassbomb

A szép napsütésre én is kimerészkedtem a téli álmomból. Igaz kissé

tavasziasabb fotókra számítottam, nem pedig arra, hogy majd jég borít

mindent. :D

[GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Edemking

Szevasztok srácok, jó látni hogy ezen az eléggé kihalt fórumon még érkeznek ebbe a topicba hozzászólások :D Az elmúlt 1-2 évben nem tudtam annyit foglalkozni a fotózással mint szerettem volna, de ebben az évben ezen változtatni szeretnék, lõttem is pár képet mostanában. Olyan ez mint a biciklizés, de meggyûlt a bajom azzal hogy a gép nem állít be minden t magától :biglol: Csak fogtam a fejem hogy mit csinálok ennek reflexbõl kéne mennie :D

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Ilyen ez. Nálam is mindig vannak kisebb, nagyobb kihagyások, de mindig

visszatérek. :)

Tényleg jó látni, hogy néhányan még vannak itt, bár legtöbbünk szerintem

csak megszokásból rakja be ide is a fotóit. Azért remélem legalább ez megmarad

még sokáig. ^^

Link to comment
Share on other sites

Bice

Én mindig benézek ide, de rá kellett jöjjek, hogy igazából nincs mit beküldjek. Utóbbi három albumom mindegyik egy-egy stockholmi látogatásom során összegyûlt képsorozatból áll. Köztük meg nem nagyon fotóztam. Két éve kb nem is nagyon van kapacitásom arra, hogy fényképezzek, meg agyalni sem szoktam rajta, hogy mit, s merre kéne. Azért egy nem túl friss galéria, ha érdekel titeket:

[GSF] Picturehttps://www.flickr.com/photos/bicee/sets/72157650501667669' target="_blank">

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Most nekem ez a pár a "legújabb", amiket megosztottam a dA mûértõ közönségével. Bár úgy érzem, ha mindegyiket felskicceltem volna egy 5 éves tehetségével egy négyzetrácsos papírlapra, akkor mindegyiken 74z53756 darab "Fav" meg 3 Daily Deviation lenne. :unsure:

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Jackassbomb

Így megy ez már csak. :) Egyébként egyre jobbakat lõsz, érezhetõ a fejlõdés.

Legalábbis nekem egyre jobban tetszenek a fotóid, pedig nem vagyok a vasúttal foglalkozó

képek nagy híve. Igaz nem is csak errõl szólnak.

No, tõlem is pár. A pókosakkal nem vagyok túl elégedett, de legalább sikerült nagyobb térérzetet

kihoznom a sokkal zsúfoltabból.

[GSF] Picture [GSF] Picture [GSF] Picture

Hamarosan be kéne szereznem egy decensebb makró objektívet, hogy tényleg el tudjak merülni

ebben a világban. Már nem fûlik a fogam a kihuzattal, fordított lencsével, egyéb trükkökkel való

kísérletezgetéshez.

Illetve addig is gondolkodtam egy ledes körvakun. Találtam is egy ígéretes példányt, lehet beszerzem

kipróbálásra. Mindenképp jó lenne valami fényforrás, mert az 1:1-hez konkrétan majdnem a témához

kell érintenem az objektívet. Az sem utolsó szempont, hogy kiküszöbölnöm azokat az eseteket, amikor

emiatt kitakarom a fényt. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bice

Én nemrég megleptem magam végre egy nagylátószögû lencsével. Igazából már bõ két éve agyalok rajta, csak inkább a bicaj meg a futás vitte a pénzt. Egy Samyang 14 mm f/2.8-ra esett a választás. Szerencsére a fókusszal nem nagyon kell babrálni. Részben a kis gyújtótáv miatt, illetve a hiperfokális távolság is elég közel (~1,5-2 m) van 8-as rekesszel, így állvánnyal kvázi tökmindegy hova lövöm a fókuszt. Itt van egy kis sorozat egy autós találkozóról. Mind ezzel a lencsével készült.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Én nemrég megleptem magam végre egy nagylátószögû lencsével. Igazából már bõ két éve agyalok rajta, csak inkább a bicaj meg a futás vitte a pénzt. Egy Samyang 14 mm f/2.8-ra esett a választás. Szerencsére a fókusszal nem nagyon kell babrálni. Részben a kis gyújtótáv miatt, illetve a hiperfokális távolság is elég közel (~1,5-2 m) van 8-as rekesszel, így állvánnyal kvázi tökmindegy hova lövöm a fókuszt. Itt van egy kis sorozat egy autós találkozóról. Mind ezzel a lencsével készült.

[GSF] Picture

Gratu! :) Fain kis lencse ez a fotók alapján. Lõttél is jó párat, ami remek.

Kedvenc a kék suzuki, ami csóvát lövell. Szépen össze lett rakva. :) De sok érdekes,

nem szokványos perspektívából lõtt fotó van köztük.

Kicsi tipp: menj minél közelebb. Soha nem volt még széles látóm (leszámítva a régi olympus kisgépet),

de ezt már elõre megtanultam arra az esetre, ha eljön a változás ideje. :D

Link to comment
Share on other sites

Bice

Gratu! :) Fain kis lencse ez a fotók alapján. Lõttél is jó párat, ami remek.

Kedvenc a kék suzuki, ami csóvát lövell. Szépen össze lett rakva. :) De sok érdekes,

nem szokványos perspektívából lõtt fotó van köztük.

Kicsi tipp: menj minél közelebb. Soha nem volt még széles látóm (leszámítva a régi olympus kisgépet),

de ezt már elõre megtanultam arra az esetre, ha eljön a változás ideje. :D

Köszi! Igyekeztem a párnatorzítását kihasználni a lencsének. Jórésze ilyen tucatkép lett amúgy, mert igazából azt tartottam szem elõtt, hogy a találkozón részt vevõ autók jó részérõl készüljön pár normálisabb kép. Még az áruház tetejére is fölmásztam tök sötétben, hogy csináljak "felülnézetes" képeket. Volt kint egy magát fotósnak valló srác is, de nagyon pocsék munkát végzett. :unsure:

Jóval közelebb már nem tudtam menni, kb ennyit engedett aps-c szenzorral a lencse. Majd egyszer ha lesz FF gépem, akkor azon legalább nagyobb lesz a látószög. Majd ha végzek a sulival, akkor remélhetõleg lesz némi szabadidõm, és kicsit fellendítem megint ezt az urbex dolgot. Rengeteg sok hely van, ahova már régóta be akarok merészkedni. Na, meg eleve alig járok ki fényképezni mostanság, szóval már csak ezért is jó lenne valamit alkotni.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Köszi! Igyekeztem a párnatorzítását kihasználni a lencsének. Jórésze ilyen tucatkép lett amúgy, mert igazából azt tartottam szem elõtt, hogy a találkozón részt vevõ autók jó részérõl készüljön pár normálisabb kép. Még az áruház tetejére is fölmásztam tök sötétben, hogy csináljak "felülnézetes" képeket. Volt kint egy magát fotósnak valló srác is, de nagyon pocsék munkát végzett. :unsure:

Jóval közelebb már nem tudtam menni, kb ennyit engedett aps-c szenzorral a lencse. Majd egyszer ha lesz FF gépem, akkor azon legalább nagyobb lesz a látószög. Majd ha végzek a sulival, akkor remélhetõleg lesz némi szabadidõm, és kicsit fellendítem megint ezt az urbex dolgot. Rengeteg sok hely van, ahova már régóta be akarok merészkedni. Na, meg eleve alig járok ki fényképezni mostanság, szóval már csak ezért is jó lenne valamit alkotni.

Most gondolkodom én is valami ultranagy beruházásban, így kicsit szemztem én is a Sigma 4,5mm-es csodájával, bár szerintem ez már erõs túlzás. :D

[GSF] Picture

Ugyanez 8mm-en:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...