Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Világ Rejtélyei, és Azok Megoldása - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

ELTomY

elég volt ennyi szavazási idõ szerintem.

Tehát:

Igen és részt is vennék benne. [ 4 ] [19.05%]

Részt vennék benne, ha nem kell messzire menni (max 50 km lakóhelyemtõl). [ 4 ] [19.05%]

Érdekel, de csak egyszer mennék el. [ 1 ] [4.76%]

Érdekes, de nem mennék el. [ 10 ] [47.62%]

Nem érdekelne abszolút. [ 1 ] [4.76%]

Anyám nem engedne el . [ 1 ] [4.76%]

van 3 ember (igen én vagyok a 4.-ik) aki eljönne, benne lenne. és van még 4 aki nem menne messzire de érdekelné.

hogy tovább tudjunk ötletelni és filózni mit hogyan, lécci ez a 7 ember küldje el msn vagy skype cimét itt levélben vagy valamilyen modon, telepatikusan lépjetek velem kapcsolatba, köszi.

msnem: tomi901(kukac)freemail.hu

közlöm hogy most már szinte minden este nézem a TAPS-t a reallity-n (vagymelyiken) és Ledérül! beleéltem már magam :D.

taps

Link to comment
Share on other sites

redbul

Üdv

Ha jól sejtem valami féle találkozóról van szó ha kifejtenétek nagyon hálás lennék engem is érdekel a dolog :)

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Üdv

Ha jól sejtem valami féle találkozóról van szó ha kifejtenétek nagyon hálás lennék engem is érdekel a dolog :)

hali.

olyasmi lenne. szellemvadászat végülis, olyan mint amit a TAPS meg más reallity-k csinálnak.

vegyél fel msn-re és dumálunk rólla. meg akik szavaztak igennel azok is jó lenne ha felvennének, mert nem tudom ki szavazott.

tomi901 (kukac) freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Yeti1942

Uh...jó rég voltam erre..de nah.

Am most néztem meg a 4dik típusú találkozásokat (Fourth kind ).

Nos igen. Elég fura egy film. Látta már valaki rajtam kívül?

ElTomy : Én is közte voltam a 4-nek. De MSN-en megfontoltságból nem vagyok fent. E-mal-en elérhetõ vagyok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
KeLa

Talán egy beteges humorral rendelkezõ sorozatgyilkos... :)

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Nagy a csend ezért hoztam egy kis érdekességet.

amit irtam szellemvadászosat:

utánanéztem jópár dolognak, Mo,.n nem nagyon van ilyen csapat. 1-2 videót találtam azokon is 14-15 éves suhancok :D filmeztek erdõbe.

megvan az elképzelés meg minden, nyár fele lehetne akciózni, csak az a baj hogy nincs csapat és nem is tudom hogyan lesz.

1 ember vett fel msn öszvisz, meg te mondtad h nem használod msn-t, de benne vagy a dologban.

kéne még ember és menne sztem. de még elválik, van még idõ bõven. addig kutakodok meg szervezkedek.

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Kela : Tõled valami hasonlót vártam. :D

ElTomy: És az õ videójuk?

Am írtam is hogy e-mailben elérsz-

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

ElTomy: És az õ videójuk?

csak ezt találtam: ITT :D

szval ennél azért komolyabbra gondoltam, meg ezek 13-14 évesek kb.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Yeti1942

ElTomy : Köszi. :D De tényleg ...hát ennél jobbakat is lehet csinálni, de próbálkozásnak nem rossz, bár nem vagyok producer.

Kela : Tartalmas. :D

Kérdés : Honnét lehetne venni normális áron , nem agyon használt, polaroid fényképezõ gépet? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Erre a korábbi hozzászólásra visszatérve...

Sziasztok!

Sokat olvastam már a topicot, de csak most írok elõször.

Elõször is, bocsánat, hogy megszakítom az idõutazás témát, de olvastam ma este egy legendát, ami nagyon felkeltette az érdeklõdésemet, de nem sok mindent találtam róla, hátha valaki ismeri közületek, vagy hallott róla, ezért szeretnék kérdezni.

Egy Magyar, Siófok melletti legendáról lenne szó, amit itt találhattok.Ez az összes infóm róla. Még egyszer ezer bocsánat, hogy megszakítottam a témát.

Boszorkányok pörölye

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Csak egy kérdés: Universal csenölön az igazi X-aktákat valaki rajtam kívül szokta nézni? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Ez lenne az? > "Igazi vagy hamis: Paranormális akták"

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Ez lenne az? > "Igazi vagy hamis: Paranormális akták"

én ezt szoktam ez Ledér!jó! bár van egy két elég fék dolog, de tök jó mikor probálják leutánozni a paranormális videófelvételeket.

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Azazazazazaz. Arról beszélek. :D

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Tegnap néztem, aztán nem bírtam elaludni. :D Két olyan dolog is volt benne (vmi Paulking-i fény, meg egy polgárháborús temetőben voltak), amit nem tudtak megmagyarázni, a temetős résznél, az eredeti felvételt nem tudták leutánozni (ott egy szellemet/szellem vonatot lehetett látni elsuhanni), a temetőben az egyik kamera kidőlt valamitől (mondjuk utána ezzel nem is fogallkoztak tovább... :blink: ), akkor vmi olyan hangot adott ki, mikor sétáltak, mintha menne mellettük és mozgott az avar (bár ez szeirntem bogár volt, de nem igazán mutatták meg, biztos a hatás kedvéért <_< ), viszont a végén a hangfelvételen az egyik pali köhög és aztán rögtön utána egy ismeretlen hang azt mondja, hogy Cough! aztán sóhajt egyet. :blink: Mondom any.ááád :D Ez az utóbbi döbbentett meg a legjobban.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Tegnap néztem, aztán nem bírtam elaludni. :D Két olyan dolog is volt benne (vmi Paulking-i fény, meg egy polgárháborús temetõben voltak), amit nem tudtak megmagyarázni, a temetõs résznél, az eredeti felvételt nem tudták leutánozni (ott egy szellemet/szellem vonatot lehetett látni elsuhanni), a temetõben az egyik kamera kidõlt valamitõl (mondjuk utána ezzel nem is fogallkoztak tovább... :blink: ), akkor vmi olyan hangot adott ki, mikor sétáltak, mintha menne mellettük és mozgott az avar (bár ez szeirntem bogár volt, de nem igazán mutatták meg, biztos a hatás kedvéért <_< ), viszont a végén a hangfelvételen az egyik pali köhög és aztán rögtön utána egy ismeretlen hang azt mondja, hogy Cough! aztán sóhajt egyet. :blink: Mondom any.ááád :D Ez az utóbbi döbbentett meg a legjobban.

ja azt a részt énis láttam, az eredeti vonatos felvétel Ledér! ijesztõ!

bár én mostanában kicsit szkeptikus vagyok az ilyen reallityket látva. ennél is majdnem az összes résznél feldönti vlki a kamerát, mindig látnak/hallanak vlmit. bár tény h ez a mûsor a legmeggyõzõbb.

bár lehet h csak az ehez hasonló videók miatt vagyok elfogult:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

bár én mostanában kicsit szkeptikus vagyok az ilyen reallityket látva. ennél is majdnem az összes résznél feldönti vlki a kamerát, mindig látnak/hallanak vlmit. bár tény h ez a mûsor a legmeggyõzõbb.

Szerintem ezeknek a nagy része fake... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Nah lehet persze jó pár fake , de vannak olyan esetek amiket nem csak õk húztak elõ a a kalapból, vagy jól sikerült trükk. De a

Paulking-i fény , vagy a Darkmoor-i szörny esete szerintem elég érdekes. Jó persze utóbbit akár a Hortobágyon is leforgathatnák, vagyis széjjel szedett birkákat. Utóbbi helyen elég sok a sakál. Még mindig.

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Nah lehet persze jó pár fake , de vannak olyan esetek amiket nem csak ők húztak elő a a kalapból, vagy jól sikerült trükk. De a

Paulking-i fény , vagy a Darkmoor-i szörny esete szerintem elég érdekes. Jó persze utóbbit akár a Hortobágyon is leforgathatnák, vagyis széjjel szedett birkákat. Utóbbi helyen elég sok a sakál. Még mindig.

A paulkingi fény valóban nagyon érdekes, és igazából fake sem lehet, mert egy amerikai könnyen megteheti, hogy elmegy oda és megnézi, mivel MINDEN este megjelenik. A másik eset, amit írtam, abban már lehet valami, de ott meg azt nem értem, hogyha alapból bizonyítani akarnak mindent, erről szól a műsor, akkor minek hoznának elő olyan fake cuccokat, amit nem tudnak megmagyarázni? Tehát a műsor fő koncepciója pont az, hogy lebuktassa ezeket a csalásokat, nem hiszem, hogy pozitív reklám nekik, ha valamit nem sikerül megmagyarázni, bár ki tudja... :unsure:
Link to comment
Share on other sites

KeLa

A másik eset, amit írtam, abban már lehet valami, de ott meg azt nem értem, hogyha alapból bizonyítani akarnak mindent, erről szól a műsor, akkor minek hoznának elő olyan fake cuccokat, amit nem tudnak megmagyarázni? Tehát a műsor fő koncepciója pont az, hogy lebuktassa ezeket a csalásokat, nem hiszem, hogy pozitív reklám nekik, ha valamit nem sikerül megmagyarázni, bár ki tudja... :unsure:

Nem kimondottan erre a műsorra értettem, hiszen még egy részt sem láttam. De néhányhoz (címekre nem emlékszem sajnos) már volt szerencsém és csak annyiból állt h elmentek valami 'kísértetjárta' helyre, elkezdtek vizsgálódni és - ahogy azt ELTomY is írta - mindig történt valami, viszont eléggé fake szaga volt <.<

Ez viszont érdekes lehet ha tényleg úgy próbálnak magyarázatot próbálnak találni ezekre a jelenségekre, hogy megpróbálják leutánozni a dolgokat. De ennél is az a baj, hogy csak egy tv műsor, ha fake akkor nem fogják őszintén megmondani...

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Ezekkel a mûsorokkal csak az a 1 bajom van hogy túlságosan rövidek, és sokszor annyira "erõsen" próbálják összehozni, aztán csodálkoznak hogy nem lehet sehogy sem megmagyarázni. Valamint ahogy Kela is mondta többségük szellemvadászos mûsor. De tényleg az milyen hogy xy helyre elmennek, és hopp történik valami , ezek után meg vígan mosolyognak hogy "hú de megijedtünk , és mennyire durva volt, stb". Egy épp eszû civil bizonyos dolgok után össze vissza ****ná magát ijedtében. De ezek az emberek mind izom , mûzli bátor. Amit még nehezen tudok elviselni az atom szkeptikusokat akik megszólalnak az ilyen mûsorokban. Többségükrõl annyira lerí hogy ingerszegény , és unott. Amúgy igen sok képet láttam ami ilyen mûsorokban készült , és állítólag szellemek vannak rajta. De többségük tényleg iszonyat fake szagú, de ugyan itt van az EVP jelenségek is amiket lejátszanak.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Egyébként engem pont az idegesített, hogy pl. az ufós képekre egyből mondták, hogy FAKE, 3 másodpercig sem próbálták megvizsgálni, bár igazából a terepen sokat nem is lehetett volna foglalkozni vele, úgyhogy biztos csak a nézettség miatt is viselkedtek így.

Nem azt mondom, hogy ez a műsor fix hogy eredeti (egyébként meg én inkább erről a műsorról beszélek, a többi szellemvadászos szarság nem érdekel, úgyhogy arra mondhatjátok, hogy 99% fake, mert nem ismerem :D). Biztos, hogy van benne pár trükk, meg igazából ettől még nem kezdek el hinni a szellemekben/nem ettől kezdek el hinni a szellemekben. De azért vannak hihető jelenetei, ami elgondolkoztat.

Ennek a műsornak a fő koncepciója az volt, hogy volt egy kép, amit nem tudtak leutánozni, nem mondták ugyan, hogy ezen a képen fix, hogy szellem van, de ők nem tudtak olyan minőségű képet csinálni, amivel leutánozhatták volna az eredetit, valamint a végén megjegyezték ezt a hangfelvételes cuccot. Az erdős jelenetről szó sem volt. És igazából rajtad áll eldönteni, hogy akkor az az xy ember hogyan csinálta mesterségesen a videóra azt a szellemfigurát, hogyha ezeknek a profi szakembereknek sem sikerült.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...